Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Chevrolet Lasetti problémám van, tudna egy autószerelő segíteni? fórum

Chevrolet Lasetti problémám van, tudna egy autószerelő segíteni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2012. nov. 7. 06:48
Nekem is más tipusú autóm van,a sárga lámpa nekem is kétszer már kigyúlt.Szerelő átnézte,de előtte mire odaértem elaludt.Zavar van a rendszerben,nálam a benzinben volt a hiba,oda többször nem megyek,azóta semmi baj nincs.Nálam rendesen müködött a fék és a kormány is.
2012. nov. 7. 06:14
Tudom szőke kérdés, de a kocsi leírásában nem szerepel erről valami? Ott a műszerfal leírásánál meg van adva melyik ikon mit jelent, és ha nem sárga lámpát írnál, hanem kicsit konkrétabbat, akkor én is meg tudom kérdezni, hogy mi baja lehet. Nekünk másmilyen autónk van, de én már egy csomószor kinyomoztam a kézikönyv alapján, hogy mi lehet a baja. Viszont az, hogy nem tudsz fékezni és kormányozni... hát nem tudom... én biztos hogy nem ülnék a volán mögé, mert egy ilyen hibás autóval nem szabadna közútra menni. Az, hogy eddig félre tudtál húzódni, a szerencsén múlott... de arra nem lehet alapozni! Téged megvéd a kaszni, de a gyalogosokat pl. mi védi meg egy irányíthatatlan többtonnás járműtől? Nem károgás gyanánt (pedig annak tűnik), de amíg nem menetbiztos az autó, és nem tudod mi baja van, inkább tartsd távol a slusszkulcsot az indítótól!
2012. nov. 7. 00:22
Szia! nekem párom autószerelő, de azt mondja látni kéne hozzá, mit jelez az ábra ami kivillan? mikor csinálja? pl van-e bizonyos fordulatszám vagy hőmérséklet amikor csinálja? Gyakorlatilag sok minden lehet, lehet computer, lehet ac pumpa, lehet szonda vagy szenzor... Ez szakaszos probléma lehet ezért nem mutatott semmit a gépük. Kormányozni azért volt nehéz, mert elment a szervód ahogy leállt a gépezet... A féken és a kormányod egyaránt..
2012. nov. 7. 00:18

Nem kötelező szervizre kellene vinni az autót? Milyen ábrát mutat a sárga kijelző?

Egy bizonyos kilométer után mára szervizbe kell vinni a verdát, ott karban tartják a motort. Olaj és olajszűrő csere, légszűrő, esetleg ékszíj stb.

De lehetséges, hogy az injektor halt be a kocsin. Benzin üzemű?

2012. nov. 6. 23:36

Jeges úton könnyen ki lehet egyenesíteni a kanyart, ha nem tudsz előtte fékezni.

Jó az a sok az elektronika az utóba, de régen is megvoltunk nélküle.

3. c8ec504c40 (válaszként erre: 2. - Sopianae)
2012. nov. 6. 23:27
Hát, én eddig még mindig félre tudtam húzódni...
2012. nov. 6. 22:04

A Calibránknál is kivillant a sárga lámpa, majd leblokkolt az egész autó és az árokba kötött ki és tk lett egy 2 tonnás vas.

Semmit nem lehetett vele kezdeni menet közben...

2012. nov. 6. 21:56

Aki tudna segíteni: egy sárga jel gyullad ki állandóan, ami gyakran villog is. Ez még nem zavarna, de a legnagyobb baj az, hogy újabban menet közben - volt, hogy 90 km-es sebességnél is "leállt", vagyis "elment a gyújtása, nem tudtam fékezni, a kormányt alig tudtam elforgatni, hogy félreálljak...". Nagyon ijesztő, lassan már alig merek a volán mögé ülni. A szerelő nem tudja mi baja :( a gépük nem jelzett ki hibát.

TUDJA VALAKI, ESETLEG FÉRFI PÁRJA, AKI AUTÓSZERELŐ, HOGY MI BAJA LEHET A KOCSIMNAK??? ELŐRE IS NAGYON NAGYON KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook