Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cica vagy bébi? fórum

Cica vagy bébi? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
2008. júl. 8. 22:35
bocsánat,a macska négy lábon jár,még a miénk is :)
2008. júl. 8. 22:32

sziasztok!

Tudom,hogy a téma lerágott csont sokaknak,de nekem mostanság lenne aktuális.babát tervezünk,állatot tartunk és panelba lakunk.azt már hallottam,hogy ez nem jó,most arra lennék kíváncsi,hogy aki hasonló cipőben jár,hogy oldotta meg a tisztaságot,illetve hogy a cica elkülönítve legyen a babától.és hogy szükséges-e ez egyáltalán,és milyen mértékben?ma voltam a háziorvosnál,és kértem egy toxoplazmózis vizsgálatot,megdicsért,és mondta,hogy azért nem minden macska két lábon járó fertőzésforrás,úgyhogy meglepően pozitív volt.ha valaki tud,segítsen,bármilyen ötletet,tanácsot szívesen fogadok.

2008. jún. 26. 08:58
Mindekettő, természetesen.
2008. ápr. 13. 06:57
mind a kettö
56. mtt80
2007. dec. 30. 16:09
Nálunk van mindkettő! Sőt kutya is. Igaz a bébi már lassan 2,5 éves. Ja, és az is igaz, hogy kertes házban lakunk és a kutyák nem jöhetnek be a szobába. A cicák viszont igen, de semmi gond nem volt még velük. Arra ügyelünk, hogy ahol a gyerek alszik, oda ne tudjanak bemenni. Egyébként inkább csak keresik a búvóhelyet a kisfiam elől. :)
55. LoLiNa
2007. jún. 27. 11:24
Panelba, 4.ken laktunk, cicáwal. nem wolt se a lakás büdös se a macska, egyetértek, hogy a takarításon, ápoláson múlik. de xőr akkoris wan, akárki akármit mond.
54. LoLiNa
2007. jún. 27. 11:20
kint wannak. egy melléképület a xállásuk :-) wárandósan engem se érdekelt a toxoizé, mint írtam, gyerekkorom óta macska wan mellettem, így túl wagyok a toxoizén. ölembe woltak, abajgattam, dögönyöztem őket :-) perxe kézmosás utána.. stb. de a baba mellett már nem pixkálom őket annyit, még wéletlen se kapja el a bacit, és xőrrel se érintkezzen
53. emagdi (válaszként erre: 52. - E71af41436)
2007. jún. 27. 08:58

sőt, nálunk a macskafekhely a legtisztább, azon egy szál szőr sincs!

(mondjuk az is igaz, hogy csak azért, mert mindenhova fekszenek a kis dögök, csak a méregdrága pihe-puha macskafekhelyre nem:)))


de amúgy abszolut nincs szaga az állatoknak, az alomnak sem. ma már olyan szuper almokat lehet kapni, amik teljesen elveszik a szagokat. persze a rendszeres tisztítás is szükséges. ez a szag kérdés amúgy is buta dolog, a kisbabák kaki-pisije is büdös. ott is a renszeres cserén és tisztításon múlik a dolog...

amúgy pont tegnap szagolgattam Bombi szőrét (amikor a kezemben volt a macska), hogy milyen jó szaga van.

2007. jún. 27. 08:48

még mindig nem változott a véleményem. ahol megfelelően van minden tisztítva és takarítva,ott elfér cica is és macska is.

valaki írta,hogy akármilyen tisztán tartja az anyuja a kutyust,akkor is lehet érezni a kutyaszagot.

voltqm már tzöbb olyan helyen ahol volt vagy kutyu vagy ciu. ahol nem volt rendszeresen kimosva az állatka fekhelye,ott bizony volt szag.

én 2*3 hetente mosom az ágyát a cicámnak,naponta takarítom az almot és szag sincsaen.

természetesen van szőr,de a nagyját kifésdülöm belőle,a szönyeget meg kikefélem hetente. szerintem minden azon múlik,az embernek milyen igénye van a tisztaságra és hogyan tesz érte meg mindent.

51. emagdi (válaszként erre: 48. - LoLiNa)
2007. jún. 27. 08:35

legalább erősödik az immunrendszere:)))


azt nem értem, hogy minek ez a nagy pörgés ezen a témán. teljesen természetes, hogy a HÁZIállatok együtt élnek az emberrel, a gyerekekkel is.

falun sem ölik le az összes állatot, ha születik egy gyerek, pedig ott sokkal nagyobb a fertőzésveszély, ott a tyúkszarban tapicskol a gyerek az udvaron, és nem az van, hogy hú, esetleg hozzáér a lakásban tartott macskához....

50. Mandula71 (válaszként erre: 40. - LoLiNa)
2007. jún. 27. 08:30
És akkor most hova tetted az 5 cicát?????
49. Mandula71 (válaszként erre: 48. - LoLiNa)
2007. jún. 27. 08:28
Takarítani kell, ápolni a cica szőrét és akkor nem szedegeted a baba szájából a szőrt.
48. LoLiNa
2007. jún. 27. 07:44
Pl hogy ne a baba xájából xedegesd a xőrt?!
2007. jún. 26. 18:40
Na ez az a kérdés, amitől falnak megyek. Miért ne lehetne mindkettő? Lakásban tartott cicáim vannak és most sem fogok megválni tőlük.
46. LoLiNa
2007. jún. 26. 17:43
ebben igazad wan. gyerekkorom óta wan macska. de a csecsemő mellett akkor sincs keresniwalója.
45. emagdi (válaszként erre: 43. - LoLiNa)
2007. jún. 25. 15:36

akinek előtte is volt macskája, és nem állatmentes környezetben élt, az már szinte biztos, hogy túlesett már rajta.


amúgy a kertészkedés, vagy egyéb földben túrkálás pont annyira veszélyes, mint macskakakit kotorászni.

44. emagdi (válaszként erre: 42. - LoLiNa)
2007. jún. 25. 15:32
aha, értem.
43. LoLiNa
2007. jún. 25. 15:23
Xal, nem csak az ürülékéböl, xája, bajxa, xőre.. miwel nyalja magát.. egyxer kapja el életében az ember, ez tény.. de ha épp terhesen? na ez már nem mind1
42. LoLiNa
2007. jún. 25. 15:21
telefonon könnyebb, gyorsabb w-t írni, mint sima v-t. márpedig én tellel wok, opera miniwel.
41. emagdi (válaszként erre: 40. - LoLiNa)
2007. jún. 25. 12:26

nyilván van macskaszőr a lakásban, ha van macska.

de a fertőzést nem attól kapod el, hanem az ürüléktől.

másrészt vizsgálattal kimutatható, hogy az ember már túlesett-e ezen a betegségen, vagy sem. (a legtöbb ember, akinek van/volt macskája, már rég túlesett ezen, úgy, hogy észre sem vette)


más: sosem értettem, hogy mi a jó ebben a duplaw-s írásban, már mástól is láttam (mondjuk főleg kisgyerekektől) ???

40. LoLiNa
2007. jún. 25. 12:01
na azért megnézném azt az anyukát, aki toxoplazmózis /wagy mi a newe..:d/ fertözés után beteg gyermeket newelne, hogy utána is így wélekedne?! és macskaxőr igenis wan egy lakásban, ahol macska wan!! úgy ahogy emberi haj is! minden xálat nem lehet feltakarítani! mellesleg xáll is..+5 macskám wan! imádom őket! de nix helye az egy hónapos csecsemőm közelében!
39. panka2 (válaszként erre: 38. - Emagdi)
2007. márc. 7. 08:55
Ebben biztos hogy egyetértünk.Ha már meg van akkor gondoskodni kell rola:D Majd ha anya leszel,te is másképpen fogod látni a dolgokat a cicáiddal kapcsolatban,nem biztos hogy te is örülnél neki,ha nyalogatná a babád pofiát ha ott hagyod az ágyon,arrol meg hogy melyik tisztább,ill,melyik ártalmasabb melyikre arrol tényleg nem fogsz tudni meggyőzni!Na de mindegy))) a Véleményekben az a jo hogy megoszlanak,nem vagyunk egyformák,dolgokrol nem vélekedünk egyformán,mindenki maga dönti el hogy az életében mi a legfontosabb neki:DDDDD További szépnapot mkinek
38. emagdi (válaszként erre: 35. - Panka2)
2007. márc. 6. 21:37

nem azzal van baj, hogy nem akarod az állatokat a lakásba engedni, ha nem, hát nem.

de nagyon sokan vannak (elég akár csak itt visszaolvasni), akik bevállalnak egy állatot anélkül, hogy belegondolnának, hogy azt nem 1-2 hónapra, hanem 15-20 évre vállalták. Aztán ha éppen nyaralni mennének, vagy ha már nem kényelmes az állat, akkor rosszabb esetben kiteszik az utcára, vagy elaltatják, jobb esetben új gazdát keresnek neki.

Szóval ha valaki vállal egy állatot, akkor tudnia kell, hogy ha az állat élettartama alatt gyereket akar, és nem fér neki össze a kettő egy légtérben, akkor nem vesz állatot, akármilyen cuki is egy kiscica vagy kiskutya.


arról meg, hogy az állatok (főleg a lakásban tartottak) nem koszosak (nem koszosabbak, mint pl egy gyerek), úgysem tudlak meggyőzni.

37. e71af41436 (válaszként erre: 35. - Panka2)
2007. márc. 6. 13:29
sajnos nincs kert a mi lakásunkhoz,de azért nem akarok lemondani az állattartás szépségeiről.
36. panka2 (válaszként erre: 34. - E71af41436)
2007. márc. 6. 12:25
ilyen is elfordul sajnos...én is láttam már nem egy nem két gyermeket így kinézve(((( De az ilyen szülö ássa el magát jo mélyre...( Én is voltam olyan helyzetben,hogy vigyáznom kellet egy csemtére de a gyereket elnézést a kifejezésért/a takonytol/ nem láttam..na ná hogy egyből fürdettem,rendeztem és elég baj az,hogy némelyik ember pláne a gyermek,sokszor koszosabb körülmények közt van mint egy állat!na nekem az ilyenektől forr a vérem egyből 200on!!!!
35. panka2 (válaszként erre: 32. - Emagdi)
2007. márc. 6. 12:20
Kedves Magdi) Van állatom sőt..kutya macska,tyúk,malacka :D De nem a lakásomban!!!!Az a miénk,az állatoknak is meg van a maga helyük,normális körülmények közt.Takarítani pedig én is szoktam sőt!!!három lurkom van akik miatt még többet is szoktam mint átlag ember.De nem szeretnék szőröket takarítani és macska almot,nem undorodom az állatoktol,nem tartom gusztustalannak őket,csak sem a párom sem én nem rajonganánk érte a lakásban ahol élünk 3gyerekkel! Ez nálunk elvi kérdés,de ettől fügetlenül sürün kijárunk símizni őket,eteni itatni és minden kötelezö oltásra elvisszük öket!Ha azért mert én a lakásban nem türüm el,állat ellenes vagyok akkor sajnálom:D Felfogás kérdése!
34. e71af41436 (válaszként erre: 32. - Emagdi)
2007. márc. 6. 11:05

én is így vagyok vwele :)

eddig akárki volt nálunk(pedig mi 30m2-es lakásban vagyunk!!!)mindig meglepődött mikor az ágyából előmászott a cica..."jéééé,itt van macska? Nem is lehet érezni". Embere válogatja milyen körülmények között tarják a babát vagy a cicát.

És biza láttam már olyan mocskos gyereket,hogy kétszer meggondoltam volna,hogy beengedjem a lakásba.( reggel 7 órakor)

33. emagdi (válaszként erre: 30. - Panka2)
2007. márc. 6. 11:01

ha így gondolod OK, csináld így.

de ettől még nem az állatokkal van a probléma, hanem benned van valószínűleg egy fóbia velük kapcsolatban.

32. emagdi (válaszként erre: 31. - Panka2)
2007. márc. 6. 10:59

hát akkor annyi, hogy aki így gondolja soha ne vállaljon állatot.

az gusztustalan, amikor valaki bevállalja a kiscicát, kiskutyát, kisnyuszit, aztán amikor szerencsétlen állat megnőtt, vagy már valamiért nem kényelmes, akkor próbálja elpasszolni.


amúgy az én talpamra sem ragad a macskaszőr pedig 2 macska is van a lakásban, de tudod szoktam takarítani:))

31. panka2 (válaszként erre: 29. - Emagdi)
2007. márc. 6. 08:40
mi is vidéken élünk,a gyerek kint játszik az udvaron,bejön,átöltözik,kezet mos,tiszta állatszőr-mentes ágyba lefekszik,nem hull a macska szőr jobbra balra a szobájában,én szeretem az állatokat de nem ennék vele egy tányérbol,tehát mindennek meg van a rendeltetési helye,kutyusomnak is van kisháza,tányéra,imádja a srácaimat,ök is a kutyust,de ennyi:DDNem hentergünk vele,nem takarítgatom az alomját,nem fetreng a szőnyegemen,mezítláb végig mehetek fürdés után az ágyamig nem lesznek a talpamon szőrök stb.És ennek ellenére nem domestosozok össze mindent..de igen,szeretem a higéniát én joízűen még egy kávét sem tudok meginni annál aki állatot tart a lakásban!Lehet bármennyire tiszta,én ilyen vagyok! Sorry! További szép napot mkinek)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook