Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cica a panelban? fórum

Cica a panelban? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. márc. 2. 06:22
Lehet szeretni egy macsekot, (én is), de a panel az ahol bármilyen gyakran váltsák is az almot, a vizelet szaga bizony mindenhol érezhető 1-2 hónap után. No nem a tartóknak, mert azok eléggé megszokják. Ám egy látogató már a bejárati ajtónál tudni fogja, hogy ott egy cicát tartanak.
34. Hyde
2008. márc. 2. 05:58

A Lidl-ben lehet kapni 10 kg-os macskaalmot 600 Ft körül van, jobb , mint a TESCÓS, mert jobban összeáll gombóscba a pisitől. Igy nem kell az egészet kicserélni, hanem csak a kis gombócot és sokáig elég és szagtalan. Persze sűrűn kell kiszedni a dolgokat belőle.

Én szoktam még egy kis szódabikarbónát is ráhinteni, összekeverni még jobban szagtalanít.

2008. febr. 12. 09:32
Ja, egyébként macsek lesz!! El van döntve! Már csak szerezni kell egy törpe-tigrist! :-)))
2008. febr. 12. 09:32
Milyen gyakran kell fürdetni egy macskát??? Gondolom ez kissebbfajta vérfürdővel jár... :-P
2008. febr. 8. 16:17

Sziasztok!


Meg tudnátok velem osztani a tapasztalototkat a szintetikus macskaalmokról?

Mi nemrég tértünk át rá, és bár azt írták a neten a szintetikus almot használók, hogy 3-4 hetente is elég cserélni, illetve a csomagoláson is ez állt, nekünk 10 nap múlva ki kellett cserélnünk, mivel az alsó kétharmada már tocsogott a pisiben. Szaga ugyan nem volt, de mi már nem bírtuk tovább nézni a pisit. :-(

30. Hobitka (válaszként erre: 29. - Méregkeverő)
2008. febr. 2. 17:43

Nagyon vizuális vagyok!!! Elképzeltem, ahogy az egész család settenkedik a macsek után! :-)))

És mik a jelei, ha egy cica pisilni akar? Mert a kutyáknál gondolom ez egyértelmű... Felemelik a lábukat... Na de egy macska???

2008. febr. 2. 09:03
az alomba szoktatás úgy történt nálunk, a cicánál nagyon korán került hozzánk , hogy figyeltük minden lépését és amikor láttuk hogy wc-zni akar felkaptuk szaladtunk az alomig . 2-szer, 3-szorra már egyedül ment az alomhoz
2008. febr. 2. 07:51
3-on mi is tartottunk, talaltuk az utcan, rettenetesen felt, amikor hazavittuk. De elso perctol kezdve az alomba jart. Amit Hoxa irt, az tenyleg jofajta, semmi gond vele. A tejet meg az utazast egyaltalan nem birta, az orvos kijott hozza, fereghajtot adott, meg talan oltast is. Nagyon ovatos volt, az erkelyrol sem esett le. A butorokat tonkretette, a koptato keson jutott eszunkbe. Es jol elvolt egyedul napkozben, gondolom, aludt, mert kajahoz sem nyult.
27. Hobitka (válaszként erre: 24. - Birogaby)
2008. febr. 1. 17:28
Halad az ügy! :-))))
26. Hobitka (válaszként erre: 25. - Bnedora)
2008. febr. 1. 17:26
Sajnos nálunk a kutya szóba sem jöhet, mert min napi 8 órát egyedül kellene lennie! Azt pedig semmiképpen nem akarom!!!
25. bnedora (válaszként erre: 1. - Hobitka)
2008. febr. 1. 16:42

Szia!

Azt hiszem Hoxa mindent leírt a lakásban tartott cicáról. Nekem volt úgy, hogy hat is volt egyszerre, de tönkrement a bútorom, a falam, rengeteg pénzbe került a oltásai, az etetésük. Volt, hogy leesett a 4.emeletről, rohantam vele az orvoshoz. Szóval nagyon meggondolandó. Inkább, egy kistestű kutyát javasolnék, mert igaz, az is pénzbe kerül, meg a napi sétáltatást meg kell oldani, de azt el lehet már vinni nyaralni is.

24. birogaby (válaszként erre: 23. - Hobitka)
2008. febr. 1. 16:19
Van valami fejlemény cicaügyben? Sikerült meggyôzni a párod,vagy még dolgoztok rajta?:DDDD
2008. jan. 20. 19:41
Még mindig várok gyakorlati tippeket a szobatisztaságra neveléssel kapcsolatban!! :-))
22. Hobitka (válaszként erre: 21. - Dina0907)
2008. jan. 20. 19:40
Amúgy is kilenc életük van! Egy mínusz ide vagy oda! :-DDD
2008. jan. 20. 16:30
A mi cicánk már szobatiszta volt amikor vettük. Panelben laktunk a másodikon és kétszer is kiesett az erkélyről,de szerencsére semmi baja sem lett.Talpra esett :)
20. Hobitka (válaszként erre: 18. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 13. 09:09
Biztos nem!! Egy kis dorombolással le lehet venni a lábáról, elvégre férfiből van! :-DDD
19. Hobitka (válaszként erre: 15. - LoLiNa)
2008. jan. 13. 09:08

Köszi a tanácsokat.

A tejjel kapcsolatban nekem is voltak halványan emlékeim, hogy valami gáz volt vele... De hát minden mesében tejet iszik a cica! :-DDD


A szobatisztaságra nevelés hogy történik? Tényleg belenyomom az orrát a cuccba, aztán megmutatom neki, hova is kellett volna ezt tennie? (Vagy megint félreinformálódtam...)

18. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 17. - Hobitka)
2008. jan. 13. 09:04
hazaviszitek aztán már tuti nem dobja ki:)))
17. Hobitka (válaszként erre: 16. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 13. 09:04
Nálunk is kénytelen lesz hozzászokni, ha mi a lányommal úgy döntünk, hogy jöhet a cica! :-)))
16. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 7. - Hobitka)
2008. jan. 13. 07:43
Nekünk is kutya párti apa,van az is és mint említettem nem panelban lakunk....viszont cicárol hallani sem akart egyáltalán....viszont a gyerekek igen,és egyszer mire hazajöttünmk,apósom hozott a fiúknak kettő kiscicát....kénytelen volt lenyelni,és most már elvan velük:))oké panelban egészen más,de hátha belenyugszik:)
15. LoLiNa
2008. jan. 13. 05:32

panelba nőttem fel, és volt egy cicónk:) pár éve elment sajnos örökre, öreg volt már.. :(..

fürdőben volt neki alma, semmivel sem nehezebb szobatisztaságra tanítani őket, mint egy kutyust.

kant, vagy nőstényt? .. mindegy melyik, mindenképp miskároltasd ki! nekünk fiú volt, körbejelölt mindent! ki kellett miskárolni... a lányokat bedig azért, mert ha megérik, elkezdi a kis násztáncát :)) nyervog, mint akinek valami marhanagy baja van, lelapítja a felső testét a földhöz, terpesz hátul és mintha tetőtöl talpig görcsbe lenne a teste.. és ezt napokig teszi.. célszerű miskárolni..

hát az ágy szétkarmolása.. körmöt muszáj élezni, akárhol, akármilyen körülmények között él a cica.

persze, hogy az ágyat fogja megtalálni. megvan a gyerekkori szivacsom.. és a cicám nyoma is rajta.. :)) bekell szerezni egy kaparófát.. és esetleg macskariasztóval befújni az ágy sarkakat. :)) talán megóvható.


erkélyes lakásunk volt.. Rocky mániákusan kiült az erkély szélére, a rács és az aljbeton közé. bármikor kiugorhatott volna a negyedikről, de sose tette, okos cica volt:)


szállítani macskahordozóban kell. kicsi korában szoktasd hozzá.



Olvasom a tejet, hogy adjátok nekik.. Nem szabad! Csak forralt és vizezett tejet lehet egy cinyónak adni! :(

14. Hobitka (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2008. jan. 12. 22:58

Ó, akkor ezt a hurcolászást csak én gondoltam, hogy ilyen egyszerű....

Mindegy, akkor van egy anyósom, akinél már mindegy ez a plussz rosszpont... Majd ráörökítjük..

Mi a harmadikon lakunk, de a fiam miatt egyébként is nagyon körültekintően kell szellőztetni...Csak búkóra van nyitva az ablak.


Én is szeretem a cicákat... Most vannak halaink, meg két papagájunk, de már olyan állatot szeretnék, amit lehet simizni... (És az se baj, ha összetűzésbe kerül a madarakkal...)

13. birogaby (válaszként erre: 10. - Hoxa)
2008. jan. 12. 22:50
Nálatok akkor nem is olyan vészes az alom ára,itt 2-3 évvel ezelôtt volt ennek a duplája.:(
2008. jan. 12. 22:48

A szállítás az tényleg gond a cicáknál,elég öntörvényû állat,nem lehet csak úgy pórázon vinni,mint a kutyákat.

Nekünk szerencsére mindig volt,ki vigyázzon rá,ha elutaztunk valahová.

Mi elsô emeleten lakunk,az erkélyre kijárt,én meg mindig azon paráztam,hogy túl közel van a talaj,meg fák is,talán kiugrik valami után.De szerencsére sosem fordult elô.

11. birogaby (válaszként erre: 8. - Hobitka)
2008. jan. 12. 22:42
Nekünk hosszú szôrü perzsa cicánk volt,ha volt rá idôm,hogy naponta kifésüljem,nem volt gond a szôrrel sem.
10. Hoxa
2008. jan. 12. 22:40

Ez az alom nagy találmány tényleg. Kb egy ezres egy hónapra, de havonta egyszer van vele nagyobb meló, a napi kakikivételen kívül. Tényleg szagtalan, ha már érezni a szagát, akkor cserélni kell az egészet.


Én úgy olvastam pici cicának hasmenést okozhat a tehéntej, a miénk is vizet iszik.


Ha a gyerekek előbb ott voltak, mint ő, szerintem meg fogja szokni őket (nálunk a cica volt előbb, ezért vannak is gondok).


Utazás: nem minden cica hurcolható. Kis korában mi is vittük, állandóan ki akart jönni a hordozójából, stresszelte magát, ettől szórta a szőrét útközben. Akkor még ki tudtuk venni és ölben vinni, de most már nehéz és erős. Az állatorvosig visszük csak. Szóval nem minden macska szállítható csak úgy. Ha pedig panelban él, akkor nem tudod csak úgy kiengedni a szabadba sem nyaraláskor.

Plusz a panelben is érdemes figyelni az ablakokra. Mi a 10. emeleten lakunk és mindig az volt a parám, hogy egyszer egy legyet kergetve kiugrik az ablakon. Mindig figyeltük szellőztetéskor, illetve bukóra voltak nyitva az ablakok. Nem tudom ti hányadikon éltek...


Nem lebeszélni akarlak, imádnivaló, ha az embernek van egy bundás dorombolója, de mielőtt döntesz, mindent mérlegelj és aludj is rá legalább ötöt. :DDD

2008. jan. 12. 22:40
Ha elsô perctôl vesztek neki egy olyan karomélesítô-kaparót,talán nem lesz gond a bútorokkal.Nálunk az volt a gond,hogy már 3-4 éves volt,mire az itteni boltokban is lehetett kapni ilyesmit,addigra meg már annyira megszokta a kanapét,hogy nem lehetett átnevelni.
8. Hobitka (válaszként erre: 6. - Birogaby)
2008. jan. 12. 22:35
Jaj, ez jó! Mert a szagokra és a szőrre én is ugrom... -P De a rövid szőrű cica talán nem "szőröz" annyira....
7. Hobitka (válaszként erre: 5. - Birogaby)
2008. jan. 12. 22:33

Igen, ezen a fiú-cica, lány-cica dolgon én is gondolkodtam már! Megboldogult lánykoromban voltak lány cicáink! Hát volt olyan éjszaka, hogy közéjük vágtam a papucsom az erkélyről, mert olyan ribilliót csaptak!!! :-)) Úgyhogy macska-ügyben én is fiú-párti vagyok.

Szóval a kaja kérdést majd a macsek eldönti...

Akkor lassan megnyugszom.. Már csak az ülőgarnitúrát féltem...Bár egy-két éven belül tervezzük a lakás teljes felújjításást, addig hozzánkszokna a cica... És meglátom hogy viselkedik... Már csak a férjemet kell megygyőzni... Mert ő kutya-párti, de arról szó sem lehet!

2008. jan. 12. 22:32

Ja,és sétáltatni nem kell!:DDD

A kötelezô oltásokat nem tudom igazán,nálunk nem kellett.De nem árt legalább félévente féreghajtót adni neki.

Macskaalmot mi is olyat használtunk,amit Hoxa is említett,igaz,drágább mintha sima homokot használnál,viszont nagyon praktikus,és a szagot is beszívja.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook