Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csak a markát tartja fórum

Csak a markát tartja (beszélgetős fórum)


1 2
39. fdba194859 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 26. 22:48
Ez a kérdés "több sebből vérzik"....Mi az, hogy "családban van egy 17 éves"..... kinek a családjában, a tiédben?A párod lánya ez a 17 éves gyerek? Az mit jelent, hogy " eddig nem tűnt fel, hogy nem hoz ajándékot?? Még 17 éves kora előtt kellett volna ajándékot vásárolnia? Miből, a zsebpénzébő?? Ugyanis neki esetleg az iskolától ösztöndíj jár.Ha "vasárnapi apuka" lánya, akkor szerintem Ő MAGA az ajándék az apukájának, biztos mindig nagyon örülnek egymásnak.Hát, persze, hogy kíváncsi és igényt tart az ajándékokra az apjától, hiszen még ő is gyerek.Ha tudod, hogy nincs önálló keresete, de elvárod, hogy a zsebpénzéből te kapjál ajándékot, akkor az a zsebpénz kitől lenne??? Tőled, vagy az apjától?A "tábla csoki" téged boldogabbá tenne?? Azt te tudod, hogy a gyermekeinket MI MAGUNK tanítjuk meg példamutatással az ajándékozás örömére???? Te milyen státuszban vagy a családban, hogy ezt ennyire hiányolod és "zavar"?? De igen, ő 17 évesen még gyerek és anyagilag a szüleitől függ. És igen, a " tábla csoki" pénzbe kerül, nem kevésbe.Az igazi ajándék a szívünkből fakad és nem kézzel fogható.........
38. Channa* (válaszként erre: 27. - Auróra2010)
2022. dec. 26. 22:26
Igen, a szüleidnek és nagy szüleidnek, de ki ez a nő, aki ezeket írja?
37. Channa* (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 22:25

Gondolom nem magától megy, hanem az apja viszi.

Nem hinném, hogy egy 17 éves arra várna, hogy idegen nyanyákkal töltse az idejét.

36. Channa* (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 22:24

Itt nincs történet.


Itt egy olyantól vár el egy kb. 500 Ft-os tábla csokit, akinek akkor van pénze, ha a szüleitől kap zsebpénzt.


Én se örültem volna, ha elmegyünk valakihez és nem elég, hogy én viszek, de elvárnák, hogy a nem kereső gyerekem is vigyen azért, mert kap ő is ajándékot.


Most azt hiszem, hogy nem jól gondolkodsz.

35. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 26. 21:56

Kedves FI!

Áruld már el, neked kicsodád ez a 17 éves lányka?

34. adele41 (válaszként erre: 31. - Auróra2010)
2022. dec. 26. 21:08

Leírtad a kulcsszót: az óvodában! 17 évesen szó szerint ciki! ilyen ajándékot adni!


Zokni, kitűző, zsebkendő - karácsonyi ajándéknak? Hű, biztos nagyon örültek neki - ja, nem.


Nem ismerjük a pontos felállást, de még így is abszurd egy iskolás gyerektől ajándékot elvárni!

33. Charlize (válaszként erre: 31. - Auróra2010)
2022. dec. 26. 17:27
Óvodában igen, szülőknek. De 17 évesen egy kb. idegennek?
32. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Charlize)
2022. dec. 26. 15:16

Mivel a f.i nem válaszol, én egy általam elképzelt esetet írtam le.

Elolvastam ismét az indítót.

Ebben leírja, hogy a 17 éves leány senkinek (nemcsak az általad mostoha jelöltnek tituláltnak) nem visz ajándékot.

Sem karácsonyra, sem születésnapra, semmikorra.

Ellenben ő elvárja.

31. Auróra2010 (válaszként erre: 30. - Charlize)
2022. dec. 26. 14:06

Bocsesz, ez csak egy vélemény volt.

De ha emlékeim nem csalnak, már óvódában készitenek karácsonyi ajándékot a szülőknek; nem volt olyan ördögtől való ötlet.

30. Charlize (válaszként erre: 27. - Auróra2010)
2022. dec. 26. 13:37

Elvárja… az apjától?


17 évesen ciki a saját készítésű kreatív szarság. Lehet, hogy szerencsétlen nem is kreatív.

Vigyen egy zoknit a gonosz mostohának? 🤣🤣🤣

29. Charlize (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 13:34

Ha az apjához megy karácsonyi láthatásra, akkor egy ilyen gyűlölködő mostoha jelöltnek vigyen ő gyerekként ajándékot??? Vagy az anyja vegyen az exférje új nőjének valamit amit elküld a gyerekkel?

Ne már…


FI nem írta le, mi a felállás, kinek a kicsodája a 17 éves. De bárkié, nem várnék külön tőle semmit!

28. fincsi5 (válaszként erre: 10. - 55Judit)
2022. dec. 26. 12:06
Na....:((
2022. dec. 26. 11:22

A nagylány ha csokira sajnálja is a pénzt, azért még valami kreativ c@rt készithetne, úgyis nagy divat és nem kerül semmibe - márha ő minden alkalommal elvárja a nem csekély ajándékot.

A kiscsaj ha csak egy iskolai tizórai szendvics árát forditaná ajándékra, már az is figyelmesség lenne, jól esne FI-nak

Én már kb 10 éves koromtól vettem szüleimnek nagyszüleimnek valami csekélységet, - pl csoki szappan valami kitűző zsebkendő zokni stb - ha nem is volt ezekkel túl nagy sikerem.

26. 8d00a82c06 (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 11:22

Nem vagy elvált szülők gyereke,az biztos.

Messze nem biztos,hogy van zsebpènze.

Az otthonába pedig nem fogadhat csak úgy rokonokat,elvègre csak egy gyerek. A szülő dönti el,hogy oda ki mehet ès ki nem.

25. tulipán*** (válaszként erre: 14. - Adele41)
2022. dec. 26. 11:21
Na ezzel teljesen egyet értek. Minek ajándékozni nyakra-főre, mindenki mindenkinek? Az ünnepnek egyáltalán nem erről kellene szólnia hanem arról, hogy össze jön a család és együtt töltik az időt. Itt most nem erről a családról beszélek, hanem úgy általában, mindenkire vonatkoztatva.
24. aszparagusz (válaszként erre: 22. - 8d00a82c06)
2022. dec. 26. 11:18

Egy 17 évesnek már van zsebpénze, apróságot tud belőle venni.

Nem kell vendégségbe mennie csak azért, hogy begyűjtse az ajándékokat.

Fogadhatja otthon is a rokonokat, akkor nem kell adnia semmit.

2022. dec. 26. 11:14
Persze hogy eltűnik a fórumnyitó. A nagy igazságérzetével a helyében én is behúznám fülem-farkam ha ilyen kommenteket kapnék.😀
22. 8d00a82c06 (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 11:11

Elvár...

Milyen jogon?

Ki ő?

Egy gyerektől akinek nincs pènze?


Azèrt,gondolkodjunk már!

21. aszparagusz (válaszként erre: 19. - 8d00a82c06)
2022. dec. 26. 11:09

Minden fórumra igaz, hogy a történetet csak a f.i elmondásából ismerjük.

Az anyagiasság nem ott kezdődik, hogy egy karácsonyi látogatásnál elvár egy tábla csokit.

20. adele41 (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 10:44

Még 1x - 17 éves, gimis vagy szakképzőbe jár - NINCS ÖNÁLLÓ JÖVEDELME! Ezeket figyelembe véve ajándékot várni tőle több, mint abszurd!


Az, hogy Ő ajándékot vár az meg természetes, hiszen ehhez szoktatták hozzá 17 éven keresztül.


Ha nem kapott volna soha semmilyen ajándékot, akkor az lenne neki a megszokott.


A fórumindító akkor tehette volna fel ezt a kérdést, ha a lánynak már lenne keresete és így jönne el hozzájuk karácsonyozni üres kézzel.

19. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 10:38

Azèrt meghallgatnám a leányzót is!

Nem fogok egy gyereket a földbe döngölni mert itt van egy anyagias tyúk!

18. aszparagusz (válaszként erre: 13. - 8d00a82c06)
2022. dec. 26. 10:35

Nem azt írta, hogy rá költse a gyerek a pénzét.

A 17 éves leányzó mindenkitől minden alkalomra elvár ajándékot, de ő soha senkinek - nem csak a fórumindítónak - nem hoz semmit.

17. 8d00a82c06 (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 10:35

Ami nem a gyerek hibája.

Gondolom,ha anyuka úgy gondolná,hogy apuka megèrdemli,akkor kèszülne valami aprósággal.

Az apukának,ès nem a pereputtynak!

16. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Adele41)
2022. dec. 26. 10:32

Mivel a f.i eltűnt, nem tudjuk a valóságot, én az általam elképzelt verziót írtam le.

Ha tényleg ez a helyzet, akkor sem biztos, hogy kényszer a láthatás, apuka alamizsna gyerektartást fizet, stb.

Nem kell ajándékot küldeni, boldog-boldogtalannak, de, ha valakit meglátogatok karácsonykor, akkor legalább egy tábla csokit viszek ajándékba.

Az ajándékozás nem kötelező, de akkor akkor a másik fél se várja el. Itt a leírás szerint a leányzó várja minden alkalomra, de ő soha nem hoz.

15. adele41 (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2022. dec. 26. 10:24

Ha vasárnapi apuka családjához érkezik kényszer láthatásra, akkor ki fizeti az általuk várt ajándékokat? A GYEREKNEK nincs önálló jövedelme. Az anyja gondolom örül, ha kijön a saját fizetéséből és az alamizsna gyerektartásból.


Visszafelé megkérdezném, hogy a vasárnapi apuka családja a 17 éves minden hozzátartozójának (anyjának, feltételezett testvéreinek, vele egy háztartásban élő egyéb személynek) küld karácsonyra, névnapra, szülinapra, stb, ajándékot? Biztosan nem.


Az ajándékozás nem kötelező, annak elvárása pedig az elvárót minősíti!

2022. dec. 26. 10:20

Ez most komoly? Ajándékot vársz egy 17 évestől, akinek nincs önálló jövedelme?


Abból a korból már kinőtt, hogy rajzolgasson karácsonyfát macival és ajándékos dobozokkal.


Ezt a karácsonyi KÉNYSZER ajándékozást meg kellene szüntetni. Mi már régen megtettük és nem bántuk meg!

13. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 26. 10:07

Mèg gyerek!

Mègis ki vagy te,vagy kinek kèpzeled magad, hogy az a gyerek rád költse a pènzèt?

Köpj fel ès állj alá!

12. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 26. 09:47
De. Az. Te meg egy anyagias egyed vagy.
2022. dec. 26. 09:09

Én úgy értelmezem a f.i.-t (lehet, hogy rosszul), hogy az említett leányzó a párjának - aki vasárnapi apuka - a gyereke. Jön, korából adódóan egyedül hozzájuk. Várja az ajándékot karácsonyra, szülinapra, névnapra, de ő soha nem hoz senkinek semmit.

Így azért már más a színezete a dolognak.

2022. dec. 26. 08:31
Az rendben van hogy szokás ajándékot adni karácsonykor, és szokás máskor is. Szép szokás. De ajándékot elvárni? Karácsonykor? Milyen jogcímen? Most Jézus születésnapja van, nem a tied!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook