Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cicin alvó babák fórum

Cicin alvó babák (beszélgetős fórum)


1 2
2018. aug. 14. 12:04
Sziasztok!nekem is a nagyobbik lányom majdnem 2,5 évig cicizett most az 1 éves pici babám is leválasztotta magát de nem aludt rosszabbul.nemsokára jön a tesó vele meglátjuk mennyi ideig igényli.
36. Andi.Bobi (válaszként erre: 34. - Magni1)
2018. aug. 8. 14:16
Nem:))😀
35. lapbarna (válaszként erre: 33. - Magni1)
2018. aug. 8. 13:01

Na, jó. Alvás.

Három fiam van. 6-5-2,5 hónapos korukig szoptattam őket. A nagy nem jól, a középső nagyon jól, a legkisebb nagggggyon rosszul alszik.

Szerintem alkat kérdése is, mennyire/hogyan tud jól aludni.

Persze, ha elválasztod, tutira lesz egy átmeneti időszak, amikor nem lesz minden csúcsszuper, de ha belegondolsz, nyilván nem akar majd 5 évesen sem cicin aludni, úgyhogy ne idegesítsd magad ezzel!

Minden rendben lesz!

34. Magni1 (válaszként erre: 29. - Andi.Bobi)
2018. aug. 7. 20:43
És most nem igényled, ugye elalváshoz? 😂😂😂
33. Magni1
2018. aug. 7. 20:41

Én egyáltalán nem ítélek el senkit, aki hosszabb vagy rövidebb ideig szoptat, vagy egyáltalán nem szoptat....

Kizárólag arra lennék kíváncsi, hogy a cicin alvó babák a későbbiekben leválsztás után el tudnak-e szépen aludni, vagy kénytelen leszek mellette feküdni egész éjjel dúdolva vagy ilyesmi, mert fél óránként felébred.


Szóval egyelőre mindenki azt mondja, hogy nem látta kárát.


Csak ebben az esetben választanám le, és "tanítanám meg aludni", ha neki ez hosszú távon rossz (lenne).


Köszi mindenkinek az eddigi nyilatkozatot, minden tapasztalata fontos/hasznos nekem.

32. 1e454498dd (válaszként erre: 28. - Lapbarna)
2018. aug. 7. 20:38
A te véleményed háromszorosan is mérvadó!😍 Pláne, ha igazad van!😘
31. napfény 1 (válaszként erre: 28. - Lapbarna)
2018. aug. 7. 20:33

A szoptatás természetes, ami jó a babának és az egészséges lelkű mamának egyaránt.

3 gyerekem van. Az első lányom 9 hónapig, a második 11 hónapig szopott. Egyik napról a másikra leváltak rá 2 hétre megjött a mensesem. A fiam 18 hónapos koráig szopott. Mind tökéletes felnőtt lett.

A kisunokám 2 hét múlva lesz 18 hónapos. Naponta többször kéri a cicit.

Elaludni el tud anélkül is, nem azért kell neki.

Egészséges, kiegyensúlyozott, jó étvágyú klassz kislány.

30. Magni1 (válaszként erre: 28. - Lapbarna)
2018. aug. 7. 20:31
Szerintem sokunk véleménye 😘😍
29. Andi.Bobi (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2018. aug. 7. 20:06
Én 18 hónapos koromig kaptam anyatejet😊😜
28. lapbarna (válaszként erre: 27. - Bless the child)
2018. aug. 7. 19:43

Mindenki úgy csinálja, ahogy neki és a babának jó.

De az, hogy egy 9 hónapos gyereket szoptatni gusztustalan lenne... Na, annak az agyával van baj, aki így gondolja.

De ez az én véleményem, úgyhogy nyilván nem mérvadó. :D

27. Bless the child (válaszként erre: 26. - Globus)
2018. aug. 7. 18:47
Sajnos vannak anyukák, akik önhibájukon kívül kénytelenek tápszerezni, az ikrekkel voltam így. De rengeteg olyat ismerek, aki direkt nem szoptatott, mert nyüg volt neki
26. globus (válaszként erre: 25. - Bless the child)
2018. aug. 7. 18:45

Én csak 1,5 hónapig :(

Szerencsére olyan egészséges lett, mint a makk. Összes iskolai tanulmánya alatt nem volt két hétnyi hiányzása.

Szoptatás lényegesen könnyebb, mint a tápszerezés vacakolása.

25. Bless the child (válaszként erre: 19. - Anyucikóni)
2018. aug. 7. 18:41

Le sem merem írni, hogy a nagylányom 1 évig az anyatejen kívül semmit nem kapott.😀

Az ikreimet 6 hónapos korig tudtam csak szoptatni, tiszta lelkibeteg voltam miatta.

24. lapbarna (válaszként erre: 20. - Anyucikóni)
2018. aug. 7. 18:20
Örülök, hogy legalább te úgy érzed, jól csinálod!
23. Andi.Bobi (válaszként erre: 22. - Vikyci)
2018. aug. 7. 17:21

Szia:)


Az én kisfiam is 26 hónapos:)


Sajnos én csak öt hónapig tudtam szoptatni...Szép lassan ő választotta le magát. Inkább üvegből itta...Meg tápszert is kapott. Aztán szép lassan elapadt a tej. Nem tudtam mindig szívni a géppel..

22. Vikyci (válaszként erre: 1. - Magni1)
2018. aug. 7. 15:42

Szia!

Kisfiamat 16,5 hónapos koráig szoptattam, csak cicin aludt el, éjjel is cicin aludt csak vissza. Magától szokott le, akkor én már 28 hetes voltam a kishugival.

Kisfiam utána vizes cumisüveggel pótolta a cicit, most 26 hónapos, sokszor már a cumisüveg se kell neki (cumija sose volt). Odabújik, hajam birizgálja, bár most a nagy melegben sokszor elég az, ha csak ott fekszek.

És mióta nem szopizik, végigalussza az éjszakát. Jó, nem mondom, néha felébred, főleg a fogzás miatt, vagy épp rosszat álmodik, de nem ez a jellemző.


Kislányom most 7 hós, ő is cicin elalvó, nem is csinálnám másképp.

21. Magni1 (válaszként erre: 19. - Anyucikóni)
2018. aug. 7. 10:13

Tudsz Te kulturáltan is hozzászólni valamihez?

Azért ez bíztató.

20. Anyucikóni (válaszként erre: 17. - Lapbarna)
2018. aug. 7. 10:00
Az élet igazol, köszi. ;) :*
19. Anyucikóni (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2018. aug. 7. 09:59
Nekem az. Nem vagyunk egyformák. Egy 9 hónapos már elég nagy. Ül, kapaszkodva megy, gügyög. Nem egy csecsemő. Nekem a 4 hónapos ficánkoló kisfiú szoptatása már kezdett kellemetlenné válni. Meg a fiúknál sztem más is. Nem ülök előtte a wc-n és nem flangálok csöcsben előtte. Pont mert fiú. Vagyis nem tudtam volna szoptatni sem. Szégyenlős vagyok, nna. Nekem ez a tapasztalatom és a véleményem. Ennyi. ;)
18. nana06
2018. aug. 7. 06:22

Szia! Nekem másfél èves kislányom van. Már nagyon keveset szopizik, lassan le fog válni. De este csakis cicin hajlandó elaludni. Délutáni alvása az hol cicin történik, hol úgy hogy énekelek neki, vagy mesét olvasok. Èn teljesen rábìzom. Ha nem kéri a cicit akkor jön a mese. Ha kéri, akkor megkapja.

Szerintem csak a saját ösztöneidre hallgass. Figyelj a babádra. Ha kell neki a cici, akkor had cicizzen. 😊 apuka el tudja altatni, ez szuper jó. Akkor a nagymama is el fogja tudni. Ha mégsem, akkor a nagymamának kell valamin változtatnia. Hidd el a kisgyerekek mindent megèreznek. Tudják hogy amyánál van a cici. Kislányom pl apukájával nem tud elaludni, de szerintem amiatt, mert nagyon izgulok hogy sikerülni fog e neki. Ès ezt a kislány megérzi. Anyukámmal simán elalszik. Szóval ha tèged nem zavar hogy szopizik, akkor had szopizzon. Senki másra ne figyelj 😘

17. lapbarna (válaszként erre: 2. - Anyucikóni)
2018. aug. 6. 18:55

Neked még nem tűnt fel, hogy senki nem tapsol meg, milyen ügyes vagy?

Ja, nem vagy ügyes.

16. Amaunet (válaszként erre: 15. - Smirnoff)
2018. aug. 6. 18:53
Az én babám 35 éves, és még mindig szeret a cicin aludni.:D
15. Smirnoff (válaszként erre: 2. - Anyucikóni)
2018. aug. 6. 18:36
9 hónapos picit szoptatni beteges? Ezt hol teccet olvasni? Az egyedfejlodes témakörben az ember helyett talán az egeret csaptad fel?
14. R_e_G (válaszként erre: 13. - Magni1)
2018. aug. 6. 14:06

Egyébként ha az apukájával el tud aludni akkor a nagymamával is menni fog.

Szoptatás kérdésben pedig ne hallgass másra, úgy csinald ahogy Neked és a picinek jó.

13. Magni1 (válaszként erre: 12. - R_e_G)
2018. aug. 6. 13:33
Köszi, hogy megosztottad!
12. R_e_G (válaszként erre: 1. - Magni1)
2018. aug. 6. 13:19

Az én kicsim is csak cicin aludt el, míg szoptattam.

Egy éves kora után kezdtem fokozatosan elválasztani (kb 2 hónap volt). Volt pár sírós napunk, de nem hinném hogy több mint másnak.

Leszokás után végigaludta az éjszakát, csak nagy melegben és betegség esetén kel fel éjjel.

11. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Magni1)
2018. aug. 6. 10:42
Szia! Szoptass úgy ahogy nektek jó! 😉😉
10. 45ba38a594 (válaszként erre: 3. - Anyucikóni)
2018. aug. 6. 10:38

Remélem ilyen hozzáállással nincs gyereked? Nem éri meg???

A világ legszebb pillanata, mikor megszületik a baba!

Egyébként is mi az hogy "kiskrumpli"???

Talán így becéztek kicsi korodban???

Bocs, én csak egy nagymama vagyok, 1 lányom és 1 unokám van IMÁDOM Őket!!!!!!!!!!!!!!

9. 1e454498dd (válaszként erre: 8. - Magni1)
2018. aug. 6. 10:10
Nincs a lányomnak alvászavara, tök jól alszik. Az elmélet marhaság. Van rengeteg nagyon bölcs könyv is, hogyan kell a gyereket megtanítani aludni. Miért kéne tanítani? Aludni mindenki tud. Elaludni is. Ne aggódj emiatt!
8. Magni1 (válaszként erre: 7. - 1e454498dd)
2018. aug. 6. 09:59

Köszönöm, Ági 😘

Nem, engem egyáltalán nem zavar, én szeretek szoptatni, 1 éves koráig mindenképp fogom, csak vannak olyan elméletek, mi szerint a cicin alvó babáknak alvás zavaraik lesznek, mert nem tanulnak meg egyedül elaludmi.

Erre lennék kíváncsi, hogy ki mit tapasztalt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook