Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicás gazdik, beszélgessünk! fórum

Cicás gazdik, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


24. retsze92 (válaszként erre: 23. - Andi6020)
2011. júl. 25. 16:19
mi lenne? :)
23. andi6020 (válaszként erre: 21. - Retsze92)
2011. júl. 25. 16:17
Mivan?????????????
22. andi6020 (válaszként erre: 20. - Mamika2)
2011. júl. 25. 16:15
Nem tudom kitől kérdezed, de nekem egy 4 éves, és egy 8 hetes cicám van.
21. retsze92 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. júl. 25. 16:15

Akinek fajtiszta macskája van, vagy egész nap a lakásban, az úgy is beoltatja.. De nekünk pl eleinte volt csak lakásban a macska, kb fél évig. Utána már az udvarban aludt éjjel, és csak napközben van bent. Semmi értelmét nem látom, hogy beoltassuk. Sima házi macska, és nem akarom az immunrendszerét elrontani. De mondom a fajtiszta kutyánk pl rendszeresen oltva van.. szal nem vagyok az ellenzője, csak nem mindig van értelme. :) Féregteleníteni mindig szoktunk, elvileg negyed-fél évente ajánlott.

Kb 8 hetesen már féregtelenítheted a kismacskát. Főleg ha már kitud menni az udvarra! Mert a lakásban nem nagyon ajánlom.. :D

2011. júl. 25. 16:12
Nektek milyen cicátok van és mekkora?
2011. júl. 25. 16:12

Köszönöm, igen a másik szemére nagyon figyelek nem is nyúlok hozzá, mert az szép tiszta!

Csak hát nem egyszerű tisztogatni, mert rettenetesen fél és karmol, bár nem fáj de félek, hogy emiatt belekapok a szemébe!:)

Köszi, akkor még odébb van egy picit az oltás!

18. andi6020 (válaszként erre: 16. - Mamika2)
2011. júl. 25. 16:02
Írtam, 6, de inkább 8 hetes korban. Először féregirtás, aztán oltás.
2011. júl. 25. 16:01
még annyi, hogy ha kötőhártya-gyulladás, akkor ügyelj rá, hogy ha csak az egyik szeme olyan, akkor a vattával ne vidd át a másik szemére lehetőleg (ne fertőződjön tovább) s mindig egy irányba töröld a közepétől kifelé
2011. júl. 25. 16:00

Nekem van 3 pici gyerekem így szeretném, ha majd be lenne oltva(végre az anya cica is), de azt hiszem még nincs itt az ideje az első oltásnak, de ha valaki tudja, hogy mikor kell megkapniuk az első féreghajtót, akkor azt megköszönöm!:)

Köszönöm a segítségeket, ha nem múlik, akkor iratok fel gyógyszert rá!

2011. júl. 25. 16:00

Érdekes, hogy szerintetek egy 3-4 hetes macskának szemcsepp kell, doki kell, krém kell, de oltások később sem kellenek, minek az alapon!

Sosem fogom ezt megérteni. :(

14. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Mamika2)
2011. júl. 25. 15:58
Én mosogatnám tovább a szemét, de ha esetleg romlana akkor csak jó lenne megkérdezni egy állatorvost.
13. andi6020 (válaszként erre: 10. - 3fd432567f)
2011. júl. 25. 15:57
3 hetes kismacskának nem kell szemcsepp!!!
2011. júl. 25. 15:57

Én is attól félek, hogy elviszi, de mosogatni muszáj, gondolom kellemetlen a picinek ez a szemfertőzés!:(

Akkor vettem ki a szekrényből, amikor az anyuci kiment a házból, de természetesen meghallotta és majd kibújt a bőréből, olyan ideges volt míg be nem engedtem!

2011. júl. 25. 15:56

ha nem vagy az az orvoshoz járós/cipelős, szerintem nem kell elvinni oltani sem, nekünk se volt soha egy macskánk se orvosnál, sima kinti házimacskák voltak (akik persze bejárnak a házba, de alapvetően kint élnek)

ilyenkor elég, ha kamillával kenegeted, ha mégsem múlik, kérj orvostól kenőcsöt, nem kell odacipelni a cicát

2011. júl. 25. 15:56
Szia, kamillával ne kenegesd, azt mondta állatorvosom, többet tud ártani,mint használni, mert "visszamosod" a szemébe a bacikat-koszt...szemcseppet írass fel neki.
9. andi6020 (válaszként erre: 5. - Mamika2)
2011. júl. 25. 15:55

Ne vidd még orvoshoz!!! Féregteleníteni is csak 6-8 hetes korban kell. Egyenlőre még bízd a kicsit a mamára.

Általában minden kicsinek csipás a szeme, később kell csak ezzel foglalkozni.

Én nem piszkálnám egyenlőre, nem hiszem, hogy a mama díjazná.

2011. júl. 25. 15:53

Az anyuka oltva van? mert pl nálunk nincs oltva a cicánk. Egy gyönyörű vörös kandúrunk van. De állatorvosnál még sosem járt. :DD

Az egyik kutyánk (keverék) is csak évente egyszer megy a veszettség elleni oltásra. A másik westi kutyánk jár rendszeresen, ő kap kombinált oltást is.. stb.

2011. júl. 25. 15:52

Igen a lakásban vannak az anyuci pénteken behurcolta a szekrénybe, párom melós ruháin tanyáznak azóta!:)

Akkor még jó, hogy nem hallgattam az "okosokra", akik szerint bízzam a természetre, vagyis az anyucijára!:)

6. retsze92 (válaszként erre: 5. - Mamika2)
2011. júl. 25. 15:51
Hát én nem ajánlom, hogy állatorvoshoz cipeld.. még nagyon pindurka, nem hiszem, hogy az anyuka örülne neki. Lehet utána egyből el is vinné máshova.. Ilyenkor még nagyon féltik a kicsiket.. ha zargatják, egyből keres neki új helyet. Ezzel pedig az a gond, hogy vad lesz a kiscica, és nagyon nehéz megszelidíteni.. :S
2011. júl. 25. 15:48

Már most el lehet vinni?

Nem gond, ha az állatorvosnál lesz más állat is?

Kb. 3-4 hetes lehet, pontosan nem tudom, mert az anyuci nem itthon ellett csak pénteken megjelent szájában a csöpséggel!:D

2011. júl. 25. 15:47

Szija! :)


Amíg nem nyitja ki a szemecskéit, addig nem nagyon szabad hozzányúlni. Így hogy már kinyílt, nyugodtan kenegetheted neki, már nem fogja talán elcipelni az anyukája. :) Vagy bent van a lakásban? :)

Sajnos minden kiscicának begyullad a szeme, csippás lesz, és ettől összeragad. Az anyucica nem sokat tud ez ellen tenni. Tehát nyugodtan kenegesd.

Általában 7-10 naposan szokták kinyitni a szemüket, ha jól emlékszem. kb 1 hónaposan már próbálkozhatsz egy kis macskakonzervvel, vagy tejecskével. :)


Majd rakj fel képet, bizti nagyon cuki lehet! :))

2011. júl. 25. 15:46
Vidd el állatorvoshoz, úgyis be kell majd oltatni, féreghajtó, stb.
2. Maffincs (válaszként erre: 1. - Mamika2)
2011. júl. 25. 15:44
ez valószínűleg kötőhártya gyulladás... állatorvostól kérj bele kenőcsöt...
2011. júl. 25. 15:42

A cicánk megellett és egy gyönyörűséges kiscicája lett!

Az anyaállatot(Hamu) csak pár éve ismerem, nem születése óta nevelem, így jó lenne pár hasznos tanács a picivel kapcsolatban, akiről annyi már sikerült megállapítani, hogy nagy valószínűséggel kislány!:D

Pontosan nem tudom, hogy mennyi idős, de a szemei már nyitva vannak a lábaira még nem áll!

Tegnap észrevettem, hogy az egyik szemét nem tudja kinyitni, így ma segítettem neki és kamillával mostogattam, mire kinyitotta!

Ha újra váladékos lesz neki, akkor megint segítsek, vagy hagyjam az anya cicára vagy vigyem orvoshoz?

Annyira kicsi, szerintem még nem kéne kivinni őt!

Tippek??:D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook