Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Coryzalia vagy oscillococcinumot adjak a 14 hónapos fiamnak? fórum

Coryzalia vagy oscillococcinumot adjak a 14 hónapos fiamnak? (tudásbázis kérdés)


2010. nov. 11. 23:29

Sziasztok!

Koszonom mindenkinek a tanacsot!

Igaz,h csak most irok de azert mielott mentem volna a gyogyszertarba bekukkantottam.Vegul oscillococcinumot vettem(ajanlotta mas is),es ugy nez ki,h hasznal.Amugy reggel mar neha feheres sargas cucc jott az orrabol,de delben adtam neki osci-t es delutan mar sokkal jobban volt.Most este pedig mar nem is folyt az orra.



Az orvoshoz pedig azert nem akartam vinni mert egybol antibiotikumot irt fel a multkor is.

2010. nov. 11. 07:48

ha csak vizes orrfolyás van és tüsszögés, én alliun cepa (vöröshagyma) 9-et szoktam adni, 2-3x naponta, és kb 2-3 nap múlva elmúlik a vizes orrfolyás

a lényeg, hogy rögtön a tünetek kezdetén kell elkezdeni adni, és akkor nagyon jó

9. bf5264a5b9 (válaszként erre: 8. - Bf5264a5b9)
2010. nov. 11. 07:45
Orrcseppet mi sosem használunk, csak tengervizes orrsprayt orrszívás előtt.
2010. nov. 11. 07:44

Echinea az hetente adható ilyen fertőzéses időszakban, általános immunerősítőként.


Oscillococcinum valóban csak influenza esetén javasolt.


Amit én szoktam adni orvos tanácsára:


Kezdődő megfázásnál 1 dl forró vízben feloldani 5 tabletta Ferrum Phosporicum D12-t, hagyni langyosra hűlni, és lassanként kb negyed óra alatt megitatni azzal, aki náthás (ez nagyban felgyorsítja a gyógyulást), utána míg vizes bő orrfolyása van naponta 3*1 tablettát kap belőle aki éppen náthán. Ha az orrváladék már besűrűsödik és fehérre vált, akkor áttérünk napi 3*1 Kalium Chloratum D6-osra (ebből nem kell a forróvizes változatot csinálni).


Ha éjszaka szuszog, akkor BabyLuuf-ot kenek a hátára, az nagyon megkönnyíti a légzést :)

7. costarika (válaszként erre: 2. - Minimano1979)
2010. nov. 11. 07:43
Egyiket se. Ha nem lázas, csak orrcsepp és orrszívás kell neki, semmi más. Napi 2x 1/2 ampulla Calcimusc és esetleg c vitamin. Sok folyadék. Semmi más.
6. makaréna (válaszként erre: 1. - Minimano1979)
2010. nov. 11. 07:38

Szia! Én kb két hete voltam hoemopátiás orvos rendelésén a babámmal, ő az oscilococciunumot kifejezetten csak akkor ajánlja, ha már influenza szezon van!!! Szerintem még nincs, hanem vírusos és egyéb bakteriális fertőzések.

Vírusos fertőzésre vincetoxin-t D6 írt 1X5 golyó,

bakteriális fertőzésre echinacea C5 vagy D6 1x5 golyó. Már csak azt nem tudom, hogy ezt általános megelőzésre írta-e, vagy pedig betegség esetén.

5. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Minimano1979)
2010. nov. 11. 07:18

A coryzalia drazsé, úgyhogy szerintem azt még ne. Az oscillo apró golyócska, fel tudod oldani vízben. Én az utóbbit adnám. Illetve ami nekünk még használt legutóbb, a Sinupret cseppek. Csak gyógynövényt tartalmaz, gyulladáscsökkentő, nyákoldó hatású.

Jobbulást a fiadnak!

4. Niki1 (válaszként erre: 2. - Minimano1979)
2010. nov. 11. 06:30
Szia! Az én kisfiam most lesz 2 éves. Vasárnap neki is folyt az orra és tüsszögött. Beszéltem az orvossal mondta ne vigyem be a rendelésre ha csak ennyi baja van, mert nagyon sok a beteg, hasmenés hányás. Adtam neki fenistil cseppet 3x10 cseppet. A doktornő is mindig ezt írja ha csak ennyi a bajunk, és orrsprayztem. Mára már kutya baja.
2010. nov. 11. 05:44
Vidd orvoshoz,majd ő eldönti,mi kell neki.
2. minimano1979 (válaszként erre: 1. - Minimano1979)
2010. nov. 11. 01:04
14 honapos a kisfiam,es ma eleg sokat tusszogott.Estere mar egy kicsit csorgott az orra,most alszik de hallom,h kicsit be van dugulva az orra.Nem tudom eldonteni,holnap mit vegyek!?
2010. nov. 11. 01:01
Coryzalia vagy oscillococcinumot adjak a 14 hónapos fiamnak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook