Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica leszoktatása a konzervről..tapasztalatok? fórum

Cica leszoktatása a konzervről..tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. tixtina (válaszként erre: 69. - Timycat)
2013. okt. 12. 22:45

Nálunk is ez lesz-Bella az érzékeny gyomrúaknak valót eszi,míg Kormika a herélt macskáknak valót fogja kapni.

Majd valahogy külön etetem őket.

69. timycat (válaszként erre: 65. - Tixtina)
2013. okt. 12. 22:40
a zsákot vissza kell zárni, vagy ki kell porciózni zárható dobozokba. Van speckó állatkajatartó doboz, van olyan amin adagoló is van. Én ilyeneket tartok, mert 4 cicánk van és a sziámi ételallergiás így gyomorkímélő tápot kap, a britek brit tápot, a házi cicó meg heréltet. Persze át-átesznek egymás táljába, de viszonylag működik a rendszer
68. tixtina (válaszként erre: 67. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 12. 17:00

Kormika hat hónapos,elég sokat eszik-a száraz mellé kap még mást is egy-két csirkecomb,vagy mell:D

A virslit is szereti-igaz mi 80 százalékos hústartalmút veszünk,nem csoda,hogy megeszi:DD

Csak az anya él szárazon-de tudja is,hogy minden mástól rosszul van,talán ezért nem nyúl hozzá a húshoz sem.

67. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 65. - Tixtina)
2013. okt. 12. 16:55

Kezdtem csodálkozni, hogy milyen keveset esznek a cicáid. :)

Amikor száraz kaját kapnak, ez én 2 cicóm, simán megeszi az egy kilót, lehet bontani kell nekik még hozzá.

66. andi6020 (válaszként erre: 62. - Timycat)
2013. okt. 12. 14:26
Mindegy, én nem veszek kimért tápot, nem bízom benne egyáltalán.
65. tixtina (válaszként erre: 64. - Timycat)
2013. okt. 12. 14:12

Akkor a legegyszerűbb,ha rendelek a neten egy tíz kilós zsákkal.

Itthon nem romlik,ha kinyitom?

Mert a tíz kilót k.b. 5 hónap alatt eszik meg.

jaj nem-hát már ketten eszik-akkor két hónap.

Azt hiszem ez lesz a legegyszerűbb,és nem kell cipelni.Árban ugyanott vagyok.

Így a kételyeim is eloszlanak a minőséggel kapcsolatban.

64. timycat (válaszként erre: 63. - Tixtina)
2013. okt. 12. 09:13

Nem vesznek belőle naponta öten :S Nagyon lassan fogy, főleg ha azt nézzük, hogy nem egy fajta macskatáp van. Ahova mi járunk ott általában olyan 10 nagy zsák prémiumtáp van nyitva (plusz a közép- és alsókategóriás tápok)... ezt akárhogy nézzük 100 kiló prémiumtáp, de legyen az hogy naponta 5-en vesznek 2 kilót... ugye mi az az esélye hogy egyszerre fogy a táp plusz ha így is lenne 10 nap mire elfogy.

A mi "dögikéink" a reggel kirakott száraztápot este már nem eszik meg és tényleg azt én is észrevettem, hogy levegőn gyorsan romlik az állaga.

Nem véletlenül van már olyan gyártó, aki csak úgy engedi árulni kimérve a tápjait, hogy állványról, zárható rekeszekből. Nekik is óriási blama, ha az egyébként elsőosztályú tápot a hosszú ideig tartó levegőn tárolás miatt már nem eszik a finnyás kedvencek.

63. tixtina (válaszként erre: 62. - Timycat)
2013. okt. 12. 00:26

Szerintem hamar elfogyhat a kimért táp is.

Mondjuk felbontanak egy tíz kilós zsákkal,és ha naponta csak öten vesznek két kilót, már nem áll olyan sokáig a szabad levegőn.

62. timycat (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2013. okt. 11. 23:05

szerintem nem ez a kimért táp hátránya, hanem hogy mivel drága sokáig áll kibontva, sokat áll levegőn mire elfogy a nagy zsák és romlik a minősége.


Az hogy egér/patkány belejár annyira nem hiszem, az állatorvosunk is árul kimérve is kaját nem hiszem, hogy a rendelő melletti boltjában egerek/patkányok mászkálnának, meg azt sem hogy keverné, nem éri meg neki, mert ha car nem veszik még azok sem akik egyébként vennék

61. timycat (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 11. 23:01

"Az emberekkel is minden vacakot megetetnek, miért pont a négylábúakkal tennének kivételt? "


Az embernek való felvágottak, májkrémek, pástétomok stb kutyulékok rosszabb minőségű "húsból" készülnek mint az állateledelek. Az embert fűszerrel, ízfokozóval át lehet verni egy macskát nem.

60. tixtina (válaszként erre: 59. - Selena78)
2013. okt. 11. 14:51

Pár éve mi is kaptunk a Pe----ré-től egy nagy zsák kutyakaját,tesztelésre.

Minden nap írtuk a füzetbe,mennyit evett a kutya,milyen időközönként.

Hááát-csak vízzel felhígítva ették,de volt,hogy otthagyták:oo

59. selena78 (válaszként erre: 58. - Kingling)
2013. okt. 11. 14:45

Ezt már én is észrevettem. Hogy olykor lenyalogatja a zselét, és a lényeg marad. Viszont már az is előfordult, hogy méregdrága premium kaját vettem neki - bedőltem a reklámnak - aztán azt körbeszagolta, végül hátat fordított neki. A szó szoros értelmében! Közben szemrehányóan nézett rám.


Mondtam is, ezt le kellene videózni, és beküldeni a gyártónak.:)))

2013. okt. 11. 14:31

Igen valóban így van,minden macska egy egyéniség!Mást mást szeretnek!

A macskakajákról még annyit hogy van már annyi a piacon Én is rengeteget próbáltam Pöttyösömmel és egyik másiknál igen csak meglepődtem hogy néz ki és mi lesz belőle ha lenyalja róla a zseléd cuccot és megmarad a "hús" Pl azt hiszem pont a félixnél volt a nagy meglepődésem,mondjuk Pötyi azt meg sem ette! A Whiskasban is elég nagyon csalódtam!

Én általában a Fresn-ban vagy általános élelmiszer boltokban veszem a kaját!

Pl most volt akcióban a Sheba alutálcás kaja az az Én szőrgombócom kedvence 0.39 euró volt vagyis nincs 120 forint!A száraztápból meg vagy a perfect fitet vagy a Purina one-t szoktam venni azok 2.95 vagyis olyan 880 fornt a 800 grammos!

Sajnos Magyarországon minden hamisítanak valóban....de ha jobban belegondolunk tényleg mindent....nincs olyan aminek ne lenne gagyibb változata sajnos....:(

57. tixtina (válaszként erre: 56. - Silany)
2013. okt. 11. 14:13

1700/kiló-nem gondolnám,hogy túl olcsó,mert a neten is kb. ennyi,ha 10 kilós kiszerelésben veszem.

Ha két kilót rendelnék,az már 6 ezer felett lenne.:O

56. silany (válaszként erre: 55. - Tixtina)
2013. okt. 11. 14:08
Ti mennyiért veszitek a RCt?
2013. okt. 11. 14:03

Meg szerintem egy ellenőrzésnél komoly bírságot szabnának ki,esetleg lehúzhatnák a redőnyt:O

Biztos vannak hamisítok,mert manapság mindent hamisítanak sajnos:((

54. silany (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2013. okt. 11. 14:01

Ezt még nem hallottam. Az enyém olyan finnyás, hogy szerintem kiszúrná, ha más is lenne benne.

Az egér-patkány mászkálásra a kajában: MACSKA! Szokott játszani egérrel, rendszeresen haza is hozza :)

53. tixtina (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2013. okt. 11. 13:56
jajjj:OO Mi is az állateledelesnél vesszük a R.C-t-fele áron,mint a neten.-és Bella szőre gyönyörű,egyáltalán nem hullik.Ha belekevertek volna valamit,már a dokinál kötöttünk volna ki,annyira érzékeny a gyomra.
52. andi6020 (válaszként erre: 49. - Silany)
2013. okt. 11. 13:16

Kimért kajával csak óvatosan.

Én sosem vennék.

Egyrészt belejár minden állat, egér patkány stb, másrészt bekeverik valami olcsó szarral, ami külalakra olyan, mint amit vennél.

Neten olcsón lehet rendelni.

51. selena78 (válaszként erre: 48. - Kingling)
2013. okt. 11. 13:05

Érdeklődve olvasgattalak titeket, és újra arra a következtetésre jutottam, hogy minden egyes cicc nagy egyéniség.:)


Nálam a száraz kaja egész nap kint van, az csak olyan kiegészítő. Igaz, vannak napok, hogy csak azt eszi a macsek. Amúgy alutasakos konzervkaját kap naponta háromszor, de váltogatni kell az ízeket. A Félix a kedvenc. Vagy gour...met konzervet.


Azonkívül, mikor főzök, ott ücsörög a széken a nyers húsért. A májat nagyon szereti. Abból néha veszek külön neki. A főtt-sült húst nem eszi, csak a csirkemellet.

És imádja a főtt kukoricát.:)))

50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Kingling)
2013. okt. 11. 12:30

Igen, csak az ízfokozókkal bármit ízletessé lehet tenni. Az üzlet, az üzlet. Az emberekkel is minden vacakot megetetnek, miért pont a négylábúakkal tennének kivételt?

Bocsánat elkanyarodok a tárgytól, de régen mikor evett egy szarvasmarha állati eredetű táplálékot? Növényevésre alakultak a fogai, a bendője. Erre a gyorsabb növekedés miatt kitalálták, kell a fehérje, így bedaráltak nekik minden car állati hulladékot. Mi lett a vége.....kialakult a kergemarhakór. Míg csak békésen legelgettek, növényt ettek, semmi bajuk nem volt.

49. silany (válaszként erre: 46. - Kingling)
2013. okt. 11. 12:28

Én egyetértek! És azzal is, hogy az ivartalanított macskáknak ilyen tápot adjunk.


Szerintem fontos a minőség is. A saját macskámon is látom, hogy még a bundája is más, ha jó minőségű tápot kap. Érdemes körülnézni, mert a kajaárakban óriási különbségek vannak. Az állateledeles boltokban kb 1/3-dal kevesebbe kerül a száraz kaja kimérve, mint a Fresn--pfban zacskózva. A dobozos viszont a FN-ban olcsóbb általában.

48. Kingling (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 11. 11:35

Ami jó arra mindenki rászokik nem? :)

Pl Én az MC donald's-nál hallottam róla hogy a hambikban van egy olyan cucc ami függőséget okoz!Hát nem tudom...Régebben Én is ettem egy párszor de nem szoktam rá! :)

Szerintem csak ha izlik Nekik azért eszik azt szívesen....egyébként a tápokat is váltogatni kell mert ráunnak előbb vagy utóbb a nagy kedvencre is! :)

47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Silany)
2013. okt. 11. 11:32
Lehet összeesküvés elmélet, de én is úgy gondolom, hogy van benne valami adalék, amitől rákattannak :)
2013. okt. 11. 11:03

No most hívtam fel 3 állatorvost! Külömböző településeken!

Mind a 3 azt mondta hogy a házikoszton felnevelt macskák általában valamilyen hiánybetegségben szenvednek majd!És a legjobb a macska kaja száraztáppal! Vagyis ez is az is!

Az ivartalanytott macskáknak az erre alkalmas tápokat kell adni mert az húgysavlágyitó vagy mi! /Itt a kandúrokra értették/

Tehát Én nem kínzom tovább a cicámat,egye csak azt ami Neki való!

Ti hogy vagytok Vele??

45. silany
2013. okt. 10. 23:39

Az én cicusom is ivartalanitott, van specko sterilizált macskáknak való száraz (r.c.nin) ő azt kapja. Ez elvileg rendezi a vesedolgokat is. Aminek én örülök, hogy erre iszik is rendesen. Kisebb korában volt, hogy alig ivott, végül rájöttünk, hogy sem a műanyag, sem a fém tálból nem iszik, igy most üveg van neki.

Nedveset nem kap mindig, és néha annak is csak a felèt. De a kis dög, úgy rá tud kattanni egy-egy tipusu kajára, hogy mást akkor sem eszik meg, ha nem kap mást. Most pl. a gour.. goldot eszi, a shebara (!!!!!) meg rá se szagol. Ja, épp bevásároltunk neki 3dobozzal, mindegyikben 6-6 alutasakos van, és a táljából ment az egész a kukába már háromszor. A hússal ő is csak játszik, csak a macskakaját eszi meg.


Ja, és a vesedolgokra a steril tápon kivül lehet direkt urinaryt venni, a komolyabbakat állatorvosnál.


Amúgy lehet, hogy van valami függőséget okozó cucc ezekben a tápokban... Egyszer vettem rc válogatós macskás tápot, úgy odavolt érte, hogy ha más táppal bekevertem, kiszemezgette belőle a válogatós cicásat!

2013. okt. 10. 23:14

Ez így van-egy jó minőségű száraz tápban minden benne van.Nem kell semmit adni mellette.

Erre külön felhívták a figyelmemet az állateledelesnél.Sőt a konzervről is lebeszéltek-Igaz Bella nem is ette.Talán érezte,hogy nem jó neki-kihullott a szőre.

Most az érzékeny gyomrúaknak gyártott eledelből kapnak-bár Kormikának jó a gyomra,de nem veszek külön,nehogy az anya beleegyen.

A táp kalóriatartalma olyan sok,hogy egy-két marék naponta kielégíti az energiaszükségletét.

Most a hideg idő beköszöntével mintha többet ennének.Főleg Bella-jó húsban van,gyönyörű lett a szőre:DD

Kormika 6 hónapos múlt,hamarosan jön az ivartalanítás ideje-megkérdezem a klinikán,mit adjak neki enni.Itt jók a dokik.

43. timycat (válaszként erre: 40. - Kingling)
2013. okt. 10. 22:22

A jó minőségű száraztápban minden benne van, amire szüksége van a cicának, sokkal jobb mint a pépes táp.


Sőt a prémium minőségű tápok mellett nagyon figyelni kell az adagolásra és esetleg más kajákra is. Mondjuk ez nem cicás példa, de nekem volt westiem, akit Eukanauba táppal etettem és hát annyira könyörgött a házi kajáért, imádta a csirkehúst, hát adtam neki. aztán kivörösödött a bőre, vittem az állatorvoshoz, aki felhívta a figyelmemet hoyg a száraztápban minden -az ajánlott adagolás betartása mellett- pont megfelelő mértékben van benne ami csak a kutyának kell én meg a plusz ráetetéssel, a csirkehússal túllőttem szegényt fehérjével és ez csapta ki a bőrét. Félreértés ne essék, lehet husit adni nekik, csak akkor vissza kell venni a tápból mert a kettő együtt sok.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 32. - Tixtina)
2013. okt. 10. 20:50

Kérdezz rá az állatorvosra, ha lelkiismeretes. Én már nem adnék a sajátomnak. Lehet egyik érzékenyebb rá a másik nem, utólag már hiába sajnálkozom, megtörtént :(

Remélem Neked egészséges marad a cicád, na persze mindenkié. :)

41. andi6020 (válaszként erre: 40. - Kingling)
2013. okt. 10. 20:36
Nem baj.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook