Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csak egy történet!!! fórum

Csak egy történet!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. Cilumiluci (válaszként erre: 118. - Láthatatlan78)
2011. aug. 20. 09:46
Jó szórakozást nektek!
118. láthatatlan78 (válaszként erre: 117. - Incó)
2011. aug. 20. 09:03
úgy néz ki igen hála égnek ,bár mivel hallás sérült így kicsit nehezebb volt elintézni de megoldva .Köszönöm kérdésed amúgy nagyon jól vagyunk a fiam nem hiányolja az anyát se egyáltalán.Ma pedig este megyünk a tűzijátékra :)
117. Incó (válaszként erre: 114. - Láthatatlan78)
2011. aug. 20. 07:47
Hogy vagytok? Kisfiadnak sikerült az ovi?
116. Cilumiluci (válaszként erre: 114. - Láthatatlan78)
2011. aug. 19. 17:20
:)
115. Cilumiluci (válaszként erre: 111. - Incó)
2011. aug. 19. 17:20
Jogos!
2011. aug. 19. 17:19
nagyon köszönöm mindenki hozzá szólását ,Harcimarci neked nem fűzők semmit ahhoz amit mondasz mert lehet nem írok mindig helyesen de nekem a gyerekem fontosabb mint a te szánalmas magyar tanításod. Tudok írni helyesen de siettem és nem igen volt időm se .És igen elég sokat voltam külföldön, de jó azért a saját országomba lenni :)Köszönet mindenkinek aki segített lelkileg és tanácsokkal is.Szeretem az egész hoxát :)
113. Bucóka20 (válaszként erre: 112. - Bucóka20)
2011. aug. 16. 09:01
illedelmes-inteligens
112. Bucóka20 (válaszként erre: 110. - Db7139323a)
2011. aug. 16. 09:01

Sose értettem,hogy miért kell ilyen magasröptű szöveget lenyomni,ahhoz h te egy nagyon illedelmes embernek tűnj.Mát-már annyira választékosan beszélsz,hogy az szánalmas.


Ahogy én emlékszem a fórumindító évekig külföldön élt,talán ez mentesíti a helyesírási hibák alól.

111. Incó (válaszként erre: 110. - Db7139323a)
2011. aug. 16. 08:55

Szia!


Én is javasolnék Neked valamit!


1. Olvasd el a többi hozzászólást és akkor majd mglátod, hogy egy igen nehéz helyzetben lévő családapa kért segítséget. Így talán illene bocsánatot kérni az előző bejegyzésedért.

2. Neked meg javaslok némi empátiát tanulni, azt se késő soha elkezdeni...

110. db7139323a (válaszként erre: 1. - Láthatatlan78)
2011. aug. 16. 05:25

Én a helyedben fontossági sorrendet állítanék fel magamban!

Néhány javaslatom lenne Számodra:

-Az első helyre sorolnám azt, hogy tanulj meg helyesen írni.

-A második az lenne, hogy pár könyvet olvass el,így talán szabatosan tudnál fogalmazni, a szellemi leárnyékoltságod jelen színvonala már már szánalmat keltő!

Hallgass rám:nem késő soha elkezdeni tanulni, nem lenne károdra, ha a spermiumon kívül más is ragadna Rád.

Drukkolok Neked, hogy sikerüljön az ivaros szaporodás technológiáján kívül más ismeretekre is szert tenned, tisztelettel: Harcimarci (Ecseria hófödte csúcsairól)

109. ina87 (válaszként erre: 1. - Láthatatlan78)
2011. aug. 10. 14:16
ha már ez igaz akkor meg van a tanulság hogy a féltékeny feleség csalta meg a férjét és többnyire így van aki fél a meg csalástól az fog előbb félre lépni,azt hiszem hogy a nő élet végéig ijen marad mindég más pasi kell majd neki és szüli majd a gyerekeket arra persze nem gondol hogy ennek az egészet csak a gyerekek iszák meg a levét,sőt a felnőtt életben sem lesznek stabilak mert ezt látják a szülöktöl sajnálom az ijet mert ennek se gyerek se férj nem való ha már nem tud meg állapodni minek ment férjhez és mért szült gyereket inkább mart volna egyedül álló és élhete volna az életé,és nem ugy hogy még jó pár embernek tönkre teszi az életét!!
108. láthatatlan78 (válaszként erre: 107. - Felhőjáró)
2011. aug. 10. 13:51
köszönöm a segítségedet meg fogom érdeklődni ezt is.
107. felhőjáró (válaszként erre: 106. - Láthatatlan78)
2011. aug. 10. 08:14

A lakhelyed szerint illetékes családsegítő központnál vagy a családjogi szolgálatnál kaphatsz jogi segítséget és ott megmondják hová menj a továbbiakban.A válóperhez kérhetsz illetékmentességet, így a díját elengedik sőt ha ügyvédre vagy szükséged azt is tudnak ingyen biztosítani.

A családi pótlékon felül kérhetsz gyermekvédelmi támogatást, lakásfenntartási támogatást, illetve a bíróságon kérheted a gyerektartás megelőlegezését, bár nem tudom, hogy olyan esetben mint a tiéd amikor a másik fél külföldön van mit lehet konkrétan tenni, de azt hiszem ebben is segítséget tudnak nyújtani

106. láthatatlan78 (válaszként erre: 101. - Mumster)
2011. aug. 9. 15:27
köszönöm a tanácsaidat meg fogadom és persze hálás vagyok mindenkinek aki hozzá szól .és jól esik ,hogy ennyire sokan foglalkoznak még a másikkal .
105. láthatatlan78 (válaszként erre: 104. - E705905164)
2011. aug. 9. 14:51
nekem nem szégyen a munka és biztonsági őr leszek mert eddig is ez voltam 3 hete kb mikor haza jöttünk az volt az első dolgom,hogy a vagyonörimet kezdjem kiváltani .1 hét kb és kész .És már elviekben melom is lesz
2011. aug. 9. 14:30
mondjuk még mindig nem olvastam el a történetet,csak futólag kora reggel....:DDD
103. e705905164 (válaszként erre: 36. - 9536810fa1)
2011. aug. 9. 14:20

mindenkinek a munka az első(most nem értsétek félre,hogy elsőt írtam) na szóval abból eszel,iszol,fizeted a rezsit,öltözteted a gyereket, ovit ,iskolát fizetsz stb..AZ KELL ,hogy legyen... a munkahelyre nem kellene féltékenynek lenni....

mindenhol vannak csajok,pasik aki félre akar menni,félremegy megtalálja a módját máshol is... a fórumindítónak kicsit "férfiasabbnak" okosabbnak,kellett volna lennie és a sarkára állni ezzel a nővel szemben...nem ám ..:"hallgatok az asszonyra,mert elvesztem a családom és felmondok"...uhh...:SSSSS

na de már késő,ebből is tanult..... ilyenkor meg nem szabad visszafogadni... meg egyebek a nőt ,új élet...esetleg más nővel,akinek nem baja a pénzkeresés,főleg ha nem élnek luxusban,hogy megtehesse,hogy otthon nézzék egymást:D



hát....boldogabb életet nektek!

102. Cilumiluci (válaszként erre: 101. - Mumster)
2011. aug. 9. 12:22
Végre egy igazi segítség!Köszönöm Feri nevében is!
101. mumster (válaszként erre: 75. - Láthatatlan78)
2011. aug. 9. 12:08

Nem egyszerű a helyzeted, mint oly sok más egyedülálló szülőé sem. Kitartás, menni fog! Az eleje a rázós, míg kialakulnak a szokások, minden a helyére kerül a fejekben és az életben. Olvasva a történetedet az én fejemben a következők futottak végig:


- kizárólagos felügyeleti jog igénylése (a bíróságon is lehet érdeklődni és van ingyenes ügyvédi tanácsadás is - ezügyben ne a pm hivatalt keresd)

- láthatás feltételeit részletesen szabályozni (és a láthatás költségeit is, pl a gyerkőc utazik ki a másik szülőhöz?, ki fogja kísérni, az útiköltséget fizetni?, leírni), fix és %-os tartásdíjat megállapíttatni

- a bontópernél a tartozás exre eső részét mondja ki a bíróság, így ki kell fizetnie, illetve rajtad nem kérhetik, csökkentheted a jelenlegi tartozást (szintén ügyvéd segíthet mit, hogyan lehet és célszerű)

- csp visszamenőleg 2 hónapra kérhető - a válás nem feltétele az egyedülállók pótlékához, csak nyilatkozni kell az egyedülélésről

- családsegítő, védőnő felkeresése, ők oviügyben is segíthetnek

- fentiektől megkérdezni az igényelhető természetbeni és pénzbeli segítségek módját, feltételéit

- szociális lakás iránti igény beadása

- ovi: ne hagyd magad, ha már 5 éves, akkor kötelesek felvenni a körzetesbe! írásbeli elutasító határozatát (ha nem ad írásban, akkor kérni kell!) írásban megfellebbezni (ált. használ)

- gyermekpszichológus felkeresése (nevtanban van ingyenes), ő majd megmondja kell-e bármilyen segítség a gyerkőcnek, illetve irányt tud adni a későbbiekhez

- a másik szülő passzivitását, nem telefonálás, gyermekkel kapcsolatos megbeszéltek felrúgását azonnal és írásban minden alkalommal a gyámügynek bejelenteni, ez később még sokat számíthat

- és mindig mindenkivel mindent írásban, igazolható módon elküldve, másolatot megőrizve intézni, főleg a hivatalos ügyeket, de az exeddel való bármit meg pláne!

100. 3dfc5d4601 (válaszként erre: 98. - Láthatatlan78)
2011. aug. 9. 11:26
Ámen :)
99. Cilumiluci (válaszként erre: 98. - Láthatatlan78)
2011. aug. 9. 11:03
Remélem is!
98. láthatatlan78 (válaszként erre: 96. - 6b006fc769)
2011. aug. 9. 10:38
bele fáradtam 3x voltam hülye de többet nem leszek ,mostantól hallani se akarok róla .
97. láthatatlan78 (válaszként erre: 95. - 3dfc5d4601)
2011. aug. 9. 10:36
kopogtathat már nem érdekel ő döntött úgy,hogy a családot szét szakítja ő akarta ezt az egészet tehát én meg teszem ezt még utoljára neki és elválok ,hogy szabad legyen utána nem érdekel mit csinál.
96. 6b006fc769 (válaszként erre: 95. - 3dfc5d4601)
2011. aug. 9. 10:32
esélyes a jelentkezés. reméljük, láthatatlan ekkor hajthatatlan is lesz
2011. aug. 9. 10:28
Kíváncsi vagyok mikor bukkan föl újra az a némber hogy visszakönyörögje magát láthatatlanhoz. Mert van egy ezresem rá, hogy a nagy lámúr gyorsan elillan, és itt fog kopogtatni. Már csak hősünkön múlik, folytatja-e a melodrámát...de ne legyen igazam.
94. láthatatlan78 (válaszként erre: 93. - Michelle.r)
2011. aug. 9. 10:28
5 éves lesz :) mindig vannak ruhák tökéletes állapotban és én is veszek neki mindig ha tehetem.játék is van nagymamánál :)
93. michelle.r (válaszként erre: 92. - Láthatatlan78)
2011. aug. 9. 10:19

Ezzel most már ne foglalkozz. Az írásból nekem az jön át, hogy nem igazán ismertétek ti egymást, amikor összekötöttétek az életeteket. Ha jobban megismered, talán nem is akarsz gyereket tőle.

Mindegy, ő már van, koncentrálj rá. Mennyi idős? Van elég ruhája, játékai? Ha nincs, ne szégyellj ebben segítséget kérni!

92. láthatatlan78 (válaszként erre: 86. - 9536810fa1)
2011. aug. 9. 09:58
ha a gyerekével nem foglalkozik gondolod ez érdekli?hidd el felőlem ide jöhet írhat amit akar de őp is ezt mondaná csak kicsit mentegetőzve.de arra nincs mentség,hogy csak így eldobjon mindent
91. láthatatlan78 (válaszként erre: 89. - 6b006fc769)
2011. aug. 9. 09:57
ebben egyet értek és nem is szeretnék
90. láthatatlan78 (válaszként erre: 87. - 1675f7fe54)
2011. aug. 9. 09:56
rajta vagyok ezen és fogok is találni .
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook