Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csak kreatívan! Mit lehet kezdeni a bébiételes üvegekkel? fórum

Csak kreatívan! Mit lehet kezdeni a bébiételes üvegekkel? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 25. 06:10
MI LEKVÁRT, KOMPOTOT TETTÜNK BELE. VAGY KAJÁT AMI ESETLEG MEGMARADT ÉS BE A MÉLYHütQbe..JÁTÉK DARABOKAT ÉS ÉN MAGAMNAK FÜSZEREKET.
2008. ápr. 24. 08:16
Apósom a műhelyébe kérte, felcimkézte és abban gyűjti a csavarokat, anyákat, apákat és a csuda tudja milyen apróságokat, de azóta nagyobb a rend nála, mint nekem a kamrában :)
29. csikita (válaszként erre: 28. - Esztella100)
2008. márc. 25. 11:23
Ez aztán a kreativ szemlélet!(:
2008. márc. 25. 07:57
Én kidobom őket!
2008. márc. 25. 07:44
Én ősszel kaptam egy csomó bébis üveget. Ősszel a kertben különböző virágmagokat gyűjtögettem bennük, amit most fogok elvetni.
2008. márc. 24. 13:25

Magokat (mogyoró, dió, mandula, mazsola, kesudió, stb.) rétegesen bele, rá méz, esztergált fa kupakkal lezárva gyönyörű ajándék!


Kisgyerekeknek játék "hógömb".

A kupakba beleragasztani egy kinder figurát, az üveget feltölteni vízzel, kis glicerint bele és csillámport. Rázárni a kupakot és kész:) Egy darabig érdekes játék.

Természetesen fejjel lefele áll:)


Rövid szárú virágoknak váza:)

Sűrű gipszet készíteni, azzal körbe tapasztani akár milyen szabályos, vagy szabálytalan formában, amit száradás előtt díszíteni lehet különböző gyöngyökkel, magvakkal, fakéreggel, egyszóval bármivel,száradás után pedig csiszolni, festeni lehet, majd lelakkozni.:)

2008. márc. 24. 11:15

Utána pedig jöhet rá a doszités...

Hajrá!!

24. ibi75 (válaszként erre: 23. - 1366d1807f)
2008. márc. 17. 07:54
Köszi, ki fogom próbálni.
23. 1366d1807f (válaszként erre: 22. - Ibi75)
2008. márc. 16. 22:37

Megpróbálhatod a lekvárt. Ha az én módszeremmel teszed el, rögtön kiderül, hogy jól zártad-e le.


Én ugyanis nem szoktam dunsztba tenni sem a lekvárt, sem a befőttet. Amint beletettem az üvegbe és rácsavartam a tetőt, rögtön fejreállítom és így hagyom 5-10 percig. Utána viszem a kamrába.


Namármost, ha nem jól tetted rá a kupakot, vagy rosszul zár, akkor látod, hogy kezd kimászni a lekvár.

22. ibi75 (válaszként erre: 21. - Csikita)
2008. márc. 16. 16:27
Igen, csak a kupakokkal az a bajom, hogy nem tudom őket normálisan rátekerni. Lehet, hogy én vagyok a béna, de félek, hogy lekvárnak nem zár tökéletesen, pedig első gondolatom a lekvár volt :)
2008. márc. 16. 16:25

Tárolhatsz benne lekvárt és a tetejét egy köralaku anyagal letakarod és rá köttöd .

Ajándékba is adhatod.

Vagy megtöltheted magokall és jó disz.

20. ibi75 (válaszként erre: 19. - Dogiz)
2008. márc. 9. 15:44
Köszi, megkeresem :)
19. dogiz
2008. márc. 8. 20:14
Nekem már sajnos nem sok van eltörtek, kikoptak, de én a befőzésnél szoktam hasznát venni. Télire teszek el padlizsánt (a receptek közt meg van/padlizsán télire) ebbe épp annyi fér, hogy a gyerekeim elviszik magukkal a koliba és egyszer elég egy evésre.
18. pitypangg (válaszként erre: 11. - Ibi75)
2008. márc. 7. 16:01
Hát, az igaz :)
17. 3a903e18a5 (válaszként erre: 5. - Ibi75)
2008. márc. 7. 09:35

A dekupázs ,szerintem,nem nehéz dolog,elég hamar bele lehet tanulni,hisz senki se tanulta az anyukája pocakjában. :)

Lefested az üveget, a mintát kivágod szalvétából vagy dekupázs papírból, a minta helyétt bekened ragasztóvál,rá a minta,belülről kifelé átkened ragasztólakkal,hogy nem maradjon buborék,aztán az egész üveget bekened vele:)

2008. márc. 7. 09:32
De például fonallal vagy bármilyen madzaggal körbetekerheted,úgy hogy előtte az egész üveget bekened ragasztóval. Ceruzák,kis csetreszek tárolására jó.
2008. márc. 7. 09:30
Mécsestartóra ötlet: Kicsit áttetsző színeslap. pl. színes selyem papír . Kockákra felvágod a papírt és felragaszgatod.
14. manna30 (válaszként erre: 5. - Ibi75)
2008. márc. 6. 10:44

Ibi, felbontás után is jól zár, csak ügyesen kell rátekerni. Látod, én a zselémet abba rakom...


Jó, hogy mondod: csináltam már belőle felakasztható karácsonyi mécsestartót is. Egyszínű

csillogó csomipapírból az üveg oldalának megfelelő szélességű csíkot vágtam. Fenyő- és gyertyamintát vágtam ki a közepéből. Az üveg nyakára vékony drótból akasztót tekertem, bele teamécses, este nagyon hangulatos a teraszon. Ugyanezt tavasszal mondjuk virágos csomipapírral? HM?

13. ibi75 (válaszként erre: 9. - Fb919dc887)
2008. márc. 6. 10:16
Ez is tetszik :)
12. ibi75 (válaszként erre: 8. - Tinendo)
2008. márc. 6. 10:16
És jól zár az üveg?
11. ibi75 (válaszként erre: 7. - Pitypangg)
2008. márc. 6. 10:15
Ahhoz nagyon sok üveg kell! :DDD
10. ibi75 (válaszként erre: 6. - Emrus)
2008. márc. 6. 10:15
Ez nagyon jó!
2008. márc. 6. 10:10
:)Én is fűszeresnek használom őket,és üvegfestékkel szoktunk rárajzolni különböző virágokat,formákat- a gyerek szeretik mindenesnek használni.(ceruza,golyók,kinderfigurák,hajgumik)
2008. márc. 6. 10:06

Jó mécsestartónak, zselégyertyát is lehet bele készíteni.

Én fűszertartónak használom őket. :)

Meg befőttek, lekvárok, savanyúk, paprika-és paradicsompüré, sóska, spenót eltevéséhez szoktam őket felhasználni.

2008. márc. 6. 10:02

Én egyszer térelválasztót láttam belőle!

Színes vízzel voltak feltöltve az üvegek, és egymásra voltak ragasztva falként- nagyon tuti volt! :)

2008. márc. 6. 10:00

Én fűszertartót csináltam belőlük. Egyforma címkét

tettem rájuk, és arra írtam mi van bennük. Ha van asztalos ismerősöd és tudd rájuk esztergálni fadugót akkor még jobban néznek ki. Nekem 25 van egy polcon jól mutatnak.

2008. márc. 6. 10:00

Hát csajok, ezekre én is gondoltam, de:

- a zselégyertyához nem igazán értek,

- a dekupázshoz szintén semmi közöm - pedig tetszene a dolog

- lekvárra gondoltam, de szerintem nem zár olyan jól már felbontás után az üveg - de lehet, hogy én tévedek


Egyébként minden üveget elraktam eddig, már le vannak áztatva a címkék Mannám!


Gondoltam még mécsestartóra is - valahogyan díszítve.

2008. márc. 6. 09:55

De zselé gyertyát is lehet csinálni belőle.

3-400ft körül lehet kapni.

2008. márc. 6. 09:48

Szia Ibike!


1. Csinálj belőlük fűszertartót! Persze a címkéket előbb áztasd le róla. Ha van türelmed, egy kis üvegfestékkel feldobhatod, akkor még egyedi is lesz. ;)


2. Én pl. szoktam ribizkezselét és gyöngyhagymából savanyúságot gyártani, és bébiételes üvegekbe rakom.


3. Ha nagyobb adag főzeléket főzöl a kicsinek, ebben lefagyaszthatod adagonként sterilizálás után.


4. Ha van az ismeretségi körödben "konyhatündér", aki nagy befőzőmániás, akkor ajándékozd neki. Tutira örülni fog.

2008. márc. 6. 09:48
Szia! Én akril festékkel lefestem és decuopage technikával ragasztok rá valami mintát. Egész fűszerek tárolására nagyon jó.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook