Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cikászomat kitenném az udvarra, de ott hova? napra? árnyékra? fedett legyen? mennyi a min.-max.hőmérséklet amit bír?viharbanesőben behozzam? fórum

Cikászomat kitenném az udvarra, de ott hova? napra? árnyékra? fedett legyen? mennyi a min.-max.hőmérséklet amit bír?viharbanesőben behozzam? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 28. 06:54

Én nyáron kinn félárnyékban tartottam, szeptemberben behoztam, és sajnos az épp akkor kibújó 2 új levele elszáradt.Miért lehetett?

Úgy vettem észre, hogy ha kevesebbet locsolom, akkor hoz új levelet.

2008. okt. 28. 06:15
Valami pálmaféle...
2008. aug. 4. 18:02
hát, nekem erre csak annyi jutott eszembe, hogy "mi az a cikász" ?:) (tudom, majd a gugli megmondja... de talán a tartásáról is elárulna valamit ha megkérdeznéd)
5. juditgelencser (válaszként erre: 4. - 7934d1ac97)
2008. aug. 4. 17:28
Én télen kb. 18-20 fokos napos helyen teleltetem. Akkor kevés öntözést igényel. Nyáron tűző napon van kb. délután 15 óráig. Jól tűri a szárazságot, kb. hetente egyszer öntözöm. Amíg nincs fagy addig kinnt lehet hagyni.
2008. ápr. 23. 09:01
van még valakinek tapasztalta a cikász kinti tartásával kapcsolatban?
2008. ápr. 22. 15:11
köszönöm
2008. ápr. 22. 10:15

Ezt az edenkert.hu-n talaltam:)

ott meg sok mindent ir a novenyrol.


A cikászt mindig szoktassuk az új körülményekhez. Az első héten ajánlatos árnyékolva, nem a tűző napra kitenni, vagy olyan időpontot választani, amikor 1-2 napig borongósabb az idő.

A cikászt tegyük meleg, napfényes helyre, de a tűző naptól óvjuk.Nyáron bőséges öntözést kíván, szereti a magas páratartalmat, így a leveleket is permetezni kell. A 15-20°C-on történő teleltetés mellett mérsékelt öntözést igényel. Rostos, tőzeges, C típusú talajba akkor kell átültetni, ha előző cserepét már kinőtte, de óvatosan, hogy a talajfelszín közelében futó sérülékeny gyökereket ne sértsük meg. Magról szaporítható.

2008. ápr. 22. 09:43
Cikászomat kitenném az udvarra, de ott hova? napra? árnyékra? fedett legyen? mennyi a min.-max.hőmérséklet amit bír?viharbanesőben behozzam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook