Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cisztától lehet nagy a hasam? fórum

Cisztától lehet nagy a hasam? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. Gizus1
2014. dec. 25. 22:39

Szia4

Nekem is volt cisztám, 3 db alegnagyobbakkora volt mint egy 20 ft- os. Azt mondta a nőgyógyim,hogy nem kell vele foglalkozni, majd, ha nagyobb lesz de az is lehet,hogy felszívódik. Nekem hőhullámokat, szédülést hányingert és a kezemből minden erő kiment. Én természetgyógyász spiritisztához mentem, rendbe tett.Majd elmentem egy tb nőgyógyihoz és közölte velem, hogy nincs cisztám . Vissza kérdeztem, hogy BIZTOS? Az enyémet eltüntették.

A haspuffadásod lehet még attól is hogy a műtéted után az epevezetéked nem tudja kiüríteni az epeváladékot.Én is voltam így azt is rendbe tették így collagol cseppel kordába tudom tartani. Jobbulást kívánok!

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 30. - F054b122ca)
2014. dec. 23. 05:53
orvos válogatja valószínű...én nem panaszkodom,csak az zavar,hogy jó darabig még ezt azt nem lehet inni és enni....káposzta nélkül meg a Karácsony sem az igazi...
30. f054b122ca (válaszként erre: 29. - F8db0709b8)
2014. dec. 21. 17:02
Már ahol adnak utasítást, meg tanácsot. Meg annyi volt, hogy másnap felállítottak az ágyból, aztán járkálj, mozogj ahogy tudsz. Azzal egyébként nem is volt baj, mert jártam annyit, hogy csodálkoztak rajta, hogy bírok ennyit, meg szidtak miért nem pihenek többet...
29. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - F054b122ca)
2014. dec. 21. 16:28
3,5 liter folyadék azért még most is lemegy....muszáj....nem hiába adnak utasításokat....nekünk be is fáslizták a lábunk combig,másnap szedték le,ki is vágtak az ágyból már hajnal fél 5kor úgy,hogy én 1 nap alatt 2x voltam műtve....
2014. dec. 21. 16:16
Hát ez az, és olyan optimista, erős voltam a műtét előtt is, utána is, minden jó lesz, majd összeszedem magam, aztán ez lett. És még úgy tesznek, mintha egy trombózis plyan kis semmiség lenne, más meg éljen így tovább... ez a megelőzés, járhat az ember még több orvoshoz, szedheti a gyógyszereket...
27. Bexy
2014. dec. 21. 15:52

Durva Mik vannak... Ráadásul az ember még fizet is nekik, őket meg nem foglalkoztatja az ember egészsége sem. Szerencsétek hogy nem lett "komolyabb" bajotok a műtétek után, de ilyenek után hogy bízzunk az orvosokban ?

Nekem is pofára esés volt ez a nőgyógyász. Most voltam nálad másodjára, mindig kedves, mosolygós, most is egyből tudta hogy cisztáim vannak, de a végén még nekem kellett kérdezgetnem hogy mégis hogyan szedjem meg ilyenek. Jövőhónapban Elmegyek másik orvoshoz, hátha jobbat fogok ki...

26. f054b122ca (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2014. dec. 21. 13:28
Hát sajnos, aztán az egyik orvos még azt is bevágta, az operáció utáni trombózis a beteg felelőtlensége, mert nem isznak elég folyadékot... Azt nem értem máshol meg miért ismerik el az orvosok, hogy még kisebb műtétek után is igenis adni kell vagy gyógyszert vagy injekciót, mert nagy a trombózisveszély???
2014. dec. 21. 13:24
Az már csak hab a tortán, hogy anyukád kórházi dolgozó, akkor mire számítson az, aki csak úgy "beesik" a kórházba? Bár elvileg nekem is volt protekcióm / ennek ellenére nem számítottam én semmi extrára, csak azt hittem megkapom legalább azt amit kell /, aztán gyakorlatilag jól pofára estem.
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - F054b122ca)
2014. dec. 21. 13:23
Én is kaptam bent injekciót,otthonra pedig napi 1 szem astrix-ot....vagy jó az orvosom,vagy máshol nem figyelnek oda kellőképpen.
2014. dec. 21. 13:17
Ja, és hát a miómát is el lehetne távolítani kevésbé drasztikus módon, de csak várnak vele, nézegetik, és ha már megnő akkor jön a műtét és ha az a szerencsétlen nő már elmúlt 40 akkor ugye már minek az a méh is...
22. f054b122ca (válaszként erre: 6. - Főnix01)
2014. dec. 21. 13:05
Én nem Magyarországon élek, de úgy látszik az egészségüggyel mindenhol gondok vannak, és ahogy a fórumokat olvasom valahogy mindig a nők fizetnek rá. Elismerem máshol is akadnak problémák, de amit a szülészeti - nőgyógyászati műtétek után csinálnak elképesztő. Nekem is volt az éven egy műtétem. Miómám volt, kiszedtek vele mindent és erről persze engem sem volt ki tájékoztatni. A szövettan is jó volt, úhyhogy örülhetnék, hogy megúsztam, csak... A kórházban 3 napig kaptam trombózis elleni injekciót, 4. nap hazaengedtek és annak ellenére, hogy a vérképem minden volt csak jó nem otthonra már nem kaptam semmit, viszont nem egész 2 hét múlva egy trombózist azt igen. Máshol elővigyázatosságból adnak akár 20-30 darabot is, viszont egyes kórházak ezzel kísérletezgetnek, aztán ha a szerencsétlen trombózist kap akkor vessen magára, meg elintézik annyival, hogy műtét utáni komplikáció. Sajnos én is csak későn olvastam utána /úgy látszik már ezt is ki kell követelni /, aztán így jártam...
21. siss27
2014. dec. 21. 11:04

Kapásból másik orvost keresnék.

Pofám leszakad,hogy a dokik nagy százaléka mennyire, szinte perverz módon vonzódik a fogamzásgátlókhoz.Persze,nem nekik kell beszedni.

Egy normális dokinak legelőször meg kellene keresni az okot,hogy mitől vannak cisztáid.Nem pedig felírni rá fogamzásgátlót,hogy kiiktatjuk a petefészkek működését és meg van oldva a dolog.Hát egyáltalán nincs megoldva.A cisztákat valami okozza,hormonzavartól is lehet,progeszteronhiánytól és stb.Ezzel kellene foglalkoznia.Szerintem keress hamar másik dokit és ne hagyd magad lerázni.

20. pnegab
2014. dec. 21. 10:16
Hát ez kapásbòl műtét. Engem oktoberben műtöttek, azòta minden ok. A jobb oldali petevezetek is odalett. Hamar keress uj orvost.
2014. dec. 21. 09:39

Jó ég! A petefészek ciszta (különösen ha rosszindulatú) hatalmas mennyiségű folyadékot képes termelni, amely felgyűlhet a hasüregben.

5 cm átmérőtől már felmerül a műtét lehetősége legtöbb esetben. Nekem dec. 4-én találtak egy 5 cm-es cisztát. A tumormarkereim és az MR is felvetette a rosszindulatú ciszta lehetőségét. Az orvosom annyit mondott, hogy 1 menzeszt várjak meg, utána visszakért kontrollra. A kontrollon már csak a csökevényei látszottak, a cizsta felszívódott. Amennyiben ez nem történt volna meg, mihamarabbi műtét kellett volna. Én nem várnék, mennék másik orvoshoz AZONNAL.

2014. dec. 21. 08:58

Nekem 10 centis cisztám volt,és hatalmas hasam..mintha 5 hónapos terhes lettem volna..most 1én műtöttek,fél petefészkem is kivették,hasam lapos lett...tehát tuti attól nagy a hasad....

Nekem is cifra volt a műtét,de ez nem ide tartozik...

2014. dec. 21. 08:55

Én a helyedben erősen elgondolkodnék egy másodvéleményen. Nekem is cisztám volt kb. 4 centis. Szinte azonnal felszúrták. Majd 2 hétig kaptam gyógyszereket de nem segítettek és visszajöttek. Azt mondta a doki, hogy életveszélyes és azonnal meg kell műteni.

Nekem mondta, hogy attól függ, hogy kiveszi-e a petefészkem, hogy amikor felnyit mit lát. Végül is petevezeték és petefészek is menthetetlen volt. Majdnem meghaltam a műtét után (hagytak kiszáradni stb) Szóval nem gyerekjáték ez. Nem ijesztgetni akarlak de megéri, hogy egy másik doki is lásson. Mit veszthetsz vele?

16. kisj (válaszként erre: 12. - Bexy)
2014. dec. 21. 08:09

3 havonta kellene vele ellenőrzésre járnod.

Nekem miómám van (volt cisztám is), és 3 havonta kell mennem, pedig nem maszek az orvosom, csak egyszerű tb-s nőgyógyász.

15. vani2010 (válaszként erre: 1. - Bexy)
2014. dec. 21. 06:52
Szia!Nekem is volt én eleinte minden honapba mentem vele kontrolra!Multhonapba voltam és most azt mondta a doki hogy màr nem làt eemmit de a januàrt is nőgyogyàsznàl kezdem!Szerintem mindenképp menj vissza orvoshoz!
2014. dec. 21. 05:38

igen...egyszer láttam...képen...sok-sok petefészekciszta......óriáshas :(


Undi az emberi élet :((

13. főnix01 (válaszként erre: 12. - Bexy)
2014. dec. 20. 23:32
Egy èv? Nem èrtek hozzà, de szerintem ez nagyon hosszù idő. Főleg ha ilyen tüneteid vannak, minèl előbb menj vissza.
12. Bexy
2014. dec. 20. 23:22
Hát ez a furcsa.. Felírta a cypromixet, mondta, hogy 1 évig szedjem, és akkor utána találkozunk. Szerintem azért 3 havonta jó volna megnézni hogy mi van vele, meg ha felszívódik hamarabb akkor minek szedjem ezt a gyógyszert?! Vagy én nem tudom hogy működik az ilyen, de szerintem azért néha rám kellene nézni. Ráadásul magánorvosnál voltam.
2014. dec. 20. 23:06

Miutàn felèbredtem elmondtàk... na de anyàmèk king izgultak, ès hallgattak ròla.

Mondjuk előtte nem volt tünetem, csak amikor öklömnyi lett.

Persze, èn negatìv pèlda vagyok. A te orvosod egyből kezel, jobb elcsìpni időben. Remèlem hamar elmùlik, nem tudom, ez hogy működik. Mit mondott a doki? Mikor menj kontrollra?

10. Bexy (válaszként erre: 8. - Főnix01)
2014. dec. 20. 22:52
Pedig azért némi jogod lett volna tudni, hogy az egyik petefeszked nincs már meg..
9. Bexy
2014. dec. 20. 22:50
Fúú .. Elég durva, hogy mik vannak... Akármi bajod is lehetett volna, meg lehet meguszhattad volna a műtétet. Szerencsére nekem "hamar" észre lett véve.
2014. dec. 20. 22:48
Hozzàteszem, hogy amikor kihoztak a műtőből nem mondtàk el a csalàdomnak, hogy a bal petefèszket eltàvolìtottàk. Ès semmi ùtbaigazìtàst nem kaptam, hogy akkor most lehetek-e terhes mèg meg ilyenek.
7. Bexy
2014. dec. 20. 22:47
Epeköveim is voltak, akkor megműtöttek . Akkor is nagyon görcsölt a hasam meg nagyon felfújódtam. Na és a műtét után kb fél évvel, megint görcsölgetett a hasam, és ez csak fokozódott. Elmentem nőgyógyászhoz és akkor derült ki, hogy ciszták vannak, és akkor már ekkorák voltak.
6. főnix01 (válaszként erre: 5. - F054b122ca)
2014. dec. 20. 22:46
De, lehetett volna. Öklömnyi volt előtt három nappal, ès közölte a főorvos, hogy egy hònap mùlva megműtenek, aztàn hazaküldött görcsoldòval, amire a mai napig nem jöttem rà, minek ìrta fel... jah, ès amikor bementünk reggel, mert egyszer csak megnőtt, közölte a doki, ha anyàm összeszed egy műtőscsapatot (abban a kòrhàzban dolgozott, de màsik osztàlyon), akkor megműt. Ha nem, nem. Ennyit a magyar egèszsègügyről. Erőszakosnak kell lenni, hogy èletben maradj!
5. f054b122ca (válaszként erre: 3. - Főnix01)
2014. dec. 20. 22:37
Szia, megvárták amig a ciszta ilyen nagyra nő??? Addig nem lehetett csin8lni semmit?
4. tengericsillag2 (válaszként erre: 1. - Bexy)
2014. dec. 20. 21:30
Nemcsak a cisztától lehet nagy. A gyógyszer, amit szedsz, visszatartja a vizet a szervezetedben, és ettől is lehet nagy.
2014. dec. 20. 20:48

Szia. A haspuffadàsal akkor nem vagyok egyedül. Habàr dokinàl mèg nem voltam.. estère ùgy nèzek ki, mint egy terhes.

Nekem volt cisztàm a bal petefèszkemnèl. Nah, azt ki lehetett tapinta, vègül emberfej nagysàgù lett, amikor kiszedtèk belőlem a műtőben.... a petefèszkemmel együtt.

Szerintem menj vissza orvoshoz!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook