Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ciszta - teherbeesés fórum

Ciszta - teherbeesés (beszélgetős fórum)


30. Pema
2015. júl. 26. 11:13
Sziasztok! Párommal babát tervezünk, de a hónapban félidőben volt 2 napig vérzésem. Elmentem nődokihoz, aki talált egy 5 centis cisztát. Azt mondta várjunk vele hátha felszivodik. Most kéne megjönnie de nem jött, és nem tudom amiatt h volt 2 napig és azért v mert a ciszta nem engedi. Már volt cisztám és meg is műtöttek de akkor és most sem okozott semmi panaszt, napra pomtos volt a ciklusom. De ez moat mi ez a 2 nap? Lehetek igy terhes egyáltalán valaha? Másoknak a ciszta miatt nem jön meg de nekem meg igen.
2012. jan. 5. 13:14
Január 23-án megyek endokrinológiára. Kiváncsi vagyok már nagyon. Ez lesz az első találkozás az orvossal...
2011. dec. 12. 18:47
Nyitottam egy fórumot, ahol a lakhelyemen lévő endokrinológusokról és áraikról érdeklődöm.
27. .Sziszu. (válaszként erre: 26. - Ozike0501)
2011. dec. 12. 08:25

Nekem májusban októberre akartak adni időpontot, ezért halkan megkérdeztem az asszisztenst, hogy kit ajánlana magánrendelésen, és minden további nélkül elmondta. Oda már következő héten mehettem.

6.000 Ft / alkalom, de csak 2X kellett mennem, és kiszámoltuk, hogy ha vártunk volna októberig, addig a sok gyógyszerre, nőgyógyászra ennek a sokszorosa elment volna.

Az én nőgyógyászom is csinált amúgy hormonvizsgálatot, de az egy "alap" teszt ahhoz képest, amit az endokrinológus csinál. Ott tényleg csak a hormont nézik, inzulint, TSH-t (pajzsmirigy) nem.

26. ozike0501 (válaszként erre: 25. - Vigyorex6)
2011. dec. 6. 11:17

Értem!!! :)

Akkor viszont bejelentkezem oda is! Csak az a baj (háziorvos mondta), hogy 3 hónap, mire bekerülök egyáltalán konzultációra, akkora a sor... :(

25. Vigyorex6 (válaszként erre: 22. - Ozike0501)
2011. dec. 6. 10:19
Nem azért kell endokrinológushoz menni, mert a nődoki nem tudja megkérni a vizsgálatot, hanem a lelet kiértékelése, és a hormonháztartás rendbetétele endokrinológus feladata.
24. ozike0501 (válaszként erre: 23. - Lonci44)
2011. dec. 6. 06:34

Szia!


Ezt szomorúan olvasom... Mármint, hogy bármikor visszatérhet!

Mondjuk annyira nem érdekel, csak természetes úton sikerüljön a baba a közeljövőben és akkor egy szavam sem lesz többet... :)

2011. dec. 6. 06:04

Szia!


Nekem is volt cisztám a dokim azt mondta akinek egyszer kialakul sajnos várhatóan mindig visszatér. Hála az égnek így is sikerült a spontán terhesség és a kicsi manóm már 4,5 éves

2011. dec. 2. 15:06

Sziasztok!


Ma voltam a nőgyógyászomnál és nagyon rendes volt most! :)

UH-ozott a ciszta miatt. Egy hét múlva visszamegyek és ha akkor elmúlt már a menzeszem csinálunk egy hormon vizsgálatot is, így nem kell endokrinológushoz elmennem! :)

2011. dec. 1. 12:01
Rendben! :) Köszönöm szépen!!!!
20. .Sziszu. (válaszként erre: 19. - Ozike0501)
2011. dec. 1. 11:53

Persze mondani kell neki! Ez enyéim nem dolgoztak ugyan össze, tehát személyes kapcsolat nem volt közöttük miattam, de mindkettőt tájékoztattam arról, hogy a másiknál mit intéztem. Mutattam az eredményeimet, stb..

Nekik is plusz infó ez, úgyhogy érdemes minden találkozót azzal indítani, hogy a másiknál mit intéztél.

2011. dec. 1. 10:40

Szerintetek említsem majd a nőgyógyásznak az endokrinológust vagy inkább ne tudjanak egymásról?

Elvileg össze kell dolgozniuk...

Nem?

18. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - .Sziszu.)
2011. dec. 1. 10:32
Köszönöm, talán sikerül nekünk is, bár én tele voltam összenövésekkel, amiket bár oldottak egy bő éve, de egyrészt visszatérhetnek, másrészt, előfordulhat, hogy átjárhatatlanná váltak a petevezetőim. Februárban ez is kiderül...
17. ozike0501 (válaszként erre: 15. - .Sziszu.)
2011. dec. 1. 10:29
Köszönök mindent, nagyon jó baba várást kívánok! :)
16. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Ozike0501)
2011. dec. 1. 10:29

Sose hallottam semmilyen gyógyszerről vagy kúpról, pedig évekig lombikoztam, és nekem is állandóan cisztám volt, egy csomószor le is szívták lézerre, de vágtak is.

Együttérzek, nekem megkeserítették az életemet a ciszták :(

15. .Sziszu. (válaszként erre: 13. - Ozike0501)
2011. dec. 1. 10:27
Érdemes itt a hoxán érdeklődni, vagy tájékozódni, hogy ott, ahol laksz, ki számít a legjobbnak, és hozzá elmenni.
14. .Sziszu. (válaszként erre: 11. - Vigyorex6)
2011. dec. 1. 10:26

Nem lesz szükségetek lombikra, majd meglátod. :)

Ezekben az esetekben tényleg csak türelem játék az egész, és ezt el kell fogadni lelkileg is.

Én a végén már tényleg úgy voltam, hogy jó, akkor a gyógyszereket szedem még fél évig, aztán ha nem segít, akkor műtét. Ebbe bele is törődtem, és bumm, a következő hónapban már nem jött meg! :)

Biztos vagyok mostmár ebben is, hogy valóban nem szabad görcsösen akarni, el kell fogadni, hogy ő majd akkor jön, amikor ő szeretne. :)


Neked sok sikert és mielőbbi babásodást! :*

13. ozike0501 (válaszként erre: 9. - .Sziszu.)
2011. dec. 1. 10:26

Köszönöm a tanácsod, jó olvasni, hogy valakinek sikerült! :)


Keresek másik orvost (addig azért járok a mostanihoz) és holnap megkeresem az endokrinológusokat a kórházban, hátha tudok valamelyikkel konzultálni...

12. .Sziszu. (válaszként erre: 6. - Ozike0501)
2011. dec. 1. 10:21

Pontosan ez volt nálam is.

Keress fel egy rendes nőgyógyászt a ciklusod 10. napja körül. Meg fogja nézni, hogy hogy állnak a tüszők, mekkora a nyálkahártya. Ad rá gyógyszert.

Ezután menj el endokrinológushoz. Lesz 2 vérvételed. Egyik a ciklus 3., a másik a ciklus 20. napján. Rengeteg mindent megnéznek majd, s az alapján állítják be a gyógyszereket, elmondja mit és hogyan egyél, mennyit mozogj ezután (fontos az életmódváltás is).

Ezután már csak kis türelem kell, és egy szép reggel be fog kukucskálni az ablakon a gólya, és 2 csíkos lesz a tesztecséd! :)

Kívánom, hogy ez az idő mielőbb elérkezzen! :)

11. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - .Sziszu.)
2011. dec. 1. 10:19

Teljesen igazad van!!!!

Nálam is hasonló a helyzet, bár mi még próbálkozunk, de a Pcos nálam is játszik, Mercforminos vagyok.

Abban is biztos vagyok, hogy a Merck is segített Neked, mert közvetve javítja a hormonháztartást, az Ir mellett.

Én egyelőre csak ezt szedem, és jók lettek az eredményeim. Aztán jöhet a tüszőérés serkentő, ha túl vagyok az átjárhatóságin, mert nálam bizonyos ok miatt fenn áll az átjárhatatlanság.

Mindenesetre, én sem tudom eléggé hangsúlyozni, hogy forduljanak a nők endokrinológushoz.

Ha úgy alakul, hogy lombikra kell mennünk, akkor könnyebb lesz jó hormonokkal.


Boldog babavárást kívánok! :) Gratulálok! :)

10. ozike0501 (válaszként erre: 8. - Vigyorex6)
2011. dec. 1. 10:16

Holnap megyek a háziorvosomhoz és kérek tőle egy beutalót.

Aztán az UH után megkeresem ezt az osztályt és próbálok konzultálni valakivel.


Köszönöm a segítséged! :)

2011. dec. 1. 10:12

Én is azt tanácsolom, hogy keress másik orvost, és jelezd, hogy babát szeretnétek.

Cisztám nekem is volt már a 20-as éveim elején, akkor még nem volt tervben a baba, ezért gyógyszert kaptam rá, amit (ha jól emlékszem) 5 napig szedtem, majd áttörésszerűen megjött, "kiürült" a szervezetem. Ezután már semmi gondom nem volt látszólag. Minden hónapban rendesen volt ciklusom.

Most 1 éve jutottunk oda, hogy babát szerettünk volna, nem sikerült, rögtön a 3. hónap próbálkozás után el is mentem orvoshoz, kiderült, hogy ismét vannak cisztáim, PCO gyanút diagnosztizáltak nálam. Ismét gyógyszereket kaptam, de most ügyeltek arra, hogy babát szeretnénk. Duphastont, Clostylt szedtem. Később injekciót is kaptam. Ezektől nem kell megijedni, egyáltalán nem volt vészes, és úgy voltam vele, hogy mindent a babáért. :)

Idő közben endokrinológushoz is elmentem, ami szerintem nagyon jó döntés volt. Ezzel kellett volna kezdenem, ugyanis rögtön teherbe is estem. :)

Minimális gond volt a TSH szintemmel is, és a PCO-ra kaptam Merckformint is, ami beszabályozza a cukrot, segíti a teherbeesést.

Tény, hogy kellett a nőgyógyász segítsége is, hiszen el tudtuk azt érni, hogy a tüszők megérjenek rendesen, és ne ciszta legyen belőlük, hanem érett nagy tüsző.


Nálam is kilátásba volt helyezve a műtét, de mindenkinek tanácsolom, hogy először menjen el endokrinológushoz, és ha ott sem jár sikerrel, akkor menjen csak bele a műtétbe.


Mi "megúsztuk", most vagyunk 16 hetesek. :)

8. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Ozike0501)
2011. dec. 1. 10:09

Akkor bingó. Erre gondoltam én is.

Igazából egy endokrinológust kellene felkeresned. A hormonok az ő hatáskörük alá esnek.

A nőgyógyászok inkább a szervi dolgokhoz értenek, de valószínűsíthetően a ciszták mögött hormonális változás áll.

Azonban amíg nem derítik fel, hogy mi a baj, addig nem tudnak szakszerűen kezelni.

Anno én is nőgyógyászok tömkelegét kerestem fel éveken keresztül hasztalan, míg nem találtam rá arra az orvosra, aki azonnal rájött a baj forrására, és azóta nincsenek mensi kimaradásaim, és a hormonjaim is szinte tökéletesek.

7. ozike0501 (válaszként erre: 5. - Kriszti020)
2011. dec. 1. 10:03

Szia!


Azt mondják, hogy sok terhes nőnek van és ez "természetes". (Valami olyan hormon termelődik terhesség alatt, ami ezt okozza...)

Csak ilyenkor rossz, amikor babát szeretnél és nem tudod, hogy van-e, lesz-e peteérésed vagy teherbe fogsz-e esni. Mindenesetre ha elmúlik a vérzésem, nekilátunk a feladatnak és lesz, ami lesz... :)

6. ozike0501 (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2011. dec. 1. 10:01

Azt mondja a doki, hogy a tüsző nem tud kirepedni, pete nem jön ki és ezért telik fel körülötte vízzel. Tavasszal is volt ilyen bajom, akkor 4 hónapig nem betegedtem meg. Férjem szerint nem is múlt el teljesen és az akkori ciszta telt fel megint. Ezt sajnos nem tudom csak azt, hogy már megint nem voltam beteg 1,5 hónapig, aztán múlt héten pénteken elöntött a vér. Még ilyet nem láttam. A megvastagodott nyálkahártyám is kijött, 4 napon keresztül folyt belőlem a vér, most egy erősebb menzesznek megfelelő a vérzésem. Nekem azt mondta tavasszal a doki, hogy a ciszta olyan hormont termel, amitől nem jön meg. Pénteken mégis megjött, de a cisztám még mindig 2x3,5 cm-es...


Holnap kell mennem hozzá és mondom neki, hogy beszéljünk át minden eshetőséget! Műtetni nem akarom magam, más megoldást kell találnunk...

2011. dec. 1. 09:59
Szia.Nekem terhesség alatt derült ki hogy cisztám van.Meg is ijedtem rendesen.De hál istennek felszívódott.
4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Ozike0501)
2011. dec. 1. 09:54

Először is azt kellene kideríteni, hogy mi okozza a ciszták kialakulását. Sok esetben az ekkora ciszták úgy alakulnak ki, hogy nem tud kipattanni a megérett tüsző. Persze ez csak egy dolog, amitől lehet.


Megszokták nézni a hormonokat adott ciklusnapokon.


A műtét végső eset. Ameddig van más megoldás, addig azt kell keresni, mert minden műtét hegesedést idézhet elő, és csökkentheti a spontán teherbeesés valószínűségét.


A már meglévő jó esetben fel fog szívódni, de azt kellene elérni, hogy újabbak ne keletkezzenek.

2011. dec. 1. 09:50

Az ismerősömnek valami hüvelytablettát adtak.

Az a baj, hogy nem tudom kihez menjek. Megyeszékhelyen lakom, ő már a 2. nőgyógyászom, de ő sem az igazi. Mindenkiről hallasz jót és rosszat. Nagyon nehéz dönteni... :(

2011. dec. 1. 09:47

menj el másik orvoshoz.

egyébként fogamzásgátlót szoktak adni rá, legalábbis én azt hallottam

2011. dec. 1. 09:44

Sziasztok!


Az idén már másodszor van cisztám. 3,5 centis. Azt mondja az orvosom: "Majd felszívódik". Úgy gondoltam, hogy nincs, más, várni kell, vagy max. műtenek.

Tegnap, az egyik ismerősöm felvilágosított, hogy van erre gyógyszer és kúp is. Nem értem, hogy akkor miért nem ír fel egyből és miért kell hónapokat várnom, mire felszívódik??? Idegesít a dolog, mert a párommal babát szeretnénk és jó lenne próbálkoznunk!

Ti milyen gyógyszert/kúpot kaptatok a cisztátokra???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook