Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ciklámen gondozásában tudnátok használható ötleteket adni? fórum

Ciklámen gondozásában tudnátok használható ötleteket adni? (tudásbázis kérdés)

9. bartaldora (válaszként erre: 8. - D41005143d)
2013. okt. 13. 11:45
Nekem ablak mellett van, igaz, hogy radiátor fölött, de inkább az ablak felé teszem, így kevésbé éri meleg, és csak akkor locsolom, amikor látom, hogy kókadozik. Ma locsoltam, meg egy kicsit megszépítettem, kihúzogattam belőle a kókadt szárakat meg leveleket, de majd át kell ültetnem, mert már ki akar esni a cserépből. Ez mondjuk lehet, hogy csak azért, mert száraz volt, vagy mert összezsugorodott a földje a locsolásoktól. Tegnap egy újabb ilyen növénnyel tértem haza, majd felteszem a képet. Szerintem nagyon szép.
2013. okt. 13. 11:15
keves vize kell neki es huvos helyen tartani.
2013. okt. 12. 22:23
Ma egy újabb ilyen ciklámen növénykével lettem gazdagabb. Az első jól bírja a kiképzést nálam, pedig ablak mellett van, radiátor fölött, ezért úgy gondoltam, még egy kibírja. Jövő nyáron meg majd ültetés lesz.
2013. szept. 28. 20:46

Sziasztok!


Én is ma vettem egy ilyen növénykét, amit az orchideák mellett helyeztem el a polcon. A polc a radiátor fölött van, remélem, azért túléli a növényke. Napközben nincs befűtve, de este kicsit be van gyújtva. Szerintetek tegyem át más helyre?

2009. szept. 3. 15:44
Köszönöm a segítségeteket.
2009. szept. 2. 21:01

Ha kint van szabad levegőn, nem elég a heti egyszer.

A meleget nem szereti.

2009. szept. 2. 21:00

" A virágzó növényt hűvös, világos helyen tartsuk. Nehezen viseli el a meleg szobát, a központi fűtést. Melegben levelei hamar elsárgulnak, a virágok lehullanak. Számára a 15-16 C fok az ideális.


Az elvirágzott ciklámen öntözését fokozatosan csökkentsük. A levelek lehullása után a gumót pihentessük, tegyük sötét, hűvös helyre, és csak néha nedvesítsük meg.


A virágzó cikláment csak mérsékelten locsoljuk. Víz lehetőleg ne kerüljön a virágokra, főleg a bimbókra, mert tönkremennek. Célszerű a cserepeket tálkába helyezni és azon keresztül locsolni. A meleg szobában tartott növényt gyakrabban, kis vízadagokkal öntözzük.


A növényt augusztusban ültessük át friss földbe. A cserépbe úgy helyezzük el, hogy felső harmada szabadon maradjon. Ha túl mélyre kerül, rövid szárú virágokat hoz. Átültetéshez porhanyós, tápértékben gazdag virágföldet használjunk. A gumót az átültetést követően hetente háromszor locsoljuk meg."


Sok sikert! :))

2009. szept. 2. 20:57

Egyszer egy héten elég ráönteni annyi vizet, amennyit felszív. Nem szabad, hogy vízben álljon, mert akkor tönkre megy a gumója.

A napfényt szereti.

2009. szept. 2. 20:55
Ciklámen gondozásában tudnátok használható ötleteket adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook