Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak kifogás vagy valóban visszatartó erő? fórum

Csak kifogás vagy valóban visszatartó erő? (beszélgetős fórum)


1 2
42. jozsi.38 (válaszként erre: 37. - Lolka)
2015. ápr. 6. 13:46
látom ne érted.:)
41. d41005143d (válaszként erre: 3. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 6. 03:21
kifogas!az ilyen pasit job elfelejteni!
40. lolka (válaszként erre: 39. - 2c5f60da64)
2015. ápr. 5. 15:37
De az mérvadó kellene legyen, ha a párja még nem akar. Nem vállalnék úgy gyereket, hogy a párom nem akarja. Adnék még időt, és ha akkor sem akarja, keresnék mást, mert akkor engem sem akar.
2015. ápr. 5. 15:19

Kifogás. Főzni meg lehet tanulni. Ne szakácsnőt keressen, hanem társat.

Ha úgy érzed, hogy szeretnél babát, ne tartson vissza a levelező, max. halasztasz egy évet, majd folytatod. Nem kell túlagyalni.


Mindenkinek más erről a véleménye, magadból indulj ki, abból, Neked mi a jó, Te mire vágysz.


Az számodra nem mérvadó, hogy én ezt a kérdést hogyan gondolom, mások vagyunk.

38. sylpriami (válaszként erre: 3. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 5. 15:02
Én sem vagyok konyhatündér.Próbáltam, de egy receptet sem tudok megjegyezni. Mégis a páromnál ez nem egy negatív tulajdonság. Én meg elfogadom, hogy ő meg nem egy ezermester. Egy párkapcsolat egyik alapja, hogy úgy szeretjük a másikat ahogy van. Itt inkább az ő félelmeiről van szó. Nem kész még ekkora felelősségre. Viszont annyiban megértem, hogy suli mellett tényleg ne legyen baba. Én az egyetemet csináltam végig ikrekkel. Horror volt. Most már sajnálom, hogy nem vártam valamelyikkel, mert nem tudtam kiélvezni a fiaim babakorát és ezt már nem lehet visszacsinálni. A mai napig, ha erre gondolok összeszorul a szivem és a gyomrom, hogy nagyon sokszor másokra kellett hagynom őket. Most meg már 17évesek.
37. lolka (válaszként erre: 36. - Jozsi.38)
2015. ápr. 5. 14:45

A férfi szempontjából igenis lehet egy lapon említeni, mert ha férfi lennék és a menyasszonyom elkezdett tanulni, de nem akarja befejezni, nem írta le, hogy mit dolgozik és mióta, de gyereket azonnal akar, és én nem látnám úgy, hogy megélnénk hárman, akkor számít.


Ha fordítva történne, hogy a férfi nagyon akar már gyereket, a menyasszonya még várna pár évet, az is legalább ennyire számítana. Nem szabad erőltetni egy fontos döntést, életet, ha a másik még nem készült fel rá.

36. jozsi.38 (válaszként erre: 35. - Lolka)
2015. ápr. 5. 12:57
sokan csinálják és működik, estin/levelezőin pedig könnyebben megy baba mellől. A te ismerősöd helyzetét pedig nem lehet egy lapon említeni ezzel, nem ugyanaz, ha valaki csak lébecol a nagyvilágba, és eltartatja magát, vagy munka mellett tanul. Ráér megtanulni főzni, amíg otthon lesz a babával + mire összejön és megszületik, könnyen lehet, hogy befejezi a sulit
35. lolka (válaszként erre: 33. - Jozsi.38)
2015. ápr. 4. 20:02

Én biztosan nem vágnék bele a babázásba úgy, hogy közben még tanulok. Az életkora is megengedi, hogy várjon akár egy vagy több évet.

Pár napja fél füllel hallottam az egyik ismerősömet (férfi) telefonon beszélni a barátjával, éppen arról beszélt, hogy adott még a barátnőjének egy utolsó esélyt, hogy kezdjem magával valamit. 7 éve élnek együtt, a nő nem dolgozik, nem tanul, nem végez házimunkát se.


Szerintem nem kifogás, hogy halasztani akarja a gyerektémát, ha közben nyáron már összeházasodnak. Huszonévesen nem biztos, hogy ott tart, hogy egyedül eltartsa majd hármójukat például.

34. SDitti
2015. ápr. 4. 19:38
Félelem? Bizonytalanság? (Kifogás szagú, de lehet, hogy inkább az első kettő van a dolgok mögött.)
33. jozsi.38 (válaszként erre: 31. - Lolka)
2015. ápr. 4. 14:09
mi van, ha csak egy éve van hátra a tanulásból, és nem jön össze a gyerek addigra? kifogás, kifogás, kifogás. van, aki a gyerek születése után tanul bele a főzésbe, szóval kifogás.
2015. ápr. 4. 08:45
Az esetek joreszeben ugy szokott lenni, hogy az elejen jobban megy a szex, mint a fozes. Aztan idovel megvaltozik a leanyzo fekvese... megy a fozes is - no meg a csalad bovulesevel. Muszaj. Az ember nem ehet mindig pizzat, hamburgert meg hot dogot.
31. lolka (válaszként erre: 16. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 4. 08:36
Igaza lehet a párodnak, miért olyan sürgős a gyerek, ha még tanulsz? Nem írtad, mit tanulsz és meddig, de valószínűleg nem 10 évig. :) Ha már belevágtál, fejezd be, kisbaba mellett nehezebb lenne.
30. vacsa (válaszként erre: 16. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 4. 08:06
Ne legyen esküvő.
2015. ápr. 3. 12:54
Kifogás. Akar tőled gyereket belátható időn belül? Úgy 1-2 éven belül. Ha nem, tipli, mert senki nem lesz fiatalabb
2015. ápr. 2. 21:02

Ferfinak bizony visszatarto ero, ha a leendo felesege nem tud/szeret fozni.

Ures hassal... stb.

A konyha es a haloszoba igen fontos tenyezo egy hazassagban.

27. 3a5c305959 (válaszként erre: 10. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 16:00
Szerintem egyszerűen nincs kesz egy gyerekre es ugy erzi te sem vagy, hisz még suliba jársz stb.
26. Mylina (válaszként erre: 10. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 15:58
Valószínű MÉG nem szeretne családot alapítani. Ez nem azt jelenti, hogy később nem szeretne gyereket, vagy ezért ne vehetne feleségül.
25. 1e072b34d7 (válaszként erre: 3. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 15:55
Egy rossz kifogás.
2015. ápr. 2. 15:27

Inkább kifogás, mint visszatartó erő, de szerintem ezt te is tudod.


Én sem igazán tudtam főzni, mikor férjhez mentem, a férjem jobban tudott és szeretet is.

Majd megtanulsz. A mai napig felhívom az anyukámat vagy megnézem a neten ha valamiben nem vagyok biztos. És?!

Túl ezen, két diplomát szereztem munka mellett, gyerek mellett, család mellett...igaz ehhez kellett egy olyan férj is amilyen van.

23. Deni plus (válaszként erre: 10. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 15:26
Csupa érző lélek ,ez a fiú!Szenvedélyes vadságotokban ,a jövőre is gondol!XD
2015. ápr. 2. 15:17
Nyílván azt érzi, hogy még nem akar gyereket. Valami válasszal elő kell rukkolnia, gondolom ezt találta ki magyarázatnak. Nem úgy tűnik, hogy megértenéd az ő álláspontját. Bár csak ebből a fórumból szűrtem le, de elég vehemensen állsz a témához, nem nyaggatod vele egy kicsit túl sokat? Te már ott jársz, h akarsz, ő még nem. Talán meg kéne várni míg ő is ott tart és akkor nem kell mindenféle kifogásokat keresnie :)
21. 9829024220 (válaszként erre: 19. - Anya4005)
2015. ápr. 2. 15:16

Szerintem egy nőnél alapból "követelmény" a főzni tudás,egy férfinak ez fontos,még akkor is,ha nem is tudja,hogy az ;-)

Amúgy meg 7 év kapcsolat után az esküvőt tervezve hogy a manóba nem ismeri a fórumindító annyira a társát,hogy ezekre a kérdésekre tudja a választ saját magától is?

2015. ápr. 2. 14:11
Amúgy szerintem mielőtt teherbeesést segítő teákat iszol, meg hőmérőzől, tényleg az lenne az első hogy tisztázd a pasival, hogy akar-e gyereket. Ha nem, akkor érdemes tiszteletben tartani a döntését, hacsak nem akarod egyedül felnevelni a gyerekedet...
19. anya4005 (válaszként erre: 3. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 14:09

Ha főzni tanúl levelező szakon,az gáz...!

Amúgy,bár nem vagyok alapból túl maradi,de az a véleményem,hogy egy nő,aki készül a gyerekre,tehát tervezi,nem becsúszik,a minimum,hogy főzni tudjon!

Persze,majd le lesz hurrogva a teóriám,de szerintem egy anyának igenis tudnia kell főzni,és nem azt mondom,hogy mesterszakács szinten,de a család kajájáról ne már a pizzafutár gondoskodjon!

Amúgy kifogásnak is car a duma,nem hiszem,hogy egy pasit,ha gyereket akar,ez visszatartana.

18. trapiti (válaszként erre: 16. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 14:05

Elgondolkoznék az esküvőn... és próbálnám a mérgelődésen túllépni és kicsit megtudni/megérteni, miért mondja amit mond.

Lehet hogy az egész kapcsolatban bizonytalan, lehet hogy a házasságban (20 éves volt amikor összekerültetek, lehet hogy nem biztos benne hogy a következő 20-40-60 évet veled akarja tölteni), és lehet hogy úgy gondolja túl nagy felelősség egy gyerek akkor ha még a kapcsolatban sem biztos... Vagy egyszerűen még nem akar gyereket, ami szerintem teljesen érthető egy 27 éves pasinál. Vagy tényleg csak felelősségteljes és reális gondolkozású, és felmérte, hogy lehet hogy a munka+tanulás+háztartás mellé a jelen helyzetben sok lenne még egy gyerek is. Talán tényleg érdemes lenne befejezni az iskolát és akkor gyereket vállalni amikor nem kell annyi felé figyelned. A konyhatündérség nem feltétele a gyerekvállalásnak, de gondolom amikor 2-3 évig otthon leszel a gyerekkel, akkor valahogyan mégiscsak a te feladatod lesz etetni a családot, úgyhogy valamennyire nem árt képben lenni... pl. amíg nincs gyerek és "csak" a tanulás meg a munka van, el lehetne kezdeni megtanulni főzni.

17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 12:14
Meddig tart az a suli?
16. kaktusz.virág (válaszként erre: 14. - Misaki Itó)
2015. ápr. 2. 12:06
Dolgozok mellette. 26 ő 27 éves és már 7 éve együtt vagyunk. Nyáron esküvő
2015. ápr. 2. 12:05

Mérges vagyok... és nem azért mert nincs baba, hanem mert nem őszinte... nem ez a kapcsolat lényege??? És jöhet a lavina... kapcsolat ez egyáltalán... így? Hogy nem őszinte? és jöhetne még ezer kérdés...

Ha pedig megkérdezem mert már milliószor megtettem a válasz

Szeretlek, majd lesz baba is csak fejezd be a sulit...

Mint egy betanult szöveg. Más is tanult/tanul szerintem gyerek mellett is. De lehet én gondolom túl ezt az egészet. Lehet csak én akarom túlságosan és ez a baj...

14. Misaki Itó (válaszként erre: 10. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 12:04

Hány évesek vagytok?

Igen,igaza van,fejezd be a sulit,talán dolgozgass is egy kicsit...

13. 5674644b5d (válaszként erre: 10. - Kaktusz.virág)
2015. ápr. 2. 12:02
nem tudom mennyi van még a suliból, de örökké nem tarthat, meg lehet várni a végét, a főzés meg egy tanulható dolog, bár nem ennek a tudásnak a megléte/hiánya fog belőled jó anyát csinálni ...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook