Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cica vagy bébi? fórum

Cica vagy bébi? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
30. panka2 (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2007. márc. 6. 08:31
hát szerintem azért egy állat csak külömbözik egy embertől...ehh..pl nem hiszem hogy az anyám fertőző,veszélyes lenne a gyerekemre nézve! Mindenkinek egyéni joga minek teszi ki a gyerekét és önmagát,én biztos semmi esetre még a lakásomban sem gyerek ide vagy oda nem tartanák állatot!Minden élölénynek meg van a maga helye a világban,az embereknek a lakásban az állatoknak ott kinn)A szomszédomnak is van vagy hat macsekja ő is beengedi a lakásba öket,nem ítélem el,pedig van háro gyereke,de én nem tenném az tuti!
29. emagdi (válaszként erre: 27. - Ekka)
2007. márc. 5. 12:42

az amelyik már össze-vissza ugrál már nem igazán szoktatható le (vagyhát nem könnyen).

de nem értem miért gondolod hogy a macska egy baktériumtenyészet és fertőzési gócpont?

gondolom a szomszédnénit is beengeded a konyhádba, sőt még a kezét is ráteheti az asztalra, neadjisten megfoghatja a gyerekedet. na, tőle pont annyi veszélyes baktérium és fertőzés kerülhet a gyerekedre, ha nem több!

a legtutibb lenne légmentes sátorban élni a la michael jackson, de azért az sem normális...

falun a gyerekek nemcsak hogy macskát tapiznak, de még tehén- és tyúksz*rt is, mégsem hullanak mint a legyek...

az utóbbi években divat csak ez a domesztoszozzunk le mindent, mert támadnak a gonosz ásókák...

2007. márc. 5. 12:05
megtanítható mindenre. arra is,hogy ne menjen pölö a konyhába. az enyém nem ugrik asztalra. mert nem engedem :)
27. Ekka (válaszként erre: 26. - E71af41436)
2007. márc. 5. 11:54

Ebben tökéletesen igazad van, de mi a helyzet azzal a macskosszal aki évek óta oda ugrik ahová akar? Könnyen megtanulja az új rendet?


Sok helyen látom, hogy a cica fenn van az asztalon, bemászik az ágyba stb. (arról nem is beszélve mikor össze-vissza nyalogatja a gazdi..)

Össze-vissza tapicskálják kézmosás meg sehol.. mondván családtag..

2007. márc. 5. 11:43
szerintem az csak az anyukán múlik,mit enged meg a cicának. mert ha én anyuka lennék,tuti nem engedném,hogy felugráljon a baba mellé. egyszerű nevelés kérdése az egész.
25. Ekka (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2007. márc. 5. 11:00

Azért egy rokon nem nyalogatja a végbelét...:)))


Ettől függetlenül, ha úgy gondolod nem lesz semmi baj, hát nem lesz semmi baj..

Csak nem értem, hogy akkor miért ellenzik a nődokik ezt az egészet????? (biztos megháborodtak, és utálják az állatokat)

24. emagdi (válaszként erre: 23. - Ekka)
2007. márc. 5. 09:58

nem lesz a gyereknek semmi baja.

egy embertől is kaphat éppen annyi, ha nem több fertőzést, baktériumot, mint egy macskától. ennyi erővel nem kellene egy rokont/ismerőst/szomszédnénit sem a gyerek közelébe engedni, mert aztán megfertőzik a gyereket.

23. Ekka
2007. márc. 5. 08:40

Én biztos nem tartanék egy lakásban macsekot, és kisbabát..

Hullik a cica szőre, száll jobbra-balra..

Aztán felugrik ide-oda.. pl. az ágyra.. utána meg oda rakom a babát..

Nyalogatja a fenekét utána meg mondjuk megnyalja a gyerkőcöt.. hááát nem tudom..

..de ugye ezt mindenki maga dönti el...

22. Nike
2007. márc. 5. 08:36
Annak idején valamikor réges-régen (12 éve) mikor terhes lettem, elajándékoztam a lakásban tartott cicámat. Ma már valószínűleg nem tenném, de akkor fiatalon "beettem" a fertőzésveszélyt.
21. kawics
2007. márc. 4. 23:14
Nekem világ életemben voltak macskáim,most is négy van.Amikor megtudtam,hogy babát várok,eszembe nem jutott volna megszabadulni az állataimtól.Nálunk ők is egyenjogú családtagok!!!Persze a toxoplasmosis vizsgálatot mindenképpen érdemes megcsináltatni!
2007. márc. 4. 19:25

Sziasztok,látom elég eltérőek a válaszok.De én megmondom őszintén én nem tartanék sem kutyát sem macskát a lakásomban.

1.)AZ is az én felelősségem lenne a gyerekek mellett,mondjuk ha nem lennének akkor sem tartanék.

2.)szerintem csak szenvednek azok az állatok,főleg a kutyák.

3.)a szaguk sem valami kellemes.Anyosomnak is van kutyája,rend és tisztaság van nála,a kutyát is renszeresen fürdeti,állatorvos jár havi szinten hozzájuk,mégis van egy bizonyos szag a lakásban.

De hozzáteszem,mindenkinek a saját döntése hogy mit csinál és mit tart a lakásában.Ezért nem lehet elítélni senkit sem.Remélem a véleményemmel nem bántottam meg senkit sem,mert nem állt szándékomban.

19. panka2
2007. márc. 4. 19:13
szia mki)én nem mernék terhesen macskát símogatni aludni meg amugy sem alszom állatokkal:) sőt.nekem a lakásban sincs állat,nálunk ott kinn a helyük)Laktam emeletes házban,de ott nem tarottam állatot.Jobb félni mint megijedni én ugy tartom!Amugy meg mind két gyerekem alergiás a macska szörre,így szóba se kerülhet a cica tartás!Pláne nem a lakásban:)További szépeket mkinek )
18. Zojci
2006. okt. 13. 23:08
Én nem tartanék, lehet túlságosan aggódó wagyok,bár ez szakmai ártalom is...
2006. okt. 12. 18:15
változatlanul az a véleményem,hogy ha az ember nem kellően higiénikus,akkor pont mindegy,hogy terhesen van-e macskája,vagy nincs....
16. benvik
2006. okt. 12. 12:13
Nekem van két macskám is a lakásban, és 25 hetes kismama vagyok. Megcsináltattam a vizsgálatot, nem nyúlok a macskaalomhoz, és nem alszom velük. Én úgy gondolom, amikor magamhoz vettem őket felelősséget vállaltam, és nem zavarom el őket. Nyilván a gyerekszobába nem mehetnek majd be, és gyakrabban ki kell takarítani, mint egyébként. De vidéken is felnőnek az állatok mellett a gyerekek, és semmi bajuk, sőt erősebbek. A benzingőz, meg a sok génkezelt, E-vel tartósított színezett étel szerintem sokkal ártalmasabb.
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Wiky)
2006. okt. 12. 10:33

igen, igazad van, biztos elrettentő egy ilyen példa.

a gond csak azzal van, ahogy te is írtad, hogy "valószínű" hogy a macskától van. nekem erről az a sejtésem, hogy a dokiknak fogalmuk sincs, hogy mitől alakult ki a kicsinél ez a betegség, de kapóra jött nekik a macska, arra rá lehet fogni a dolgot.


másrészt kockázat mindenben van. lehet fertőzött az étel (pont tegnap láttam a híradóban, hogy répalétől lettek betegek emberek), de ettől még nem mondjuk, hogy ne együnk semmit. naponta több embert ütnek el az utakon, de ettől még nem maradunk egész nap otthon.

14. wiky
2006. okt. 12. 08:23

Hali!

Azért jobb vigyázni... Ismerek egy 6 éves kislányt aki valószínűleg macskától fertőződött meg (édesanyja pocakosan cicussal aludt).

A szeme olyan, mintha csillagszemű lenne. Három szembogara van mindkét szemében. Sajnos egész életében szemüveghez lesz kötve, sőt előbb-utóbb műteni kell majd, mert nem tökéletes a látása.

Ilyen általam ismert példa viszont óvatosságra int engem, annak ellenére, hogy imádom az állatokat és nekem is van macskám, sőt kutyám is.

13. pjudit
2006. szept. 15. 08:20
Teljessen egyetértek Hoxa hozzászolásával. Nekem is van gyermekem, kutyáim, macskáim de nem lett semmi baj.De az állatkáinkra is oda kell figyelni, hogy megkapják a veszettség elleni és az egyéb betegségek elleni védőoltásaikat.
12. Hoxa
2006. szept. 14. 20:31

Juj erre a témára ugrok nagyon. Már tudásbázisban is kifejtettem, hogy túllihegett, túlaggódott téma...


Gyerekem van ÉS macskám. A terhesség alatt MINDEKINEK érdemes megcsináltatni a toxoplazma vizsgálatot, mert nem csak macskáktól lehet elkapni, hanem földtől, húsoktól, etc.


A lakásban tartott, oltott, tisztított macska nem fertőzött meg, lévén nem vettem a számba a kakiját. Már bocsánat... :)))) A terhesség alatt és óta nem az én dolgom az alomtisztítás. Ennyi.


Másrész, vannak olyan macskafajok, amelyek kifejezetten lakásban szeretnek lenni. A miénk is ilyen, szakkönyvben olvastam, és direkt ilyen fajtát választottunk, hogy neki is jó legyen idebent. Szerintem egy bent tartott, szeretgetett, kényeztetett, rendbentartott macseknak sokkal, de sokkal jobb dolga van, mint azoknak a macskáknak, akiket kint tartanak és nem is nagyon foglalkoznak velük. Pedig azokat is kellene oltatni például, de nagyon kevesen teszik meg. Ki vannak csapva, meg etetve vannak, aztán kész. Mennyivel jobb nekik?


Sok idős ember tart állatot itt a panelban. Megértem őket (mondjuk a darabszámra azért érdemes odafigyelni). Kell nekik is valaki, akit szerethetnek, a kutyával megvan a napi egészségügyi séta. Ebben semmit elítélnivaló nincs. Hacsak az nem, ha nem szedik fel a kakit.. De ez már egy másik téma.

11. emagdi
2006. szept. 9. 19:55

ha belegondolok, akkor aki falun lakik, ott minden háznál van valamilyen állat. mégis születnek, és egészségesen felnőnek a gyerekek. a városi gyerekek "nyamvadtabbak", pedig ott kevesebb az állat (viszont van benzingőzös levegő).

én is úgy gondolom, mint Fawkesgirl, hogy nem kell túlzottan mindentől félteni a gyereket, mert akkor nem fejlődik ki az immunrendszere. a túlzott sterilitás iránti igényt a domestos (és társai) reklámok táplálták az emberekbe.


amúgy meg lakásban biztonságosabb tartani macskát, ha kijárnak a kertbe, ott sokkal több veszély leselkedik rájuk (pl szomszéd kutya elkapja, elüti az autó, megmérgezi valaki stb). a kijárós macskák átlagéletkora töredéke a lakásban tartottakénál.

10. 4726e582cf (válaszként erre: 9. - Tinendo)
2006. szept. 8. 23:26

Nálunk volt kutya anyum terhessége alatt is. Egyikőnknek sem lett baja. Sőt, egészségesen fejlődött ki az immunrendszerünk.


Hoxáéknál úgy tudom, hogy macska volt, van, és semmi baja sincs a gyerkőcnek tőle.


Különben meg azért tartom jó ötletnek az állatokat gyerek mellett, mert nem kell a gyereket és környezetét sterilizálni olyan szinten, mivel evvel éppen az ellenkezője érhető el, mint amit akar az ember.

Lehet nincs kialakulva az immunrendszerük megfelelő képpen, de a sterilizálással egyáltalán nem is fog normálisan fejlődni. Akiket halálra tisztítottak (környezetüket is) azok nagyobb korukra allergiásak lettek erre vagy arra.

Lám, lám, felnőttünk allergia-mentesen. Mégis jó, ha van állat a családban.

9. tinendo (válaszként erre: 6. - Mothertiger)
2006. szept. 8. 21:09

Megtámadta a kutyájuk.

Valószínűleg,h. a kisgyermekekre is veszélyes valamilyen módon, még nem annyira jó az immunrendszerük.

8. mothertiger (válaszként erre: 7. - Zse pi)
2006. szept. 8. 21:00
Hehe...:DDD
2006. szept. 8. 20:03

Amikor megláttam a fórumcímet, azt hittem, hogy a becézésekre vonatkozik a kérdés... :)))

Ha arra vonatkozna, akkor mindenképpen cica, nem bírom, ha valaki "bébizi" a másikat. :)


Bocs, az elkanyarodásért!

6. mothertiger (válaszként erre: 4. - Tinendo)
2006. szept. 8. 19:59

Miért, mi történt vele?


Egyébként egy kisgyereknek milyen tüneteket okoz ez a betegség? Kisgyermekkorban is veszélyes, vagy csak a magzatra?

2006. szept. 8. 15:16

Háááát...ezzel kicsit vitatkoznék...mert ami kényelmet én biztosítok az egyszem cicámnak,nos...nem hiszem,hogy egy udvaron szabadjára engedett cicának lenne ilyen jó dolga.

De azért mert társasházban lakik valaki,miért is kellene lemondania az állattartás örömeiről?

Nem egy kutatás eredménye szerint,a lakásban tartott cicusok-kutyusok sokkal kiegyensúlyozottabbak bár nem meglepő módon lustábbak.

És különben is. Nem én választottam, ezt a cicust,hanem ő minket. Csoda,hogy elvisel maga mellett :)))

2006. szept. 8. 08:23

Én nagy állatpárti vagyok, de amikor terhes lettem elhatároztam,h. amíg nem lesz nagyobbacska a babám, addig nem lesz semilyen állatunk.

A panelházban lakó állattartókat meg elítélem.Legalábbis azokat,akik macskákat vagy kutyákat tartanak a panelban.

Jobb nekik a házon kívül.

Kisbaba mellé azért sem jó 1 háziállat, hátha vmi baj történik, mint pl. a napokban a 6 hónapos kisbabával. :(

2006. szept. 7. 21:42

nekem csak macskám (és véleményem)van, gyerekem nincs.

de: azt gondolom, ahogy a cikk is írja, akinek már régebb óta van állata, az valószínűleg már átesett ezen a fertőzésen. persze nem árt megcsináltatni a tesztet, ha az ember teherbe esik.

amúgy meg azt gondolom, hogy a legkisebb gyereknek is jót tesz, ha valamilyen állat van körülötte (persze megfelelően higiénikus körülmények között).

nekem nem lenne szívem megválni a macskáimtól, akkor sem ha tudom hogy jó helyre kerülnek.

2006. szept. 7. 19:10
Nálunk mielőtt a fiam született volna volt macska is és kutya is a lakásban.Nagyon szerettem őket.De mikor megtudtuk, hogy baba lesz kerestünk helyet mindkettőnek kertesháznál.Örülök neki, hogy így döntöttem.Nem kimondottan a cikkben olvasottak miatt, hanem alapból úgy gondolom, hogy egy csecsemő mellé nem hiányzik a háziállat.Majd eljön annak is az ideje.Persze, ha átköltöznénk kertesházba valószínűleg lenne kutyánk is, meg macskánk is, de akkor is csak a házon kívül.
2006. szept. 6. 16:55
Megfertőzheti a kismamát a macska toxoplazmózis-betegsége? Az emberek többsége ugyanis a macskához köti ennek eredetét és. Íme a legenda, a valóság és a legfontosabb teendők!
A cikkben elolvashatjátok,h. mire kell figyelni, ha babát szeretnétek, és ha cicátok van vagy volt.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook