Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Covid oltás inszemináció közben fórum

Covid oltás inszemináció közben (beszélgetős fórum)


2021. okt. 30. 09:19

Szia! Nem vagyok benne biztos, hogy ajánlott most megkapnod az oltást inszemináció előtt. Anno úgy volt, hogy babatervezés előtt ajánlják a 2 hónap várakozást oltás és babó között. Ezt mindenképpen meg kellene beszélned a nőgyógyásszal és házidokival, hogy erre most mi az eljárás. Nem tudom milyen munkád van, esetleg nem tudsz home office-ba menni? Vagy táppénzre? Reprodukciós eljárás alatt nincs már ez a fél éves felmondási tilalom a nőknek?


Ha sikeres az inszem, első trimeszterben nem kaphatsz oltást. Gondolom akkor kapsz erről egy igazolást a nőgyógyásztól.

7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 30. 00:22
Én speciel semmiképp nem oltatnám magam, mondom ezt úgy, hogy amúgy oltva vagyok.
2021. okt. 29. 20:58
Pfizert, Modernát kaphatsz inszem elött, közben is.
2021. okt. 29. 20:34
Eszedbe se jusson!
4. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 29. 17:42
Ha egészsegügyi okokból nem oltathatod be magad, nem kötelezhetnek rá. Szerezz erről igazolást, amit a munkahelyeden bemutathatsz, és nem lesz gond.
3. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 29. 17:32
Én azt gondolom vagy kilépsz vagy beoltatod magad. Mondja meg a nőgyógyászod mi számodra a legjobb. Egyébként már kismamákat is oltanak.
2. Panna07 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 29. 17:31
Szia! Szerintem azt fogja mondani az orvos, hogy mivel már benne vagy a folyamatban, nem szabad oltani, novemberre úgyis ki fog derülni, hogy sikerült-e az inszemináció. Amennyiben sikerül, akkor lesz orvosi igazolásod arról h nem kaphatsz első trimeszterben oltást. Ha esetleg nem sikerülne az inszem, akkor meg megkapod az oltást. Drukkolok h sikerüljön!
2021. okt. 29. 17:27

Sziasztok. A munkahelyemen bevezették a kötelező covid oltást és december 15ig be kell adatni az elsőt. Már el szedtem két doboz Norcolut gyógyszert és most várom, hogy megjöjjön és mehessunk inszemre. Ez lenne az első inszem, de már nagyon szeretnénk babát. Ti mit gondoltok? Természetesen beszélni fogok a nőgyógyászommal.

Köszönöm a segítséget előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook