Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cicák és etetésük fórum

Cicák és etetésük (beszélgetős fórum)


2015. júl. 14. 08:15

Ismerősömnek volt egy perzsa cicája, aki tizenéven keresztül nem ivott, és a nyers halon kívül nem evett semmit. Száraztápot sem. Majdnem húsz évig élt.


Az enyémnek az ivással vannak gondjai. A lakás majd' minden pontján van víz kirakva, de csak ritkán és keveset iszik.

Amúgy én nem meghatározott időnként adok neki enni, hanem amikor "szól", hogy éhes. Általában reggel és este szokott, a száraz meg egész nap elérhető. Hetente - kéthetente egyszer nyers csirkemell, nyak, szív, máj, hal. Mikor mit kap. :)

2015. júl. 8. 13:18
Én a 3 éves lánycicámnak napi 3x adok enni, rendszerint Friskiest, de ha mondjuk ebédre hús van, akkor azt kap a fehérje miatt. Túl fűszeres/zsíros hús nem ajánlott, ahogy a csont sem, mert megakadhat a torkán, az enyém például nem eszi meg a főtt húst.
14. pink habroló (válaszként erre: 13. - 5155668ad1)
2015. júl. 8. 13:12

A testépítők is főtt csirkemellen élnek,izomtömeg növelés és szálkásítás alatt is, nem nyersen eszik meg,és egész jól néznek ki:-)

A fehérje az soha nem tűnik el,maximum gyorsabban beépíti az izomzat,mivel hőkezeléssel,könnyebben emészthetővé válik:-)

13. 5155668ad1 (válaszként erre: 12. - Pink habroló)
2015. júl. 8. 10:14
Köszi, megnyugtattál. De ha főtt a csirkemell, nem tűnik el belőle minden tápanyag, pl. a fehérje is??
12. pink habroló (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2015. júl. 8. 09:03

Nyugodj meg,nem lesz semmi baja,a száraztápok is tartalmaznak mindent amire szüksége van,és ehhez még jön a prémium fehérje csirkemell formában.


Az én cicám,kinti-benti cica,bár mostanában inkább kinti,télen van bent többet,és ő is nagyon válogatós ,a pennys macskakajából csak kacsás,a rossmanosból meg a lazacos csúszik,a többit ne halandó megenni.Szereti még a tejfölt és túrt,de abból is csak a sissy termékeket preferálja :-D

na de ha fog egy rigó,veréb vagy egyéb madarat,abból csak egy tollcsomót hagy ugyanez a helyzet az egérrel,pedig nem hiszem,hogy finomabb,mint a rossmannos aloeverás macskakonzerv :-D

2015. júl. 7. 19:48

A nyers sertéshústól valóban betegek lesznek.

Nekünk ezüst perzsánk van, jövő hónapban lesz 16 éves.

15 évig csak száraz tápot evett, abból is csak a whiskas-t és abból is csak csirkés vagy marhás. Mindig próbálkoztunk mással, de nem kellett neki. Simán kint hagyhattam bármit (kivéve sós mogyorót), nem nyúlt hozzá.

Aztán múlt évben gondolt egyet és azóta a táplálkozása sokkal változatosabb. Már megeszi a konzerveket is, tasakos kajákat is, sőt a mi kajánkból is mindig kunyizik. És nyersen is eszik csirkehúst, csirkemájat és még felvágottakat is. Párizsit, fokhagymást, kenőmájast. A virslit utálja:D

Ne aggódj!

Ha a mi cicánk ilyen hosszú életű az önfejűsége mellett, akkor a tiednek sem lesz baja:D

10. csgybzs (válaszként erre: 8. - Gyopárka)
2015. júl. 7. 09:58
Ezt az állat választja ki. Az én cicáim például semmit nem esznek meg, ami emberi fogyasztára készül. Egyedül az egyik az olajbogyót meg a fokhagymát, de nem hiszem, hogy az olyan jót tenne neki. :)
2015. júl. 7. 09:54

az olajos szardiniát is nagyon szeretik, tényleg

azt is szoktak kapni egy héten egyszer este

2015. júl. 7. 09:52

oké hogy a száraztápban megvan minden, de biztos vagyok benne hogy nem jó ha csak kizárólag azon él

sosem tennék ilyet az állatkáimmal

2015. júl. 7. 09:47

én nem adok nekik semilyen nyershúst, se nyers májat

sőt májat legfeljebb egy héten egyszer, mert az méregtelenítő szerv és mai csirkemáj tuti tele van méreganyaggal, viszont tény hogy szeretik

nagyon féltem az állatkáimat, és tudom hogy nagyon sok a daganatos állat, ezért megpróbálom megelőzni a bajt, azzal hogy nagyon megszűröm mivel táplálom őket,mert biztos vagyok benne hogy a hosszú éveken át tartó helytelen tápláltatás a fő ok

valaha a legszinvonalasabb állatkereskedésekben vettem nekik a kaját és elhittem amit az eladó mond és ajánl, ma már senkinek nem hiszek, magam szűröm meg a dolgokat

minden mögött a pénz áll, minnél több termékeladás,egyáltalán nem vagyok róla meggyőződve hogy az a legjobb az állatkáimnak amit ajánlanak

ha az ember hosszú ideje él az állatkájával, figyeli mire hogy reagál a szervezete, az megmutatja mi a jó neki

6. f3000dc5ef (válaszként erre: 3. - 5155668ad1)
2015. júl. 7. 09:46

Igen, csak nyers disznóhúst nem lehet, más mehet nyugodtan néha. Az enyém ölni tud egy csirkefarhátért :D vagy halért :D meg persze májért :D


Egyébként valóban elég a száraztáp.

5. gyopárka (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2015. júl. 7. 09:37

meg az állandó csirkeevés se jó,mert ezek szinte műcsirkék

próbáltad már az aldis snah-ot? az enyémek szeretik

az aldis állatkajákban jó alapanyagok vannak, nagyon tudom ajánlani, mi vagy 3 éve tértünk át, de szemmel látható a pozitív változás az állataimon és ráadásul nem is méregdrága

pulykát is szoktam nekik adni, azt is szeretik

de egyébként amit főzök, abból mindíg rakok egy kis kostolót, ha kell neki megeszi, ha nem, nem

tudja az állat mi jó neki

persze én nem követem a szabályt, mindíg van nekik száraztáp egy tálkában, meg friss víz,igaz nem soványak, de elhízva sincsenek, viszont egyáltalán nem stresszesek

reggel kapnak tasakos kaját, este pedig házikosztot

az enyémek csak félig fajtiszták,az anyjuk volt sziámi

de szerintem a fajtisztát is lehet úgy etetni mint bármelyik másik macskát, ha tartalmas ételt kap, az nem válik kárára

4. csgybzs (válaszként erre: 3. - 5155668ad1)
2015. júl. 7. 09:32

Ne adj neki nyers sertéshúst, az tilos!

Ha a táp tartalmaz taurint, akkor egyáltalán nem kell neki nyers hús.

Amúgy nem biztos, hogy a legdrágább fajtatáp a legjobb. Érdemes olyat venni, aminek minél magasabb a hústartalma, lehetőleg gabonafélék nélkül és minél több legyen benne vitaminokból, az említett taurinból, ásványi anyagokból.

A taurin egyébként a szív és a szem épségéhez kell, valóban létfontosságú a cicának. A legtöbb táp egyébként tartalmaz, a csomagoláson is fel van tüntetve mg/kg-ban.

3. 5155668ad1 (válaszként erre: 2. - Csgybzs)
2015. júl. 7. 09:25
Igen, direkt neki való fajtatáp, a legdrágább. Csak annyira idegesítő, hogy tízen tízfélét mondanak. Pl. nyershúst soha ne adjunk neki, mert megbetegszik. Erre a másik: adjunk neki, mert valami taurin vagy mi van benne, ami kell a cicák fejlődéséhez...Most döntsem el.
2. csgybzs (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2015. júl. 7. 09:22

Semmi baja nem lesz, ha csak száraztápot eszik, arra figyelj, hogy mindig legyen előtte friss, tiszta víz, akár több tálkában is.


Ha jó minőségű száraztáppal etetsz, amiben megvan minden vitamin és ásványi anyag, eleget iszik, akkor semmi gond nincs.

2015. júl. 7. 09:16

Sziasztok!

Szerintetek lesz baja a brit rövidszőrű fajtiszta macskámnak, ha 1 éves és csak a száraz tápot és a főtt csirkemellet eszi meg? Amikor elhoztuk, akkor még a száraztárpot sem ette. Egyszerűen inkább éhen hal, de akkor se eszi meg a konzervet stb...csak az említett 2 kaját. Félek, hogy az egyoldalú kaja miatt beteg lesz :( Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook