Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy néz ki az, ha valaki lélegeztetőgépre kerül? fórum

Hogy néz ki az, ha valaki lélegeztetőgépre kerül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Channa*)
2021. nov. 18. 14:49
Nyilván egy vakbel műtétnél vagy sérv vagy akármilyen komolysbb és hosszabb műtétnél ahol mélyaltatás van intubálnak. Én a saját példámat hoztam fel, hogy 15 és 10 perces műtéteknel akik nekem voltak fixre nem intubáltak.
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Aszparagusz)
2021. nov. 18. 14:47
Köszönöm. Ezért is mondtam, hogy az én két 15 és 10 perces nem mélyaltatásban végzett műtétemnél fix, hogy nem intubáltak!
65. Channa* (válaszként erre: 64. - Aszparagusz)
2021. nov. 18. 08:15

Nem állítottam, hogy egy kábításnál intubálás van (volt ilyen beavatkozásom), ahogy azt sem, hogy az epidurális érzéstelenítésnél sincs;)


De az altatásos műtéteknél van. Nem vagyok eü-s, így csak azt tudom mondani, amit az a három altatóorvos mondott, akik az én műtéteimnél jelen voltak. Ők azt mondták, hogy ez a protokoll.


És ha csak a mandulaműtétre gondolok, amit 10 perc alatt elvégeznek, és nem mély altatásban történik, és ugye kisműtét...hányan haltak bele...


Az én orvosom szerint nem létezik kisműtét, csak műtét.


Gondolom, akik az ilyen kisműtétekben hunytak el, azok sem gondolják azt, hogy ez egy kisműtét.



Ez pont olyan, mint a rutinműtét. Én is átestem ilyen műtéten, és milyen érdekes, hogy egy kis vacak rutinműtét után nem kaptam rendesen levegőt és nem tudtam beszélni...más meg 2 nap múlva vígan folytatta a megszokott életét...

64. aszparagusz (válaszként erre: 58. - Channa*)
2021. nov. 18. 08:05

Ez így ebben a formában nem igaz.

Az igen, hogy minden műtétnek van kockázata.

Viszont az. u.n "kisműtéteknél" ugyanúgy altatnak, viszont nem intubálnak.

Az, hogy mi számít kis illetve nagy műtétnek, abba itt ne menjünk bele.

2021. nov. 18. 07:23

Nézd!

Ez hasonló, ahhoz, amit te mondtál/mutattál.

non invazív lélegeztetés:


[link]


Ez még nem az a lélegeztetőgép, amiről nem jönnek le sokan...

62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 59. - Miss Angel)
2021. nov. 18. 04:54
Nem szeretnék.
61. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Channa*)
2021. nov. 18. 04:53

Mit vontam kétségbe? Meg mivel? Nyilván ha fel óráig mutenek van cső és ha kapsz egy lorugas altatót. De hát nyinvan neked van igazad. Erdekes, hogy a régi megszajsem miatti műtét úgy van a mostani meddőségi ppairjaimon feltűnt érve, hogy "nőgyógyászati kisműtét".

Amúgy gonsolom a petesejt leszivasban is olyan jártas vagy, hogy tudod hogy ott mi zajlik és milyen ott az altatás.

60. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Channa*)
2021. nov. 18. 04:48

Nos, az elso, méhszájseb miatti műtétem 15 percig tartott és nagy félelmem volt az intubalas. Kérdeztem is a dokit, hogy fognak - e, mondta, hogy nem, mert rövid műtét és csak felületesen altatnak, így nincs rá szükség.

Egy éve volt petesejt leszivasom, 10 perc volt az egész, kérdeztem, hogy lesz-e intubalas és az anesztes mondta, hogy 10 perces KISMŰTÉT miatt semmi ilyesmi nem lesz, oxigénmaszk lesz ha már elaludtam és ennyi. És így is volt.

Sokan a cső miatt fajlaljak a torkukat normális, nem 10 perces műtét után az intubalas miatt, nekem ilyen nem volt, ebből is de főleg elsőnél a dokitol, másodiknak az anesztestől tudom, hogy semmi ilyen nem volt szerencsére. Mivel nem is igazi altatás volt egyik sem csk épp hogy elaltattak, tudtam magamtól lélegezni, akkor minek a cső, nem de bár 🙂?

59. Miss Angel (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 23:20
szerencsés vagy,ne is láss,pláne olyan beteget ,akit már nem vesznek le róla soha
58. Channa* (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 23:00

Pont a nőgyógyászom mondja azt, hogy nem létezik kis és nagy műtét, csak műtét, mert mindnek van kockázata.

Rengetegszer haltak meg a nem létező kisműtétek közben is...


És most jöttem rá, hogy te kétségbe vontad azt, hogy engem intubáltak:DDDDDD


Rendes altatásos műtétem volt háromszor és mind a három alkalommal intubáltak.


Ezt nem én gondolom, hanem az altatóorvos mondta.

2021. nov. 17. 22:14
Mivel egyik sem mélyaltatás volt.
56. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 50. - Pteri)
2021. nov. 17. 22:12
Fú ez szörnyen hangzik. Bár gondolom azért még bódult a páciens műtét után mikor kihuzzak a csövet.
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Pteri)
2021. nov. 17. 22:11
Reméljük ezen is túl leszünk.
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Channa*)
2021. nov. 17. 22:10
Nekem volt negyed órás nőgyógyászati műtétem és egy 10 perces petesejtleszívásom. Egyiknél sem intubáltak, csak oxigén maszkot kaptam. Es a nőgyógyászati műtétem méhszájseb miatti "kisműtét" volt, így emlegette a doki és a nővérek is.
53. Channa* (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 21:00
Nem létezik kisműtét.
52. pteri (válaszként erre: 51. - Globus)
2021. nov. 17. 20:22
Igen. Nálunk is most így. Minden osztály elköltözött , sorra nyitnak új covid részlegeket. A telefonközpontos se tudja már ki hol van, milyen számon. Az osztályon meg a nővér vagy a telefont veszi fel, vagy szaladgál a betegek közt. Ezért a kijelölt időben egy orvos, nővér, valaki kivetkőzik és leül a telefon mellé. Mindenhol nagyon nehéz infóhoz jutni. Szörnyű az egyedül maradt , bezárt betegnek, az aggódó hozzátartozónak, és a dolgozóknak is.
51. globus (válaszként erre: 49. - Pteri)
2021. nov. 17. 19:52
Valahogy így. Semmi kapcsolat nincs a beteg és hozzátartozói között. Nálunk naponta van egy kijelölt időszak, amikor lehet hívni az osztályt, és adnak információt.
50. pteri (válaszként erre: 13. - Channa*)
2021. nov. 17. 19:45
Én akkor láttam, amikor a férjemnek szívműtétei voltak. Csak akkor kapcsolták le a lélegeztetőt, amikor felszólításra önállóan lélegzett. Először nem sikerült, visszaaltatták. Másnap újra ébresztették. És utána húzták ki a csövet. Szörnyű volt neki. A covidosoknál nem tudom hogy van, mondjuk nem is sokból húzzák ki élve. De megkérdezem. Most már érdekel.
49. pteri (válaszként erre: 12. - Globus)
2021. nov. 17. 19:33
Elzárják a telót. Ha eszméletre tér a beteg visszakapja. Így értesültem róla, hogy egy vírus tagadó kedves ismerősöm az ito-n van. Onnan posztolt.Ha a nővér, segéd ráér, segít telefont tölteni, üzenni rokonnak. Most már nem érnek rá erre sajnos.
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. nov. 17. 19:02
Kisműtétnél nem intubálnak.
47. barai
2021. nov. 17. 09:09
Isten ments!
46. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 17. 09:09

Ez a képen valami más lehet. Férjemnek "csak" oxigént adtak, nem volt maszk, és az orrán keresztül ment. Olyasmi palackból, mint egy régi gázpalack.

A lélegeztetőn hasra fektetik a beteget, én úgy tudom.

De pontosan hálistennek nem tudjuk. kopp-kopp-kopp.

45. Channa* (válaszként erre: 44. - Charlize)
2021. nov. 17. 06:41

Én nem voltam lélegeztetve!

Műtöttek és a protokoll szerint mindenkit intubálnak, mert ha gond van akkor egyszerűbb bármit csinálni.

44. Charlize (válaszként erre: 42. - Channa*)
2021. nov. 17. 06:10
Az “csak” egy tubus lehetett, hogy ne záródjanak el a légutak. Ha kaptál is oxigént, a spontán légzésed megmaradt. Szerintem a lélegeztető gép más, ott a gép fújja be erőszakkal a levegőt.
2021. nov. 17. 05:57
Ha az hallom, lélegeztetőgép, a lelki szemeim előtt óhatatlanul egy vastüdő jelenik meg 😅
42. Channa* (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2021. nov. 16. 22:21

Könnyen meglehet.

Amikor műtöttek, nem láttam mit tolnak le a torkomon;)

41. Amaunet (válaszként erre: 38. - Channa*)
2021. nov. 16. 22:10

Ha csövet vezetnek le ott szerintem nincs is szükség maszkra, hiszen direktben juttatják a tüdőhöz a levegőt.

A maszkos kivitel lehet az, ahol van spontán légzés, de a kapacitás kevés.

40. Channa* (válaszként erre: 37. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 16. 22:05

Nekik a maszkos van, de gondolom ez is fokozattól függ.


Inkább a 36-os hozzászólásban linkelt van nekik.

2021. nov. 16. 22:04
Na de léptem. Sziasztok.
2021. nov. 16. 22:04

Nem látszódnak rendesen, te hidd el, ezt nem éber állapotban csinálják.

Az első nem is a normál lélegeztetőgép.


És ugye van amikor csak légzés rásegítés van, akkor viszont teljesen fent van az ember...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook