Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Colon diverticulum diétához lenne tanácsotok? fórum

Colon diverticulum diétához lenne tanácsotok? (tudásbázis kérdés)


10. Lávli (válaszként erre: 9. - 9e9543800f)
2019. febr. 17. 10:03

Nagyon szívesen :)


Hát legjobb, ha az orvosodat kérdezed, de sztem a Mira tovább fogyasztana, és hagyd inkább, ha nincs külön epe problémád. Inkább arra javasolják.

A korpa épp elegendően megmozgatja a beleket és kiváló ballaszt.

9. 9e9543800f (válaszként erre: 8. - Lávli)
2019. febr. 17. 09:12
Kedves Lávli! Köszönöm a sok-sok segítséget. Annyira meglepődtem/ijedtem, hogy elfelejtettem megkérdezni az orvost, mira vizet ihatok éhgyomorra, vagy máskor?
8. Lávli (válaszként erre: 6. - 9e9543800f)
2019. febr. 14. 19:55

Igen, igazad van :)


Ha a pozitív oldalát nézed a dolognak, akkor sokkal jobb helyzetben vagy, ha kicsit kevesebb az izom rajtad, mintha túlsúlyt cipelnél. Mindkét betegségeden csak rontana.

Nemsokára nyitott ablak mellett alhatunk és bringázhatunk ... :)

7. Lávli (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2019. febr. 14. 19:50

Hidd el, hogy a tünetmentesség már nagy rendbejövetelnek számít :)

Azt nem képzeltem, hogy a tágulatok eltűnnek :D


Hát igen, az ember gyarló.

De ha a jó közérzete úgy kívánja, és becsüli magát valamennyire, akkor képes egy bizonyos étrendhez tartani magát. Vagy ha nem, akkor nagyon butának kell lennie.

1-1 kilengés pedig nem fog okozni világvégét.

6. 9e9543800f (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. febr. 14. 19:32
Köszönöm. Csak egy kicsit guglizztam :-) Inkább az aggaszt, hogy bizonyára izom is fogyott rendesen. 60+ korban pedig azt már nehezen tudom visszaszerezni. Viszont január-február itt a nyár. Apró lépésekkel talán eljutok, hogy bringára üljek. A mozgást, kényelmes sportot a tüdőre is meg erre az izére is javasolják elvileg "orvosi" oldalon. (web..t.g)
5. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Lávli)
2019. febr. 14. 19:32
Sosem jön rendbe! Csak tünetmentes lesz, de az is csak addig amíg ki nem leng, és mivel az ember gyarló bizony kileng.
4. Lávli (válaszként erre: 3. - 9e9543800f)
2019. febr. 14. 19:17

A húst mérsékeld, amennyire lehet, inkább csak csirke- és/vagy pulykamellre.

És ne guglizz, nagyon vad dolgokat lehet olvasni :)


Sok víz, sok zöldség, sok kefír, kevés hús, minden reggel korpa. És rendbe jössz :)

3. 9e9543800f (válaszként erre: 2. - Lávli)
2019. febr. 14. 19:10
Köszönöm szépen. Igen mellkas felső részétől a medencéig forgott a masina :-)
2. Lávli (válaszként erre: 1. - 9e9543800f)
2019. febr. 14. 18:57

Jaj. A tüdő CT eredménye szerint az emphysema tüdőtágulatot jelent, bajnak baj, de nem nagy.

A colon diverticulum általában a leszálló vastagbelet érinti, akkor ezek szerint hasi CT is volt.

Nagyon fontos, hogy ne legyen kemény a székleted, sok sok folyadék, és rost. Zöldség, gyümölcs, inkább párolva, mint nyersen, hogy könnyebb dolga legyen a beleknek és a gyomornak.

Az illóolajos zöldségeket (káposzta, karfiol, karalábé) fedő nélkül főzd, így elpárolog az illóolaj és kevésbé puffaszt.

Rizzsel, durum tésztával, bulgurral.

A tejtermékek közül a natúr joghurt és a kefír nem puffaszt, azokat nyugodtan fogyaszthatod bőséggel, a kaukázusi kefír jót is tesz a beleknek.

Reggel 1-2 kiskanál korpát keverj bele.

Jobbulást kívánok!

2019. febr. 14. 18:34
Sajnos 1 éve bő 10 kilót fogytam, laboreredmények nem utaltak komoly elváltozásra, esetleg 2. típusú cukorbetegség kialakul(hatott). Tüdődaganat szűrésre irányuló CT vizsgálatra küldtek, most kaptam meg a leletet: Emphysa, "mellék" eredménye: colon diverticulum. Mostanában eléggé puffadt a hasam, + olyan érzés, mintha korogna a gyomrom, olyan hangokat is ad. Sajnos 1 deka sem jött rám, mivel kerülendő a finomliszt, gyors felszívódású szénhidrát, tejtermékek. Normix tablettát javasolt szedni, 2 havonta kúra-szerűen. Annyit mondtak, hogy rostdús táplálkozás. Tud valaki segíteni, esetleg fehérje- és rostdús étrendet hogy hozzam össze.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook