Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Colitis ulcerózások beszéljünk a diétáról fórum

Colitis ulcerózások beszéljünk a diétáról (beszélgetős fórum)


2009. szept. 17. 20:05

Sziasztok!

A kislányom 2,5 éves és neki 2 hónapja van nyálkás széklete, de normál állagú, napi 1X. Vér még soha nem volt benne. Először találtak a székletében candidát, de rá 2 hónapra sem baktériumot, sem candidát nem. A nyálkás széklet maradt. Most 2 hétig mindenféle tejterméktől el vagyunk tiltva, mert a doki néni teszteli, hogy esetleg tejallergiája van. A tejet kb. április óta isszuk.

A leírtak alapján szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2009. jún. 12. 21:10
A colitis ulcerosa csak a vastagbelet érinti, a Crohn betegség pedig a vékony- és a vastagbelet is érinti. tudomásom szerint ez a legfőbb különbség a 2 nyavalya között. rengeteg infót találtok a www.crohn-colitis.hu-n. szerintem megéri olvasgatni az ottani dolgokat is
2009. jún. 12. 18:54
ez Crón betegség.
8. Hunor anyu (válaszként erre: 6. - Jucusmama)
2009. jún. 9. 21:59
természetesen beszélgethetünk. írd meg mire vagy kíváncsi,ha tudok, válaszolok.
7. Jucusmama (válaszként erre: 5. - Brygy)
2009. jún. 9. 19:49
Szia Brygy! A tünet főleg a vérzés, vagy véres széklet. Vastagbél tükrözéssel 100%-osan megállapítható. Lehet még felfúvódás, hasi görcsök. Hasonlóak a tünetei mint az IBS-nek.(Irritábilis Bél Szindróma) vagy a Crón betegségnek.
6. Jucusmama (válaszként erre: 4. - Hunor anyu)
2009. jún. 9. 19:45

Hunor anyu beszélnél velem privibe erről a problémáról?

Én igazán még nem jöttem rá, hogy mit ehetek és mit nem. Azt sem tudom mi váltja ki, hogy vérezni kezdek. A dokim szerint egy baktérium is belobbenthatja, ami egy egészséges szervezetnek fel sem tűnik. Pl: mosatlan gyümölcs. Én akkor is a fáról szeretem enni a cseresznyét. Vagyis szeretném, mert azóta azt sem merek. És a tej ill. tejtermékek közűl csak sajtot, élesztő nélküli kenyeret, és ecetes dolgokat sem eszem. A bajom mégsem múlik.

2009. jún. 9. 14:58
Ez a betegség milyen tünetekkel jár és hogyan állapítják meg?
2009. jún. 9. 13:09
Üdv! Én is hasonló cipőben járok. Nekem már 4,5 éve van ez a nyavalyám. Az egyik doki azt mondja ezt,meg ezt ne egyek, a másik szerint szinte mindent lehet. A saját "bőrömön" /vagy inkább belemen/ kitapasztaltam,hogy mit lehet és mit nem. Ha nyugalmi állapotban vagyok,akkor szinte mindent eszek de mértékkel,a fellángol,akkor szinte semmit....Ami inkább a tiltott listán van: szénsavas italok,alkohol,chips, csípős, nagyon fűszeres étel.. ezeket nagyon ritkán /kb 2havonta minimális mennyiségben/ eszem-iszom.A még vitatott tej termékek nálam nem csinálnak különösebb bajt. az aktivia,actimel kifejezetten jót tesz nekem. Szinte az összes gyümölcsöt eszem. /a szilva kivételével,ami elég nagy görcsöket okoz/ röviden ennyi. remélem tudtam segíteni. bár minden beteg más....
3. Jucusmama (válaszként erre: 2. - Brygy)
2009. jún. 8. 19:12
Fekélyes vastagbél gyulladás vérzéssel.
2. Brygy (válaszként erre: 1. - Jucusmama)
2009. jún. 8. 11:12
Ez milyen betegség?
2009. jún. 7. 11:52
Colitis ulcerosát állapítottak meg két éve nálam, szénhidrát mentes, fehérjedús diétát javasolt az orvos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook