Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Cerazette vagy spirál? fórum

Cerazette vagy spirál? (beszélgetős fórum)


24. 3f54929e3a (válaszként erre: 12. - 458101abbf)
2012. júl. 14. 16:37
Bocsanat spiralra gondoltam.
23. Annie1130 (válaszként erre: 21. - 458101abbf)
2012. júl. 14. 16:27
Ezt most nagyon durván kisarkítottad!
2012. júl. 14. 16:16
Nekem spirálom van. A második gyermekem után volt az első, amikor a harmadikat terveztük levetettem és fél évre rá (ebből három hónap regenerálódásiidő volt) megfogant a harmadik gyerkőc. Most a negyedik gyerkőc után ismét spirálom van, nekem nincs problémám vele. Viszont nekem az orvosom elmondta, hogy a leggyengébb fájdogálásnál is azonnal keressem meg, nehogy gyulladás legyen.Eddig semmi baj nem volt. Igaz a második még csak másfél éve van fenn az elsőhárom évig volt.
21. 458101abbf (válaszként erre: 20. - Annie1130)
2012. júl. 14. 16:07
Valószínűleg egy nemi hormont tartalmazó kényítmény többet hat a szaporodási készségre, mint egy szappan vagy a legmocskosabb nagyvároti levegő. Persze önnyugtatásnak biztos nagyon jó, hogy csak ici-poici szelet.
20. Annie1130 (válaszként erre: 19. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 14:24
A meddőségi probléma egy komplexebb kérdés és gyakran semmi köze a fogamzásgátló tablettákhoz!A stressz, a környezeti hatások, amit megiszunk, megeszünk, belégzünk, magunkra kenünk, és még sorolhatnám, mind felelős ezért. A hormonális fogamzásgátlás csak egy szeletkéje a tortának, amitől felborulhat a törékeny egyensúly...
2012. júl. 14. 14:18
Agyba-főbe szedik az ilyen-olyan a fogamzásgátlókat, aztán meg éveken át kezelik őket meddősséggel... Az intézetek meg jól megélnek... meg a gyógyszergyártók is. Jut is - marad is.
18. Annie1130 (válaszként erre: 17. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 14:08
Egyetértünk!
2012. júl. 14. 13:49

A női szervezet egy roppant érzékeny műszer.

A legtöbbször megtorolja a külső beavatkozást.

Nem lehet büntetlenül megtéveszteni, becsapni.

16. Annie1130 (válaszként erre: 15. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 13:32
Én ismerek egy pár nőt a környezetemben, aki a spirál mellett esett teherbe, és sajnos olyat is, akinek olyan gyulladása lett tőle, hogy soha nem is lehetett gyereke. Nem kampányolok a gyógyszerek mellett, de ha az orvoz nem ránézésre írja fel,ahogy sajnos legtöbbször szokás Magyarországon, hanem alapos kivizsgálás előzi meg, akkor le lehet csökkenteni a mellékhatások kockázatát. Ami meg a hatékonyságot illeti, az önmegtartóztatás bizonyult eddig csak 100%-osnak.
15. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 4. - Annie1130)
2012. júl. 14. 13:26
Ahogy megszokjuk a koronát a szánkban, a függőt a fülünkben, úgy a spirált is... Érdekes, hogy pl. az ún. "Szontágh-hurok" mellett alig következett be terhesség a szakirodalom szerint.
14. border05 (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2012. júl. 14. 11:33
nekem hagyományos spirálom van, és bevált
13. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Tundike77)
2012. júl. 14. 11:30
Minden külsőleg bejuttatott dolog a véráramba kerül és igen is a máj bontja le! Legyen az a bőrőn keresztül a szervezetbe juttatott krém, vagy a hormontartalmú spirál...
12. 458101abbf (válaszként erre: 11. - 3f54929e3a)
2012. júl. 14. 10:01
Hüvelygyűrűből nem létezik hormon mentes, és nem feltetetni kell, azt magadnak helyezed fel, majd veszed ki havonta.
2012. júl. 14. 09:57
cerazettet nem akarok semmikeppen de a huvelygyuröröl is nagyon sok rosszat hallottam lehet, hogy az lesz felrakatom a huvulygyurut de sajnos abbol sem valaszthatom a hormonosat es nagyon de nagyon vigyazunk majd vagy ovszerrel kombinaljuk majd. De ez a paromnak nem fog tetszeni, hogy ovszert kell hasznalnia de most ez van pont es kesz. De az is biztos nem tudnek elvetetni egy gyereket nem lenne szivem hozza.
2012. júl. 14. 06:41
Hüvelygyűrű.
9. 458101abbf (válaszként erre: 1. - 3f54929e3a)
2012. júl. 14. 05:51
A carazette tájékoztatójában is benne van a mellrákra való nagyobb esély. Én nem szedném.
2012. júl. 14. 05:23
Én a spirál mellett döntöttem,mert nálam is a fogamzásgátló már kockázati tényező...dohányzom,35 éves vagyok,+marha erős menszesz. Én a mirena-t rakattam fel,ez biztonságosabb,mint a hagyományos.Tudom drága,de ha leosztom 5 évre,olcsóbb,mint a tabletta. nagyon sok tapasztalatom még nincs,mert 3 hete van fenn,de különösebb panaszom nincs,csak pecsételgetek,de ez normális az elején,ha utána olvasol a mechanikájának.Ez a méhen belül bocsátja ki a hormont,tehát biztosabb,mint a hagyományos,és nem terheli meg úgy a szervezetet,mint a tabletta(pl kikerüli a májad :) )persze végig kell rágni a dolgot,jómagam is 1 évig dilemmáztam rajta,hogy fel tetessem e,de végül emellett döntöttem. a hagyományos spirálon nem is gondolkodtam,mert én is sok rosszat hallottam róla, az én barátnőm is terhes lett mellette :(
2012. júl. 14. 05:12
nekem sok ismerősöm esett teherbe spirál mellett... most is 3hete tudtam meg a legújabb nem várt terhességet...na erről ennyit
2012. júl. 14. 02:42
Megértem a dilemmádat. Én már szültem és mivel iszonyat visszeres a lábam, én se szedhetek már fogamzásgátlót (meg most amilyen szétszórt vagyok, heti hármat ha bevennék) a spirál mellett döntöttem. Megmondom őszintén, annyira nem bízok benne, hogy még a libidóm is a béka feneke alá esett. 1 hónapja tették fel, azóta egyszer szexeltünk, akkor is inkább úgy intéztem, hogy ne kerüljön belém cucc.
5. 3f54929e3a (válaszként erre: 3. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 00:45
Hát nem tudom de szerinted milyen a spirál használsz vagy?
4. Annie1130 (válaszként erre: 3. - 3b1a5ec920)
2012. júl. 14. 00:42
Szerintem azért nem mindegy, hogy rajtad, vagy benned van valami...
2012. júl. 14. 00:40
A gyógyszerrel megerőszakolod a szervezetedet. És még nem tudni, mi lesz a következménye. A spirál mégis csak egy mechanikus eszköz. Ha elviseled a körömlakkot, a szemspirált, a rúzst, az ékszert magadon, akkor a spirál sem fog gondot okozni. először többször gondolsz ugyan rá, de megszokod a gondolatot.
2012. júl. 14. 00:39
Én szedtem régebbben a Cerazettet. Nekem bevált, de ez egyéni tapasztalat, nem biztos, hogy neked is be fog. Annyi, hogy mivel másképp fejti ki a hatását,mint az ösztrogénes gyógyszerek, így egy picit bekavart az első pár hónapban, de nem volt vészes.
2012. júl. 14. 00:36
Ma voltam orvosnál és elvileg csak azért mentem volna, hogy meghosszabbítsam a fogamzásgátló szedését de mivel feltettek egy pár kérdést és kiderült, hogy én nem szedhetek fogamzásgátlót mert elég nagy esélyem van arra, hogy mellrákot kapjak mert ugye anyukám mellrákos lett és elég fiatalon. Ezért az orvos mondta, hogy nagyon erősen nem ajánlja a fogamzásgátló szedését. Ajánlott két védekezési módszert az egyik a cerazette a másik pedig a spirál de a cerazette ellen vagyok amiket olvastam róla. A spirált meg nem tudom nekem olyan ridegnek tűnik, hogy a méhemben van egy idegen anyag ami mellett mellesleg nagyobb százalékos esélyem van a teherbe esésve sőt ráadásul azt olvastam a spirált olyan nőknek ajánlják csak akik már szültek egy gyereket. Hát nem tudom nagyon tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak. Az óvszerben én meg nem bízom mert volt már egy jó pár bajunk belőle. A fogamzásgátlót pedig eddig 5 évet szedtem és jó volt nagyon bevált ezért sem tudom, hogy mitévő legyek, ötletek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook