Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Covid-19 tünetek fórum

Covid-19 tünetek (beszélgetős fórum)


2021. ápr. 13. 23:15

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az antibiotikum (akinek ezt írták fel) covid esetén segített-e a betegség gyorsabb átvészelésében, a gyógyulásban? Hatékony volt-e?

Köszönöm

25. marienka (válaszként erre: 9. - Bogyoka89)
2020. nov. 21. 17:18
ugyan így vagyok én is... igaz nekem "csak" 3 és fél hete ment el a szaglásom. Pár napja visszajött..most megint semmi... és az orrom folyamatosan el van dugulva.. Muszáj csöppenteni naponta legalább 2x bele, mert ha nem teszem, el kezd fájni a fejem... Borzalmas.... Nagyon, nagyon elég már... de tudom hogy türelemmel kell lennem..
24. Magdi985 (válaszként erre: 14. - Vidéki3)
2020. nov. 10. 18:28
Nálam az első tünet három nappal azután jelentkezett, hogy a pozitív Személlyel találkoztam. Már ha tényleg tőle kaptam és nem mástól. Szaglásom egyáltalán nincs, ízeket valamelyest érzek.
23. fakata (válaszként erre: 14. - Vidéki3)
2020. nov. 10. 15:15
A férjemnek volt 2 napig láza, a többi napon hőemelkedés, nekem még hőemelkedésem sem volt egyáltalán.
22. Brigileo (válaszként erre: 21. - Magdi985)
2020. nov. 10. 12:40

Uhh, akkor csak óvatosan, nem ám megmar a vegyszer.

Nekem is ugyanez, nátha szerű, ma már teljesen tisztán kapok levegőt, csak ez a fránya íz/szagvesztés. Tényleg remélem nem tart hetekig.

Amint rendbe jövök első dolgom lesz valami isteni finomat rendelni és elmenni valami boltba végig szagolgatni az illatos gyertyákat :D

2020. nov. 10. 12:29
Nekem pénteken kezdődtek, közepesen erős nátha jellegű tünetekkel, ami fokozatosan javult, mára egészen jó. A testhőmérsékletem is már normális. Szaglásom viszont egyáltalán nincs, az fokozatosan ment el. Ízeket érzek, de nem az igazi. Szagok olyannyira nincsenek, hogy ma reggel a fürdőszobában kénytelen voltam Szavót használni, Penész ellen, és egyáltalán semmit nem éreztem belőle, holott tudom, hogy normális esetben a szűk fürdőszobában ennek olyan szaga van, hogy nem lehet megmaradni tőle. :D
2020. nov. 10. 12:19

Páromék múlt héten hétfőtől home officeban vannak, úgyhogy ha előtte péntekről számoljuk kb 5 nap telt el.

Ugyanúgy a párommal való találkozás (és vélhetőleg a fertőzés) illetve az első tünetem között.

Csak azt remélem gyors visszajön az íz/szag, hiányzik. :)

2020. nov. 10. 12:14

Nálunk úgy kezdődött párom 11.03-án, kedden kezdett panaszkodni. Izomfájdalom, fejfájás. Szerdára elment a szaglás/íz, ami azóta se jött neki vissza. Szerdán kapta a hírt, hogy munkatársa lázas lett, akit pénteken teszteltek, pozitív lett, emiatt behívták a tünetmentes irodatársakat, még 2 pozitív. Én párommal 11.02-én hétfőn találkoztunk utoljára reggel, valószínűleg ő előtte héten elkapta, és hétvégén adta nekem tovább.

Múlt csütörtökön 11.05-én kezdtem náthás lenni, aztán hőemelkedésem van nekem is, 4. napja 37,3 és szombat óta nincs szaglás/íz nekem se.

2020. nov. 10. 12:10
Köszönöm válaszaitokat. Szombaton lett + tesztje ismerősnek. Vele nem, de "kontaktjával" pénteken találkoztam, neki még nincs eredménye. Enyhe nehézlégzésem van, de az akár a ködös idő miatt is lehet. Max. 36,7 a hőm :-) Ízt, szagot érzek. Reggel iszonyú izomlázat éreztem a vádlimban, kb. 1 óra múlva megszűnt. Ezek a tünetek persze akár a koromból és a COPD-ből is adódhatnak. (66 N)
17. bogyoka89 (válaszként erre: 14. - Vidéki3)
2020. nov. 10. 11:55

Nekem pár napig volt hőemelkedésem csak, de az is csak pár tizeddel ment 37 fölé. Láznak a közelében sem volt.

Kb 1 hét telt el, mire jelentkeztek a tünetek a vélhetően pozitív személlyel való találkozás után.

16. Channa* (válaszként erre: 14. - Vidéki3)
2020. nov. 10. 11:55

Nekem és a fiamnak sincs láza/hőemelkedése.

A férjemnek 37,5 körüli volt a láza.


Mi azt gondoljuk, hogy a fiam a kollégától hozta haza.

10.27-én és 28-án dolgoztak együtt. 29-én derült ki, hogy a pozitív a kolléga, a fiam 29-én kezdte el mondogatni, hogy fura szagokat érez, azaz kb. 2 nap. A férjemnek 1-én lettek tünetei, én meg szerintem 30-án kezdtem, csak nem tudtam, hogy ezek már annak a tünetei...


Tehát, olyan 2-3 napon belül jöttek a tünetek, feltéve ha valóban attól a fiútól hozta haza fiúnk...

15. bogyoka89 (válaszként erre: 13. - Channa*)
2020. nov. 10. 11:53
Köszönjük. Már nem, páromnak meg nem is volt pozitív, pedig biztos, hogy tőle kaptam el.
2020. nov. 10. 11:49

Sziasztok! Mindenkinek mielőbbi teljes gyógyulást kívánok.

Sok kérdésem lenne :-)

Van/volt olyan +, akinek nem volt láza/hőemelkedése? Íz/szaglás mindenkinek eltűnt?

A + személlyel történt vélt/biztos találkozás időpontja után kb. mennyi idővel jelentkezett nálatok tünet?

Előre is köszönöm a választ.

13. Channa* (válaszként erre: 9. - Bogyoka89)
2020. nov. 10. 11:03

Ajaj!

És 2 hónapja pozitív a teszted?


Jobbulást nektek!

12. Brigileo (válaszként erre: 11. - Bogyoka89)
2020. nov. 10. 10:59

Párom volt nagyon rosszul, izomfájdalma volt, se állni, ülni, feküdni nem tudott, csak szenvedett. Iszonyat fájt a feje, láz, köhögés, és az érzékek elvesztése.

Nekem szerencsére náthával kezdődött, és az szaglás/ízlelés elvesztése. Ez a 4. nap, nem hiszem, hogy rosszabbodna már.

A városomban volt egy 37 éves srác, akinek a keringése omlott össze, több hétig kómában tartották, annyira rosszul viselte a vírust. Szerencsére már hazajöhetett, túl van rajt.

Sajnos ez nem vicc :/ Munkahelyemen többen szkeptikusok, hogy nem is létezik a vírus, pedig ismerik a srácot, aki emiatt kórházba került. Nem is értem.

11. bogyoka89 (válaszként erre: 10. - Brigileo)
2020. nov. 10. 10:53

Köszönjük!😊

Igen, én is úgy tudom ez a ritkább eset. Hallottam ugyan olyat, akinek április óta sem jött vissza, de a többség pár hét alatt túl esik rajta. Tényleg nem gondolná az ember, mekkora ajándék, hogy érzel ízeket, meg szagokat, ameddig el nem veszik. Mégsem panaszkodom, mert legalább láz meg egyéb tünetek nem voltak. Nálam fulladás ugyan volt, de nem nagy mértékben. Illetve néha még most is nehezebben kapok levegőt, de ez tényleg ritkábban van.

10. Brigileo (válaszként erre: 9. - Bogyoka89)
2020. nov. 10. 10:43

Uhh, ez nem túl biztató, de talán ez a ritkább eset. Karácsonykor érezni szeretném az illatokat :)

Kitartást nektek!! :)

9. bogyoka89 (válaszként erre: 1. - Brigileo)
2020. nov. 10. 10:35
Szia. Mi körülbelül 2 hónapja vagyunk benne, páromnál előbb kezdődött ez néhány nappal, mint nálam. Az ő tesztje mégis negatív lett, az enyém pozitív. Neki még mindig nagyon sokszor nincs íz érzékelése, és a szaglása sem tökéletes. Napról napra változó, hol jobb, hol rosszabb.
2020. nov. 10. 09:57

Akkor még hiába szagolgatom a deóm óránként, 4. nap a szaglás elvesztés után :D Várat még magára, hogy visszajöjjön.

Az embernek olyan természetes, ilyenkor jön rá, hogy mennyire tud hiányozni :)

Mindenkinek jobbulást :)

7. Channa* (válaszként erre: 5. - Brigileo)
2020. nov. 10. 09:50

Mi voltunk tesztelni, mert a fiam dolgozott olyannal, aki pozitív lett, így kértünk beutalót neki, majd a férjemnek tünetei lettek (láz, köhécselés), ezért kértünk magunknak is.


És elvileg 18-én megyünk újra tesztre, és bízunk benne, hogy az már negatív lesz...


Étvágyunk nekünk is van, de nem érzünk ízeket, így kevesebbet eszünk...


Nektek is kitartást és jobbulást! Vigyázzatok magatokra!

2020. nov. 10. 09:47

Szia!

Mi is átestünk rajta. A férjemnek szinte azonnal elment a szaglása, ízlelése, és kb 10 nap múlva kezdett visszatérni, de azt mondja, hogy még mindig nem 100%-os.

Nekem a 3-4. nap ment el, és kb egy hét múlva teljesen visszatért.

5. Brigileo (válaszként erre: 4. - Channa*)
2020. nov. 10. 09:04

Sejtettem, hogy nem 1-2 nap:(

Én is náthás lettem mára, szombat óta nincs szag,íz, párom 7. napnál tart, hogy nem érez semmit. Minket nem teszteltek, home officeban vagyunk, senkivel nem voltunk kontaktban, így azt mondták azok vagyunk, maradjunk továbbra is itthon, ha tünetmentesek leszünk, utána nap múlva kimehetünk már. Mi erre rá fogunk húzni még egy biztonsági hetet.

Igaz, nekem még csak a 4. nap, de már most unom. Szerencsére az étvággyal nincs gondunk, csak mindegy kb mit eszünk, hisz nem érezzük.

Kitartást nektek!

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Brigileo)
2020. nov. 10. 09:01

4-én lettünk pozitívak mind a hárman (férj, gyerek és én).


Elsőre a fiúnknál derült ki, hogy nem érez szagokat és ízeket, aztán rájöttünk, hogy mi sem. De nem állandó, mert van amikor érzünk.


A fiúnk szerintem a 11. napnál tart, ha jól számolom. Tegnap már azt mondta, hogy szinte mindennek érzi az ízét, bár kétlem.


Én egyik nap éreztem az öblítő illatát, most ismét nem, de én mára náthás lettem.


A férjem tegnap már egész jól evett, ő tegnap tartott a 8. napnál.

3. Brigileo (válaszként erre: 2. - Channa*)
2020. nov. 10. 08:57
Hány napja tart neked? :/
2020. nov. 10. 08:49
Akkor nem írok, mert még benne vagyok...
2020. nov. 10. 08:06

Sziasztok!

Azokat kérdezném, akik már átestek rajta. A szaglás elvesztése mennyi ideig tartott?

Egyik pillanatról a másikra jött vissza?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook