Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak erősítőgyakorlatokkal is eltüntethető a zsír? fórum

Csak erősítőgyakorlatokkal is eltüntethető a zsír? (tudásbázis kérdés)


24. Pirosalma (válaszként erre: 23. - Castellina)
2007. szept. 21. 20:35

Szia!


Képet bárhogy lehet csinálni (akár számítógépes programmal is), és igen, vannak orvosok, akik ehhez a nevüket adják (tudod, "Van az a pénz."). De csalnak ők máshol is, nagyobbat is.


Ne légy naiv a mai világban, fogadj mindent szkepticizmussal, kezelj mindent fenntartásokkal! Különben sok rossz tapasztalod lesz:-(

23. Castellina (válaszként erre: 22. - Pirosalma)
2007. szept. 21. 20:19
Gondolod, hogy kamu? Nekem a képek hitelesnek tüntek, hihetelen lenne számomra, hogy orvosok, sebészek ekkorát csaljanak. Bár a mai világban sose lehet tudni...
22. Pirosalma (válaszként erre: 21. - Castellina)
2007. szept. 21. 14:09

Sziasztok!

Bocsánat, hogy ilyet írok, de be ne vegyétek, mert teljesen kamu.

Ultrahang, zsírsejtek szétrobbantása...Ez már nekem is sok, pedig nem egy ilyen esettel találkoztam már...:-/

2007. szept. 20. 11:01
Most találtam egy jó módszert a helyi zsírszövet megszüntetésére: A rendszer felhasználóbarát, időkímélő és költséghatékony kezelési lehetőségeket nyújt, ami biztonsággal garantálja a test körfogatának csökkentését. Azok a páciensek akik korábban kerülték a veszélyekkel járó műtéti kezeléseket, most bátran és kockázatmentesen kipróbálhatják ezt az új alakformáló lehetőséget. A neve: Ultrashape Ha valakit érdekel üsse be a google-ba.
20. Castellina (válaszként erre: 17. - C469e38f6f)
2007. szept. 20. 09:55
Én is ezt akartam mondani.
19. c469e38f6f (válaszként erre: 18. - C299b9bcdc)
2007. szept. 20. 00:20

Röviden erre azt tudom mondani, hogy ugyanaz, ami szálkásításhoz, csak több.Lényeg a pozitív energiamérleg, tehát ahogy helyesen írod,több kalóriát kell bevinni, mint amit felhasználsz.Innen viszont iszonyúan egyénfüggő a dolog.Továbbiakban a genetika dönt, attól függően, hogy endomorf, mezomorf, vagy ektomorf-e a testalkat.Gyakori a kevert alkat.Mivel én nehezen hízom,(de azért a tavalyi képemen látszik nekem is sikerül néha) tömegnöveléskor felcserélem a csirkemellet combra ,persze a bőrét nem mindig eszem meg.

Mint minden étkezés, az esti is teljes: fehérje, szénhidrát, a különbség, hogy este párolt zöldség van, nap közben pedig rizs, vagy valamilyen teljes kiőrlésű pékáru.Zsírt nem eszek, mert a húsban van annyi, amennyi elég.Ált. én tömegeléshez ~5 g/tskg CH-t és ~2-3 g/tskg fehérjét eszek.(zsírt, meg ahogy írtam amennyi a húsban van)Ilyenkor nekem még csoki és torta is belefér, mert már van akkora izomtömegem, hogy igazából ezek sem hízlalnak.

Igen, ilyenkor jön fel némi zsír is, de arra vigyázni kell, hogy a has ne legyen teljesen fedett (még látszanak a hasizmok), mert akkor sok zsír jött fel.Ilyenkor csökkenteni kell a CH-t.A felszedett zsírt pedig, ahogy írod is, szálkásításkor kell leadni.Alapvetően én ugyanúgy csinálom, mint a testépítők, csak a súlyom nem jojózik olyan mértékben.

18. c299b9bcdc (válaszként erre: 17. - C469e38f6f)
2007. szept. 19. 22:28

Stingy: a tömegeléshez milyen kaja kell?


Csirkemell, tojás, rizs, este már csak fehérje? Mennyit kell enni, többet mint a napi szükséglet ugye, mert csak akkor "növekedhetünk" ha van miből?


Ilyenkor szükséges velejáró egy kis zsírfelszedés is? Amit a zsírégető szakaszban kell majd leadni?

17. c469e38f6f (válaszként erre: 16. - Castellina)
2007. szept. 19. 21:51

Jól mondta az edződ.Diéta nélkül nincs zsírvesztés.

A nagyobb izomtömeg azért is jó, mert az izom nyugalomban is használ fel energiát a saját maga fenntartásához, így könnyebb fogyni.

A versenyzők először tömeget építenek (van ott zsír is, meg víz az izom mellet)amit azután leszálkásítanak.(ez már csak kötözködés volt :))

2007. szept. 19. 16:05
Az edzőm elmondta, hogy a derekamról csak diétával tünik el a zsír. Igaz lesz hasizmod is, ha erősíted, de nem fog látszani, mert eltakarja a háj. Az erősítő gyakorlatok közvetett módon égetik a zsírt azáltal, hogy izommá alakítják a testedet. Márpediglen minél nagyobb az izom tömege a zsírhoz képest, annál gyorsabb az anyagcsere. A versenyzők előszőr izmot építenek, utána égetik le róla a maradék zsírt, vagyis szálkásítanak.
2007. szept. 7. 13:29
Én csak erősítő -tornáztam naponta 30-40 percet + vacsira valami szénhidrát szegényet ettem,és 4hónap alatt 24 kg-ot fogytam.Bár volt is miből...
14. Donyta
2007. szept. 7. 11:42
Állítólag igen, izommá alakul át egy idő után.
13. dundy
2007. aug. 21. 08:30
Rendben. Megpróbálom.Végül is nem az a cél, hogy kipurcanjak.De azt már többször csináltam, hogy abban mentem a fiámért az iskolába. Hát hazafelé elég jó kis emelkedő van .és éreztem is a hatását, de most nyáron képzeld el körömcipővel.Nem is néztek volna hülyének.Itthon napközben szoktam viselmi pár órát, elég sokat megyek jövök.Főzőök, vasalok, stb.
12. rosewood (válaszként erre: 11. - Dundy)
2007. aug. 21. 07:17
Hali Dundy!Bár nem engem kérdeztél, de miért kéne bokasúly? Csak simán nyomj le elyan 30-40 percet, úgy fogod érezni, hogy bokasúly van rajtad :))) ha nem jó az állóképességed, akkor mindenképpen törekedj a fokozatosságra, és nyújts!!!
11. dundy (válaszként erre: 7. - 575e11e2d1)
2007. aug. 21. 07:02

Szia gergőke. Én most kezdtem el taposózni, ellipszisezni, de az állóképességem nulla. Szerited melyik a jobb, bokasúlyokkal sétálni, taposózni, ill. ellipszisezni.De már próbáltam a Béres A-t,egy-egy tesrészre kimenőled, de olyan izomlázam lett, hogy 4 napig inkább kézen jártam volna.


Köszi Anikó

10. Pici Lulu (válaszként erre: 7. - 575e11e2d1)
2007. jan. 29. 21:31
Tudooom.. csak úúgy írtam....
2007. jan. 29. 15:56
:-(
8. ML
2007. jan. 29. 15:46
4 héten keresztül csak hasizomerősítő gyakorlatokat végeztem, napi egy órán keresztül, majd egy pár nap kihagyás után még több zsír lett a hasamon, és csak ott.
7. 575e11e2d1 (válaszként erre: 3. - Pici Lulu)
2007. jan. 26. 20:44

A tesi tanárod hülyeségeket beszélt :)

Magától egy gyakorlattól nem fog zsír égni, még ha halálra dolgoztatod az adott izmot, akkor sem!


Az edzéssel maximum kalóriát égetsz. Ha a nap folyamán elégetett kalória több, mint a bevitt, akkor fogyni fogsz. Ha pont ugyanannyi, akkor stagnál a súly, ha kevesebb, akkor hízni.

2007. jan. 26. 20:41

1: helyi zsírégetés nincs... 1000000 felüléstől sem fog leégni egy deka zsír sem a hasról...


2: a zsír onnan megy le utoljára, ahova a legkönnyebben feljött. Olyan nincs, hogy csak mondjuk a fenekedből fogysz. Ha fogsz, akkor mindenhonnan fog lemenni zsír.


3: a fogyás kulcsa a kalóriadeficit. Diéta nélkül lehetetlen fogyni.


4: 30-35 perc aerob (nem kardió, az más...) mozgás után kezd zsír égni. Ezért érdemes 45-60 percet ilyen mozgásformát végezni.


Amit én javasolni tudok: jó diéta, heti 3 súlyzós edzés, és amennyi aerob edzésre marad még idő.

Ajánlom a naplóm tanulmányozását!

2007. jan. 26. 20:23

Ok, igazából itt arra gondoltam, hogy kardió gyakorlatok mennyire szükségessek hozzá, mert azt nem igazán szeretem, inkább azidő alatt is erősítést csinálok.

Mert valaki azt mondja, hogy 25 perc után ég csak a zsír, ami jó, ha kardió!

Ugyanakkor azt is mondják, hogy hasznos az is, ha csak pár felülést csinálsz naponta, akkor ez itt ellentmondásos.

Amúgy nekem csak a hasamon, derekamon van, amit mindenképp szeretnék eltüntetni, persze ez mellett csinálok comb-fenék gyakorlatokat is, de a fontosabb a hasam-derekam eltüntetése lenne.

Tényleg, derékra mi a legjobb megoldás????

4. Pici Lulu (válaszként erre: 2. - Zsuzso100)
2007. jan. 26. 20:19

Ja egyébként, nem nagyon javasolt csak egy izomcsoportra koncentrálni mert gondolj be (ez durva hasonlat) csak a felüléstől nem leszel vékonyabb.. max lemegy a hasad,és a combod?? Az nagyobb marad.. nem tudom neked milyen alakod van és ne vedd sértésnek! Ez csak az én szemszögemből van nézve! Szerintem.. ne csak felüléseket csinálj mozogj egész testedben.. Ha nem akarsz ilyen edzés programokat csinálni ahol konkrét fázisa van a comb a has és a kar izmoknak akkor azt javaslom, hogy csinálj egy laza ugrálos aerobickot.. ami mozgatja az egész testedet.. és aztán felülést a végén! Én így csinálnám!

Én is voltam így,hogy csak hasaztam de.. nekem nem segített semmit! Bár kinek milyen a szervezete és testfelépítése....

2007. jan. 26. 20:16
Szerintem nem csak ezzel! Étrend változtatással is.. bár vannak olyan gyakorlatok amelyek kifejezetten a zsírégetésre koncentrálódtak...! Nekem mindig azt mondta a tesi tanárom, hogy akkor ég a zsír, mikor már nagyon fáj a gyakorlat, mikor égnek a combjaid vagy karjaid vagy hasizmaid.. vagy más egyéb! :) De komolyra fordítva a szót nem tudom, milyen az mikor zsírégetésről van szóó..!
2007. jan. 26. 20:14

Mit gondoltok, ha csak felüléseket csinálok, eltüntethető-e a felesleges zsír?

Mert mindenki mást mond...

2007. jan. 26. 20:13
Csak erősítőgyakorlatokkal is eltüntethető a zsír?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook