Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak az elégetett kalória számít? fórum

Csak az elégetett kalória számít? (tudásbázis kérdés)


17. Arel (válaszként erre: 14. - Niggagirl)
2012. aug. 7. 07:01

Az érték normálisnak tűnik, azaz vszeg jól mér. (nyilván meg kell fogni valami érzékelőt... :) )

Miket ír ki? Hátha valaki meg tudja fejteni...

Amúgy szerintem egy kicsit változatosabbra kéne venni a tornát, mert az izmok megszokják a mozgást, és egy idő után nem fejlődnek tovább. Meg nem is mozgatsz meg minden izmot, mindig csak ugyanazokat. (Persze nem akarok okoskodni...)

16. aeb0378846 (válaszként erre: 8. - Niggagirl)
2012. aug. 6. 14:01
Hát nem is:) alapanyagcsere a legnagyobb kalória felhasználó. Ha csak 800- 1000 kcal-t eszel biztos út a hizáshoz... tapasztalatból beszélek.
2012. aug. 4. 11:23
Én is találtam egy oldalt de nem jegyeztem meg. Ott az jött ki, hogy az Én napi kcal szükségletem 1600 körül van, ebből kellene étkezéssel 250-nel kevesebbet bevinnem és plusz 250-net letornáznom. Nem tudom ha többet ennék 1000kcal-nál akkor már tuti nem fogynék, de nekem gond van a pajzsmirigyemmel lehet ezért nem.
14. Niggagirl (válaszként erre: 11. - Arel)
2012. aug. 4. 11:16
1 héten 5-6 napot szoktam edzeni. Minden alkalommal olyan 30 percet elipszis t-el, és 20-25 percet a szoba biciklivel. Méri a pulzust is de nem folyamatosan, csak ha közben megfogom azt a részt ahol a számláló van. Mindíg 130 felett szokott lenni a pulzusom olyan 149-ig bezárólag, attól függ mennyire hajtok:)Igaz a szobabiciklin hiába állítom az erősséget, így is úgy is kevesebb kjoulet égetek vele mint az elipszis t-el kevesebb idő alatt. De több dolgot is mér persze a megtett km-en kívül, de mivel angolul van az egész ráadásul mértékegységekben, nem tudom mindegyikről hogy mit is jelent:(
13. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Arel)
2012. aug. 3. 15:05
Nem, a bevitt is, pontosabban a kettő különbsége.
2012. aug. 3. 13:58
az úszógumin lévő is, bizony
11. Arel (válaszként erre: 8. - Niggagirl)
2012. aug. 3. 13:49
Mennyi ideig tekersz/trénerezel? Pulzusodat is méri? Nekem a szobabiciklim is mér pulzust, meg számol kalóriát, de köze nincs a valósághoz! A pulzus túl alacsony, a kalória meg nem függ semmitől, csak a megtett km-től, azaz teljesen irreális. A Tiéd mi alapján számol?
10. Arel (válaszként erre: 9. - 94c39bb152)
2012. aug. 3. 13:46
Már hallottam róla, de még nem néztem meg ezt az oldalt. Köszi a tippet!
2012. aug. 3. 13:35
Van egy nagyon jó oldal, a kaloriabazis.hu. Ott a pontos adataid alapján kiszámolja az alapanyagcserédet, és a napi mozgásodat levonja a bevitt kalóriákból.Azt is be lehet állítani, mennyit akarsz hetente fogyni, azt is kiszámolja, hogy ehhez naponta mennyit mozogj, és mennyit egyél.Az ottani mozgásadatokat összehasonlíthatod az órán mért adatokkal. Ha már ismerted az oldalt, bocsi.
2012. aug. 3. 13:29
Szia! Én elipszis tréneren és szoba biciklin szoktam szenvedni, és sajna csak kjoule-ban írja ki az elhasznált energiát. Lehet hogy nem jó a módszerem, de úgy szoktam hogy kb. 1000 kjoulet szoktam "elégetni", és ezt átszámolom kcalóriának. Számolom hogy naponta mennyi kcalóriát eszem (800-1000kcal) és ebből levonom amit letornáztam, ami kb 250 kcal. Ha valaki szerint ez így nem korrekt és tud jobbat az világosítson fel:)
7. Arel (válaszként erre: 5. - Aeb0378846)
2012. aug. 3. 13:25

Szia!

Erre már más is felhívta a figyelmemet. Csak azt ugye nem tudom mérni. Az ember lánya meg szereti, ha látja az adatokat, mert akkor azt tudja, hogy annyit elégetett, tehát esetleg a kajánál figyelembe tudja venni.

Köszi!

6. Arel (válaszként erre: 4. - Tandi25)
2012. aug. 3. 13:23

A futás vezet (7,92 kal/perc), aztán az insanity edzései jönnek.

Az én órám se mér zsírt...

2012. aug. 3. 13:13
Szia:) az utánégetés sokkal fontsabb mint az edzés alatt elégetett kcal.Főleg az számít, meg hogy mennyire tudod fentartani az alapanyagcseréd. Sok sikert.
4. Tandi25 (válaszként erre: 2. - Arel)
2012. aug. 3. 13:09

és milyen tornával/tornákkal érted el a legjobb kcal égetést?

az én órám kis egyszerű, a kcal-t még tudja számolni, zsírt már nem.

2012. aug. 3. 12:57
Szerintem nem csak a kalória számít, hanem az elégetett zsír mennyisége is. (Az én pmérőm ezt is méri g-ban).
2. Arel
2012. aug. 3. 12:26
Egy ideje elkezdtem pulzusmérővel mérni minden edzésemet, és igencsak változó eredményeket kaptam. Az általam korábban favorizált kissé statikus tornáknál nagyon kevés kalóriát égetek el. Pedig hatásosnak gondoltam őket, főleg ha izomlázam is volt tőlük. Gondolom a jóga, pilates, callanetics labdába se rúgna, ha csak ez számítana. Szerintetek?
1. Arel
2012. aug. 3. 12:23
Csak az elégetett kalória számít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook