Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cipőméret... Segítsetek légyszí! fórum

Cipőméret... Segítsetek légyszí! (beszélgetős fórum)


18. TSydy
2010. aug. 7. 23:16

Ó én vászoncentivel megyek vásárolni, mindegy, hogy ruhát, vagy cipőt :)

Én kb 1 centit hagyok rá és aszerint mérek. Fiúgyerekkel nem egyszerű a vásárlás. Csak ha a centi oké, akkor próbálom ráadni, ha tetszik egyáltalán nagyságos úrnak és hajlandó felpróbálni. 2 éves lesz szeptemberben, de már válogat!

2010. aug. 7. 06:56
Köszi a tanácsot mindenkinek!!! :-)
2010. aug. 6. 21:40
Sziasztok! Nálam nem vált be sem a rajzolós, sem a talpbetétes , mind a kétszer nem jó cipővel mentem haza, aztán vittem magammal a kicsit téli bakancsot v. csizmát venni, abban meg nem érezni hol a lábújja mert kemény az orra ezeknek. Aztán törtem egy akkora darab hurkapálcát mint a talpa, belepróbáltam a bakancskába, ráhagytam szemre egy kisújjnyit( a vastag zokni miatt) abban tényleg tudott rendesen menni.
15. cooltim (válaszként erre: 14. - Barbi6)
2010. aug. 6. 19:54

Igen, ez jo otlet, en is ezt csinaltam, kivettem a talpbetet es lemertem. Kislanyom nem volt velem, igy a kis talpat nem tudtam odatenni. De! Nem is veszek ugy cipot, hogy ne probaljam a labara...

Igazabol a markaban is megoszlanak a velemenyek nagyon. Nem tudom pl. hogy a puha talpu Elefanten, vagy a kemenyebb Siesta, Asso, Primigi, stb. jobb e...

14. barbi6
2010. aug. 6. 19:06

Sziasztok!


Nekem azt tanácsolták,és bejött,hogy vedd ki a cipőből a talpbetétet és azt tedd a talpához.Akkor ki tudod egyenesíteni a lábujjait és látod mekkora a cipő.

2010. aug. 6. 18:59
Köszönöm!
12. Bri* (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. aug. 6. 18:55
Mindenképpen próbáltatsd fel vele. A talphossz csak egy dolog. A babáknak sokszo nagyon tokos lábuk van. Lehet, hogy jó a hossza, de bele sem megy a lába. Ha felpróbálod és az ujjad befér a lába mögé, akkor jó.
11. c95c921ae7 (válaszként erre: 9. - Cooltim)
2010. aug. 6. 17:33
Nincs mit:)
10. cooltim (válaszként erre: 8. - Bojsza)
2010. aug. 6. 17:28
Akkor kb. itt is az a jó, ha egy cm- vel nagyobb kb.
9. cooltim (válaszként erre: 7. - C95c921ae7)
2010. aug. 6. 17:27
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen!!! :-)
2010. aug. 6. 17:27
Nekem azt mondta egyszer a cipőboltos néni, hogy rakjam a talpához a cipőt és ha elöl és hátul is van még a talp végétől egy-egy ujjnyi a lábához, akkor biztos jó a cipő. Még azt szokták, hogy bedugod az ujjad a lába és a cipő közé és ha odafér akkor tuti. Ennél az a veszély, hogy ők még behajlítják a lábujjukat.
7. c95c921ae7 (válaszként erre: 5. - Cooltim)
2010. aug. 6. 17:26
Egyszerű. Akkor 12,5 cm -es belső hosszú cipő kell.
6. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Cooltim)
2010. aug. 6. 17:25
Rajzold körbe a lábát papíron, vágd ki, dugd a cipőbe, adj hozzá kb. 1 cm. Az az ideális méretű cipő. A lábujjaknak kell a hely a kapaszkodáshoz. Ha már végigér, akkor kicsi.
5. cooltim (válaszként erre: 4. - Ari6)
2010. aug. 6. 17:24
Ezt már próbáltam, de mivel nem biztos, hogy ugyanazt a márkát választom, így bizonytalan. Pl. most megmértem és márkák közt is hatalmas különbség van. A 19- es cipő egyik márkánál 11,5, másiknál 12-12,5 cm... :-( Most aszerint néztem, hogy megmértem a lábacskáját, az 11,5 kb.. És így próbálok keresni...
4. ari6 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. aug. 6. 17:21
és ha összemérnéd a kinőttel, hogy kicsit legyen nagyobb csak?
3. cooltim (válaszként erre: 2. - Ibuska1990)
2010. aug. 6. 17:20
Oké, de mennyivel legyen nagyobb? Fél cm? Egy cm? Ezt nem tudom... Köszi a választ!
2. ibuska1990 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. aug. 6. 17:19
Mindenképpen nagyobbat vegyél, mint amekkora a lába, seperc alatt kinövik.
2010. aug. 6. 17:15

Szeretnék tanácsot kérni. Kislányom mostanság indult el és kinőtte közben a 18- as cipőcskéjét, ill. szandálját is. Most keresgélek 19- est. Azonban a talphossza neki 11,5 cm. Milyen talphosszú cipőt vegyek? Nem tudom, jó ötlet- e pont ugyanekkora talphosszal rendelkező cipőt venni... Vagy legyen egy picit nagyobb? Ami cpőket néztem, megpróbáltam a lábára, de nem tudtam benyomni a lábujját, hogy hol van, mert ugye kemény a cipő orra... Azaz így nem tudom eldönteni... Szandálban ugye ezzel nincs gond... De én most cipőcskét szeretnék neki venni inkább... Nem szeretném, ha szorítaná, vagy nyomná a kis lábujjait, de azt sem szeretném, ha nagyon nagy lenne neki...

Előre is köszi mindenkinek, aki ebben jártas!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook