Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ciklusfigyelés fórum

Ciklusfigyelés (tudásbázis kérdés)


23. Naposcsibe (válaszként erre: 21. - Zorg27)
2008. dec. 23. 18:46

Vitamint szedek én is,a Lenkeit,de azért írd meg lécci privibe te mit szedsz?A karácsonyi akciónk elmarad,hozzánk a "miki" jött véletlenül:(

Boldog karácsonyt csajok!

22. Zorg27 (válaszként erre: 19. - Hettikem)
2008. dec. 23. 15:34

Én is akarok szerencsehozó vagy inkább babahozó rugit! Komolyan néha egész depresszióba török ki mikor látom, hogy most sem sikerült!


Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy a jobb petefészkem nem annyira aktív mint a bal, sőt kisebb is, de ettől minden hónapban van peteérésem, (UH -val figyelte), és ő azt mondta nekem, hogy akár negyed petefészekkel is lehet valaki spontán terhes, mivel régen mikor valakinek cisztája volt kiszedték annak a petefészeknek a felét, ha visszajött a ciszta a másik felét is, aztán ha a másikban is lett abból is szedtek ki, és így negyed petefészekkel is nagyon sokan spontán terhesek maradtak! Milyen jó, hogy manapság már nem így "gyógyítanak"! Sok sikert neked is drukkolunk!!

21. Zorg27 (válaszként erre: 18. - Naposcsibe)
2008. dec. 23. 15:27
Ne keseredj, én szorítok neked (meg magamnak, meg minden sorstársnak. Neked nem mondta a nőgyogyi, hogy érdemes vitaminnal dúsítani magunkat, nekem adott egy ilyen komplett cuccot 2 naponta kell szednem, ha érdekel priviben leírom a nevét. Mi most ettől is várjuk a csodát, illetve a párom is szed vitamint neki is adott, reméljük jövőre nagyobb sikerrel járunk! Addig is akcióban dús boldog karácsonyt csajok!!! :-)
2008. dec. 23. 09:19
Ismerem az érzést..de talán a jövő év a mi évünk lesz:)
19. hettikem (válaszként erre: 18. - Naposcsibe)
2008. dec. 22. 22:42
Ma hozott egy doboz tesztet a barátnőm(dokiné),hogy nekik akkor jött össze,mikor ezt kezdték volna,és kétségbe is esett,hogy persze hogy nem esik teherbe,mikor nincs is peteérése.A barátnőim szerencsehozó rugikat kölcsönöznek nekem,hogy tegyem a párnám alá...Minden hónap kisebb kudarc,mikor megjön.
18. Naposcsibe (válaszként erre: 17. - Hettikem)
2008. dec. 22. 15:08

Szia!Lehet minden hónapban!

A barátnőmnek is csak az egyik fele működött,az orvosok azt mondták spontán nem valószínű h összejön nekik a bébi,és most spontán teherbe esett!Ovutesztet akkor nem próbáltál még?Nekem sajna megjött ma..

2008. dec. 21. 21:52

Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok!Mi is épp akciós időszakot élünk,és az ovutesztet keresve találtalak titeket...Nekem ugyan van már egy spontán 6 évesem,de a második nem akar sikerülni.Szerintetek egy petefészekkel az esély csak a fele?Minden hónapban lehet peteérésem?Valahol azt olvastam,hogy csak kéthavonta,de módosulhat is...Szerintetek?Tudtok erről valamit?Röhej,hogy nő létemre nem tudom:(

2008. dec. 21. 12:44
Sajnos még nincs :( Karácsonyig kellene megjönnie a "nem vártnak",szép ajándék lenne ha most sikerülne:)
15. Zorg27 (válaszként erre: 14. - Naposcsibe)
2008. dec. 20. 13:37

Köszönöm!!!

Meg is néztem az oldalt nagyon érdekes dolgokat találtam rajta.

Neked van már gyereked?

14. Naposcsibe (válaszként erre: 13. - Zorg27)
2008. dec. 19. 20:15
Rendeltem 3 db terhességi tesztet és 6 db ovulációsat,az egészért fizettem postaköltséggel együtt valami nem egész 3 ezret...úgyhogy megéri!Ja és ajánlottan kértem a postázást,ami 500-zal többe kerül,és így volt 3 ezer.Itt a fórumokon olvastam én is erről a lehetőségről anno.Fel a fejjel,új év,új lehetőségek,drukkolok neked!
13. Zorg27 (válaszként erre: 12. - Naposcsibe)
2008. dec. 19. 17:25

Asszem kipróbálom én is, már reménykedtünk mert 5 napot csúszott a menszeszem azt hittük sikerült.... de sajna nem, pedig milyen csodálatos ajándék lett volna, így karácsonyra!!!!

A házhozszállítás nem túl drága? Néha többe kerül mintha megvenné az ember a boltban normál áron.

12. Naposcsibe (válaszként erre: 11. - Zorg27)
2008. dec. 18. 20:08
Nekem a mikroszkópos nem igazán vált be,csak a csík.(a mikroszkópban én sose láttam páfrányokat)Először a rossmannba vettem,5 db olyan 3000 Ft körül van,de aztán a babatervezok.otthona.net-en találtam sokkal olcsóbbat,darabját nem egész 200 Ft.-ért vettem,és 4 napon belül kipostázták,azóta onnan rendelem mindíg.
11. Zorg27
2008. dec. 18. 15:12

Köszi Lányok!

Kipróbálom, már úgy is annyi mindent próbáltunk :)

Milyen fajta tesztet vegyek,olyat amiben mikroszkóp is van, vagy van olyan is mint a terhességi teszt és pisilni kell?

10. Yulcsy (válaszként erre: 8. - Zorg27)
2008. dec. 17. 10:33
Szia!Az akciózás ideje függ a peteérés idejétől.Most erre nem lehet azt mondani, hogy igen a 11. napon kell,ha nem a 12-13.napon van a peteérésed.Szerintem érdenes az ovu tesztet használni, vagy a hőmérőzést.
9. Naposcsibe (válaszként erre: 8. - Zorg27)
2008. dec. 16. 22:07
Szia!Igen,mi most ovu teszttel próbálkozunk(a csíkkal).Meddőségibe járok,az ottani doki mindíg előre szól,hogy mikortól használjam a tesztet.Nekem kb. a 11.naptól kell figyelnem,és a 2.-3.teszt ami már pozitív,de változó,mert hol 22,hol 27 napra jön meg..tehát nem a 14.napra esik az ovum,ezzel pedig tudjuk mikor érdemes akciózni.(2 naponta javasolta a doki)Eddig még semmi eredmény,de nekem sajna a tüszőérés ami elég gyér.Valszeg februárban inszeminálnak.Felhívni nem tudod a dokid?Hátha okosabbat mond.Drukkolok neked!
2008. dec. 16. 18:34

Inkább kijavítottam, hátha így érthetőbb!!!

Nincs összeférhetetlenség, hanem kevés a párom spermiumszáma, azért kellene így csinálnunk, mivel a spermium 48 óráig él a petesejt csak 24 és így nagyobb az esélye a megtermékenyülésnek. Illetve 3 naponta frissül a hímivarsejt, és ha nem vagyunk együtt akkor nagyobb számban lehet benne élő sejt, ezért kell a 9. naptól szüneteltetni és akkor talán sikerrel járunk. csak azt nem értettem, hogy a 11. vagy a 12. napon lehet előszőr, mert aztán már 2 naponta egészen az ovuláció végéig. Nem volt, és nem is csinálják, rögtön ICSI-t írtak a papírunkra a fent említett okok miatt. Egyszer kérdeztem egy nődokit erről az ovulációs tesztről, ő azt mondta csak a lelkemet simogatnám. Te próbáltad már, sikeres volt?

2008. dec. 16. 18:32
Bocsi most látom rossz helyre szúrtam be szóval a 9. naptól szüneteltetni, aztán a többi rész már ok.
6. Zorg27 (válaszként erre: 5. - Naposcsibe)
2008. dec. 16. 18:31
Nincs összeférhetetlenség, hanem kevés a párom spermiumszáma, azért kellene így csinálnunk, mivel a spermium 48 óráig él a petesejt csak 24 és így nagyobb az esélye a megtermékenyülésnek.Illetve 3 naponta frissül a hímivarsejt, és ha nem vagyunk együtt akkor nagyobb számban lehet benne élő sejt, ezért kell a 9. naptól csak azt nem értettem, hogy a 11. vagy a 12. napon lehet előszőr, mert aztán már 2 naponta egészen az ovuláció végéig. szüneteltetni és akkor talán sikerrel járunk. Nem volt, és nem is csinálják, rögtön ICSI-t írtak a papírunkra a fent említett okok miatt. Egyszer kérdeztem egy nődokit erről az ovulációs tesztről, ő azt mondta csak a lelkemet simogatnám. Te próbáltad már, sikeres volt?
5. Naposcsibe (válaszként erre: 4. - Zorg27)
2008. dec. 15. 20:31

Szia Zorg!

Ezt nem értem!Összeférhetetlenségit néznek,és azért nem lehettek együtt?Mert akkor 4 napig szünet,este akció,és reggel megnézik feljutnak-e a hímivarsejtek.Vagy csak azért nem hogy termelődjön elég mennyiség mire ovulálsz?Ha utóbbi,akkor vegyél ovu tesztet,abból kiderül mikor a legjobb az időzítés..nekem a doki 2 naponti házaséletet javasolt.Inszeminációd volt már?

2008. dec. 14. 22:45

Sziasztok!


Babát szeretnénk, és nem igen értem a dokim, azt mondta, a mensit követő 9. naptól nem lehetünk együtt, csak azt nem értem melyik napig a 11, vagy a 12-ig? Komolyan nehezebb mint egy 3 ismeretes egyenlet! Ráadásul a páromnak alacsony a spermaszáma, így nagyon fontos mikor akciózunk! Elő vagyunk jegyezve ICSI-re de 1 év a várólista, addig sem akarunk várni, hátha bejön.Segítsetek, ha tudjátok! Köszönöm!

2008. dec. 2. 08:23
Szia!Nekem is korábban van a pé-m,és először a 20.,majd a köv.hónapban a 21.napon nézték a vérképet.
2008. dec. 2. 08:09

Sziasztok!


Kérdésem a következő lenne: ciklusfigyelésnél, ha a pé-em UH-gal igazolt módon a 10. napon volt, mikor kell mennem a második vérvételre? Elvileg a 21. napon, de az normál hosszúságú ciklusra vonatkozik, amiben a 14. napon van pé.

Nem érem el az orvosomat. Van köztetek olyan, akinek korán van a pé-e, és volt már hormonvizsgálaton?

2008. dec. 2. 08:08
Ciklusfigyelés

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook