Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Corvinus, vagy vidéki egyetem? fórum

Corvinus, vagy vidéki egyetem? (beszélgetős fórum)


17. dittke14 (válaszként erre: 16. - Takiricsi)
2010. okt. 4. 18:51

akkor nem tudom.

Mert bnőmnek tuti hogy kellett mert őt ezért nem vették föl :S

16. takiricsi (válaszként erre: 14. - Dittke14)
2010. okt. 1. 12:20
azt hiszem ahoz hogy felvegyék nem kell nyelvvizsga. majd csak ha végez akkor kell kettő is. Egyébként már 8.óta van neki angok közép, most lesz felső fok, és mellé szeretne emelten érettségizni spanyolból, ami középfokút ér.
15. dittke14 (válaszként erre: 14. - Dittke14)
2010. szept. 30. 18:01

Már csak azért is mondom mert én úgy tudom, hogy a nemzetközi gazdálkodás szakon angolul tanul mindent.És ez olyan mint ha egy sima egyetemre magyar nyelvvizsgával jelentkeznél.

Remélem érthető voltam. (kicsit furcsán fogalmaztam) :D

14. dittke14 (válaszként erre: 12. - Takiricsi)
2010. szept. 30. 17:59

De ha nemzetközi szakra akar menni akkor oda nézzétek meg hogy jó-e az angol nyelvvizsga.

Mert barátnőmet azért nem vették fel erre a szakra mert mindenféle nyelvvizsga jó lett volna de az angol nem.

13. sunshine24 (válaszként erre: 12. - Takiricsi)
2010. szept. 29. 09:08
Még mindig könnyebb, mint a régi rendszerben, mikor olyan felvételiket irattak, hogy agyam eldobtam. Régen is kellett a két nyelvvizsga egyébként.
2010. szept. 29. 07:39
Mi kéttannyelvűbe járunk és most derült ki, hogy mivel az angolt kötelezően emelt szinten kell érettségiznie, és ha még mellé a spanyolt is emelten választja akkor nem jár a 2*40 pont mert mindkettő nyelv. Választana mellé törit emelten, de azt angolul tanulta így elég nehéz. Sok lehetőség nincsen a választásra.
2010. szept. 29. 07:36
A Corvinusra csak a +80 ponttal és nagyon sok alapponttal lehet bejutni.
10. sunshine24 (válaszként erre: 7. - Takiricsi)
2010. szept. 28. 22:58

Fu, én ehhez nem értek, én még a régi rendszerben felvételiztem hála az égnek.

Én a szegedi képzésről nem hallottam túl jókat, mondjuk barátnőm is szidta a Corvinust is. Ő nem azt kapta ott, amire számított. Mondjuk ettől még lehet jó.

9. viva70 (válaszként erre: 7. - Takiricsi)
2010. szept. 28. 21:36
Nekünk is pont most aktuális a téma. Az én lányom is szimpatizál nagyon a Corvinussal. Az a szak, amit kinézett, lenne egy másik, hozzánk közelebb eső városban is, oda alacsonyabb pont is elég lenne. Mi is próbálunk okoskodni, hogy lehetne majd minél több pontot összeszedni.
2010. szept. 28. 11:12

Nagyon jó egyetem

de szerintem a Debreceni és a Szegedi is nagyon nagyon jó

2010. szept. 28. 10:58
Igen a szegedire gondolok. Ezek a pontszámítások nagyon becsapósak. Ő kéttannyelvű gimibe jár. Ott ha 2 tárgyból /matek, töri/ angolul érettségizik felsőfokú nyv.-t kap, ami ugye 40 +pont A + pontok miatt szeretne még emelt szinten érni spanyolból, de állítólag arra nem jár a másik 40 + pont. Valaki tud ebben tanácsot adni?
2010. szept. 28. 10:34

Hát én tavaly érettségiztem és nagyon szerettem volna a Corvinusra menni.Csak az érettségim nem sikerült olyan jól.

Szerintem mindenképpen számít a név!

Azért hiába van két diploma ami egyenértékű azért nem mindegy h melyik egyetemről való :)

5. Bcicus (válaszként erre: 1. - Takiricsi)
2010. szept. 28. 09:55
Mindenképpen a legjobb itthoni egyetem. Ha felveszik akkor mindenképen oda kell menni.
2010. szept. 28. 09:24
A Corvinus nagyon jó, de jó még a Szt.István is például, vagy a nagyobb városok egyetemei (Szeged, Debrecen, Pécs...), de a Corvinuson nem hiába magas a ponthatár
2010. szept. 28. 09:22
Igen. Egyik barátnőm is ott végzett, és azonnal kapott is helyet. Szegedre gondolsz?
2010. szept. 28. 09:22
Nem feltétlenül, de ha van egy jó nevű egyetemtől diplomája könnyebben talál majd munkát vele. Sztem.
2010. szept. 28. 09:18
A fiam most érettségizik. Mi egy vidéki városban lakunk, Pesttől 200 km-re. Ő nagyon jó tanuló, konkrét elképzeléssel. A corvinuson magasabb pontért, egy hozzánk közeli nagyvárosban alacsonyabb pontért tudna tanulni nemzetközi tanulmányok szakon. Szerintetek érdemes a "név" miatt inkább a Corvinust választani, vagy diploma=diploma egyenértékű?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook