Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Colon hydroterápia fórum

Colon hydroterápia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
86. emagdi
2006. okt. 13. 10:49

Attól tartok nagyon extra vega ételrecepteket nem tudok adni sajna.

Hétközben csak amolyan egyszerű, gyorsan elkészíthető dolgokat szoktam enni, hétvégén néha van idő "bonyolultabb" ételekre is, de ezek sem olyan nagyon extrák.

Sokszor már az is elég, ha egszerűen elhagyod a húst az ételből (pl rakott karfiol v brokkoli!), vagy esetleg szójával helyettesíted.

Egyébként nagyon sok hús-helyettesítő termék kapható a bioboltokban, pl vega-kolbász, szalámi, ilyesmi. Ezek akkor jók, ha amúgy hiányolnád a kolbász stb ízét, ha ezek nem hiányoznak, akkor nem sok értelme van:))


Nekem amúgy az egyik kedvencem a töltött padlizsán, majd leírom a receptet.

2006. okt. 13. 09:40
Most jutott az eszembe, ha a recepteknél rászűrsz a vegetáriánus ételekre, kidob két oldalnyit. Azokat megnézted már?
84. 7130b15964 (válaszként erre: 150. - Juniperus)
2006. okt. 13. 09:37

Evős topikot fogyis portálon?! Szentségtörés:)))


Humuszt lehet házilag is készíteni, de - nem lebecsülve főzőtudományodat - biztosabb sikert érsz el, ha veszel Miky-től, azt hiszem így hívják azt a márkát, amit valami izraeli cég szállít be a nagy áruházláncoknak (a franciáknak biztos). Tovább eláll, mint ameddig tart. Ott keresd ahol hűtőpult van és előre elkészített kaják, szendvicskrémek, ilyesmik vannak. Fehér műanyag kerek doboz, tetején minden info. Ha már róluk van szó, a padlizsánkrémük is finom.


Ha az izomláz elleni szezámmagevést kérdezed, akkor beveszel a szádba egy kanálnyit és rágod, rágod, amíg tart. Szeléntartalma miatt a nőknek egyébként is nagyon ajánlott a szezám.


Nem is lett volna semmi baj, ha maradtam volna ennél az étrendnél, csak miután hazajöttem és multis lettem, mindenféle csokis kekszekkel, kólával, pizzával bővítettem a repertoárt. Na, ezt nem kellett volna.


Topikcím? Mittomén. Miről akarsz topikot? Színes, ízes vegakaják?

83. 7130b15964 (válaszként erre: 82. - 'szti)
2006. okt. 13. 08:39

Lehet, hogy nem egyre gondolunk. A humusz egy arab kaja, csicseriborsóból szezámmag pasztával és olivaolajjal készül. Ezt krémesítik. Azt hiszem ők pitával fogyasztják, de én Angliában ismertem meg és zöldségekkel (kemény szeletelhető) ettük. Pl. sárgarépából kis rudakat készítek és azzal belepiszkálok. Ami a végére ragad, az pont elég ízésítésnek.


Egyébként a szezámmag, nagyon jó izomláz megelőzésére (bár tudom, hogy a nem mozgás a biztos, ha valaki nem akar izomlázat:))

82. 'szti (válaszként erre: 79. - 7130b15964)
2006. okt. 13. 06:58

humusz? azt meg lehet enni? én gyarló húsevő vagyok, csak kíváncsiskodok :-))


pörköltöt is lehet csinálni zöldbabból vagy borsóból, ha hagyományosabb ízekre vágytok

81. 7130b15964 (válaszként erre: 145. - Juniperus)
2006. okt. 12. 22:26
Neki már edzett a gyomra:)
80. 7130b15964 (válaszként erre: 143. - Juniperus)
2006. okt. 12. 22:24

A férjem egyszer nagy büszkén mesélte, hogy a kolléganői a teakonyhában fűszernevekkel dobálóztak, mármint, hogy kinek mi van a konyhájában, mire ő beszállt, a kurkumával, kardamonnal, gyömbérrel, csilivel, meg mindenféle currys dolgokkal és a lányok teljesen elképedtek, hogy még nem is igen hallottak ezekről.


Ez persze szokás és ízlés, meg tájékozottság és nyitottság kérdése (no meg pénztárca is, a mai árak mellett).

79. 7130b15964 (válaszként erre: 141. - Juniperus)
2006. okt. 12. 22:18

Léböjt? Azt annyira most nem forszíroznám. Esetleg növekvő holdkor vagy olyankor nem szokták? Még nem néztem utána.


Inkább olyan zöldséges lesz. Egyébként ez nálam nem valami megerőlető, mert nagyjából csak hétvégén eszünk húsos kaját. Hét közben inkább húskészítményeket (sonkafélék) lustaságból. Pl. tegnap egy roston sült csirkemell felvágottat és szeletelt sajtot ettem. Mert ugye csak ki kellett venni őket a fóliából.


Szóval ezekről a sonka, felvágottszerűségek, virsli bigyóktól kell csak tartózkodnom. Meg bűvészkedni a zöldségekkel.


Bár, már ki is találtam egy mentő övet. Elrongyolok holnap veszek vagy két doboz humuszt, meg répát, retket, édesköményt ilyesmit. Azok jól szeletelhetők "kanálnak" és jó ízük van a humusszal. Főzni se kell, nem megy ki belőlük a kincs.

78. 7130b15964 (válaszként erre: 138. - Juniperus)
2006. okt. 12. 22:11

Indiai meg mediterrán kaják, barátném! Én imádom őket. Persze, van aki nem tud annyira rajongani azokért a fűszerekért.


Akkor vegarecept:

Tofut felszeletelsz ujjnyira, hagymát dinsztelsz, ráteszed pirulni a tofut, mehet mellé sárgarépa, retek, karalábé, kicsit később karfiol, cukkíni, kevés krumpli, amikor megpárolódott majdnem, felöntöd egy hámozott paradicsomkonzervvel (vagy passatat öntesz rá (sűrű, paradicsomlé, de nem sűrített paradicsom).

Amikor megfőtt, mielőtt leveszed a lángot keverj bele tejszínt, de ne igazit van a Gran Cuccinanak vega tejszíne.


Ja, és a lényeg, amikor párolni kezded szórj rá modjuk Hot Madrast (teszkó/madarasteszkó/kora nemzetközi polcain megtalálod). Ez olyan curry féle keverék.


Lehet, még hozzá tenni egy kis ananászt is, picit a levéből is, meg bébi kukoricát.


Ne kérdezd mi a neve, érzésből szoktam összeborogatni, de nagyon jó.


Másik, egyszerűbb ausztrál recept:


Veszel egy karfiolt, virágjaira szeded, egy kevés olivaolajra néhány gerezd fokhagymát dobsz, egy kis morzsolt csili, rá a karfiol, szórj rá kapribogyót, önts rá kevés szójaszószt (lehetőleg vietnámit, az olyan igazibb), kevergesd míg megpirul, majd adj hozzá kevés vizet, annyit amit elfő, amíg megpárolódik. Ha akarod picit meg is sózhatod (én nem nagyon szoktam).


Van még sok ötletem, egy rakás olasz feltét (végülis ott sokáig rontottam a levegőt, volt időm ellesni:)


Még egy nagy kedvenc. Tök egyszerű, vöröslencse megfőzve, fokhagymával és curryval ízesítve.

77. 7130b15964 (válaszként erre: 137. - Juniperus)
2006. okt. 12. 21:57

Mire gondolsz a mosásra? Szerintem azt ki fogom hagyni.


Egyébként a biorezonancián is elég értetlenül néztek rám a recepción. Amikor megérkeztem megkérdezték, hogy jobban érzem-e magam. Mondtam, hogy én eddig is jól éreztem magam. Akkor meg minek megyek? Azért, mert a jó eredményeken is lehet javítani.


Ez azért még elég szokatlan nálunk, mármint, hogy valaki nem akkor esik be a dokihoz, amikor már négykézláb is alig megy neki. Sebaj, jókat viccelődtünk rajtam!:)

76. 7130b15964 (válaszként erre: 75. - 'szti)
2006. okt. 12. 20:57
:DDD Hogy neked milyen igazad van!:)
75. 'szti (válaszként erre: 72. - 7130b15964)
2006. okt. 12. 18:43
nna, a virsli se sok húst látott :-)
74. 7130b15964 (válaszként erre: 73. - Emagdi)
2006. okt. 12. 17:10

A jövő hétről beszéltem, nem arról, hogy egész életemben vega leszek:)

Azért köszi!:)

73. emagdi
2006. okt. 12. 17:08

azért ezzel a vegasággal vigyázzatok! én 15 éve határoztam el, hogy egy hónapig kipróbálom milyen a hús nélküli élet, aztán úgy maradtam... kb 2 éve vissza akartam szokni a vegyes étkezésre (mert fehérjedús étrenddel könnyebb fogyni), de egyedül a halat tudom csak megenni. próbálkoztam mindenféle "fincsi" pulyka és csirkehússal, de már a szagát sem bírom:(( ez bizonyos körülmények között problematikus.

szóval vigyázzatok mire szoktok rá:)))

72. 7130b15964 (válaszként erre: 130. - Juniperus)
2006. okt. 12. 15:49

www.makrobio.hu -t láttad? Vagy már kérdeztem?:)


A jövő hetem nekem is vega lesz. Ma megmérgeztem magam az utsó csomag virslivel:))


Én szeretem a tojást, talán azt azért belecsempészem az étrendbe, esetleg tonhalat. Majd meglátom.


Valami tisztítókúrát kellene kiagyalnom. Majd meglátom, mennyire leszek lelkes hétfőn...

2006. okt. 12. 14:06

Kedves Hölgyeim!

Igazán ne haragudjanak, hogy férfiként Önök közé ékelődöm. De már Mókica kisasszony megállapítására bebizseregtem, sem bírtam ki szó nélkül. Ugyanis, - kérem ne nevessenek, - több mint egy évtizede ezt kutatom.

Kérem, mi az, hogy az orvosok nem ajánlják!? Inkább így: Vannak olyan orvosok, akik nem ajánlják. És sajna ez a többség. Sőt magában a normál, otthon is a csendes magányban elvégezhető beöntést sem ajánlják. Miért? Mert hatékony méregtelenítő eljárás, és nem igazán lehet kommercianizálni. Azaz nem „kereskedelmesíthető”, tehát nem illik bele a fogyasztói társadalomba. A székelés oly természetes, hogy nem lehet érte igazából rendszeresen megfizettetni a patienst, és nem lehet nagy zsebet varrni a paráért a fehér köpenyre, és nem igazából lehet a tb. pénzt inenn-oda onnan-ide utalni könyvelni egy beöntés miatt. Azaz nincs mögötte pénz, annak ellenére, hogy egy mezei tartályos beöntés is nagyon hatékonyan méregtelenít, és nem mellékhatásként(!) fogyaszt is. Na itt a bibi. Mert egy tartályos beöntőszett mindössze 1.350,-HUF, és langy víz mindenütt akad. Addig egy kúrára való fogyitabletta minimum 8.000,- HUF. Mi a követendő stratégia ebben az esetben? Médiamódszer: Vagy marginalizálni a beöntést, vagy kimondani, hogy abszolút természetellenes, tönkreteszi a bélflórát, (a bélfaunát), (meg az üzletet), vagy teljesen nevetségessé kell tenni, elvégre a püspökfalattal van összefüggésben. Elvégre tabu. És ugyan az angolszász országokban egy gardenparty, egy barbeqe alkalmával ez t’ma lehet, de itt a Kárpát-teknőben…? De más is van! Ami szörnyűbb, és lehet ezért a gyógyszermaffia eltesz lábalól. Egy fogyitabletta, mindenek előtt un. „zsírégető” anyagokat tartalmaz. Mit is? Valamilyen oxidenst, ami a szervezetet lesavasítja. Sőt, mivel gyors és szembetűnő változás szükségeltetetik, vízhajtót is tartalmaz. A vizet a legkönnyebb kihajtani a szervezetből. Gondoljuk meg, egy jólsikerült teniszparti egy 60kg-os nőből kiizzaszt sokszor 5 kg vizet is. És itt a baj, a nagy baj, hogy a szervezetben az oxidensek által létrehozott savakat, vagy éppen a parciális oxidáció során előállt aktív sejtméregként számító vegyületeket, úgymint ketonokat, aldehydeket aztán a vízhajtás letöményíti. Igen megterhelő feladatot adván a méregtelenítés szervrendszereinek. Elsősorban a májnak, vesének. Ellentétben a beöntéssel. Mit is mondott Juniperus? Közben, és utána pisilni kell! Na ez a lényeg a beöntés a szervezetben lévő oldatot, a vért, a nyirkot, a sejtközötti összes folyadékot hígítja. Hiszen a bélhám erezettsége sokkallta sűrűbb mint a hátunk bőrének erezettsége. Gondoljuk csak meg, egy szaunázással csupán a testünk 2négyzetmétere van „műben”. Addig a beöntéssel az anus-tól vastagbél c.transversus szakaszának végéig legalább 15-20négyzetméter. Az erezettséget is összevetjük, akkor legalább két nagyságrenddel hatékonyabb a beöntés az anyagcsere szempontjából, mint a szauna. Visszatérvén az alapgondolathoz. Tehát messze nem oly kíméletlen a vesével, májjal, - sőt! -, mint a ilyen-olyan tabletták, amelyek, mint újsüttetű búcsúcetlik, ha megvásárolod, azt igérik, hogy két kanállal zabálhatod a cukrot, a zsírt, ennek ellenére üdvözülsz, hisz kifizettél egy csomó pénzt… Ilyet meg Te hiába nem teszel! Ugye! Mert ha igen, akkor… De majd mindenki kedve szerint kiegészíti e mondatot.

Köszönöm, hogy elmondhattam: Rata B. Daniel

70. 7130b15964 (válaszként erre: 127. - Juniperus)
2006. okt. 12. 13:35
Ezek szerint még tojást sem eszel, igaz? Maradnak a magok, zöldségek, gyümölcsök?
69. Mókica (válaszként erre: 125. - Juniperus)
2006. okt. 10. 20:46

Valószinűleg igazad van...nekem is rögtön ez ugrott be;)

Nem baj, nem tudnak eltántoritani...kutakodok tovább, és majd egyedül elintézem;)

Puszi

68. Mókica (válaszként erre: 121. - Juniperus)
2006. okt. 9. 12:25

Szuper vagy anya:PPP


Képzeld,van egy ismerősöm akivel beszéltem ezzel kapcsolatban. Ő mondta,hogy van egy belgyógyász ismerőse, akitól rákérdez nekem a colonra...

Másnap felhivott a csaj és közölte, hogy azt üzeni nekem a doki, hogy ez egy nagy hülyeség, az orvosok ebben nem hisznek, felejtsem el..

Ezt elhiszed??? Megpróbál lebeszélni egy orvos!!

Én azt hittem ezt orvosok csinálják , elvagyok tévedve...

67. 7130b15964 (válaszként erre: 121. - Juniperus)
2006. okt. 6. 18:34
Addig mosnak, hogy elfogysz a végén! :)))
66. 'szti
2006. okt. 6. 13:30
nyúlbél is lehetett volna :-))
65. 7130b15964 (válaszként erre: 116. - Juniperus)
2006. okt. 4. 22:09

Hajrá!

Off. Küldtem neked választ, majd nézd meg (van benne egy-két kérdés is)!

64. 7130b15964 (válaszként erre: 109. - Juniperus)
2006. okt. 4. 17:10

Sok evés, tunyulás, még több evés, még kevesebb mozgás. Nagyjából ennyi.

Két hete életmódváltás. Remélem idővel, alakváltás is:)

63. emagdi (válaszként erre: 113. - Juniperus)
2006. okt. 4. 13:54

tök jó hogy ilyenek vannak! most már csak azt nem értem, hogy miért szúrkálják az embereket, és elemezgetik a levett vért kémcsövekben, ha így viszonylag egyszerűen is lehet vérképet készíteni??

(nem hiszem, hogy laborban elemezni a vért rövidebb idő lenne, vagy kevésbé drága ,mint az elektródákkal)

62. emagdi (válaszként erre: 111. - Juniperus)
2006. okt. 4. 13:43

ezek szeirnt 5 ponton vesznek vért? vagy vérvétel nélkül az elektróda adatai alapján mérnek olyan eredményeket, mint amiket a vérvétellel szoktak?


csoda, hogy milyen dolgok vannak!!!!

61. emagdi (válaszként erre: 109. - Juniperus)
2006. okt. 4. 12:13

szia!

milyen ez az "extra" vérvétel?

(jövő hétre már tényleg bejelentkezek a mosásra, ezen a héten a kisebbik macskát ivartalaníttatom, úgyhogy ez elég projekt erre a hétre)

60. 7130b15964 (válaszként erre: 107. - Juniperus)
2006. okt. 4. 11:14

Teniszeztél már 36 kiló súlyfelesleggel? Valószínűleg nem, mert akkor nem kérdeznéd, hogy mitől fulladok ki. Ide-oda ugrál az ember, üti a labdát, ez még alapban is fárasztó, nemhogy dupla méretben.


Nézted a megatáncosokat? 2 perc ugrálás után alig tudnak beszélni (és rajtuk általában nincs súlyfelesleg).

59. 7130b15964 (válaszként erre: 104. - Juniperus)
2006. okt. 4. 00:28
Ez mitől lett? Súlyfelesleg volt a hasadon és azt vágták át. Vagy eredetileg sportos volt a hasad csak később a műtét után híztál oda?
58. 7130b15964 (válaszként erre: 103. - Juniperus)
2006. okt. 4. 00:27
Bár még szabadtéri pályán játszunk, de baromira ciki lenne, ha sugármeghajtásosra kapcsolnék. Még cikibb, mint, hogy most kifulladok secperc alatt :)))
57. 7130b15964 (válaszként erre: 100. - Juniperus)
2006. okt. 3. 18:08
Speciel teniszre gondoltam. De az akkor elég tragikomikus lenne. És másnap is tart a hatása? Értem ezalatt, hogy egyáltalán nem érdemes rohangálós sportra gondolni amíg tart a kúra (hacsak a wc-re rohangálást nem nevezzük ki önálló sportágnak:))
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook