Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Citológia osztályozás nélkül.. fórum

Citológia osztályozás nélkül.. (beszélgetős fórum)


12. e9af76b8e7 (válaszként erre: 11. - Gyöngy:))
2017. márc. 17. 15:20
Nem adják ki az eredményt,ráadásul heti 1 alkalommal van csak itt rendelés.Nekem teljesen megfelel ez a -teljesen negatív-diagnózis :) ha lett volna más is odaírva szólt volna.
11. gyöngy:) (válaszként erre: 10. - E9af76b8e7)
2017. márc. 17. 14:24

Elképzelhető, hogy nem számozással történt az értékelés, hanem csak egy szöveges vélemény volt.

Már tavaly is volt arról szó, hogy át fognak téri a csak szöveges értékelésre.

Nekem most volt egy hónapja vizsgálatom és még számozásos volt az eredmény, de lehet ahol neked értékeltek már másképp van.

Kérd ki a leletedet, hogy megnyugodjál!

2017. márc. 17. 13:53
Sziasztok!Már rég nem él ez a fórum.Nekem 7 hét után lett meg az eredmény(sztk),ma telefonáltam érdeklődni,és az asszisztens azt mondta,teljesen negatív.Kérdeztem,hogy de P1,2? Azt mondta teljesen negatív nincs benne semmi,negatív.Ezek szerint már nem osztályozzák? Az eredményt-papírt nem láttam,azt ki sem adják.
2010. júl. 15. 11:34

Sziasztok!


Tegnap mondta nekem a doki,hogy méhszájsebem van amit valószínő lefog fagyasztani.

Azt szeretném megkérdezni,hogy tud valaki erröl valamit vagy volt e már valakinek és mennyire fáj stb...


Köszönöm

8. barbidu76 (válaszként erre: 7. - Ella89)
2010. júl. 14. 13:49

a leletet nem láttam,csak telefonon mondta legutóbb a doki,hogy displasia,de azt mondta,hogy semmi gond,a kontrollt ajánlja..

most már megvárom amíg készen lesz az új lelet a mostani..

7. Ella89 (válaszként erre: 5. - Barbidu76)
2010. júl. 14. 13:09

Én úgy vagyok vele, hogy inkább írják rá, hogy mittudomén milyen gyulladásom van és ne azt, hogy P3, mert a P3 lehet kezdődő rák is, de lehet, hogy csak gyulladás. És akkor nem vágnak ki egy szövetdarabot feleslegesen a méhnyakamból, hanem tudják, hogy csak gyulladás.


De kérdezz rá a dokinál, ha végre eléred őt.

6. linus79 (válaszként erre: 1. - Barbidu76)
2010. júl. 14. 13:05
szia én akárhányszor mentem nödokihoz nekem amit kiadott papirokon meg a többi vizsgálati papiron mindig felvan tüntetve,és igy én is nyugodtabb vagyok mert igy én is nyomon követem hogy van-e valami gond hisz 2 éve mütöttek p3 hpv-re
5. barbidu76 (válaszként erre: 2. - Ella89)
2010. júl. 14. 13:01

nem vagyok nyugodt,egyáltalán..beszélni fogok a dokival,csak még nem értem el:(


gondoltam addig is megkérdezem,hogy van-e olyan ember itt,akinek így értékelik az eredményét..

4. barbidu76 (válaszként erre: 3. - 021a029148)
2010. júl. 14. 12:59

persze,hogy nem..rosszul írtam,bocsi..


de a lényeg,hogy a citológiai eredmény nincs osztályozva..tehát csak pozitív v. negatív..az pedig nem túl biztató..

3. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Barbidu76)
2010. júl. 14. 12:55
Nem a nőgyógyász osztályoz, hanem a szövettani eredményt ez az egységes jelzés jelöli.
2. Ella89 (válaszként erre: 1. - Barbidu76)
2010. júl. 14. 12:54

Nekem először azt mondták a telefonba, hogy P3 a citológiám, aztán a citológus csak P2-t írt a papíromra. A nőgyógyászom szerint azért, mert 100%-ig tudta, hogy nem kezdődő rák, hanem csak csúnya gyulladás és baktérium van a háttérben. Rajta is volt a papíron, hogy vegyes baktérium meg még valami, nem tudom hová tettem a papírt és nem is emlékszem, mi volt még rajta.


Amúgy meg ne aggódj, ha gyógyszert kapsz rá meg ha nem írják oda azt, hogy P hányas. Már pontosabban meg tudják mondani, mi a baj és nem kell azon parázni, hogy a P3 csak gyulladás vagy rákmegelőző állapot, így még a felesleges műtét is megelőzhető. Nyugi!

2010. júl. 14. 12:49

Sziasztok!



Érdeklődnék,hogy van-e valakinek olyan nőgyógyásza,aki nem osztályoz?

pl. P1,P2..

Én most olyan nőgyógyászhoz járok,aki azt mondta,hogy manapság nem osztályoznak..vagyis az ő citológusa..

Kicsit nyugtalanít a dolog,mert úgy gondolom,hogy egy bizonyos érték felhívhatja a figyelmet a gyanús állapototra és akkor még el lehet csípni,persze ha van mit..

De így ez elég érdekes..

Az előző leletem negatív volt,de displasiat mondott a doki..

Visszamentem fél év múlva,most várom az eredményt..de osztályozást így sem fogok kapni.


Köszönöm,aki ír!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook