Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica megnevelése, de hogyan? fórum

Cica megnevelése, de hogyan? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 29. 15:04
Nálunk nem jött be a spriccelés, mivel félhosszú szőrűek is igazából gyanítom, hogy élvezték is... de ha ugyanolyan hangsúllyal szólsz rá, hogy "nem!" ,és mellé még "elkergető" mozdulatokat teszel, egy idő után meg fogja érteni, mert a macskák a beszéd hangsúlyából értenek.
2011. jan. 25. 09:49

Nekem is megtanulták a cicáim az erélyesen momdott NEM jelentését, eleinte félretoltam, ha olyan helyre ment amit nem lehetett, és úgy mondtam, hamar rájött.

Nagyon hatásos a vizipisztollyal lespriccelés, amikor olyan helyre megy ahova nem lehet + a NEM!

Ha drasztikus akarsz lenni, lehet kapni nem túl drágán ultrahangos kutyarisztó kézikészüléket, ez hat a macskára is.

Sajnos a cicák hajlamosak arra, hogy ha nem vagy otthon, és nem szólsz rá, akkor azért próbálkoznak, és tiltott helyre is mennek.

A jelölő spriccelést a fiú cicák a lakásban is végzik, ha nincsenek kasztrálva, erről nem lehet lenevelni őket! Sajnos! Sok sikert!

7. genlips (válaszként erre: 6. - Genlips)
2011. jan. 24. 16:48
nem szeretik a citromot, narancsot sem az asztalon, persze felvágva :)
2011. jan. 24. 16:47

azt asztalnál, ha nem használt a szó, ezeket alkalmaztam:

amikor a talpai az asztalon vannak, nagyot verek az asztalra, hogy a lábával is érezze, közben sicc, nem vagy ami tetszik jelszó hangosabb mondása.

ha nem válna be, amikor nem vagy otthon, az asztalt vagy szélét terítsd be valami ragadóssal. ha erre ráugrik, azonnal le is ugrik róla

2011. jan. 24. 13:54

Rá kell szólni,ami tilos azt érezni fogja a hangsúlyból.

Mindkét cicámat megneveltem,nem mehetnek fel oda ahova szeretnének.

Az első cicám-mivel kijárós volt-nem mehetett fel az ülőgarnitúrára,tudta is ezt,nem is tett,hisz értette a NEM szót.

A mostani cicám-ő nem jár ki-arra tanítottam hogy ha célba veszi az asztalt,már rászólok,így le is szokott az ilyesmiről.

Persze sok időt vett igénybe,sokat voltam vele,s vagyok is.

Az alom elengedhetetlen cicavécével,eszébe sem jut máshová csinálni.

A ház körüli cica jelöl,arról nem lehet leszoktatni,hiszen területjelzésnek használja a spriccelést az idegenek ellen.

Ivartalanítva sokkal nyugodtabb amúgy.

4. elszabadult hold (válaszként erre: 3. - Elszabadult hold)
2011. jan. 24. 12:01
bocsánat: lássa - lemaradt egy s-betű...
2011. jan. 24. 11:59
Először is készíts neki cica-WC-t, dobozba, macskaalommal, és többször is tedd bele, hogy lása, hogy fenn van tartva neki egy ilyen. Általában örömmel kotorászik az alomban, és főleg ha egyszer belepisil, azután vissza fog járni. Mindahányszor az asztalon mászkál vagy olyat tesz, amit nem szabad, egy összetekert újsággal legyintsd meg. Legyél következetes vele.
2011. jan. 24. 11:02
most kaptam egy cicust ,még elég fiatalka kb 6 hónapos, nem tudom hogy hogy szoktassam arra hogy nem pisiljen le mindent a házkörül és hogy ne másszon fel az asztalra a nem vagyok a konyhába . szerintetek ?
2011. jan. 24. 11:00
Cica megnevelése de hogyan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook