Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cici+tápszer fórum

Cici+tápszer (beszélgetős fórum)


26. Thela
2012. máj. 2. 19:22
Nálunk a legelejétől kezdve kellett a pótlás tápszerrel.Nekem a kórházban a gyerekorvos azt javasolta, hogy előbb szoptassak aztán mehet a pótlás, de ne cumisüvegből, hanem pohárkából, mert így nem fog leszokni a szopiról. Így mi pohárkáztunk a még éjjel is. A végén már 180ml ment a pohárból. Az elején nem könnyű, de egy idő után már olyan szépen ivott belőle. Ezzel a módszerrel 7 hónapos koráig szopizott. Majd ráfanyalodott a cumisüvegre - itt már nem fogadta el egyáltalán a cicit - pedig előtte még hírből sem ismerte. Én a homeos bogyót szedtem + a laktoherb teát ittam, de soha nem lett egyiktől sem annyi tejem, hogy ne kelljen a pótlás. Ja meg fejtem ezzerrelé
25. dius81
2009. márc. 30. 10:54
A szopis teát már nem iszom, viszont elkezdtem a ricinus c.-t és tényleg több a tejci és most már Petra is sokkal ügyesebb és elégedettebb:))))
24. ildika
2009. márc. 19. 18:11
Feladni nem szabad... Az én lányom kb 1 hós koráig cumisüvegből evett, lefejt tejet. Nálam nem a mennyiséggel volt a baj, hanem a lányom nem tudott szopni. Mint utóbb kiderült, valószínüleg azért, mert túl hosszan fel van vágva nyelve...
23. Nkriszti (válaszként erre: 20. - Dius81)
2009. márc. 19. 13:02
Egyenlőre ne add fel, egy próbát megérnek amiket én is és a többiek is írtak. Szerintem egy nőnek, ha olyan beállítottságú, kemény dolog szembesülnie azzal, hogy nem tudja megfelelő mennyiségű tejjel ellátni a pici babáját, vagy valamilyen oknál fogva nem tudja szoptatni. Én rengeteget sírtam emiatt, és lelkiismeret-furdalásom volt! A szomszédunkban a pici baba 3 hónaposan mondott le az anyatejről, még cumisüvegből sem fogadta el, pedig az anyukájának rengete teje volt, ömlött belőle! Ez meg a másik véglet.
22. adel07
2009. márc. 19. 13:00

Sziasztok!

Nekem egy kis baleset miatt az egyik mellemből elapadt a tej.Ezért a másikat igencsak igénybe kelett venni,ami nekem bejött urtica,napi 2-3liter folyadék,sürűn cici+fejés.Nekem annyiból"szerencsém volt,hogy a babám nagyon cicis volt üvegből a potlás (tápszer)nem nagyon tetszett neki.Tápszert csak éjjel ette meg.Kb. 4-5hós koráig fejtem ha 5ml volt akkor annyit.Nem volt könnyü,nekem is sokan tanácsolták,hogy ne kinlodjak,de megérte.Most 16hós még naponta 1-2 alkalommal szopizik.Sok sikert és kitartást!!!

21. kiscsirke (válaszként erre: 7. - Dius81)
2009. márc. 19. 12:59
igen ém, de ha az urticát hol abbahagyod, hol szeded, azzal is az ellenkező hatást éred el, vagyis csökken a tejcsi. Szerinte megyszerre mindkettőt próbáld ki. A sok folyadék mellett meg egyél tartalmas kajákat, ha nem is bírsz sokat enni...
20. dius81 (válaszként erre: 19. - Nkriszti)
2009. márc. 19. 12:49

az én párom is úgy van vele, hogy akkor lesz tápszeres és kész, de én szeretném őt szoptatni.

mam-os és nuk-os üveget vettem,azok is olyanok, mint amit írtál.

19. Nkriszti (válaszként erre: 18. - Dius81)
2009. márc. 19. 12:43
Nem adtam fel, nehéz volt, mert igazából csak magamra számíthattam, még a párom is azt mondta, mit kínlódok, mért nem adok inkább tápszert! Aztán elfogadta ő is, és végül sokat segített az egyéb otthoni dolgokban, amíg a kicsivel voltam elfoglalva. Ja, és nehezítve azzal, hogy a lányom 1-1/2 1 órát is képes volt cicin tölteni, + aludt rajta, ha megmozdultam felébredt, és sírt,stb. Nem volt könnyű. Én Aventes cumisüvegből etettem, eleinte az 1 lyukúval, majd amikor már nagyobb lett, a 2 lyukassal, így nem folyt olyan gyorsan, meg kellett érte "dolgoznia". És olyan a cumi kiképzése ennek, hogy úgy veszi a szájába, mint a cicit, olyan szájtartással (nem tudom másképp megfogalmazni). Szerintem ez is hozzájárult ahhoz, hogy sokáig szopott.
18. dius81 (válaszként erre: 17. - Nkriszti)
2009. márc. 19. 12:34
Szioa, köszi a segítséget, akkor te sem vagy egy olyan ember aki egykönnyen feladja?
2009. márc. 19. 12:30
Nekem a tejserkentő teák nem váltak be, pedig több fajtát is kipróbáltam, kb. 2-3 liter folyadékot ittam naponta (nem feltétlen a teát) + fejtem is. Az Urtica Urenset csak kúraszerűen szabad alkalmazni, mert apasztani is tud egy idő után! Akkor volt több tejem (reggelre eláztam, pedig soha előtte nem volt ilyen), amikor alkoholmentes sört (pedig utálom) és a Maci kávét ittam, meg pizzát ettem(gondolom azért mert szénhidrátban gazdag volt?). Nálunk már a 2. héten tápszerrel kellett pótolni, de nem adtam fel, és a 2-3. hónaptól alkalmaztam az előbb leírtakat, mert akkor hallottam ezekről. A védőnőm csak azt hajtogatta, hogy tegyem minél többett mellre (hát az én kis drágám egész nap rajtam lógott nógatás nélkül is!), de az nem volt elég, mert nem termelődött annyi tej, hogy elég legyen neki. 7 és fél hónapos koráig szopizott a babám, akkor tovább nem kellettem már neki, lemondott rólam. Utólag a védőnő bevallotta, nem gondolta volna, hogy ennyi ideig fog szopizni a lányom. Úgyhogy nem szabad feladni, de ha valamennyit pótolni kell, az sem jelenti a világ végét.
16. dius81 (válaszként erre: 15. - Ee50b7c391)
2009. márc. 19. 12:07
Igen, ezt én is így gondolom és tartok is tőle, de egyenlőre nem tehetek mást.Bár, ha belegondolok okosok szerint kiskanállal is lehet egy csecsemőt táplálni.Na, de biztos nem egyszerű, na és éjszaka?
2009. márc. 19. 12:04

Én 4 hónapig szoptattam, utána sajnos kórházba került az egyik oltás miatt és nem akart szopni mert nagyon vacakul volt és nem volt hajlandó a szopizással töltött kb 30 percet kivárni az evéssel ezért elkezdtem cumisüvegből adni neki a tejet.Abból persze jobban jött és egy idő után mr nem volt hajlandó szopni csak cumisüvegből evett, mivel csak fejtem és nem szopott a tej egyre kevesebb lett mert a természetes szopás másképp,jobban kiveszi a tejet a mellből. Egy idő után már csak kinlódás volt az egész, utána feéltük a fagyasztott tartalékokat is és utána jött a tápszer.

Ugyhogy nekem rossz tapasztalatom van, na nem a tápszerrel hanem a cici+cumisüveg dooggal kapcsolatban.

Amint rájött,hogy abból jobban jön elszabadult a "pokol" :-)

14. dius81 (válaszként erre: 12. - Eperlevél)
2009. márc. 19. 11:54

köszi, ismerem az oldalt már rengetegszer végigböngésztem én is.Telefonon viszont még nem kértem segítséget.de hamarosan az jön. a védőnőnk ugyanis egy h.lye.

Tőle nem nagyon tudok és nem is akarok segítséget kérni.

2009. márc. 19. 11:53

Szia!

Nekem az urtica nem vált be, de a Ricinus communis 5ch viszont igen, egy nap alatt visszahozza a tejcit nálam. Plusz reggelente Macikávét is iszom. Egy homeopátiás orvos szerint mehetnek a bogyók a tejserkentő teákkal, de inni csak annyit igyál egy nap, amennyire szomjas vagy, mert a túl sok folyadék tényleg apaszt.

2009. márc. 19. 11:50

én 9 hónapos koráig csak szoptattam,mert nem fogadott el mást, mindig egy mellből és elég volt neki

én is ittam szoptatós teát de nem vettem észre változást, így abbahagytam, de mindig elég volt a tejem

most már 1 éves múlt másfél hete és még most is sokat szopizik


én sosem gondoltam,h. kevés a tejem, szóval érdemi tanácsot nem tudok adni, tényleg a szoptatási tanácsadó segíthet


nézd meg a la leche liga honlapját


azt hiszem www.lll.hu

11. dius81 (válaszként erre: 10. - Eperlevél)
2009. márc. 19. 11:49
most már az lesz, mert ez nem lesz így jó:(
2009. márc. 19. 11:47
akkor tényleg beszélj egy szoptatási tanácsadóval
2009. márc. 19. 11:45
Én is szedtem az utricát és ittam a laktoherbet, de a legjobb ha minél gyakrabban mellre teszed. Reginám most hat hós és még van tejem. A túl sok folyadék is apasztja a tejet, és a sok kaja sem muszáj. Tul. képp ez is alkati dolog!
8. dius81 (válaszként erre: 5. - Eperlevél)
2009. márc. 19. 11:44
természetesen, el sem bírnám viselni, h. sírdogáljon, ha 20-30 ml van benne, akkor annyi.
7. dius81 (válaszként erre: 2. - Kiscsirke)
2009. márc. 19. 11:43

Szia,én is urtica-zok meg szopi teát is iszom csak 3 naponta váltok. nekem azt modta a vnő,h. ha együtt szede-iszod a kettőt pont az ellenkező hatást éred el, vagyis csökken a tejci.De ezek szerint neked bejött, lehet én is kipróbálom,de még előtte megbesz. a szülésznőmmel.

a folyadékkal kapcsolatban: ha 3 litert v. annál többet iszom már nincs étvágyam és hát a tej ugye tartalmas kell legyen.

2009. márc. 19. 11:40
az a legjobb ilyen esetben, ha minél gyakrabban mellre teszed.
2009. márc. 19. 11:40
igény szerint szoptatsz?
2009. márc. 19. 11:39

én is sok folyadékot és szopiteát ittam, és nagyon sokat fejtem. nekem az urtica nem vált be, én more milk kapszulát szedtem. nem olcsó, de nekem nagyon bevált. most 8 hós a kisfiam és most hagyta abba a szopizást (illetve este még mindig szopizik egy kicsit)

kitartás és sok sikert!

3. 3a724ecf9f (válaszként erre: 1. - Dius81)
2009. márc. 19. 11:38

szia!nekem hasonló volt a problémám, de sajnos nekem nem sikerült visszafordítani...mondjuk annak inkább idegi okai voltak...:(

védő vagy doktor néni nem adott tanácsokat?

vagy egy szoptatási tanácsadó?

azért javaslok szakembert, mert ő talán olyat is észrevehet, amire Te, vagy itt mi nem is gondolhatunk.

én amí próbálkoztam a lencse és az alkoholmentes sör sokat segített, főleg ha egyszerre fogyasztottam a kettőt....:)

viszont ha mégsem sikerülne, nagyon figyelj milyen tápszert kaptok!!!az én kislányom a h* orvos miatt tejfehérje érzékeny lett, amit még a mai napig (2 éves a lánykám) kezelnek...

de sok sikert, és kitartást!amíg van erőd próbálkozz!!!

2009. márc. 19. 11:32
Én úgy termeltem sok tejet, hogy szedtem az urtica urens-t (azt hiszem ez a neve, ez homeopátiás zöld fiola), mellette ittam a herba anyatejserkentő teát. Napi 5 liter folyadékot megittam kőkeményen!!! És szabályosan zabáltam! 6 hónapos koráig szoptattam...
2009. márc. 19. 11:30

Sziasztok!

Én egy kétgyerekes anyuka vagyok.Második gyermekem 1 hónapos.Sajnos már most ott tartunk, hogy nem elég neki atejci, ami a két cicimben van, úgyhogy tápszeres pótlást kell neki adnom.(elsőszülöttemet 6 hetes koráig tudtam anyatejjel táplálni)

Jó lenne, ha találnék olyan anyukákat, akik hasonló cipőben járnak és tapsztalatot tudnánk cserélni, hátha visszaállítható a folyamat.

Nagyon szeretném minél tovább szoptatni a kislányomat...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook