Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica a panelban? fórum

Cica a panelban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
5. birogaby (válaszként erre: 4. - Hobitka)
2008. jan. 12. 22:27

Szia!


Azt is érdemes megfontolnod,hogy nöstény,vagy kandúr cicát választotok-e? Ha nem szeretnétek további kiscicákat,én a kandúrt ajánlom,azt sokkal könnyebb ivartalaníttatni,és utána semmi gond vele.

A mi cicánk ivartalanítás elôtt volt,hogy "megjegyezte"a lakás egy-egy sarkát,de utána soha többé nem fordult elô.

A mi cicák utálta a tejet,soha meg sem kóstolta.Vizet ivott,meg szárazkaját kapott,néha nyers marhahusit(sertés husit tilos!)és még ritkábban cicakonzervet.Mást nem volt hajlandó megenni.


A gyerekekkel szerintem nem lenne gond,ha pici korától azt szokja meg a cicus,hogy a gyerekek nyúzzák,játszanak vele,ez neki természetes lesz.Legalábbis unokatesómék cicájával ez a tapasztalat.(a mienk sajnos nem érte meg,hogy a kislányunk megszülessen):-(((

4. Hobitka (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2008. jan. 12. 22:08

Köszi a kimerítő választ! :-)

Ez a "riasztó spray" jó ötlet még nem hallottam róla!

Még nem döntöttem! Igaz ebbe Pestámnak is lesz beleszólása... Meg nem tudom egy cica túlélné-e a gyerekeim temperamentumát...:-P

A nyaralás nem lenne gond, mert olyan helyre megyünk, ahova jöhet velünk a macsek is.

Vannak a macskáknak is kötelező oltásai, amiket be kell adatni?


Nálunk a konyhamalac szerepe az enyém... Nem is merek magamnak soha ebédet, mert a három maradék bőven fedezi az én igényeimet!:-)) Nem is maradékra gondoltam, hanem arra, hogy napi szinten kell-e neki tejci, vagy inkább vizet iszik és macska konzervet eszik? Vagy ezt macskája válogatja?

Jaj! És a cicákat nem kell sétáltatni, ugye?

Most lehet, hogy nagy marhaságokat kérdezek, de én családi házban nőttem fel és a macskáink önellátóak voltak. Egész nap tekeregtek, egerésztek. Volt hogy másnapra is ott maradt a kitett kaja.

2008. jan. 12. 20:18
A mi cicáink igaz nem panelosak,de kajcsiznak sok maradékot,igaz csak válogatott falatokat,mert apósom nagy gonddal tényleg kiszedi mi az amit megehetnek:)Az udvarunkra jár a környék sok macsekja kajcsizni:)
2. Hoxa
2008. jan. 12. 20:03

Azt gondold át, hogy ha bevállalod, többet nem utazhatsz csak úgy el pl. nyaralni, kell aki ránéz, eteti, stb.


A szobatisztaság a legkisebb gond, hiszen ha van helye, és megmutatod neki, akkor már oda fog járni.

A nagyobb, hogy hova teszed a kakit, pisit, amit kiszedsz. Többféle alom is van. Van olyan, ahol a pisi kis pogácsákká alakul az alomban és ki tudod venni, na azt rendszeresen ki kell dobni valahogy.

Mi most kristályost használunk, ami a pisit felszívja, a kakit kiszárítja, csak ki kell szedni és már lehet a wc-be dobni.


A bútorokat védeni kell, vagy beszerezni egy macskakaparót és odaszoktatni. De még amellett is rákaphat néha a bútorra, ajánlom ilyen esetben a speckó macskariasztó sprayt odaspriccenteni. Pár napra távoltartja tőle.


Az, hogy egyedül van, nem gond neki szerintem. A mi cicánk sokszor órákat alszik napközben, ránk sem néz, és ha nem vagyunk itthon, szerintem akkor is elvan, vagy akár játszik is, ha olyanja van.


Macskaeledelt esznek. :) Legalábbis a miénk nem eszik meg semmilyen konyhai maradékot, kivéve a nyers pipihusit, de azt meg nagyon ritkán kap. Konyhamalacként nem üzemel sajnos. De szerintem ezt cicája válogatja, a miénk királyi leszármazott lehet. :))))


Most ennyire volt időm, ha van kérdésed még, tedd fel bátran.

2008. jan. 12. 19:29
A kislányom megőrjít egy cicáért! De nem tudom bele merjek-e vágni.... Hogyan kell szobatisztaságra nevelni? Nem karmolássza szét a kanapét??? Kb 4-5 órát lenne egyedül itthon egy nap? Nem gond ez neki? Mit eszik egy macsek?? Ha van valakinek tapasztalata ossza meg velem!!!!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook