Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak az ér el valamit az életben, aki rámenős? fórum

Csak az ér el valamit az életben, aki rámenős? (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. betty53 (válaszként erre: 49. - Dreamer*.*)
2012. jún. 29. 17:57

válasz:dreamer*.*

Miért az őregekre kell rásózni a termékeket????

Mert könnyebb bepalizni őket???

Lehet, hogy nem értik, hogy miről van szó, vagy

annyira hiszékenyek?

A televízióban is láttam ilyen idős hölgyet, mire rájött , hogy

átverték, már nem lehetett senkit elérni. Pedig az árút egy

bizonyos időn belül ki lehet cserélni, vagy vissza lehetne adni.!

valami készüléket, rájött, hogy rosszul döntött és vissza


üdv betty

60. betty53 (válaszként erre: 35. - Syria)
2012. jún. 29. 17:36

válasz :35. syria


Kedves syria!

Ha a szerződést már elfogadtad, végig kell csinálnod az egy évet,

hiába más lett az alkalmazód. Ha a szerződésben foglaltaknak

eleget tesz az új tulaj, szerintem, csak te lehetsz a vesztes.

Várd ki az egy évet, és vond le a tanulságokat, a jelen esetből.


Nagyon meg kell gondolni mit teszel, mert az informatika világa

sok ember számára rejt csapdát.


Sajnálom, hogy a jobb lehetőséged nem valósulhatott meg.l!!


üdvözlettel betty.

2012. jún. 20. 19:27
Épp ma hívott egy hölgy. Udvariasan megkérdezte van-e 10 percem, mondtam, hogy nincs, kérdezte, hogy esetleg később? Végül csak meghallgattam. Fehérneműt küldenének ajándékba, csak a postaköltséget kellene fizetni. Az mondjuk annyi, hogy annyiért már tudok venni máshol. Megkérdezte, hogy kérem-e. Mondtam, hogy köszönöm, nem. Udvariasan megköszönte a türelmem és ennyi volt. Lehet, hogy a jövő héten már nem kell neki hívogatni senkit?:))
58. syria (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2012. jún. 20. 18:52
Mire alapozod a véleményed?
57. syria (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2012. jún. 19. 18:03

Azt mi csk szeretnénk!


A direkt marketing egyre jobban nyomulni fog. :(

56. 4244093cd0 (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2012. jún. 18. 22:18

Én úgy gondolom,hogy vannak munkák ahol a rámenősség,mint "jellemvonás" elengedhetetlen.Az életben sem árt ,ha kicsit dörzsöltebb az ember......és innen árnyalódhat a dolog,ki mit tesz meg ,és miért.........kinek mi a fontosabb.

Szóval nincs etalon,nincs "igaz,az életre" bölcsesség.

Az emberek szerintem általában tudják mit akarnak,és ha ezek a dolgok kompromisszumokkal járnak,eldönthetik ,meddig mennek el.

Te is ,más is,mindenki.

55. syria (válaszként erre: 36. - C1e9612cd3)
2012. jún. 18. 22:02

100 esetből 99-ben én is így szoktam. De az a nyomorult ritka rossz passzban talált el. De egyszer volt Budán kutyavásár! Velem többet nem fognak így kicseszni, tanultam belőle.

És ezt annál is inkább jobb lesz észben tartanom, mivel a világ egyre inkább eltolódik az ilyen telefonon való értékesítősdi irányába.

Sajnos a telefonszámunkkal nagyon ki vagyunk szolgáltatva.

54. 83e25137af (válaszként erre: 53. - Spinneli)
2012. jún. 18. 18:14
úgy legyen...
53. spinneli (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2012. jún. 18. 17:32
A direkt marketing napja szerintem meg vannak számolva.
2012. jún. 18. 17:21
Sőt. Nem csak a munka világában. Mindenhol! Például már május óta járkáltunk a kórházba rohadt nagy hasfájás miatt (terhesen). Mondták, hogy semmi bajom, csak a terhességet reagálom túl. Aztán egyszer be is feküdtem pár napra, de nem igen vizsgálgattak. Na egyszer megint bementünk, mert nagyon elkezdett fájni, ez volt délelőtt, szintén hazaküldtek. Még aznap éjszaka mentővel vissza kellett emnni, akkor már nem mertek hazaküldeni. betelt a pohár. Másnap egy dokit se kiméltünk, rájuk parancsoltunk, hogy na most aztán elég, vizsgáljanak és csináljanak valamit. Még aznap átvett a sebészet, másnap már meg is műtöttek!!! Hozzáteszem, hogy ököl nagyságú dolgot nem vettek bennem észre korábban, amit ki kellett műteni!!! Hát erre mit mondjak? Erre a sebész azt mondja, ha nem műtenek meg, 1-2 napon belül belehaltam volna...
2012. jún. 18. 16:06

Határozottan igen! Sajnos, vagy nem, ez a világ már csak az ilyen embereknek kedvez!

Ha nem vagy törtető, ha nincsenek ambícióid, elvesztél!


Volt már egy jópár melóhelyem, és mindenhol csak akkor érvényesültem volna, ha ...hogyismondjam: megmutatom magam, és ebben nem egészen a szakmai tehetségemet értem.

Nyomulni kellett volna, másokat eltaposni, lefeketíteni, és törtetőnek lenni, ahhoz, hogy én legyek az első, én legyek a kegyelt...

Hátezvan...:S


Most meg csak sóvárgok otthon, meg a családnak, hogy milyen gusztustalan dolgok mennek 1-1 melóhelyen, aki nyal, és tapos, az marad meg! szó szerint!

2012. jún. 18. 15:56

Igen, úgy gondolom, a rámenósek, a határozottak érvényeesülnek. Nincs ezzel baj, ha az ember felismeri. Utána kis (vagy sok) gyakorlás, és menni fog.

Néha én sem örülök neki, de csak a mesében van mindig békesség, szeretet...

49. dreamer*.* (válaszként erre: 45. - Vica66)
2012. jún. 18. 15:52

a 35. válaszoló syria eltalálta mivel foglalkozik a cég, de igazából más cégek megbízásaiból történik az értékesítés: telefonos díjcsomag, drágább internet, sőt több száz ezres laptopot is értékesítenek.

A legtöbb ilyen számítógépes, netes dolgokat öregekre kell rásózni...

2012. jún. 18. 14:51

Sziasztok! A kérdés jó, én is gondolkozom néha ezen. A munkát ne bánd, hiszen vannak emberek,akiknek ez nem való. Én is ilyen vagyok és ahogy olvasom még sokan itt.

Szerintem nagyon leegyszerűsítve vagy rámenős, rafinált és erőszakos vagy az életben, viszont nem biztos, hogy így becsületes tudsz maradni. Vagy a tisztesség és a becsületed a fontosabb, akkor másképp kell érvényesülni.Szerintem ez utóbbival is el lehet érni dolgokat.Legalábbis én hiszek benne! Ugyanakkor van egy mondás: "Erősebb kutya ba*ik!" Mindenki dönthet, mi mennyit ér meg...

47. 83e25137af (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2012. jún. 18. 13:24

És ez nagyon igaz: az vagy, amit hiszel magadról.


ez nem igaz, én néha azt hiszem hogy egy egoista nagyképű állat vagyok, de meg szoktak győzni hogy nem. :D bár a saját anyám szociopatának és cinikus baromnak hív néha de neki elnézem.. :)

2012. jún. 18. 11:52
Nemmmmm! Garantáltan nem!!!!
45. vica66
2012. jún. 18. 11:51

Deramer, megírhatnád, mit is kellett eladni. A többi olyan "termékre" is kíváncsi lennék, amelyekt kiabálással, alázással, átveréssel kell értékesíteni. Csak hogy tudjam, ha hívnak, melyekre kell a kagylót lecsapni, vagy ordítva elküldeni melegebbre...


Csak vicc, de megérdemelnék.

44. 408ef5b99a (válaszként erre: 43. - Mazsinka)
2012. jún. 17. 22:22
És ha mondjuk az erősségeidre koncentrálnál? Akkor hazudni sem kell. Egyébként bocs, hogy beleszóltam.
43. Mazsinka (válaszként erre: 41. - Mazsinka)
2012. jún. 17. 21:56
És ez nagyon igaz: az vagy, amit hiszel magadról. Ha azt hiszed, hogy okos vagy, ügyes és talpraesett, lehetsz bármilyen, el tudod adni magad, mert ez lökést ad. Ha kételyeid támadnak, nem hiszel magadban, akkor kiszúrják, és mehetsz a levesbe. Én sajnos reálisan látom magamat, ezért meg szoktam jegyezni néha, hogy duci vagyok, híztam, vagy nem állnám meg a helyem itt és itt, vagy ez és az nem nekem való. És elhiszik. Ha az ellenkezőjét adnám le, talán azt is elhinnék, és ez félsiker lenne, sajnos nekem se megy. Picit off volt, bocsi.
42. viva70
2012. jún. 17. 21:53
Velem aztán lehet bárki rámenős. Rárakom a telefont aztán kész... Egyébként én sem vagyok az a rábeszélős fajta. Próbálkoztam anno biztosítási üzletkötőként, de nem volt sikerem. Fél év után ott is hagytam.
2012. jún. 17. 21:52
Az életben az tud jól érvényesülni szerintem, aki sokkal többet képzel magáról, mint amennyi van benne. Addig hajtogatja, sugározza, hogy ő mennyire szép, okos, ügyes, dolgos, talpraesett, hogy végül el is hiszi neki a környezete, pedig ha reálisan tekintene rá, lehet, hogy fele se lenne igaz, fele sem illeni rá, mint amennyit bebeszélt magáról. Persze van egy másik vonulat is, akik tényleg nagyon jók, csak ők kevesebben vannak.
40. 408ef5b99a (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2012. jún. 17. 21:52
Úgy gondolom: soha senkire nem szabad ráerőszakolni a saját akaratunkat semmiképp!
2012. jún. 17. 21:46

Pfúj, ezt én sem tudtam volna csinálni. Meg utálom is az ilyen embereket! Annak sem örülök, ha valami hülyeség miatt felhívnak.

Egyébként sajnos sok mindenhez kell a rámenősség az életben, de ezt nem csak annak nevezném.

38. jstefan (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2012. jún. 17. 21:44
Az ilyen munka nem neked való hanem annak a primitív bunkónak aki a főnököd volt!!!!Annyiból jó iskolapélda volt hogy megtapasztaltad hogy milyen a társadalom szemétdombja, és a szemétdombon élősködő élőlények.Az írásodból az állapítható meg hogy neked olyan munka való ahol a tudásodat kell hasznosítani, ha tovább keresel találsz olyan munkát is, és felejtsd el ezt a negatív élményt.Általában valóban az boldogul aki rámenős, de igyekszik ember maradni.Aki az ilyen telefonos értékesítők közül primitív módon akarja eladni a szemetet azt simán kinyomjuk, és nincs ideje elmondani hogy mivel akar becsapni.A sikeres élethez elsősorban nagyon sokoldalú tudás kell, ezenkívűl akaraterő, elszántság, és kitartás.Sok sikert neked!!!!!
37. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Dreamer*.*)
2012. jún. 17. 18:31

Ne bánkódj, ilyet én is csináltam, hiába értettem, tudtam, az emberek zaklatása nem az én műfajom.


A mostani munkámhoz is kell rámenősség mert ott is a számokat nézik, de abban jó vagyok. Valószínű nem ez a te világod, ennyi.


Amúgy ja, az élet is ilyen bizonyos területeken..

36. c1e9612cd3 (válaszként erre: 35. - Syria)
2012. jún. 17. 17:25

én az iyleneket úgy elszoktam küldeni melegebb éghajlatra, h szóhoz sem jut! Nme szeretem az erőszakos embereket, és azt se, ha a saját igazát rám akarja erőszakolni vki, uhogy gyorsan rövidre szoktam zárni a dolgot. Ha egyzser nemet mondok, akkor azt úgy is értem, és ezt vegye tudomásul!

Biztos megmondtam volna neki, h na látja, most pont az erőszakosságával intézte el, h a nemleges válaszom így is marad! Ha pedig mégis érdekel a cég ajánlata, akkor egy másik ügyintézőt kérek magamnak! Megköszöntem volna, és rácsaptam volna a telefont az tuti!

35. syria (válaszként erre: 29. - Betty53)
2012. jún. 17. 16:08

Nagyon jól megfogalmaztad!


Szenvedő alanya vagyok egy ilyen rámenős ügyintézőnek, aki nyilván a jutalékára utazott. Lejárt a netes hűségidőm. Felhívott egy nő, hogy vállaljak újabb egy évet. Mondtam, hogy köszönöm nem. Össze-vissza erősködött, okoskodott. Kínomban azt mondtam, hogy szeretném ezt még megbeszélni a családommal. Erre is volt valami jó kifogása. Egyébként is nyakig voltam a munkában, a munkahelyemen állt a bál; hagyd magad, előbb szabadulsz alapon azt mondtam, jó: legyen. Kész. Ezzel telefonon megköttetett egy szerződés. Nem telt el két hét, egy másik szolgáltatóval sokkal előnyösebb szerződést tudtam volna kötni. Akkor már verhettem a fejem a falba.

S ami a legszebb az egészben: 2-3 hónap múlva a szolgáltató egy-az-egyben átadott a megkérdezésem és beleegyezésem nélkül egy másiknak! Mindössze annyit tett, hogy küldött egy tájékoztató levelet, hogy ezentúl nem ők, hanem egy no-name gittegylet fog nekem szolgáltatni.

Erősen gondolkozom, hogy megtámadom azt a hűségnyilatkozatot...

2012. jún. 17. 15:08
A légy is rámenős, de nem kedvelik :D
33. e57e061615 (válaszként erre: 29. - Betty53)
2012. jún. 17. 14:08
A rámenősség lehet csak annyi is, hogy meg meri szólítani az eladó a vevőt. A Tescon szocializálódott embernek ez talán sértő is, de sok embernek jelent még pozitívumot a kontakt és a kiszolgálás.
32. dreamer*.* (válaszként erre: 31. - Bekacomb)
2012. jún. 17. 14:06
köszönöm:) remélem Te is megtaláltad/ megtalálod a hozzád passzoló munkahelyet:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook