Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica pislogóhártya/ 3. szemhéj tapasztalatok! fórum

Cica pislogóhártya/ 3. szemhéj tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


18. e3e341c3df (válaszként erre: 17. - Tejespite)
2012. szept. 14. 07:16
Meg sem lepődök... de legalább válaszol. Kíváncsi leszek, mert jó pár helyen megkérdeztem.
2012. szept. 13. 21:12
Várjál még az állatorvos válaszol-lal, volt, h nekünk is hetek múlva jött a válasz
16. e3e341c3df (válaszként erre: 15. - Tejespite)
2012. szept. 13. 20:05
Köszi, hogy megkérdezted, rendi tőled. Én is úgy gondolom, hogy van valami. Igen, volt orvosnál, de én már nem nagyon tudok ennyi pénzt otthagyni, mert így is 35 ezer ment el végül is a semmire. És persze most is több tízezres vizsgálatok jönnének. Nem vagyok sóher, meg én vállaltam a cicát, de azért ez nekem már túlzás. A neten az állatorvos válaszol-ra eddig senki nem válaszolt, volt ahol el sem lehetett küldeni a levelet. Röhej, na mindegy nem pufogok itt. Valamilyen kezelést kapott, remélem pont eltalálták látatlanban, hogy mi kell neki vagy tényleg magától meggyógyul. Köszi a segítséget, mert nálatok volt ilyesmire példa és magától elmúlt, nekem már ez is több, mint a semmi.
2012. szept. 12. 20:53
Ma találkoztam véletlenül egy cicabaráttal akinek nagy tapasztalata van és azt mondja, mindenképp vmi betegség jele, tünete. Amint az alapbetegség elmúlik, elmúlik a hártya is. Jobb lenne ha látná orvos, de mint ahogy írtam, lehet, h szépen magától meggyőgyul - mint az ember is szerencsés esetben
14. e3e341c3df (válaszként erre: 13. - Tejespite)
2012. szept. 12. 20:20

Jájjj... ezek nem túl szép dolgok, sajnálom. Isten ments ezektől. Én akkor tök jó helyzetben vagyok, mert egy cicám volt mióta "felnőtt" vagyok, aki 14 éves elmúlt és egyszer sem volt dokinál, soha semmi baja nem volt.

Köszönöm, hogy megkérdezted. Szerintem amúgy rendben lesz. :)

2012. szept. 12. 08:42
Volt amikor levertebb volt, volt mikor nem. Sajnos nekünk is volt már súlyos beteg cicánk nem 1x, pl el kellett altatni egyet mert FIP-es volt, kóbor, beteg cicaként fogadtuk be, kigyógyíttattuk, és pár hónap múlva jött a FIP amiről sose hallottunk, volt hasvízkóros, másik macskanáthás (ez nem volt halálos csak évekig nem tudták kigyógyítani) hasmenéses stb, de egyik betegséghez sem társult ez a tünet. Jött, volt és elmúlt. Anyukám is mondta, h szokott néha ilyen lenni.
12. e3e341c3df (válaszként erre: 10. - Tejespite)
2012. szept. 12. 08:36
Köszi, hogy megkérdezed. Nekem már az is lehet egy támpont. És más tünet nem volt? Mondjuk lázat magamtól én sem mérnék nekik. Esetleg hasmenés vagy ami látható fura dolog?
11. e3e341c3df (válaszként erre: 9. - Zsuzsa88)
2012. szept. 12. 08:31

Az nem, de ki tudja mi a baj. Én is tudok eléggé parázni, van elég rossz tapasztalatom is sajna. A bizonytalanságot meg nagyon nem szeretem, de hát azt senki...

Szeretgetem, köszi, remélem helyre jön. :)

10. Tejespite (válaszként erre: 8. - E3e341c3df)
2012. szept. 12. 08:08
Hát, h őszinte legyek nem emlékszem. Azt tudom, h amikor megint előjött ugyanannál, és később mikor a másiknál is volt, azon tanakodtunk a lányommal, h mennyi ideig is tartott? Mert már izgultunk, h mintha legutóbb nem lett volna ilyen hosszan. De majd megkérdem tőle, hátha emlékszik.
9. Zsuzsa88 (válaszként erre: 7. - E3e341c3df)
2012. szept. 11. 22:39
Jól van, akkor tááán nem az a baj. Örülök, hogy jól van, mondom, az enyémnek a viselkedése is furcsa volt, mint aki be volt rúgva, elég erősen... És sajnos, amint bevittem, adták a diagnózist. Egyértelmű volt. Azt modták, mehet a vérvétel, de felesleges pénzkidobás, mert vagy az 1ik, vagy a másik a baja. Különben Anyum később mondta, hogy mikor ő kérdezte, mennyi esély van a felgyógyulásra, húzták nagyon a szájukat a dokik, és rázták a fejüket, halkan mondták, hogy én ne halljam meg, hogy nem sok. De ha ti eleve kizártátok a vérvétellel mind2 betegséget, akkor szuper, nem lehet nagy a baj! Szeretgesd őt minden nap. És akkor hajrá, agyesz a B-vitamint! :)
8. e3e341c3df (válaszként erre: 5. - Tejespite)
2012. szept. 11. 07:20
Mennyi idő után múlt el?
7. e3e341c3df (válaszként erre: 3. - Zsuzsa88)
2012. szept. 11. 07:19
Igen, ettől is ijedtem meg mikor utánaolvastam és ezért vittem dokihoz. A vérvétel eredménye alapján ez kizárható, mert ez is negatív lett és ő tényleg nem produkál más tünetet.
6. e3e341c3df (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2012. szept. 11. 07:17

:)Köszi.

Remélem nálunk is erről van szó. Most éppen macska Béres cseppet kap, ezt is ajánlotta a doki. Volt még ott pár változat a vitaminok között, de elég húzós árakon.

És lehet tudni ez mitől van?

2012. szept. 11. 03:05
Nekünk is volt mát cicánk nem is egy, akinek volt ilyen problémája, sose jöttünk rá mitől, és egy idő után el is múlt.
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Zsuzsa88)
2012. szept. 11. 02:01
Szerencsére ez nagyon ritka. Nekem sok cicám volt és van, időnként látom a haramdik szemhéjat, és normális viselkedés és mozgás mellett, ha pár napon belül nem múlik el, akkor B-vitamint adok. Vagy szőrápolót, vagy valamelyik cica-multivitamint, minyben vannak B.-vitaminok.
2012. szept. 10. 23:47
Én sajnos nem tudok jót írni ezzel kapcsolatban. Az én cicámnak is így kezdődött a betegsége, de ez mellé párosult 1 olyan viselkedés, mintha be lenne rúgva, tántorgott, de hiperaktív volt, mikor kapta a kaját, olyan sebességgel esett neki, hogy mielőtt "megtalálta" volna a szájával a tálat, koppant a feje a falban... Neki leukémiája volt. 1 hétnyi infúziós kezelés után elpusztult. :(
2012. szept. 10. 23:11

Tudok.

Adj a cicának B-vitamint. Keresem, melyiket. De komplexben is adhatod, csak pár napig kell.

2012. szept. 10. 22:52

Sziasztok!


Úgy látszik Hoxa nálam cica kérdésekre korlátozódik...

Segítséget szeretnék kérni olyan gazdiktól, akiknek van ezzel kapcsolatban tapasztalata. A macsekom szemén egy ideje megjelent ez a 3. szemhéj vagyis már lassan két hete mindkét szemét félig elborítja, normálisan is tud nézni e nélkül, de többször van így. Ezen kívül semmilyen látható tünet, "baj" nincs, de azért szerintem ez nem normális. Kicsit utána olvastam és be is rezeltem. Elvittem dokihoz, ott megvizsgálták, semmi, de kiderült, hogy láza is van 40, valamennyi. Aztán vérvétel, hogy kiszűrjünk néhány dolgot. Ez is negatív volt. Cica kapott injekciókat, de se a láza se a szeme nem változott és a közérzetén sem látszik továbbra sem, hogy beteg lenne. Eszik, iszik, alszik, dorombol, csavarog, normális. Persze kezdték felsorolni a további vizsgálatokat, de nekem ez már sajna nem fér bele a keretbe és valahogy idegesít ez a kísérletezünk, tapogatózunk hozzáállás. Van/volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata a cicájával? Nem tudom mit tegyek, abban maradtunk, hogy az eddigi injekciók meg a lázcsillapító talán használ, de ha nem? Jó lenne ha lenne erre válsz, azt hittem a dokik biztos egyből tudják mit kell tenni, de...

Örülnék, ha tudnám mi lehet és megtudnám oldani. Köszi, ha hozzátudtok szólni ehhez a dologhoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook