Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cescemő- és kisgyermekgondozó fórum

Cescemő- és kisgyermekgondozó (beszélgetős fórum)

2015. ápr. 5. 11:25
végul mi lett? elvegezted ezt akepzest?
2012. dec. 6. 18:12

Mert nem csak csecsemők töltik az idejüket bölcsődében. Általában 8hó-42hó-ig vannak gyermekek.

Ha netán csecsemőotthonban fogsz elhelyezkedni, ott vannak igazán csecsemők, de ott is vannak nagy létszámban nagyobb gyermekek. Kimondottan gyermek dalokat tanítanak, hogyan fejleszd és játsz velük. Megtudod, hogy melyik a "tiltott".

2012. dec. 1. 18:46

Az utolsó választ nem nagyon értem de nem lényeg...

Azért kérdeztem rá a korra, mert nem értettem hogy ahhoz, hogy dúdolgassak vagy énekeljek egy csecsemőnek, miért kell ének-zenét tanulnom. Miért nem elég az amit általános iskolában tanultam. Azt tudtam, hogy egy óvodában dolgozónak aki kb. 3-6 évesekkel foglalkozik, már tudnia kell énekelni.

2012. dec. 1. 17:57

Már ne haragudj, de ha ilyen kérdést teszel fel, akkor nem vagy alkalmas erre a hivatásra.

A születés pillanatától sőt már a terhesség ideje alatt is szükséges...

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2012. dec. 1. 12:59
Így ergo- a dadának is, gondózónak is kell tudni. És az kimaradt hogy gyermekotthonban is elhelyezkedhetsz ezzel.
2012. dec. 1. 12:57
Pont a szomszéd csaj tette le ezt a képzést, elsősorban óvódában dadaként és bölcsődében tudsz elhelyezkedni. Ma már minden óvónőnek kötelező ha jól tudom az ének -zene, ahogy a nyelv ismeret is. Mivel a kicsiket kell énekelni is tanítani, ahogy idegen nyelvre is.
2012. dec. 1. 12:57
Szia. Nekem a végzettségem. 0-3 éves korú gyermekekkel lehet utána foglalkozni. Én bölcsődében dolgoztam, de lehet gyermekotthonban, meg ilyen idős korú gyermekeknek létrehozott családi napköziben is elhelyezkedni. Ének azért kell, mert ilyen piciknek is kell éneket hallaniuk, és meg is nyugtatja őket.
2012. dec. 1. 12:56

Bölcsődében, csecsemőotthonban dolgozhat, 0-3 éves korú kicsiket gondoz.

Ha rákeresel a "csecsmő és kisgyermekgondozó"-ra, rögtön az első találatokban megtalálod a részletes választ.

Ének-zene: gondolom szabad a babákat ricsit dúdolgatva, ringatni :)

2012. dec. 1. 12:37
Néztem a képzés óratervét, miért kell ének-zene óra? Hány éves korú gyermekekkel foglalkozik az akinek ilyen képzettsége van? Milyen helyeket lehet betölteni vele?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook