Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cickafarkfű teától vérzés. Más is volt már így? :( fórum

Cickafarkfű teától vérzés. Más is volt már így? :( (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. aug. 16. 13:36

Sziasztok!

Már máshol irtam a cickafarkfű teáról,remélem itt is lesznek olyanok akiknek segiteni fog!

Ösztrogén tartalmú,emiatt hatásos a női problémákkal kapcsolatosan!

Be lehet vele állitani ciklust 28naposra,kúraszerűen kell alakalmazni:2 hétig reggel-este 1-1 csészével,majd 1 hétig pásztortáska tea(progeszteron tartalmú) reggel-este 1-1 csészével és ez után 1 hét szünet következik,ezen a héten kellene jelentkeznie a mensesnek!Érdemes 3hónapig csinálni,mad szinten tartás miatt lehet inni folyamatosan a cickafark teát,nem árt,sőt,egészséges a gyógytea rendszeres fogyasztása!Nekem bevált,nagyon sokáig szedtem fogamzásgátlót,majd amikor abba hagytam,teljesen felborult a hormon háztartásom és a bőröm is nagyon csúnya lett.Már pedig akinek nem 28-30 napos a ciklusa,annak nem is nagyon szokott szép lenni a bőre...

Aki babát szeretne vagy éppen nem szeretne annak is a Jónás módszert ajánlanám!Érdemes utána nézni a neten!

Mindenkinek sok sikert!:)

UI:Pásztortáska teát általában bio boltban lehet kapni,kb.130ft-ért!

32. gumi-nyuszi (válaszként erre: 31. - Szöszcilla)
2011. aug. 16. 08:41
Hol lehet venni?
31. Szöszcilla (válaszként erre: 15. - Gumi-nyuszi)
2011. aug. 16. 08:31

Szia!

Lehet kapni 100 ft körül tesztet. Én is tizesével veszem. Rendesen hivatalosan számlával. Azért ilyen olcsó, mert csak maga a papír csík van benne. nincs műanyag kazettában:)

2011. aug. 16. 08:23

A cickafark tea tud működni vérzéscsillapítóként is! Nem mindegy hogyan készíted!! Ha sokáig hagyod ázni vérzést okoz!!!! Nálam is!!

3-4 percig szoktam csak áztatni, akkor nem okoz vérzést!!!

29. EsztyMorgan (válaszként erre: 28. - Gumi-nyuszi)
2011. aug. 15. 13:47
Lehet, sőt.. nem vonom kétségbe.. de amikor egyik pillanatról a másikra vérezni kezdtem.. igaz, nem volt sok, de volt, rögtön a teára gyanakodtam, bár először még azt hittem, hogy ilyen nincs. Aztán nézegettem most reggel a neten és pár ember írta, hogy nála is történt hasonló. Megijedtem a vérzést látva, ezért nem is merem inni. És amióta nem iszom, nincs is ilyen problémám.
28. gumi-nyuszi (válaszként erre: 27. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 13:45

Egyébként a gyógyteáknak kell idő, hogy hassanak...Azt mondják, hogy átlagosan 3 hónap alatt fejtik ki hatásukat, szóval még ne írd le egyértelműen. A ciklushossza aszerint is változhat, hogy melyik petefészked van soron. Egyes nők ebből is tudják, hogy most a bal vagy a jobb oldalon volt peteérés, mert az egyik esetben hosszabb, míg a másik esetben rövidebb a ciklusuk.


Persze én örülnék annak, ha biztosan tudnám, hogy van rendes tüszőrepedésem...

Ősszel megyek dokihoz, ha addig nem sikerül a baba.

27. EsztyMorgan (válaszként erre: 26. - Gumi-nyuszi)
2011. aug. 15. 13:41
Hát kezdetben nem spontán volt a fogyás, csak megjegyezték páran, hogy fogytam.. aztán mikor láttam, hogy tényleg.. rásegítettem, és most tartok 7 kilónál. Még legalább ugyanennyit szeretnék leadni, és akkor már mondhatom, hogy "jó" vagyok. Egyik pillanatról a másikra ment le ez a pár kiló, biztos, hogy nem tett jót a szervezetemnek. Mondjuk az a röhej, hogy a ciklusom viszonylag pontos volt /30-35 nap/ amíg egyedül voltam. Aztán megismertem a párom.. aztán jött a project, és azóta meg bumm.. össze vissza. Most késett, egyelőre a fogyásra gyanakszom, de előtte meg 30 napra jött meg, még előtte meg megint késett pár napot mire megjött. Szóval össze-vissza, ezért is akartam kipróbálni ezt a cickafarkfű teát, mivel sok jót olvastam róla, de persze, hogy nekem nem jött be :(:(
26. gumi-nyuszi (válaszként erre: 25. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 13:37

Szerintem az mindenképpen jó, hogy fogytál, mivel azt mondják sokaknak már ez is elég. Megnő ezáltal az esély a teherbe esésre. Nekem is le kellene adnom néhány kilót...

Mi "csak" 4 hónapja próbálkozunk, de nekem ez már rengetegnek tűnik.Nekem is csalódás minden hónap. Egyébként azt mondják, hohy +/- 3 nap eltérés normális a menstruációnál, így én átlagosan 31 napra számolok (a ciklus.hu szerint is ez az átlag), és akkor ugyanolyan normális a 28 nap, mint a 34.

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - Gumi-nyuszi)
2011. aug. 15. 13:29

Most lesz 6. hónapja, szóval nem vészes.. de azért én mégis mindig csalódok..

Nekem most késett.. két hetet :(:( először azt hittem, hogy na végre.. de nem. Igaz, mostanában sok minden összejött.. és le is ment rólam jó pár kiló.. ami szintén nem tett jót szerintem. A múltkor meg úgy meg jött 30 napra, hogy csak lestem..

24. gumi-nyuszi (válaszként erre: 23. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 13:23

Én 30 napra számolok kb, így belőttem, hogy szept 7-8 körül nem kellene megjönnie...:) Nekem most két 33 napos ciklus után, 30 napos lett, de mint mondtam 28-34-is minden belefér...:)

Most pont nyaralni leszünk, szóval remélem, hogy a nyugalom sokat segít...Ti mióta próbálkoztok?

23. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - Gumi-nyuszi)
2011. aug. 15. 13:20
:):):) de jóóó!! ennek örülök, mert akkor van egy "társam" :):) mikorra nem várod? én öt hétre számolok mindig.. aztán a múltkor is előbb jött meg, de mindig 35 napra számolok..
22. gumi-nyuszi (válaszként erre: 18. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 13:16
Hú, de nagyon egyformák vagyunk... Én is a 7. napomon vagyok :)))
21. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - Trinitas)
2011. aug. 15. 13:14

Na most találtam egy ilyet, de szerintem ez bődületes marhaság!! :


Ha fiút szeretnénk:

1. Tüszőrepedéskor szeretkezzenek, mert ekkor a hímivarsejtek hamarabb „célba érnek”, nagyobb eséllyel fogan kisfiú.

2. A hüvelyt lúgosítani kell, 1 liter víz és 1 evőkanál szódabikarbóna elegyével. Az öblögetést követő 30 percen belüli szexuális aktus esetén hatásos.


Ha lányt szeretnénk:

1. Tüszőrepedés előtt szeretkezzenek 36-48 órával, mert ekkor a nagyobb az esélye a kislány utódnak.

2. A hüvelyt savasítani kell, 1 liter víz és 1 evőkanál ecet elegyével. Az öblögetéHa fiút szeretnénk:

1. Tüszőrepedéskor szeretkezzenek, mert ekkor a hímivarsejtek hamarabb „célba érnek”, nagyobb eséllyel fogan kisfiú.

2. A hüvelyt lúgosítani kell, 1 liter víz és 1 evőkanál szódabikarbóna elegyével. Az öblögetést követő 30 percen belüli szexuális aktus esetén hatásos.


Ha lányt szeretnénk:

1. Tüszőrepedés előtt szeretkezzenek 36-48 órával, mert ekkor a nagyobb az esélye a kislány utódnak.

2. A hüvelyt savasítani kell, 1 liter víz és 1 evőkanál ecet elegyével. Az öblögetéHa fiút szeretnénk:

1. Tüszőrepedéskor szeretkezzenek, mert ekkor a hímivarsejtek hamarabb „célba érnek”, nagyobb eséllyel fogan kisfiú.

2. A hüvelyt lúgosítani kell, 1 liter víz és 1 evőkanál szódabikarbóna elegyével. Az öblögetést követő 30 percen belüli szexuális aktus esetén hatásos.


Ha lányt szeretnénk:

1. Tüszőrepedés előtt szeretkezzenek 36-48 órával, mert ekkor a nagyobb az esélye a kislány utódnak.

2. A hüvelyt savasítani kell, 1 liter víz és 1 evőkanál ecet elegyével. Az öblögetést követő 30 percen belüli szexuális aktus esetén hatásos.


Alapból úgy tudom, hogy nem igen szabad csak úgy felborítani a hüvely pH. tartalmát.

20. Trinitas (válaszként erre: 18. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 13:09
fú, nemtóm pontosan de biztos találsz róla infót mivel kell irrigálni odalent..
2011. aug. 15. 13:04
Ó és egyébként mostanában fogytam.. olyan 6-7 kiló körül. Gondolom ez is bekavarhat(?)
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 16. - Trinitas)
2011. aug. 15. 13:02
Most még biztos nem, mert most vagyok a 7. napomon :):) és hogy lehet lúgosítani?
17. Trinitas (válaszként erre: 13. - Gumi-nyuszi)
2011. aug. 15. 12:59
hát ez tök szuper :)
16. Trinitas (válaszként erre: 14. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 12:59

Akkor szerintem tüszőrepid van. :)

Barnázni szoktál mensi előtt?


Amúgy egy tanács esetleg, hátha: A katonát mindig a hüvelyben landolnak. Onnan a méhnyaknyákon keresztül (ha ugye az elég híg) jutnak be a méhbe a saját mozgásuk által. Ezért fontos, hogy:

-elég szaporák legyenek

-a hüvely ne legyen túl savas mert néhány óra alatt alapból elpusztulnak ott de ha túl savas akkor még előbb. A méhbe jutva élnek 1 napig kb, de amelyikük felért a petevezetőbe az 3 napig is megbújhat és várhatja a petesejtet.

-a méh izmainak mozgása segíti őket, tehát én azt mondom a női orgazmus nagyon is szükséges lehet.


A mai ember ugye eléggé el van savasodva, sokszor ez áll a háttérben, a spermiumok elpusztulnak mielőtt bejutnának a méhbe. Illetve a pcos-t is én ennek a számlájára írnám mert a savas közeg elleni védelemként alakul ki a petefészkek körül olyan réteg amitől a tüsző nem tud kijutni a petevezetőbe.


És bár a baba dönt a dologban, van, hogy biológiai akadály állja útját. Remélhetőleg nálad semmi ilyenről nincs szó, de azért érdemes egy kicsit lúgosítani, főleg a hüvelyt akció előtt. ;)

15. gumi-nyuszi (válaszként erre: 14. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 12:56

Akkor ez már nagyon jó támpont. Mi is babára várunk, de én azt sem tudom, hogy ha van egyáltalán pé-m, akkor mikor.

Nem vagyok jó alvó, így a hőmérőzés nem jön szóba. Vettem mikroszkópot, amin ugyan voltak páfrányok középidő táján, de aztán mensi előtt pár nappal is megjelentek.

A tesztet eddig nagyon drágának tartottam, de valószínűleg az lesz a következő lépés. De ez nem gátol bennünket a lelkes próbálkozásban!!! :)


A lényeg, hogy a hőmérőzés Nálad elég jól alakul!!!

14. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - Trinitas)
2011. aug. 15. 12:48

Köszi az infókat :) igazából volt már olyan, hogy kicsúsztam a 35 napból.. és 38 napra jött meg (pl.), és hiába éreztem előtte napokig, hogy szúr a bal oldalamnál. Akkor ezek szerint ezért is lehet?

Hőmérőzök.. bár vannak napok, amikor elfelejtem. Az alaphőm 36,1-36,2 között van.. ehhez nagyjából azért már tudok viszonyítani, mert PÉ. előtt lemegy pár fokkal, majd aztán megugrik, és jó sokáig fent is marad.. most is hiába késett, leesett a hőm, és akkor már tudtam, hogy menzi lesz.

2011. aug. 15. 12:40

Az én ciklusom 28-34 napos. Én előző hónapban kezdtem el inni a cickafarkfű-teát. Eredmény:

- szerintem jobb "minőségű" lett a nyákom (legalább is volt tojásfehérjéhez hasonló, ami eddig nem)

- nem volt barnázás mensi előtt, hanem egyből megjött

- erősebb, de rövidebb lett a mensi (5-6 nap helyett, most csak 4 nap volt, de erősebb vérzéssel)

12. Trinitas (válaszként erre: 8. - Sibetti)
2011. aug. 15. 11:43
igen, rendezetlen ciklusnál jó is.. de megfelelő ciklust felboríthatja
11. Trinitas (válaszként erre: 10. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 11:43

A szúró fájdalom valszeg a tr jele de a folyás a peteérés alatt átlátszó és olyan mint a tojásfehérje, ha a két ujjad közé veszed akkor nyúlik. Ez a meghígult méhnyaknyák, ami ebben az állagában engedi a katonákat a méhbe, mert amúgy az ottani nyák átjárhatatlan nekik. Ez nem feltétlenül kerül mindenkinél a hüvelyen kívülre, de ha ilyet tapasztalsz akkor peteérésed van. Pár napi tart, van akinél csak egy. A tüsző a legutolsó ilyen napon vagy az az utánin reped meg, sokan érzik is ahogy te is.

A mensi pedig a tüszőrepi után 14 napon belül megjön ha a petesejt nem termékenyült meg.. de ez a luteális szakasz sokaknál kevesebb, van akinek pl 11 napra rá már meg is jön.


Ezek azért fontosak mert tesztelni is akkor érdemes ha eltelt ennyi idő (14 nap) a tüszőrepi után. Hiába nem jön meg mondjuk a 35. napon se, ha a tr a 22-en volt akkor azért is késhet.


Hőmérőzést próbáltad? Abból is kiderül mikor ovulálsz.. ha a hőgörbéd normális akkor valszeg minden oksi csak még nem jött el az ideje a babának. Teljesen egészséges emberek is várhatnak akár egy évet is rá. Elvégre mi csak az utat tesszük szabaddá de arról, hogy mikor fogan meg, maga a baba dönt ;)

10. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - Trinitas)
2011. aug. 15. 11:23
Ilyen fehér krém szerű folyásom szokott lenni, vagy a petefészek környékén szoktam érezni ilyen szúró fájdalmat.
2011. aug. 15. 11:11
Bocsi, inni kezdtem nem szedni! :D
8. Sibetti (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 11:11
Szia! Én is előző hónapban kezdtem el szedni, hogy rendezze a ciklusomat. Nekem február vége óta volt már 45 napos ciklusom is, sajnos a fogi.gátló abbahagyása után teljesen felborult. Az előző hónapban ittam a ciklus 14. napjáig, aztán a 28. napon barnázni kezdtem és rá 3 napra meg is jött rendesen. És most megint iszom majd két hétig. Mi is Babát szeretnénk! :)
7. Trinitas (válaszként erre: 6. - KisKata*)
2011. aug. 15. 10:44
nekem? :D
6. KisKata* (válaszként erre: 5. - Trinitas)
2011. aug. 15. 10:41
én is használom, csak tabletta formában.Nekem bevált és meghozza a vérzésem rövid időn belül.Az, h most megjött neked, nem feltétlen jelent bajt.(szerintem)
5. Trinitas (válaszként erre: 4. - EsztyMorgan)
2011. aug. 15. 10:21

32-35 napos ciklus normális, nekem is van, hogy ennyi.. volt 35 is mostanság.. van két gyermekem és minden hónapban rendesen napokig van tojcsinyákom majd alhasi fájdalmam a tüszőrepikor.. és ettől számítva szabályosan meg is jön idejében. Később van tüszőrepedésed azért ilyen hosszú.


Vannak jelei a peteérésnek?


A gyógyteák a normális ciklust felborítják, nekem több ismerősöm is járt így.

4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - F8ed9b5222)
2011. aug. 15. 10:10
Hogy szabályos legyen a ciklusom. Mert most nem az. 32-35 nap között ingadozik, és így elég nehéz a PÉ-t megsaccolni.. tehát a babásodás miatt is akartam, de úgy látszik nekem nem jött be ez a teás módszer :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook