Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica ivartalanítás fórum

Cica ivartalanítás (beszélgetős fórum)


30. tru_davies (válaszként erre: 29. - Animal-lover)
2014. jún. 20. 16:35
komolyan?? Akkor nem fog elkérni 30.000 ft-ot vagy még többet. Jó lenne 15.000-ből megúszni.
29. animal-lover (válaszként erre: 28. - Tru_davies)
2014. jún. 20. 13:34
Hát. meg kellett volna kérdezned, mert változó az ár. Hatvanba 3000Ft, de Gyöngyösön 10 ezer.
2014. jún. 20. 13:18

sziasztok maximum mennyit kérhet egy állatorvos szerintetek egy nőstény macska ivartalamításáért?

Hétfőn viszem és elfelejtettem megkérdezni. (nem akarom felhívni). Azt mondják ő elég drágán csinálja de mi számít drágának? Tehát mennyi lehet a max.??? köszi

2014. máj. 31. 07:20
A 10 napot szépe kivárta. Nem tépkedte a varratokat. Szépen gyógyuló hegek. 12 ezer.:)De a pénz nem számít.
2014. máj. 17. 08:32

Nőstény, 1 éves, túl van az első szerelmeken.... Én adtam neki a macska fogamzásgátlót.

Az ivartalanítás, 12 ezer, úgy 3 napig kívánta, h magának legyen..... a többi macskától és kutyáktól elzártam egy szobába, ahol láthatóan kellemesen el volt. Már a 2. napon szépen evett;- mint előtte. Ma van a műtét utáni 4.nap és nem akar a többiekkel lenni. Betettem a szobába, elkülönítve legyen. A varratok szépek, semmi probléma. Még 10 nap a varratszedésig.

2011. febr. 20. 16:52

8000 forint volt összesen, egy hét múlva kell varratszedésre vinni. hááát, most már túl bátor, úghogy lehet, hogy mlg pár nap szabadságom rámegy... tépkedi egyem meg a varratokat :-(

ha mindkét heréje a helyén lett volna akkor csak 5 ezer

24. d62762eb79 (válaszként erre: 21. - 77ea8eb702)
2011. febr. 20. 08:07

örülök, h sikerült a műtét. már kezdtem aggódni, h nem írtál pár napig. ööö...megírnád, mennyiért csinálták? gondolom, nem volt olcsó.


a nőstények műtéte sokkal komolyabb, mint a kandúroké, nekik kell két-három nap a lábadozáshoz. ebben is a pasik a szerencsésebbek!:)

23. 77ea8eb702 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2011. febr. 19. 20:04
nem olyan intenzíven játszik a miénk sem, de már sokkal jobb a kedve
22. spinneli (válaszként erre: 20. - D62762eb79)
2011. febr. 19. 18:28
Hát a mienk tegnap lett ivartalanítva (nőstény) de még most is bágyadt egy kicsit.
21. 77ea8eb702 (válaszként erre: 20. - D62762eb79)
2011. febr. 19. 18:25

sikerült a műtét, másfél óráig tartott.

már az injekció előtt elkezdett hisztizni, holott eddig szeretett állatorvoshoz járni, mindig játszott valamivel, és simán egyszerűen az ölemben vittem.


nagyon kis furi a csupasz pocakjával meg a hatalmas vágással, de a kedve már kezd visszatérni. már eszik, iszik, sőt, játszik is. ugyanolyan bújós, mint előtte, szóval nem haragszik :-)))

20. d62762eb79 (válaszként erre: 19. - 77ea8eb702)
2011. febr. 19. 09:00

Yoanna,

mi lett a macskával, sikerült a műtét?

sajnos ha csak egy golyócskája van, az rohadtul megnehezíti a dolgokat...mert bonyolult hasi műtét kell a le nem szállt here kivételéhez, nálunk pl. nem is vállalják...egy macskámnak volt ez a sorsa, őt el kellett ajándékozni olyan helyre, ahol kint lehet.

írj valamit, mi volt?


egyébként egy normális cicc a műtét után pár órával, de max. másnap reggelre már el is felejti az egészet.

2011. febr. 16. 21:28
holnap estére jelentkeztünk be a beavatkozásra, reggeltől már nem ehet a cica. kicsit bonyolultabb lesz, mert az egyik heréje nem szállt le, így felnyitják
18. norsi6616 (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2011. febr. 14. 18:08
OK, Köszi!
17. 83e25137af (válaszként erre: 16. - Norsi6616)
2011. febr. 14. 16:10

szia.-


nekik a teljes kasztrálás ajánlott. az csökkenti a lehető legdrasztikusabban a tesztoszteron szintet. Igaza van a dokinak az elkötésnek nincs értelme plusz nem is sikeres mindig így ha újra kell műteni az plusz költség és a cicának is plusz sokk.



Eddig még nem hallottam olyat hogy baja lett volna egy cicának ebből.

2011. febr. 14. 12:43

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni?

Én is szeretném az ivartalanítást, fél éves fiú cicámnak. Mivel a kasztrálás nekem túl drasztikusnak tűnik, érdeklődtem a vazektómia felől. Az orvos szerint teljesen értelmetlen, mivel a verekedés és az elcsatangolás, ill. a jelölgetés is megmarad, csupán kiscicák nem lesznek, ráadásul nem is mindenhol csinálják. Akinek van tapasztalata, kérem írja meg, hogy könnyebben szánjam rá magam a döntésre. Köszi

15. 77ea8eb702 (válaszként erre: 2. - Mazsii91)
2011. febr. 2. 21:21
milyen volt a műtét?
2011. febr. 2. 21:21
beszéltem a doktornővel, jövő hétre jelentkeztünk be.
13. g_eszter (válaszként erre: 12. - G_eszter)
2011. febr. 1. 20:19
10 perc alatt kész volt a műtét. Én 9000-et fizettem.
2011. febr. 1. 20:18

Nemrég ivartalaníttattam a fiú cicámat. 6,5 hónapos volt. Már másnapra semmi baja nem volt. Műtét előtt 12 órát nem evett, előtte 6 órát nem szabad igyon. Altatás után imbolyog, és sokszor alszik tovább. Miután már biztosan jár lehet adni neki inni, s majd enni is. Kisfiú cicák szerencsére hamar átvészelik. Nem tapasztalom, hogy változott volna. Ugyanolyan dorombolós, játékos. Csak vigyázni kell, hogy ne etesse túl az ember, mert elhízik.

Az extra hosszú lábak akkor állnak fent, ha 3-6 hónapos korban ivartalanítják őket. 7-8 hónaposan már tüzelnek, s az ivartalanítást ajánlott tüzelés előtt elvégeztetni.

Én is nagyon féltettem, de szerencsére nagyon hamar túl lett rajta. Utána 2 napig nem volt ugyanolyan étvágya, mint műtét előtt, de 2 nap után már evett rendesen :)

11. 83e25137af (válaszként erre: 10. - 77ea8eb702)
2011. febr. 1. 20:00
negyed óra az egész. és utána sincs különösebb probléma. a fiúké egyszerű :)
2011. febr. 1. 19:31
na holnap egyeztetek egy időpontot a doktornővel, megkérdezem, hogy mit javasol. szegénykémet féltem kicsit.
2011. febr. 1. 19:18

5000HUF volt tavaly a kandúrunk ivartalanítása.Az altatást követően 3-5 órát vele kell tölteni,nem ehet és ihat a félrenyelés miatt.

Minden rendben lesz,de 7hós korában vinném inkább a helyedben.

8. spinneli (válaszként erre: 5. - Mamikam60)
2011. febr. 1. 18:06
amienk habitusa egyátalán nem változott...ugyanolyan, mint előtte.
2011. febr. 1. 18:01
igazából nem tudom pontosan, hogy mennyi idős, mert egy kuka alatt találtuk, úgy hoztuk haza. akkor már evett mindent, nem volt olyan picike. az lesz a biztos, ha felhívom az állatorvost, hogy mikor javasolja. nem akarom túl későn se, de lassan már szeretném kiszoktatni a kertbe, és nem akarom hogy "csajozzon" és ne jöjjön haza. bár most még nem élvezi annyira a kintlétet, nyilván a hó meg a hideg miatt, de persze vágyik a természetbe
6. 83e25137af (válaszként erre: 5. - Mamikam60)
2011. febr. 1. 17:55

nekem most van 2 kandúrbandi és régen volt egy lány cica. nem tudom hogy befolyásolta-e a személyiségüket viszont a fiúk harcikedve jelentősen lecsökkent. mivel kinti-benti maccsok így kisebb az esélye hogy összebunyózzanak a terület miatt vagy eltűnjenek napokra-hetekre csajozás miatt..


úgyhogy ilyen szempontból jót tett nekik

meghízni nem híztak meg egyáltalán mert a kajára odafigyelünk.

2011. febr. 1. 17:35
Szia! A mi cicánk 3hónapos és kisfiú. Mi is ivartalanítani akarjuk.Azt hallottuk ,hogy megváltozik a cica ivartalanítás után. Mit hallottatok róla vagy mit tanácsoltok.
2011. febr. 1. 17:01
Szia! Nálam lány cicákat ivartalanítottak már több alkalommal.A műtét után ott maradtak a rendelőbe amikor ébredeztek mehettünk értük. A műtét után még másnap reggelig a dobozban pilledtek és nem kaptak enni. A műtét előtti napon délután kaptak utoljára kaját. a műtét utáni másnap úgy viselkedtek mint előtte. Nálunk akkora időzítettük a cicák műtétét amikor akció volt. Hülyén hangzik, de egyet fizet kettőt műtök akció volt - így 12.000 Ft-ot fizettünk a kettőért. A szőrük is szépen visszanőtt.
2011. febr. 1. 16:57

Hát én várnék még vele egy-két hónapot a helyedben...mi is fél éves korában szerettük volna vinni, de sok helyről hallottam, hogy korai még abból a szempontból, hogy nőnek a lábai-ha túl korai az ivartalanítás lehetne egy hosszú lábú tömzsi kandúrod.


Nálunk 6000 Ft volt az ivartalanítás ára, én úgy tudom ez az átlag.


A műtét előtt nem szabad enni adni a cicának legalább 12 órán át.


A műtét után érdemes vele lenni pár órát, mert imbolyog, és nehogy leessen valamiről.

2011. febr. 1. 16:55
én holnap viszem az enyémet.
2011. febr. 1. 16:50
Már biztosan eldöntöttük, hogy ivartalanítjuk a cicánkat. kisfiú és fél éves körüli. MIre figyeljünk oda előtte és utána? Mennyibe kerül kb. az ivartalanítás? Mikorra időzítsük, mennyit kell itthon lenni vele utána? Szóval tanácsokat kérnék Tőletek. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook