Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok fórum

Chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae tapasztalatok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
144. bombyx
2010. nov. 9. 16:14

Ezt még kihagytam:

A lúgosítás is megoldás a gomba ellen, megfelelő teával, élelemmel vagy lúgos ivóvízzel.

143. bombyx
2010. nov. 9. 16:08

Sziasztok!

Anyukámnak találták a fent említett két betegséget és, mivel a blogomat nem ajánlhatom ide másoltam, amit írtam, mivel láttam, hogy a candida összefüggést is említettétek. Talán tudok ebben segíteni.


Azért írok erről a betegségről, mert más fórumban találkoztam a tünet megoldásának kérdésével, méghozzá más betegséggel összefüggésben (chlamydia pneumoniae), amely betegségre gyakran antibiotikumos kúrát rendel az orvos.

Azt viszont sok helyen olvasható, hogy az antibiotikum pontosan felboríthatja az emberben ennek a gombának a kényes egyensúlyát.

Mivel jómagam sokáig szedtem antibiotikumot visszatérő mandula, később, amikor kivették torokgyulladásban (amelyet már önmagam megoldottam, hogy többé ne kelljen szedni -1 éve nem élek velük:) természetesen engem is elért ez a tünet.

Sokáig szenvedtem benne, amikor végre megértettem, hogy mi okozza, és találtam rá módot, hogy a kiváltó okot szüntessem meg, vagyis az antibiotikum szedését. Természetesen emellett állandóan odafigyelek a táplálkozásomra, kerülöm a sok szénhidrátot, nem fogyasztok cukrot, helyette más, teljesen természetes édesítőket használok , ellenben sok nyers zöldséget és gyümölcsöt eszem.

Amikor mégis túlságosan áthágom ezt a szabályt az egy teát használok, amely fűzfa alkotórészek keverékéből áll, és természetesen mellette még szigorúbb diétát folytatok.

A neten rákeresve találhattok "gyengéd" kezelési módot is a candidára.

Sajnos sem honlapot, terméket nem ajánlhatok így privát segítséget tudok csak ígérni:)

142. Cand Ida (válaszként erre: 141. - 3ff2b061dc)
2010. aug. 28. 21:09
Kedves Cactoos! Sokáig nem jártam erre, csak mostanában nézek be újra. Gondolom azóta sikerült találnod valakit, sajnos én sem tudok neked igazán segíteni ebben. Baján van egy orvos, ő figyelt egyedül rám emiatt és kezelt. Az ő elérhetőségét meg tudom adni.
2010. febr. 25. 22:26
Kedves Cand Ida!olvastam több hozzászólásodat,nálam is clamdydia pneu-t és mycoplasma pneu-t találtak.nagyon szeretnélek megkérdezni,h Te kiihez fordultál,nagyon hálés lennék,ha tudnál segiteni,esetleg privátban is irnék Neked.köszönöm,ha válaszolsz!
140. Cand Ida (válaszként erre: 139. - Cand Ida)
2010. febr. 8. 13:06
Baján van egy infektológus, ő engem elég rendesen kivizsgált...igaz van néhány vizsgálat amit ő sem csinált meg, de a többihez képest csak dicsérni tudom.
139. Cand Ida (válaszként erre: 137. - Fanatic)
2010. febr. 8. 13:05
Na, most olvastam...ismerős! Azaz ismerem! Nálam se tett keresztbe egy hajítófát sem, a legnagyobb gondja az volt, hogy saját felelősségre abbahagytam a szteroidot...fel is írta a kartonomra! Majd kiderült a candida és még ekkor is erősködött, hogy szedjem, holott köztudott, hogy gombásodást okoz. Nehezen, de felírta a gombaírtót, de semmilyen más vizsgálatot nem csinált. Ő infektológus és talán immunológus is, rengeteg vizsgálatot csinálhatott volna, de helyette papirokat iratott alá, ha meghalok, levédje magát, ne menjen börtönbe. Igen, ő orvos, és nőből is van...de milyenből????
138. Cand Ida (válaszként erre: 136. - Fanatic)
2010. febr. 8. 13:01

Mi volt a Lászlóban a lázambulancián? Ha gondolod magánlevélben írj nyugodtan. Én is voltam...nagyon hasonlóak a tapasztalataim...egyenesen iszonyatos! gyanítom ugyanazzal az orvossal beszéltél, azaz drnő.

A candidát itt se akarták kezelni nálam először, pedig az ő laborjuk is kimutatta.

137. Fanatic
2010. jan. 22. 20:09

Na, ide is feleslegesen mentem.

Se meg nem hallgatta a mondandómat, se a lelelteimet nem olvasta el. Ráadásul a férjemet azzal traktálta, hogy az egyik kórokozó IGM-je negatív, ezért neki nem is kell megcsináltatni, meg különben is minek. Erre visszamentem a szobába, és közöltem, hogy nem készült IgM-vizsgálat. Előtte 5 perccel beszéltük meg, hogy nem volt. Pökhendi némber volt az "orvos".

136. Fanatic
2010. jan. 21. 17:44

A Borreliát kivéve, minden kórokozóval összefutottam , amit egy ilyen reumás vérvizsgálatnál néznek.

Igazad van az idős bácsi, például a Candida-problémát nem volt hajlandó elfogadni, hiába volt leírva.

Holnap megyek a Lászlóba, valami lázambulanciára, bár nem hiszek benne, mert az orvos már a telefonban el akart hajtani, de soroltam, hogy mi mindenen mentem át, erre megtörten odaadta az asszisztensnek a telefont.

2010. jan. 20. 14:48

Sajnálom, nagyon nehéz lehet. Ha a környezeted magától nem veszi észre, hogy szükséged van a segítségükre, hiába kéred. Tényleg az a legjobb, ha az ember önálló tud lenni és ellátja önmagát.

Kitartás!!! Erre mindenképp szükséged van!

Az idős bácsira jó, hogy rátaláltál, de nem biztos, hogy mindenben megoldást jelent...talán egy másik ilyen lelkiismeretes orvossal is össze kéne futnod, hogy sinen legyél. mennyire biztos, hogy reumatikus a gond? Mert a chlamydia pn. és az Epstein B. is okozhatja. A tbc és az atipusos tbc is képes megtámadni a csontokat. Ezeket nálad nézték? Sajnos csak azokban tudok tanácsot adni, amiket nálam vizsgáltak.

134. Fanatic
2010. jan. 19. 18:14

Orvost sikerült találnom, egy idős prof. személyében a Kútvölgyi Immunológiáján. MInden egyes leleltemet elolvasta, sőt még le is szúrt, mert nem vittem mindent magammal elsőre. Volt, hogy 3,5 órát voltam bent nála, közben a többiek meg kint vártak, és hetente csak egy fél napot rendel. Képzelheted.

Csak az a baj, hogy mindent kézzel írt, így senki sem olvassa el, ráadásul fel vannak háborodva, hogy miért nem tanul meg valaki számítógépen dolgozni. Nos, legalább 75 éves, és olyan agya van, hogy lehidaltam tőle, de egy félnapos nem túl jól fizetett munkáért nem hiszem, hogy elvárható lenne az ő korában, hogy megtanulja a szgépet kezelni.

Szóval a diagnózis adott, legalábbis az immun. Most soros a reuma, mert potyognak a könnyeim a fájdalomtól.

Kálvária. Még itthon is megkaptam, hypochonder vagyok, hogy azért vagyok beteg, hogy a párom foglalkozzon velem. Közöltem vele, előbb rajzoljanak körbe, minthogy rá legyek utalva, de sajnos úgy tűnik, rá leszek, ha tényleg arthritis. Ezért próbálok mindent kideríteni, mert még az eltiltott mozgásokkal végzendő takarítási folyamatokban sem igazán hajlandó a férjem segíteni, mondván, "miért szívjon ő, hogy helyettem kell dolgoznia". Jó lenne, ha rendbe jönnék, mert kb. az eredeti önmagam 40%-os fordulatán élek.

133. Cand Ida (válaszként erre: 132. - Fanatic)
2010. jan. 18. 11:29

Ha ajánlhatok valamit, csak a legfontosabb leleteket vidd magaddal, szépen lefűzve, sorrendbe téve, a zárójelentéseket előre téve. ezt kövessék azok a vizsgálatok, amik kimutattak valamit és ezután jöjjön minden olyan, ami negatív lett. A zárókban a vérkép úgyis benne van, de az utolsó vérképről nem árt egyet betenni. Nincs orvos, aki ennyi mindent tisztességgel végig is tudna nézni és el se lehet várni -sajnos - hogy a futószallagon menő egészségügyben ezt kivitelezze, így neked kell szelektálnod. És ha sikerülne találnod egy idős, már alig praktizáló, nyugdíjas orvost, az lenne a csúcs...neki van ide és lelkiismerete is bogarászni. Tudom ezt nehéz...

Sajnos hasonló cipőben járok, mint te a kálváriámmal, de én már sínen vagyok...épp amiatt, mert egy lelkiismeretes, nyugdíjas drnénit találtunk...vagy ő engem? :)

És sajnos magad miatt mindig és mindig újra kell kezdened és menned, mert senkinek sem olyan fontos a te egészséged és életed, mint magadnak! Én azt ajánlom, ne add fel, addig menj, amig képes vagy rá és higgy a gyógyulásodban :)

132. Fanatic
2010. jan. 13. 19:28

Szia,

kétszer volt Candida a véremben, mindkét pneumoniae-val találkoztam, Cytomegalovírus és még Epstein Bar is volt, de ez utóbbiak IgM-je negatív.

Egyelőre most várom a nőgyógy. vizsgálat eredményét, mert a vérképből, állítólag nem egyértelmű, mármint a háziorvosom szerint. A reumaorvos szerint igen, viszont várjuk a nőgyógy. eredményt.

Iga immundeficitem, kevés fehérvérsejtem, Hashimoto Thyreoditisem van.

A fülem, inkább belső fülgyulladást produkál, egy ízben, úgy szédültem, hogy karácsonykor kórházba kerültem, mert cikáztak a szemeim.

Most új orvoshoz küldtek a Lászlóba. Tele van a cipőm. 5-6 év alatt kb. 4-500 leletre tettem szert, és ezt akarják kibogozni 15 perc alatt.

Nem akarom újrakezdeni.

131. Cand Ida (válaszként erre: 130. - Fanatic)
2010. jan. 13. 18:52

Szia!

Sajnos én csak részben tudok tanácsot adni...nem vagyok orvos és közben kiderült nálam a chlamydia pn. és a mycoplasma pn. okozza a fő gondot. Annak idején nagyon beleástam magam ebbe, de azóta sokat felejtettem. Van egy angol nyelvű oldal, aminek a linkjét el tudom küldeni, ott sokaknak ment rá az izületeire az a baktérium, sok jó tanácsot lehet olvasni.

Kapsz valamit a chlamydiára? Mert az is megtámadja az izületeket, csontokat és igen alattomos, nehezen írtható ki. A mycoplasma hasonló és többségében "együtt dolgoznak". A felsőlégúti problémákat is okozhatja a chlamydia pn. és a mycoplasma is. Autoimmun irányában gondolom vizsgáltak.

A cukorra azt tudom mondani, hogy ne egyél cukrot, a cukorbetegség sokszor így kezdődik. Inkább gyümölcsöket egyél nyersen, s ha leesik a cukrod 100%-os gyümölcslevet, az hátha felviszi. Ha más nem a szőlő biztosan.

A fülproblémára tudok egy cseppet, ami nagyon jó és hasznos, ha érdekelne, magánlevélben elküldöm a linket, hogy láthasd, elolvasd.

Gomba irányában vizsgáltak?

Jobbulást!

130. Fanatic
2010. jan. 11. 21:34

Sziasztok,

úgy tűnik arthritisem van, és reaktív lehet, hisz az alábbi eredményeket kaptam, amit nem értek teljesen:

Chl. Pneumoniae, Cytomegalovírus, Mycoplasma IgG pozitív, IgM negatív - eddig rendben.

Chlamydia trachomatis at, IgA pozitív, IgG kétes,

Epstein-Barr vírus at, EBNA-IgG pozitív, EA-IgG kétes, EBV-IgM negatív, VCA-IgG pozitív.

Ez utóbbi kettőt nem értem, hogy ez most élő fertőzés vagy épp fellángoló? Lehet, hogy csak reaktív Arthritis?

Tudtok segíteni ennek a megfejtésében?

Már 5 éve járok orvostól orvosig, közel 300 papírom van már különböző

helyekről, de eddig senki sem tudta, hogy mi a bajom.

Állandó jobb alhasi fájdalmaim, keresztcsonti, derék, nyak, farizom, combforgó, talpközép fájdalmaim vannak, ami hol jobb, hol rosszabb, de úgy vettem észre, ha gyengül valamitől az immunrendszerem, pl. influenza elleni injekció, akkor jobb lesz. Száraz a szemem, a nyelvem ég, néha akkora, hogy csoda, hogy elfér a számban. A felszínén repedések vannak, és olyan a nyálam, mint a víz. Folyamatos arcüreg- és fülgyulladással küzdök. Ha nem iszom ACC-t, akkor már fáj is a fülem, mert elzáródik a fülkürtöm.

Borzongok és ráz a hideg. Nyáron 26 fokban már melegítőben vacogok esténként. Ingerlékeny, és morcos vagyok, állandóan fáradt, és már 10-20 perc állás után potyognak a könnyeim a fájdalomtól.

Iga immundeficitem van, és Hashimoto Thyreodotisem. Ezenfelül felborult a Prolaktin szintem, és a Parathormon hol jó, hol túltermelést mutat. A cukrom viszont étkezések után leesik, édes ételek után pedig még jobban leesik. Továbbá kevés a fehérvérsejtem.

Szóval aggódom a kilátásaim miatt.

Segítsetek, ha tudtok.

Köszönöm.

129. Cand Ida (válaszként erre: 128. - Cand Ida)
2009. máj. 31. 16:02

Utána néztem, ez egy másik típusú chlamydia.


A betegség oka: A Chlamydia psittaci nevű baktériummal fertőzött papagáj (elsősorban arapapagáj és afrikai törpepapagáj), ritkábban galamb, kanári, baromfi tollából származó por belégzése, illetve az állat csípése okozza.

2009. máj. 30. 18:01
Állítólag galamboktól is lehet kapni chlamydia pneumoniae és mycoplazma pneumoniae-t?
127. FHelga
2009. máj. 19. 18:45
Köszi a segitséget azért.
126. Cand Ida (válaszként erre: 125. - FHelga)
2009. máj. 18. 20:15

Szia!

Én ebben nem fogok tudni segíteni, mert amire te vagy kiváncsi, az a chlamydia trachomatis és ami nekem van és ebben a topikban is szó van róla, az a chlamydia pneumoniae. Az előbbi nőgyógyászati probléma, az utóbbi a tüdőt és egyéb szerveket érint. Mindkettő kiírtása nehéz, mert alattomos, Doxyt szoktak rá adni...de sokat nem tudok róla.


Esetleg ez segíthet:


[link]

125. FHelga
2009. máj. 18. 19:59
Sziasztok!!Csatlakoznék hozzátok,hátha tudtok tanácsokat adni.Lassan 1,5 éve próbálkozunk a babával,de sajna nem jön össze.A dokim most kezdett el végre rendessen kivizsgálni,ugyan két nap múlva megyek hozzá de jó lenne addig is valami infót kapni a kérdéseimre.Még nem jött meg minden labor eredményem,de egy bizonyos RUG szint 87szerese a normálisnak.Valaki azt mondta nekem,hogy ez Chlamydiára utal.Nem tudom ebből mi lehet igaz,mert sehol nem találok erről semmit.Jó lenne ha valaki itt tudná mi is ez.
124. Cand Ida (válaszként erre: 123. - Azmatics)
2009. máj. 14. 18:20

Hanyagolják ezt a topikot! :( Sajnos!


A durva az, hogy az egyik labor kihozza, a másik nem és a két vérvétel között 1 hét volt! És ezt már más eredménynél is tapasztaltam.

123. azmatics (válaszként erre: 122. - Cand Ida)
2009. máj. 14. 17:50

:-( Szomorúan hallom. Szívesen megtudnék azonban többet mostmár ezekről a vizsgálatokról, hátha itt a többi fórumossal sikerül valamit kiokoskodni. :-)


Igen, a sapka sem kell már, és kabát sem :-D

122. Cand Ida (válaszként erre: 118. - Cand Ida)
2009. máj. 14. 17:36

Ma lett kész egy másik véreredményem...és sajnos mégsem negatív a cnp és mycoplasma pn. vagy másodlagos fertőzésem van vagy krónikus mindkettő.

Mégsem írtottam ki?!

2009. máj. 14. 17:19

És a sapka is eltünt? :)

Ez milyen szuper! :) Gratulálok! Ugye örülni azért mersz? Naná! :)

120. azmatics (válaszként erre: 118. - Cand Ida)
2009. máj. 13. 23:51
Hát, tulajdonképpen mondhatom, hogy meggyógyultam, csak nem szeretem elkiabálni a dolgokat, nem mintha nem állnék hozzá pozitívan, csak tapasztaltam én már fura dolgokat. Így inkább csak egyszerűen örülök, hogy most semmi bajom sincs. :-)
119. Cand Ida (válaszként erre: 117. - Azmatics)
2009. máj. 13. 17:25
Meg is nézem, bár közben én is okosodtam :) Na, ez az előrelépés!
118. Cand Ida (válaszként erre: 116. - Azmatics)
2009. máj. 13. 17:24

Örülök, hogy jobban vagy,bár reméltem, hogy már meg is gyógyultál! :)

Nálam is csoda történt, a chlamydiás és mycoplazmás leletemen is a friss fertőzés negatív lett! :) Ilyen már évek óta nem volt! Abbahagytam minden antibiotikumot, maradt az immunerősítés és az akupunktúra...úgy tűnik remekül reagálok rá. Viszont az alap maradt, tehát bele kell törődnöm, hogy nem a chlamydia np. okozza...de ezen a téren is van előrelépés! :)

2009. máj. 13. 12:33
Közben láttam, hogy nyitottál egy topikot, így oda írtam...
2009. máj. 13. 11:23

Szia!


Igen, eléggé jól vagyok, de most eszembe jutott, hogy visszanézek, elvégre nem szép dolog csak úgy lelépni, ha valaki jobban van :-) Igen, nagyon szívesen segítek, amit tudok, bár most már újra keresnem kell az oldalakat, de nem probléma. Nálad mi újság? Sokadik orvos? Esetleg javulás?

115. Cand Ida (válaszként erre: 78. - Azmatics)
2009. máj. 10. 10:18

Szia!

Hogy vagy? Régen hallottam rólad. Remélem ennek az az oka, hogy már teljesen kigyógyultál a problémádból :)

Említetted a TBC-t...az atipusos tbc-nek hol tudnék utánanézni? Van ötleted? Sehol sincs róla semmi...még külföldi oldalakon se, annyira ritka.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook