Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok fórum

Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
54. azmatics (válaszként erre: 52. - Szimba)
2009. febr. 26. 18:19

Szia szimba!

Néhány kérdés: Milyen tesztet csináltak nálad és mi lett az eredménye? Milyen gyógyszereket szedtél, mennyit és hányszor?

2009. febr. 26. 18:17

Nem állítom bizonyosra, hogy van összefüggés, de azért nekem rettentően bűzlik, hogy a páromnak is reumás artritisze van, míg nekem a "felnőttkori asztmám". Nála kb. 5 éve kezdődött a reggeli lábmerevséggel, most Humirát és metotrexátot kap.


Két mycoplasmás oldal, hogy ő se felejtődjön el:

[link]

[link]

52. szimba (válaszként erre: 51. - Cand Ida)
2009. febr. 25. 17:13
Nekem is úgy magyarázták a dokik, hogy ez egy légúti baktérium, 100-ból 99 ember találkozhat vele élete folyamán, de csak párnál okoz egyáltalán légúti tüneteket. Több tíz- vagy százezerből egynél pedig akár az enyémekhez hasonlót. Állítólag lehetett a DNS-emben valahol egy olyan kis hiba, rés, ahol ezek be tudtak férkőzni, és megtámadni az ízületeimet. (Nagyon konyhanyelven fogalmazva.)
51. Cand Ida (válaszként erre: 50. - Szimba)
2009. febr. 24. 17:47

Ez iszonyat, sajnálom! Ez a fránya chlamydia pn. valóban okoz ilyeneket. Bár a nevét a tüdőgyulladásról kapta, de sokszor a tüdőt nem is érintő betegségeket okoz. Kiírtani nagyon nehéz, folyamatosan szaporodik - írtás közben is -állítólag 1-3 év AB ajánlott. Sajnos nálunk az orvosok nem veszik komolyan.

A szörnyű az, hogy csak találomra adják az AB-t, nem tenyésztik ki, így tényleg csak vaktában megy a gyógyítás...de leginább sehogy.

50. szimba (válaszként erre: 7. - Stengi)
2009. febr. 24. 17:21

Nálam chlamydia pneumoniae-t találtak, és valószínűsíthető (de ezt persze biztosra nem tudták megmondani), hogy ennek a kis ronda bacinak "köszönhető" a fiatalkori reumás ízületi gyulladásom, ami mára már két csípőprotézisben, egy elmerevítésre váró bokában, meg szinte minden ízületemet érintő állandó gyulladásban nyilvánul meg. Kis dögök. :(

2-3 antibiotikum kúrát végigcsináltattak velem, amire nem igazán reagáltam, aztán ennyiben maradt a nagy kezelésem...

2009. febr. 24. 17:04
Egy időben nekem is rendszeresen rángatózott...szerencsére ez megszünt. Ez is a chlamydia jele lenne?
48. azmatics (válaszként erre: 47. - Cand Ida)
2009. febr. 22. 21:15
Apropó görcs: a szemem nem sokkal előtte kezdett el "tikkelni", hogy beteg lettem. Azóta is rendszeresen szokott.
47. Cand Ida (válaszként erre: 46. - Azmatics)
2009. febr. 22. 19:58

Nálam a bordafájdalom inkább oldalt jelentkezik, de vándorol egyikről a másikra. Egyenlőre nem tudom összefüggésbe hozni semmivel, hogy mi váltja ki. Változó.

Viszont a mellcsontomnál kialakult egy izom a sok köhögéstől, ami gyakran görcsbeugrik, kegyetlen. A chlamydiára a görcs amúgyis jellemző. A kezdetekkor nekem a lábam görcsölt rendszeresen.

46. azmatics (válaszként erre: 39. - Cand Ida)
2009. febr. 22. 12:29

Ez a bordafájdalom középről sugárzik, a mellcsontból? Vagy oldalt? Estleg mindenhol? Maga a mellcsont fáj? Van köze körülményekhez, levegőhöz, hőméréséklethez, vagy máshoz?


Nekem az ingerlő hideg és füst váltja ki, és utána kezdek rekedni, a nyakam is befájdul és néha a szívem is elkezd sajogni.


A tüdőröntgenen viszont semmi sem látszott, csak enyhe szívnagyobbodás.

2009. febr. 22. 12:05

Amit én tudok a cukorbetegségről, hogy a hasnyálmirigy zavara, pl. gyulladása következtében zavar támad a vércukor-inzulintermelés szabályozókörben (1-es típusú cukorbetegség). Hogy ez a gyulladás a rendszertelen táplálkozás miatti kiegyenlítetlen működésből, fertőzés következtében, autoimmun folyamatok miatt, vagy másért következik be, az eredmény szempontjából mindegy. Így nem zárnám ki, hogy bármely krónikussá válni képes fertőzés, amely a hasnyálmirigyben megtelepszik, elindíthat 1-es típusú cukorbetegséget.


Azzal szintén egyetértek, hogy amikor valakinek problémája kezd lenni az egészségével, nem meglepő, ha csőstül jönnek a további bajai is.

44. Cszsuka (válaszként erre: 43. - Cand Ida)
2009. febr. 21. 22:23

Persze, közvetlenül nem, ez egyértelmű, s ebben a formában egyetértek veled:)


Szóval: a lényeg, hogy nagyon oda kell figyelni magunkra, mert helyettünk nem teszi meg senki:)

43. Cand Ida (válaszként erre: 41. - Cszsuka)
2009. febr. 21. 22:15
Így persze meg lehet kapni, hisz a candida rengeteg betegségnél jelen van és azoknak az alapja, okozója, de ezzel az erővel bárki, bármit megkaphat, ha le van gyengülve az immunrendszere. De nem minden cukorbetegnek gyenge az immunrendszere. De abban a formában, hogy a chlamydia pn. cukorbetegséget okoz, így nem igaz.
42. Cszsuka (válaszként erre: 40. - Cand Ida)
2009. febr. 21. 21:31
Nekem sem hatott a gyógyszer, pedig megállapították a refluxot, de clamydia negatív voltam. Amikor megcsináltam a candida terápiát, a reflux is búcsút intett. Soha ne zárj ki semmit. Ha egy valakivel előfordult, akkor bárkivel előfordulhat.
41. Cszsuka (válaszként erre: 38. - Cand Ida)
2009. febr. 21. 21:29
Igen, egy cukorbeteg könnyen candidás lesz, s a kikezeletlen candidával akár clamydia is jöhet. Egy idő után már követhetetlen, hogy mi volt előbb, szerintem. Lehet akár a candidából is cukorbetegség, stb...
40. Cand Ida (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2009. febr. 21. 14:22
Eek a clamydiás tünetek :-(. Engem is próbáltak refluxra kezelni vele...nem hatott, csak az AB.
39. Cand Ida (válaszként erre: 28. - Azmatics)
2009. febr. 21. 14:19
Érdekes, ez a bordafájdalom nekem is megvan! Ráadásul néha nagyon erősen, sokszor volt elviselhetetlen...néha égő, néha nyilaló. Akkor ez a chlamydia jele? És ezt egyetlen orvos sem tudja?
38. Cand Ida (válaszként erre: 27. - Cszsuka)
2009. febr. 21. 14:16
A candidának van köze, a chlamydia pneumoniaenak tuti, hogy nincs.
2009. febr. 19. 13:03

Valaki próbálta már a feketekömény-olajat (Nigella sativa, black cumin seed oil/extract)? Arról is azt olvastam, hogy a légzőszervi betegségekben különösen jó hatása van.

[link]

36. Cszsuka (válaszként erre: 35. - Azmatics)
2009. febr. 19. 12:09
Igen, egy hónap után már érezned kell a hatását és ha abbahagyod, akkor tudod meg, hogy valójában használ-e, mivel ha valamit nem érzünk, hajlamosak vagyunk nem tudomást venni róla...
35. azmatics (válaszként erre: 34. - Cszsuka)
2009. febr. 19. 11:54

Tulajdonképpen a már említett gyógyszer (a Theo.) szedésének időszakán kívül nem volt, és jelenleg sincs refluxom, a savcsökkentő gyógyszert csak azért írták fel és szedtem, "hátha" segít, mivel káros mellékhatása nem sok van. De mivel használni sem használt, abbahagytam, mert akkor minek? Lehet, hogy kicsit félreérthetően fogalmaztam, elismerem.


Az olajfalevelet kipróbálom (az antibakteriális hatása miatt), mert láttam, hogy a másik fórumban is (az excandidásban) sok jót írtál róla. Ha egy hónap múlva valamit érzek, akkor igen, de évekig nem fogom szedni hatás nélkül. Nálad az elhagyás utáni rosszabbodás gondolom jó jelzője volt annak, hogy tovább kell szedned.

34. Cszsuka (válaszként erre: 31. - Azmatics)
2009. febr. 19. 08:47

Még mindig fennáll a gyomorsav problémád? Én két dolgot tudok ajánlani tapasztalatból, de hogy neked mennyire válik be, az kérdéses.

Az egyik a Noni, ami fájdalomcsökkentő hatású és enyhén nyugtat (proxeronin), a másik az Olajfalevél kivonat, ami előszöris vírus és baktériumellenes természetes antibiotikum, másrészről segít helyreállítani a gyomorsavtermelést. Nem csökkenti, hanem segít helyreállni...

Érdemes kipróbálni. Ha már próbáltad, akkor mondom: nem elég egy dobozzal és kész. Kb. két évig szedtem folyamatosan. Mindig megpróbáltam elhagyni, de akkor kiújult- olyankor folytattam tovább. Mostmár nem szedem, csak alkalmanként mindkettőt.

33. Cszsuka (válaszként erre: 31. - Azmatics)
2009. febr. 19. 08:42

Eddig a legtutibb ez a serológiás, amit ismerek. Azt nem tudom pontosan egyre gondolunk-e az orvosoddal, de ezek az eredmények azt mutatják, hogy nagyon candidás voltál, s most nagyon jó az állapotod: nem vagy candidás.


Valójában a közérzetjavulás folyamatos lesz éveken keresztül, s lehet, hogy időnként visszajönnek a régi tünetek, de akkor neked nem szabad megengedni magadnak, hogy lelkileg visszaess, mert csak arra vár a szentem. Meg kell tanulnod keménynek lenni....:)

32. Cszsuka (válaszként erre: 30. - Azmatics)
2009. febr. 19. 08:36

Igaz, nem foghatunk mindent a refluxra, de nem árt megnézetni, ugyanis amellett, hogy esetleg candidás vagy, megbújhat néhány valódi betegség is a háttérben, amit nem árt óvatosan kezelni.

Egyébként nekem is pont egy ilyen náthás fertőzés után nem múlt el a köhögésem, fájt a nyelőcsövem, a légcsövem, a mellkasom, a hátam, a torkom és megnagyobbodtak a nyirokcsomóim. Én is candidás voltam....

És ezen kívül még rengeteg tünetem vol: találtak is egy olyan betegséget, aminek a javulását csupán befolyásolja a candida terápia, de nem gyógyítja meg.

31. azmatics (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2009. febr. 19. 07:36

Ja, még annyi, hogy 3-4 hétig szedtem is savcsökkentőt (Noacid) mégsem vettem észre semmi változást.


Egy kérdést viszont szeretnék Neked feltenni, Zsuka: van olyan módszer, ami megmondja a tutit :-), azaz kétségkívül eldönti, hogy valaki Candidás, vagy sem? Vagy csak a diéta után lehet ezt visszamenőleg eldönteni, abból, hogy segített, vagy nem? Nekem júliusban csináltak szerológiát vérből, és ezt mutatta (remélem jól fogja mutatni):


Név Eredmény Egység F Referencia Státusz

----------------------------------------------------------------------------------

CANDIDA AT Valid

Candida IgG antitest 24,9 NTU * 0,0 - 11,0

Candida IgM antitest 1,10 NTU 0,00 - 11,00

----------------------------------------------------------------------------------


Az orvosom szerint ez maradvány szintemelkedés.

30. azmatics (válaszként erre: 29. - Cszsuka)
2009. febr. 19. 07:05

Szia!


Köszi a tippet, ez az orvosoknak is kedvelt jelöltje, mert a reflux is népbetegség. Mégis, én nem hiszem, hogy reflux lenne, mert:

- tudom, hogy milyen a reflux, mert szedtem olyan gyógyszert, ami mellékhatásban _tényleg_ okozott refluxot, s állandóan égett a nyelőcsövem (Theospirex). Bár akkor sem éreztem, hogy átfolyt volna a légcsőbe, de miután abbahagytam, teljesen elpárolgott.

- nem illik be a képbe, hogy reflux egy alsó-felső légúti fertőzést követően alakuljon ki maradéktünetként

- a reflux nem szokott szezonális változást mutatni (nyáron jobb, télen rosszabb), inkább az elfogyasztot ételektől és mennyiségktől függ.

- nem hallottm még, hogy reflux nyirokcsomókat dagasztana az emberek nyakán.

29. Cszsuka (válaszként erre: 28. - Azmatics)
2009. febr. 18. 20:08

Szia!


Ezek valószínűleg visszavezethetők arra, hogy esetleg refluxos vagy. Ha nem jól zár a gyomorszáj, a gyomorsav visszafolyás miatt felmaródás lesz először a nyelőcsövön, az átterjedhet a légcsőre, s minden lélegzetvétel fáj.

Vizsgáltak már refluxra?

Amikor célunk a sav-bázis egyensúly, vagy az alapreguláció helyreállítása, ugyanolyan diétát alkalmazunk, amit a candida terápiában. Ez egy olyan diéta, ami segíti a homeosztázist.

Ha azonban candidás is vagy, akkor önmagában a diéta kevés.

28. azmatics (válaszként erre: 25. - Cand Ida)
2009. febr. 18. 19:52

Nekem a felsorolt tünetekből a következők vannak:


Fáradékonyság

Kimerültség

Hang mélyülése (ez a rekedtség miatt)

Torokköszörülés

Szív és légzési panaszok (érzékenység hidegre, füstre, erős parfümre, a fájdalom sugárzása a bordákba és a szívbe)

Mellkasi fájdalom típusos lokalizáció és jelleg nélkül - ez kissé más, kifejezetten a légcső vonalában volt mindig a fájdalom, esetleg onnan oldalra sugárzik

27. Cszsuka (válaszként erre: 15. - Cand Ida)
2009. febr. 18. 19:16
Semmi köze? Ha belegondolsz az összefüggésekbe, nagyon is lehet köze..
26. Cszsuka (válaszként erre: 25. - Cand Ida)
2009. febr. 18. 19:13

Szia!


Nekem ugyanezekkel a tünetekkel Clamydia negatív volt, csak a Candida volt pozitív. Szerintem a kettő karöltve jár, bármelyik is alakul ki előbb, ha nem kezelik ki, társul a másik is.

25. Cand Ida (válaszként erre: 23. - Azmatics)
2009. febr. 18. 16:29

Baján vagy egy lelkiismeretes infektológus, ő rengeteg vizsgálatot megcsinál, hogy előbbre jusson. Őt tudom ajánlani. A hozzászólások elején nagyon jó összesítő van a chlamydiáról, ahogy halad előre a betegség, így jönnek a tünetek sorban. Erre magamtól nem jöttem volna rá, ha nem tapasztalom meg!

A sorrend:

Fáradékonyság

Fáradékonyság terhelésre fokozódó

Kimerültség

Rossz közérzet

Hőemelkedés

Láz

Magas láz -

Fej

Fejfájás ((Homlok, fejtető, tarkó, halánték tájék))

Hang mélyülése

Torokfájás

Torokköszörülés

Fejfájás

Szív és légzési panaszok

Mellkasi fájdalom típusos lokalizáció és jelleg nélkül

Terhelésre fokozódó nehézlégzés

Apró, száraz köhécselés

Improduktív köhögés

Krónikus köhögés

Kínzó, száraz köhögés

Köhögés tapadós, mucosus köpetürítéssel

Köhögési roham

Rövid és szapora köhögés rohamokban


Pontosan ebben a sorrendben zajlik le, ahogy halad az idő! Én 2-2.5 év alatt jutottam erre a szintre a kezdetektől. A kezdetben nincs láz, majd nagyon magas (40-42C Mikor lezajlik az akut tüdőgyulladás, utána sokáig a hőemelkedés megmaradt, majd a köhögési rohamokat kisérte nálam csak (38-38.5 C) láz.

EBV is lehet krónikus, sőt ritkán kialakulhat a mononukleózis többször is, bár ritka.

Koleszterinem nekem is magas, de nincs oka, hogy mitől?! Már azt mondták, biztos családi...de a családban senkinek sem magas :-))) és nekem is csak mióta beteg vagyok.

MRSA-t nálad néztek?

A gyulladásra vannak ötleteim, amik nekem beváltak és homeos cucc a nyirokcsomókra, ami engem a műtéttől megmentett!

Jobbulást neked!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook