Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cicás gazdik, beszélgessünk! fórum

Cicás gazdik, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


2011. júl. 31. 10:18

Sziasztok!

Azóta is sokat jár a fejemben a cicakaja téma.Az jutott eszembe,hogy talán mást kell adni egy házimacskának,mint egy perzsa v.más fajtájú cicusnak.Annyira mások minden szempontból,nyilván ebben is.De még az ismerőseim macskái is teljesen máok.Az én cicáimnak mindnek hasmarsa volt a tehéntejtől,már egyáltalán nem is adok nekik.Mástól meg hallom,ha nincs más otthon,tejbe áztatott kenyeret ad nekik.Minden cica mást bir,mást szeret.Egy alomból született cicusok is mások.Az én Zsömim elkapta az anyjától a fülrühességet,a bátyjának kutya baja.Az az első naptól kinn van a kertben éjjel-nappal,mégse kapta el a macskanáthát se.Mondjuk,méretre is majd duplája az enyémnek.

Nagyon sajnálom a két fekete cicámat,hogy ebben a rossz időben nem engedem be őket,de amikor idekerültek 3 hete,meg sem hagyták fogni magukat,olyan vadak voltak,és 3 napig összetojták a házat.Sajnos a végén a párom ágyát szemelték ki,na akkor sikerült a teraszra kiraknom őket.Azóta nem jöhetnek be a házba.Most már kezdenek kézhez szokni,szelidülni.

Felteszem főni az ebédet,és igyekszem felvarázsolni a kiscicákat az oldalamra.

2011. júl. 30. 21:32

Sziasztok, most látom, h van ilyen cicás beszélgetős fórum is. Végigolvastam, sokminden eszembe jutott, majd apránként leírom. Nekünk jelenleg 3 cicánk van, mindig kóbor cicát fogadunk be, valahogy "megérzik" hova kell jönni. Kijárósak, ott vannak ahol kedvük tartja, mármint kint v bent. De éjszakára kitesszük őket, van jó helyük. A szüleimnél otthon is mindig voltak cicáink, és mióta a gyerekek megvannak, itt is vannak cicák. Imádják a pipihúst nyersen, bár ritkán kapnak, de csak frissen, ha már egy pár órája elöl van, nem a hűtőben, nem kell nekik. De nem mindegyik szereti, Amit tilos nekid adni: nyers disznóhús. Attól akár el is pusztulhat. Egyik cicás barátnőmnek mondta a doki. Sok évvel ezelőtt karácsony előtt adtam nekik a pulyka és liba bőréből. Nem ezek a cicák voltak. Az idősebbnek nem lett semmi baja, a kicsi (aki egyébként macskanáthás volt, és nem is tudták kikezelni, pedig mindig mindegyik cicánkat vittük dokihoz, ha nem tudtuk kikezelni) beteg lett, csak feküdt, aludt, egyre kisebb csomó volt a fotelben. Nem tudtuk elvinni, de felhívtuk a dokit, mindent elmondtunk, (a pulykabőrét nem, eszembe sem jutott) és ő kérdezett rá, nem evett valami túl sósat? Dehogynem!! Úgy szégyelltem magam, de nem túl sokat evett és a másiknak semmi baja nem lett. Nahát Mazsikánknak megártott, azt mondta a doki, h az agyra nagyon káros hatással volt, és próbáljuk itatni, más gyógymód nincs. Sikerült, szerencsére, meggyógyult. A sebekre egy ötlet: egyik cicás ismerősömnek is sebes volt a cicája, a másiknak a kutyája, és cukorbetegek voltak! Nem mondom, h a Tietek az, de mint lehetőség számításba jöhet.

Most csak ennyi, mennem kell.

112. mamika2
2011. júl. 30. 20:23
Lestem a képeket a cicukról, de még nem láttam, várom nagyon!:)
111. mamika2
2011. júl. 30. 20:22

Hát én ott is néztem a neten, de az sem túl olcsó, de tényleg olcsóbb, mint az alfa zoo!

Hát a közelünkben éppen nincs Freshnaps, de ha csak havi egyszer kell menni, akkor megoldható, hogy elmenjünk a legközelebbibe, ami kb. 40km!:)

110. Mariann63 (válaszként erre: 109. - Mamika2)
2011. júl. 30. 16:37

Lehet,hogy nem helyesen irom a nevét:Freshnaps nincs felétek?Azt hiszem,olcsóbb,mint az AlfaZoo.De nézd meg a maszekot is,hátha.

Én nem győzöm eteni a bandát,már megnyugodott a két kis fekete krampusz,esznek,amit látnak,Zsömi is versenyt zabál velük.És akkor még Turpiról nem is beszéltem,ez a 3 pindur terrorista teljesen leszipákolja.Most már annyira édesek,csináltam képeket,megpróbálom felvarázsolni őket.

109. mamika2
2011. júl. 30. 13:21

Jaa, csak a neten nézelődtem!:)

Mondjuk a nagyobb állateledelesnél, mint pl. az Alfa zoo, tuti nagyon drága, majd keresek egy maszek boltot, hátha ott valamivel olcsóbb!!

108. Mariann63 (válaszként erre: 107. - Mamika2)
2011. júl. 30. 11:02
Miért,merre jártál,mit láttál?
107. mamika2
2011. júl. 29. 22:07
Húúúúú, lányok én most lehidaltam a cicakáják árát látva, nem semmi!!!:(
106. Mariann63 (válaszként erre: 105. - Judit1960)
2011. júl. 29. 17:45

Akkor jó,mert nagyon furdalt a lelkiismeret.Nem szoktam ilyen idétlen lenni.Akkor a munkahelyeden is kijut rendesen,nem lehet egyszerű.

Képzeljétek el,már azegyik kis fekete krampusz szemében is nagy váladékdarabot láttam ma délután.szerintem ő is elkapja ezt a vacak náthát.Azt hiszem,vihetem őt is az orvoshoz.Pedig már olyan szépen kezdenek helyrejönni.Már csillog a bundájuk és meg is lehet őket simogatni.Vettem elemet a fényképezőgépbe,lefotózom az egész bandát és felteszem a naplómba.

105. Judit1960 (válaszként erre: 104. - Mariann63)
2011. júl. 29. 16:47

Ne viccelj, nem bántottál meg. Én aztán igazán tudom, hogy milyen anyagi helyzetben élnek emberek. Önkormányzatnál, szociális osztályon dolgozom....

Ja, igen! Nem adok semmi mást csak a szárazat. Abban minden benne van, ami kell a cicának!

2011. júl. 29. 11:24

Szia,Judit!

Mást nem adsz neki,csak a száraztápot?Tojást,halat,szardiniát,ilyesmikre gondolok.Az enyémek még szerencsére nem allergiásak,remélem,igy is marad,de ha el tudom ajándékozni a 4 kis versenyzőt,kipróbálom én is a Royal Canint.Kevesebb cicára talán még felefér.

Biztos gondoljátok,miért van 7 macskája,ha nincs rá pénze.Kisfiam nem beszélt 4 és fél éves koráig egy szót sem,orvosi javaslatra lett 2 cicánk.Sajnos van egy szomszédunk,aki semmilyen állatot nem tűr meg a telkén,még a fecskéket is kiirtotta.Rendszeresen mérgezi a szomszédok kutyáit,macskáit.3 év alatt 4 cicámat tett el láb alól.Ezért van mindig 2-3 cicusunk,nem lehet tenni ellene semmit.Nincs rá bizonyiték,hogy ő csinálja.

Most kaptam két kis 3 hónapos fekete kandúrt,bántották őket,ahova születtek,most próbálom meg rendbehozni őket.egy hétig ki sem jöttek az ágy alól,most már lehet őket simogatni.

Judit,nem akartalak megbántani,ne haragudj,csak nagyon fáradt voltam,és nem úgy fogalmaztam,ahogy gondolom.Általában elolvasom,amit irok,de néha nem úgy sikerül,ahogy szánom.

103. mamika2
2011. júl. 28. 20:47

Köszönöm a segítséget!:)

Én azt hallottam, hogy egyszer kell enni adni a felnőtt macskáknak, azért kérdeztem, hogy a gyakorlat mit mutat!:)

Hamu sem egyszer kap, általában reggel és este, de most, hogy van a pici délután is adok neki!:)

102. Judit1960 (válaszként erre: 96. - Mariann63)
2011. júl. 28. 20:43
Szofi tányérjában mindig van víz, és issza is rendesen. Valóban sokat kell a szárazhoz inni, de tudják ők, csak mindig legyen és én naponta többször cserélem, hogy mindig friss legyen.
101. Judit1960 (válaszként erre: 97. - Mamika2)
2011. júl. 28. 20:41
Igen, azért is kérdeztem valamelyik nap, hogy talán orosz kék a Tiéd is?
100. Judit1960 (válaszként erre: 95. - Mamika2)
2011. júl. 28. 20:40
Reggel általában üres a tányérja, akkor adok délután 4 után jövök haza akkor is, lefekvés előtt egy kicsit. Nem mindig eszi meg egyszerre, rájárogat az én Szofi cicám.
99. Judit1960 (válaszként erre: 93. - Ephemerid)
2011. júl. 28. 20:37
Örülök. ha segített a történetem.
98. Judit1960 (válaszként erre: 91. - Mamika2)
2011. júl. 28. 20:31

Örülök, hogy Te is igy látod és a legjobbat akarod a cicának. Biztos nézted a konzerveken, hogy miket raknak bele. A mi orvosunk, aki nagyon jó fej, azt mondta, hogy soha nem volt ennyi allergiás cica és kutya mint idén, és egyre szaporodik ez a gond. A sok vacak kaja miatt.

Én a 2 kg Royal Cannint csomagot szoktam megvenni, 5200 Ft, de ez elég egy hónapra.

97. mamika2 (válaszként erre: 94. - Judit1960)
2011. júl. 28. 20:29

Most néztem a képeidet és Szofi nagyon hasonlít Hamura!:)

Gyönyörű cica egyébként mindkettő!

2011. júl. 28. 20:27

Most,hogy visszagondolok,az én Turpimon is voltak olyan furcsa,varras sebszerűségek tavaly,de ahogy tettem rá Frontline Combót,elmúltak.Akkor az nem ekcéma volt,ugye?

Nem szeretnék butaságot mondani,azt olvastam valami cicás honlapon régebben,hogy a száraz kaja mellé több folyadékot kell adni a cicának,mert tönkremegy a veséje.Erről tudtok valamit?

2011. júl. 28. 20:27

Lányok!

Ti hányszor adtok a nagyobb cicáknak egy nap enni?

94. Judit1960 (válaszként erre: 85. - Mariann63)
2011. júl. 28. 20:23

Igen, valóban nem olcsó, de kispórolom. Egyedül vagyok, egy fizetésből Jó tudom, hogy jó a fizetésem, bár relativ. 100 alatt van, ebből kell mindent fizetnem. Egyébként én is azt hittem, hogy nagyon drága lesz egy hónapra, de hihetetlen, hogy milyen kevés kell egy nap. Kb 2 maroknyi.

Ha igy veszem, már eléggé megfizethető. És mint írtam, nem ehet mást. Mit csináljak? Szerinted?

Az ember a gyerekeinek is megadja a legjobbat, és a lehető legegészségesebbet.

Szerintem Te is jobban járnál, ha azok helyett a kaják helyett inkább házi kaját adnál, amit Te főzöl. Nézd majd meg az összetételeket a konzerveken!

2011. júl. 28. 16:49
Sziasztok! De jó, hogy megtaláltalak titeket. Már egy jó ideje sebes a cicám nyaka és azon a pontokon hullik a szőre. A doki azt mondta, hogy ekcéma szer dolog ha előjön kap szurit. Csak most ütött szöget a fejemben, hogy mi van ha a kajától van?! Én hülye erre nem gondoltam. Anyuék nem tudna neki Royal canint venni (már csak anyagiak miatt) azt akkor kapja amikor én viszek neki haza. És azok a fránya sebek is időnként jönnek ki... Megvilágosodtam!!! Köszi. :)
2011. júl. 28. 16:42
Tettem fel egy új képet a kis szarosról és nyitva mindkét szemecskéje!:DD
2011. júl. 28. 16:08

Hát igen, de én nem akarok pálcát törni senki feje felett, mert mindenkinek más felel meg, lehet, hogy én vagyok a finnyás, lehet, hogy másoknak ez megfelel!


Judit!

Durva lehetett a sebes buksi meg a szőrhullás!:(

De legalább kiderült, hogy mitől van és van rá "gyógymód"!:)

Én azt hiszem, hogy csak száraztáppal fogom etetni a cicákat mostantól, mert az igaz, hogy hús helyett szóját tesznek a konzervekbe!:(

Keresek egy olyan boltot, ahol nem arany árban mérik a cica kaját és veszek egy nagy adagot egyzerre, úgy tuti olcsóbb!

90. Mariann63 (válaszként erre: 89. - Mamika2)
2011. júl. 28. 15:58

Hát bárcsak a Próféta szólna belőled!Sokért nem adnám,ha hazajönne.Annyira édes volt,ha rossz kedvem volt,simogatta a kis mancsával az arcomat.Kisfiamnak hólyagos volt a szája belül az influenzától,addig turbékolt neki az ágyban,mig elaludt és megnyugodott.Nem is tudom,hogy leszünk nélküle.

Ha egy rendelőben kosz van,az mindent elárul az ott dolgozókról.Itt nálunk patikatisztaság van szerencsére.

2011. júl. 28. 14:48

Mariann!

Sajnálom a másik cicádat, reménykedj, hátha előkerül ő is és teljes lesz a család!!:)

88. mamika2 (válaszként erre: 86. - Andi6020)
2011. júl. 28. 14:45

Nem erre a doki mondtam, hogy lehúzós és nem végzi jól a dolgát, hanem a Mariann dokijára, mert hiába hagyott ott nála sok pénzt a cica nem gyógyult meg rendesen!

Én a szaktudásásról nem tudok mit mondani és nem is mondtam, de az biztos, hogy azt a mocskot, ami ott volt egy orvos sem engedheti meg magának, főleg az nem, aki 2500Ft-ot kér azért, hogy kinyisson egy csipás szemet és azt mondja, hogy kötőhártya!

Tudom itt a hozzáértést kell megfizetni, mert ha rajtam múlott volna és kamillával mosogatom, valószínű megvakult volna!

Azt is elhiszem, hogy szereti az állatokat, de iszonyatos állapotok uralkodtak ott, amikor odamentem és az utcán állva kellett megvárni, hogy kijöjjön az előző gazdi, pedig volt egy kis váró, ami szintén úszott a koszban!:(

Én csak a saját tapasztalataimra hagyatkozom és igen, többet nem megyek hozzá!

2011. júl. 28. 12:20

Egyáltalán nem biztos,hogy ugyanarról a dokiról beszéltek.Most vannak a nyári szabadságok,lehet,hogy nem is a megszokott doki volt ott.Ezt csak azért irom,mert én is igy jártam a múlt héten.Nem az a tündér doki volt ott,akire számitottam.Nyilván ezt az idősebb dokit is sokan szeretik,mikor látta,hogy nem vagyok vastag pénztárcájú páciens,simán lerázott.Azt mondta a tüsszögő,könnyes szemű cicámra,hogy nem súlyos,nem kell neki antimiotikum.Elmondtam neki,hogy féltem a másik hatot,mindenképpen szeretném még az elején megfékezni a fertőzést.Közölte,hogy a tavalyi maradék szemcseppel kezeljem,az elég lesz.Most itt állok egy beragadt szemű cicával és csak imádkozni tudok,hogy ne ragassza át a fertőzést a többiekre,amig megjön a pénzem és megint el tudom vinni.Biztos, hogy csak akkor megyek oda,ha a fiatal doki visszajön.

Mindenkinek más ember a szimpatikus,ezen kár vitatkozni.

86. andi6020 (válaszként erre: 82. - Mamika2)
2011. júl. 28. 12:00

Az orvos, akiről beszélsz, kezeli a kutyáimat, macskáimat, teknősbékáimat. Nagy tudású ember, aki az állatoknak szenteli az életét! Mondhatsz róla sokmindent, de hogy nem értené a munkáját, és hogy "levevős" lenne, azt határozottan visszautasítom!

Egyébként igaza van, elég a táp, a Happy cat, és a Happy dog igazán jó minőségű táp, ezekkel etetek évek óta.


De ha ennyire nem szimpi a doki, ne menj hozzá kérlek.

85. Mariann63 (válaszként erre: 84. - Judit1960)
2011. júl. 28. 11:49
Ez nagy pech,hogy a cicád allergiás,meg valahol nagyon szerencsés is vagy,hogy anyagilag megteheted,hogy drága táppal etetsd.Nem is tudom,mit csinálnék,ha az én cicáim lennének ebben a helyzetben.Én már annak is örülök,ha meg tudom venni nekik az Aldi,Lidl,Cora cicakajáit.Sajnos mi is törlesztjük a házépités részleteit,mint sokan az országban,nem tehetném meg,hogy extra kaját egyenek.Még igy is úgy néznek rám a falubeliek,mikor látják,hogy direkt cicaételt esznek,mintha a Holdról jöttem volna.Vidéken azt eszi a cica,ami marad az asztalról,legalábbis a legtöbb helyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook