Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica bódítás, fogkő, tályog fórum

Cica bódítás, fogkő, tályog (beszélgetős fórum)


5. Mézes-Krémes (válaszként erre: 4. - Ba7da9cfc0)
2021. jún. 4. 13:38

Nem, azt nem kapott! Rossz foga az nincsen, és fehérek, egészségesek, mert a doki megmutatta őket. Azért volt neki fogköve, szedni kellett már, de abszolút nem a vészes kategória a doki szerint, sőt, a korához képest semmiség.


Megnézem hogy ma milyen hangulata lesz, meg mi lesz holnap reggel... Feleslegesen se akarok vele futkosni, mert lehet, hogy pont az orvoshoz menéstől ilyen, ki tudja.

Meglátjuk. Lehet, hogy felhívom az orvost...

4. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 3. - Mézes-Krémes)
2021. jún. 4. 13:30

Biztos, hogy valami nincs rendben, ha elbújik. Ez természetes, ha nem érzi jól magát.

Könnyen lehet, hogy a fogkő leszedés a ludas. Hisz most írtó érzékeny lehet a foga, esetleg a fogínyt is megsérthették.

Nem kaptatok otthonra fájdalom csillapítót?

Ha a hétvégén se javul a helyzet, akkor azért vissza vinném a dokihoz.

3. Mézes-Krémes (válaszként erre: 2. - A7bb8tt)
2021. jún. 4. 08:52

A fülén a seb az nem hiszem, hogy fájna neki, mert már hozzánk dörgölte többször is a fejét, illetve a betadinozása sem váltott ki hisztit. Látványra is nagyon szépen gyógyul, a büdös szag is elmúlt már egy nap alatt, szóval az tuti rendben van. A doki azt mondta, hogy akkor kell visszavinni ha megint elkezdene dagadni, de ez szerencsére nem történt meg, és már nem is fog, tapasztalatom szerint. Vagy ha nem tudjuk mi magunk beadni neki a gyógyszert hétvégén, akkor vigyük.


A fogkő szedés nem tudom, hogy fájhat-e neki utólag? Mert inkább erre gyanakszom. Kíváncsi lennék más gazdi tapasztalatára, hogy szedetett-e fogkövet, és utána mi történt a napokban. Rossz foga nincsen.


A dokinkban én nagyon bízom, irtó rendes, lelkiismeretes. Gondoltam már rá, hogy vissza vinni megint, no de ha a 2 napos dokihoz futkosás hozta ezt ki belőle, akkor most egy felesleges harmadik kör nyilván nem javít a szekrényben bujkáláson.


Hát ő sem viseli jól az orvost, kijárósként sem. Bár nem hiszem, hogy létezni állat aki szeret orvoshoz járni. :D Szóval ha visszük, akkor aznapra alap egy 1 napos megsértődés, de most ez már 2. napja tart, ami aggaszt. Igaz az is, hogy bódítása még sosem volt, leszámítva az ivartalanítását. Lehet, hogy ez most eggyel szarabb élmény volt neki.

2021. jún. 4. 08:15

Szerintem is sokkolta inkább a dolog, meg azért még lehetnek fájdalmai is.

Azt döntsd el, hogy bízol-e az orvosban, ha esetleg még kétségeid vannak, talán vidd el másik orvoshoz is, nézzen rá, minden rendben van-e.

Az én cicáimat már az is megviseli, ha elviszem őket orvoshoz, mivel bentiek.

2021. jún. 4. 06:42

Sziasztok! A cicám fülét szombaton átharapta egy patkány, ami végül tályogos lett. Mivel az otthoni kezelés nem jött be, így kedden elvittük dokihoz, aki antibiotikumot adott neki, és kifakasztotta a tályogot. Másnapra viszont újra megtelt, ezért újra vissza kellett vinni. Ekkor bódításban kimosta a sebet, szépen kirakarította. Ha már bódítás, vett tőle vért, hogy nézzük meg minden oké-e, illetve leszedettük a fogkövét is.


Itthon elég rosszul ébredt, hányt, egész éjjel őrizni kellett. Az aggodalmam az, jó azóta is levert, rossz a kedve, leginkább alszik, és bebújt a szekrénybe a cipők közé. Úr sose szokta.

Enni csak nagyon keveset eszik, pedig amúgy nagyon nagy evő. Dorombol nekünk és bújik amúgy, ha kicsaljuk a szekrényből, de aztán megy is vissza.


A füle gyönyörű gyógyulásnak indult, nagyon szép a seb, és már nem büdös. Azért nagyon aggódom. Az ismerősöm szerint a foga érzékeny a fogkőszedés miatt, ez a baja,és ez kb 3 napig most így lesz.

Mindenki azt mondja, hogy nincsen baja, csak megviselte.

Én azért aggódom. Amúgy egészséges, és szerintem azért akkora dolog nem történt vele, hogy napokra beforduljon.


Valakinek van tapasztalat ilyet bódítás és fogkőszedés után a cicájánál?


A tályog viszonylag rendszeres buli nálunk, itthon mi magunk is ki szoktuk kezelni, az nem szokta megviselni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook