Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica-bolhák-evés-szobatisztaság fórum

Cica-bolhák-evés-szobatisztaság (beszélgetős fórum)


2009. júl. 20. 09:38

igen, a fertőtlenítés megvolt, a szagát sem lehet érezni, semmi nyoma.

Nem tudom megmondani, nekem a viselkedése normálisnak tűnik, eszik, rengeteget játszik, teljesen átlagosan tűnik a habitusa. Ma eddig nem volt pisi, remélem nem is lesz =)

Köszönöm a segítségedet :)

24. emagdi (válaszként erre: 23. - Italyana)
2009. júl. 19. 20:04

az ágyadat fertőtlenítsd, de úgy, hogy még véletlenül se érezze a cica a saját pisije szagát. (mert ha érzi, akkor nagy eséllyel legközelebb is oda sikerül neki elhelyezni a produktumot)


esetleg nem izgatott a cica, vagy nincs valami egyéb (lelki) baja? lehet, hogy nagyon megviselte az, hogy kirakták az utcára, és elkerült az anyjától és a testvéreitől.

(esetleg próbáld ki a feliway párologtatót, az nyugtatólag hat a cicákra, sok ilyen viselkedési problémát megold. állatpatikákban ill állatorvosnál kapható.)

2009. júl. 19. 19:57

Sziasztok!

Tojás nevű kiscicám 4 napja van nálam..a szemem láttára rakták ki az utcára, kis kitérő után azonnal befogadtam. Örömmel nyugtáztam, hogy szobatiszta, tudja, hol a helye (kb 10-12 hetes lehet, hófehér) Azonban minden napra jut egy pisi az ágyamra, nem értem miért... rendesen cserélem alatta az almot és rengeteg törődést kap =(

Valamint a mai hobbija, hogy az alomban alszik, pedig senki nem piszkálja =S

Valaki valami tanácsot tudna adni?

22. frollo (válaszként erre: 21. - Zsófyc)
2009. jún. 15. 23:56

Nekem sajnos mindegy, az enyémek szőnyegváltáskor hánynak :D

Meg ha a kedvenc kajájuk van, mert azt habzsolják...

A darazsas dolog azért rossz lehetett :S Jó, hogy nem fulladt meg szegény.

2009. jún. 15. 23:21

Nálunk a Mirr-Murr azért hányt egyszer, mert benyelt egy darazsat, ami megcsípte a torkát, és amiért fájt neki állandóan nyelt, így telelett levegővel, és habot hányt szegényke folyamatosan:(


De rendbe jött:) Amúgy mi szoktunk adni nekik egy pasztát, ami segít a szőrgolyók megemésztésében vagy mi, és azóta nem szoktak hányni sem fulladozni. Nem drága annyira, freshnapfban lehet venni. Olyan illata van mint egy szirupnak:)

A dagi megeszi kiskanálról lenyalogatva, de a Sylver nagyon finnyás, neki belenyomom a szájába, onnan meg már elnyammogja:)

Szőrváltáskor heti 2-3X kapják, amúgy hetente-kéthetente 1X. Majd hnap megírom a nevét ha érdekel vkit:)

20. frollo (válaszként erre: 19. - Virág3)
2009. jún. 15. 21:44
Szerintem mondd el a dokinak, hogy kihányta, majd ő eldönti, hogy kell-e ismételni. Valószínűleg célszerű lesz. Amúgy a hányástól ne ijedj meg, a gyomrukban összegyűlt szőr miatt is szoktak, de néha az is előfordul, hogy túlságosan habzsolnak, és amiatt fordul vissza a kaja :)
2009. jún. 15. 20:24

Voltunk ma orvosnál. Kapott féreghajtópasztát, illetve cseppet a bolhák ellen.

Nem adtam neki enni, mielőtt elmentünk, viszont, mikor hazajöttünk evett, és rá kb. 20 percre kihányta szerintem a pasztával együtt. Nem tudom, hogy így mennyire volt hatásos, szerintem nem nagyon...

Jövőhéten viszem oltásra, lehet hogy meg kell ismételni akkor a féreghajtást?

18. Virág3 (válaszként erre: 17. - Zsófyc)
2009. jún. 14. 11:49

Én is úgy fürdettem, ahogy te, remélem egyszer mi is eljutunk odáig, hogy doromboljon közben.:)

Már kakil rendesen, naponta kétszer, tök jó.:)

Holnap megyünk orvoshoz féregtelenítés, meg bolhairtás miatt.

A te cicusaid is tüneményesek.:)

2009. jún. 12. 14:04

Mi fürdettük őket többször pici korukban, 1részt a bolhák miatt, másrészt mert élvezettel hemperegtek a szomszéd komposztálójában...:S :D

de meg is lett az eredménye, fürdetés közben dorombolnak:D

Am fürdetésnél érdemes bevetni azt a trükköt, h nem a zuhanyzuhatag alatt pacsálunk, hanem egy lavórba teszünk vizet, cicasampont felhabosítjuk, és "beleültetjük" őket, majd csak a legvégén zuhanyozzuk le. Kevésbé stresszes:)

Már nem követjük a kakilási szokásaikat, mert kint a kertben (természetesen a gonosszomszédéban:D) végzik:D De az evés-szundi megvan:) Meg a játék is! Hu esténként nagyon beindulnak, felé-le rohangálnak a lépcsőn, olyan éééédesek:)

majd rakok is fel róluk képet az adatlapomra:)

16. Virág3 (válaszként erre: 14. - Frollo)
2009. jún. 12. 10:10

Örülök minden tanácsnak.:)

Most már hogy biztos, hogy hétfőn viszem, szerintem nem fürdetem meg, mert ott úgyis kap valamit a bolhák ellen..remélem.:) Meg hát ő sem rajongott a vízzuhatagért.:)

Ma kivittem kicsit az udvarra, olyan édes volt, amint meglátta, hol a bejárati ajtó, rohant is befele, de azért azóta néhányszor kimerészkedett a teraszra.:)

15. frollo
2009. jún. 12. 10:04
higy=hogy
14. frollo
2009. jún. 12. 10:02

Én "űrtejet" adok az enyémeknek (a barátom a tartós tejemet hívja így :D ). Semmi bajuk nem lesz tőle, mert majdnem csak víz, de mégis nagyon szeretik.

Persze ez nem követendő példa, csak nincsenek oda a vízért...

A fürdetésre visszatérve pedig szerintem nincs olyan szabály, hogy milyen gyakran lehet. Ha gondolod, hétfőig még egyszer bedobhatod a vízbe, hátha kijön még egypár bolha :)

Mondjuk az enyémek félősek voltak eleinte, és nem akartam őket még fürdéssel is rombolni, pár nap alatt rendbetették magukat teljesen :) A doki meg mondta is, hogy nem is kell őket fürdetni, jól tettem, higy hagytam.

Gondolom, ahány doki, annyi szokás.

Bocs, ha hosszú lettem!

13. Virág3 (válaszként erre: 12. - Csutika100)
2009. jún. 12. 09:16

Tejet nem adok neki, csak vizet iszik.

Hétfőn viszem állatorvoshoz.

Egyébként ma sikerült neki egy picikét!:):)

Nagyon megörültem!

2009. jún. 12. 07:35

Vidd dokihoz. Megkapja a szükséges oltást, ad gilisztahajtót, ilyenkor még benne van amit az anyjától örökölt, és befujja bolhairtóval.

Tejjel ne itasd a cicát, mert a tehéntej nem jó a cicáknak.

Nekem is a doki mondta, most 1 évesek a cicáim.

Ketten vannak.

11. frollo
2009. jún. 11. 22:52
nek=nem
10. frollo (válaszként erre: 9. - Zsófyc)
2009. jún. 11. 22:51
És azóta is ez a napi program nek? :D Csak kicsit több a szundi :)
9. zsófyc (válaszként erre: 7. - Virág3)
2009. jún. 11. 22:18

Pasztát fog kapni elvileg amíg picike, de ha trükkösen benyomja az ember a szájukba és nem engedi h oldalt kipréseljék akkor megy az:D

nem tudom a kaki mért lehet, mert nekünk sokat kakiltak kicsinek, napi 3-4X, mindig ettek, aztán kaki, játék, szundi, evés, kaki....stb:)

A bolhás dolgot kérdezd meg a dokitól;)

8. frollo (válaszként erre: 7. - Virág3)
2009. jún. 11. 21:42
Háááát, lehet, hogy állatpatikában adnak, de az meg elég ritka. Viszont van egy nagyon jó bolhairtó, valami zselé, csak rácseppentik a szőrére, és még a lárvákat vagy miket is megöli a lakásban is (amik esetleg kipottyantak őkelméből). Szerintem biztos, ami biztos, vidd el dokihoz, mert kicsiknek úgy emlékszem pasztás féregirtót adnak, nem tablettát. Az meg egy vicces procedúra, mert nem ízlik nekik :)
2009. jún. 11. 21:36

köszönöm Neked is. Hát igen, pár hónap és máris felnő.

Lehet holnap elviszem állatorvoshoz.

Akkor féreghajtót én nem tudok venni sehol?

6. frollo (válaszként erre: 4. - Virág3)
2009. jún. 11. 21:30

Szia! Szerintem kérdezz meg egy állatorvost, akár telefonon először, hogy mi a teendő. Az enyémek nem voltak bolhásak, de féregteleníteni mindenképpen kellene. Azt hiszem nem minden nap kakilnak a nagyok sem :) De ezt is megmondja a doki szerintem.

Amúgy nagyon édes! Kár, hogy olyan nagy culák lesznek hamar :)

2009. jún. 11. 21:23
Ja, nem kakilt, átkutattam az egész lakást.:D
4. Virág3 (válaszként erre: 3. - Zsófyc)
2009. jún. 11. 21:22

Köszi.:)

Igen, ivartalanítva lesz.

És milyen időközönként lehet fürdetni?

Már adhatok neki féreghajtó tablettát? De azt csak állatorvostól kapok nem?

Jó lenne, ha rendbe jönne szegénykém.

2009. jún. 11. 21:17

jajj most nézem de éééédes, ugyanilyen a mi 1ik cicánk is, Mirr-Murr:)

Huuu, ivartalanítva lesz ha lakáscica? Mert nagyon büdiket tud jelölni:O

2. zsófyc (válaszként erre: 1. - Virág3)
2009. jún. 11. 21:16
Mi mikor hozzánkkerültek a kis bolhafészkek fürdetés közben szemöldökcsipesszel szedegettük le őket, + bolhairtós cicasampon. Nem lehet h férges? Kapjon mindenképp féreghajtót. Nem lehet h kakailt csak nem láttad h hova?
2009. jún. 11. 21:13

Sziasztok!


Két napja van nálam a kiscicám. Szobatiszta elvileg, alomra pisil, de mióta nálam van nem kakilt. . . nem tudom szegénynek mi baja lehet, mert enni eszik.

A másik. Tele van bolhával. 6hetes, és elvileg 3 hónapos koráig nem lehet bolhanyakörvet adni rá, csak fürdetni szabad. Ma megfürdettem, kb 3 bolha jött ki belőle, szárítás közben is még annyi, de még most is látok benne párat. Mit tudnék csinálni vele?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook