Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Corpus callosum (kérgestest) hiány fórum

Corpus callosum (kérgestest) hiány (beszélgetős fórum)


15. monik2
2022. nov. 2. 19:55
Szia Zsófi irtam privátba!
2022. okt. 7. 15:27
Sziasztok, 5hetes a kislányom a koponya uh-n agykamra tágulatot diagnosztizáltak, melynek okára corpus callosum agenesiát írtak. Jövő héten megyünk neurológushoz, mire számíthatunk?
13. monik2
2022. júl. 9. 08:13
Irtam priviben Kinga!!!!
2022. júl. 7. 21:18
Sziasztok. Sajnos nàlunk is megàllapitottàk a kéregtest hianyàt. 25 hetes vagyok. Kerlek segitsetek hogyan tovabb mert nem szeretnem hogy megszakitsak a terhesseget. Hogy vannak a babàitok. Köszönöm szépen
11. monik2
2022. márc. 15. 14:19
Szia Szehoki! Írok privátba!!
10. Szehoki (válaszként erre: 9. - Monik2)
2022. márc. 14. 06:37

Szia! A mi kisfiunkról a 39.héten derült ki, mi is teljesen kétségbeestünk, de az orvosok egytől egyig bíztattak, hogy ettől még tud teljes életet élni a gyermekünk. Jelenleg 4 hónapos és szépen fejlődik, ahogy a nagykönyvben meg van írva, értelmes, életvidám, rengeteget beszél, már forgolódik, egyenlőre nem jelentkezett semmilyen tünet a rendellenességből adódóan.

Légy te is pozitív, minden rendben lesz!

Amennyiben szükséges, rengeteg fejlesztőtorna létezik, amivel lehet segíteni a gyermek fejlődését.

2022. febr. 26. 12:33

Sokat segítene ha valaki irna tapasztalatokat,nagyon kétségbe vagyunk esve!!!

Köszönöm!!!

2022. febr. 25. 08:57
Sziasztok! Nem tudom,hogy él e még az oldal, de érdeklődnék akinél corpus callosum hiányt állapítottak meg a babánál még magzati korban, azóta, hogy vannak ezek a babák??? Mit tapasztaltatok születésük után??? Nagyon fontos lenne!! Köszönöm
2021. dec. 23. 09:10

Sziasztok 23+1

Hetes kis mama vagyok és sajnos a 20 hetes ultrahangon cavum septi pellucidit és Corpus Callosum hiányát állapították meg és fel ajánlottak a terhesség meg szakitását de ahogy a folyamatot el mesélték a párommal nem mentünk bele Ja és még chromosoma vizsgálat is történt méh lepény le vétel meg magzat víz a méh lepény eredménye jó lett már csak a magzat víz eredeményére várunk volt valaki hasonló cipőbe ?

2020. aug. 28. 09:10

Sziasztok!

28-29 hetes kismama vagyok, az első babánkat várjuk. Egy rutin uh-n kiderült, hogy van egy kis agykamratágulat, ezért Debrecenbe utaltak genetikai tanácsadásra. Ott kiderült még mellé, hogy corpus callosum agenesia valószínűsíthető. Szülésznőként dolgoztam, hidegzuhanyként ért minket ez a hír, az egész terhesség szó szerint csodálatos volt, eddig. Most csak bízni reménykedni tudunk, hogy ennek ellenére még élhet a kisfiunk majd teljes életet.

Akinek hasonló diagnózisa volt, tudna nekem pár sort írni, mire lehet számítanunk, mibe tudunk még kapaszkodni? Tudom hogy van kedvező prognózis is, ez tartja bennem a lelket.

Köszönöm!

5. Zsuzsanna16081( (válaszként erre: 2. - Szofi37)
2019. okt. 22. 11:09

Szia

Irhatok privátba?

2018. nov. 27. 14:21

Sziasztok! Van e valaki itt at állapítottak meg?

kinek a babájánál corpus callosum hiány

2018. febr. 22. 11:04

Szia Zsuzsi!

Az én fiamnál is corpus callosum hiányt diagnosztizáltak, igaz ennek már 11 éve.

2. Szofi37 (válaszként erre: 1. - Zsuzsi40)
2018. febr. 3. 23:57

Kedves Zsuzsi!


Írtam privát üzenetet!

2017. júl. 23. 13:00

Sziasztok!

Nem tudom van-e köztünk esetleg olyan szülő akinek a babájánál corpus callosum (kérgestest) hiányt diagnosztizáltak?

Azért hoztam létre ezt a fórumot, hogy beszélgetni, esetleg javasolni tudjunk egymásnak fejlesztéseket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook