Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cégvagyonból magánvagyon fórum

Cégvagyonból magánvagyon (beszélgetős fórum)

27. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 26. - Lindi1)
2011. febr. 20. 13:54

Szerintem meg nem kell ezt túlmisztifikálni és valami szamaritánus akciónak feltüntetni.


Ez egy üzleti lehetőség minden szereplő részéről, mindenki jól jár vele valamiért (különben nem lenne értelme).

26. lindi1 (válaszként erre: 25. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 20. 13:51
Az a baj , hogy nagyon nehéz a mai világban elmagyarázni az embereknek , hogy nem mindenki akarja őket átvágni hanem vannak olyanok is akik segíteni szeretnének. Csak annyi a rossz tapasztalat az emberekben , hogy már már szó szerint viszolyognak attól , hogy ha valaki megkeresi öket bármilyen jóóóó ajánlattal. Hát reméljük , hogy tudunk majd idővel változtatni az emberek gondolkodásmódján......
25. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 24. - Lindi1)
2011. febr. 19. 15:35

Igen, az:)

Szerintem a sokak számára bejáratott megoldásként működő számlavásárlásál is jobb. Egyrészt, mert ez legális (szemben a fiktív számlákkal), másrészt meg ezzel ténylegesen lehet a magánvagyont is gyarapítani úgy, hogy a többi legális megoldással szemben ennek sokkal kevesebb adó- és járulékvonzata van.

24. lindi1
2011. febr. 19. 09:09
Na mindegy 100 szónak is egy a vége,az én meglátásom szerint ez egy jó lehetőség akárki akármit mond.Nem? Szerintetek?
23. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 22. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 15:01

:DDD


Összeszedtem egy pár előnyt a teljesség igénye nélkül, előre elnézést a konyhanyelvért (azért remélem érthető):


- a termék magába foglalja a befektetés és a biztosítások előnyeit, NEM elidegeníthető és korlátlan (összegű) lehetőséget kínál az adóalap csökkentésére


- költségként elszámolható, amennyiben a cég a szerződő fél és a biztosított a már említett természetes személyek valamelyike


- a tulajdonos a munkabérnél vagy az osztaléknál kedvezőbb feltételek között juthat a pénzéhez (több marad a zsebében)


- ha munkavállalóról van szó, akkor kedvezőbb feltételek mellett juthatnak jövedelemhez (a cégnek költség, a munkavállalónak több marad, mintha a bérét emelnék meg és az után adózna)


- csökkenthető vele az adóalap (bármekkora összeggel a bevételtől függően), mégis a jövőben felhasználható a pénz akár a vállalkozás, akár a biztosított által


Ha érdekel a részleteket a konkrét paraméterek ismeretében van értelme végigzongorázni (nyilván nem itt a neten:))

22. 68b1114f6e (válaszként erre: 20. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 18. 13:26
Oksa, előre is köszi hogy megpróbáljátok majd tizenhetedjére még lassabban, és egyszerűbben elmagyarázni.:D
21. 68b1114f6e (válaszként erre: 19. - Cilumiluci)
2011. febr. 18. 13:24
Mintha nem tudnád!:)
20. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 17. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 13:23

Dehogy vagy dinka.


Nagyon szerteágazóak a lehetőségek (az írásbeliség se könnyít a helyzeten). Mivel itt nem áll módunkban megismerni azt az üzleti szituációt, amiben vagy és nyilván nem fogsz konkrét esetről, pénzekről nyílt fórumon irogatni, így nem lehet levezetni tárgyszerűen, hogy mit is csinálhatsz ezzel.


De mindenképpen nézz utána!


Természetesen segítünk :)

19. Cilumiluci (válaszként erre: 17. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 13:22
Á,bogaras vagy?:)
18. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 16. - Lindi1)
2011. febr. 18. 13:20

Lehet éves díjat is fizetni és a biztosítási díjon felül lehetőség van eseti befizetésre is.


Az utóbbi pl. a következő lehetőséget kínálja. Adott cég látja, hogy év végére sikerült komolyabb bevételre szert tennie, de már nincs ideje elkezdeni egy beruházást. Ebben az esetben ugye a bevétel növeli az adóalapját. Igen ám, de sutty leköltségeli eseti befizetésként, mert erre a törvény lehetőséget ad, ha van Unit Linked szerződése. Így a bevétele "nincs", adót ez alapján nem kell fizetnie. Majd, amikor szüksége van a pénzre kiveszi és elkölti az adott dologra.


Aztán, lehetősége van arra is a cégnek, hogy kilépjen, mint szerződő fél és helyébe engedje a biztosítottat (ami jelen esetben maga a vállalkozó). Majd ő a megfelelő pillanatban (az eltelt időt és a unitok értékét figyelembe véve) ki tudja venni a pénzt, de nem szünteti meg a biztosítását, hisz sok év után már nem is biztos, hogy kötnének vele a korára egészségi állapotára való tekintettel életbiztosítást (viszont ha már megvan neki, azt a biztosító a Biztostási Törvény alapján nem mondhatja fel).

2011. febr. 18. 13:12
Vagy rosszul magyaráztok, vagy én vagyok dinka, de nem értem. Viszont most már benne van a bogár a fejemben úgy hogy utána fogok nézni.:)
16. lindi1 (válaszként erre: 13. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 13:03

Szerződés kötésnél álltalában 20 évet szoktak beírni de ez azért életre szoló mert határozatlan idejű , tehát nincs lejárata.Három évig nem nyulhatsz hozzá de utánna bármikor.Az egy másik kérdés , hogy nem éri me rögtön hozzányulni.Ugye cégek álltalában havonta , vagy negyedévente fizetik a fizetnivalókat: adók stb állambácsinak.

minden hónapban vannak kiadásai és bevételei a cégnek. Tehát ez a biztósítás is neki költség amit el tud számolni. Tehát olyan , hogy elérés esetén amit irtál nincs mert ezt nem 10, 20,év után számolod el hanem minden hónapban a kifizetett összegeked költségeled.

Meggyőztelek? Remélem.... :)

15. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 13. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 12:59

Ha magánszemély a Kedvezményezett, az egész életre

szóló biztosítás díja a cég számára költségként

elszámolható (de időbeli elhatárolással).

14. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 11. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 12:53

Nos, ez attól függ...


Ezekben az a szép, hogy egyénre/szituációra lehet formálni a paraméterek megválasztásával.


Van olyan verzió, hogy a munkavállaló lép be a szerződő helyébe (így egyben szerződő és biztosított lesz), ha akarja és tudja tovább fizetni a díjat, akkor megy minden a régiben, ha nem akkor van rá lehetőség, hogy a szerződés ne szűnjön meg (nyilván a végén nem lát belőle annyi pénzt, mintha folyamatosan fizetné, de lesz belőle pénze). Nyilván több kombináció, termék lehet. Nem feltétlenül "kell" a cégnek átengedni a pénzt egy távozó dolgozó részére, ha nem akarja (hisz lehet, hogy megromlott a kapcsolatuk).


Ha úgy mondom, hogy Unit Linked, akkor lehet, hogy már ismerősebben hangzik (legalábbis a neve). Rengeteg ilyen termék van, meg kell nézni, hogy mik a te/szerződő szempontjai és az alapján lehet választani a termékek és a paraméterek között.

13. 68b1114f6e (válaszként erre: 12. - Lindi1)
2011. febr. 18. 12:41

Az egész életre szóló befektetési biztosítás fogalma továbbra is homályos számomra.

De abból amit írsz nekem az jön le hogy ha nem történik haláleset, akkor az elérési kedvezményezett magánszemély, és nem a cég, aki ugye a díjfizető volt. Tehát elérés esetén nem számolható el a biztosítás díja költségként.

Szerintem.

De lehet hogy tévedek.

Tessék meggyőzni.:)

12. lindi1
2011. febr. 18. 12:30

Én ezt olvastam."A munkáltató által a biztosított magánszemélyre kötött kockázati és az egészéletre szóló

befektetési életbiztosítások díja személyi jellegő ráfordításként, az egyéb személyi jellegő költségek

között számolandó el abban az esetben, ha a szerzıdés haláleseti kedvezményezettje

magánszemély.Van egy olyan fajta biztosítás ami unit-linked és ez teljes mértékben elszámolható.

11. 68b1114f6e (válaszként erre: 10. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 18. 12:26

"Élethosszig tartó befektetési biztosítás"

Én még ilyenről nem hallottam, megtennéd hogy elküldöd priviben hogy melyik biztosító melyik termékéről is van szó konkrétan?


A másik, amin megakadt a szemem: Munkaviszonyban áll.

És ha megszűnik a munkaviszony?

10. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 9. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 12:19

Sokféle konstrukció létezik.


Amiről mi itt most beszélünk az az élethosszig tartó befektetési biztosítás. Ebben az esetben költségként könyvelendő a díj, a vállalkozás érdekében felmerült költség. Nem növeli a társaság adóalapját, ha a kedvezményezett a szerződővel munkaviszonyban áll vagy

önkéntes jogviszonyban álló magánszemély,

a kifizető vezető tisztségviselője,

tevékenységében személyesen közreműködő tagja,

vagy a kifizetőnél jogszabályban meghatározott

tanulószerződés alapján gyakorlati képzésben részt vevő szakképző iskolai tanuló.


Tényleg gond, hogy még a könyvelők sem jártasak eléggé ebben a témában. De, hogyan is lennének, amikor nem találkoznak vele elég sűrűn.


És akkor még nem beszéltünk egy csomó lehetőségről...

2011. febr. 18. 12:08

Na, közben én is érdeklődtem, és azt mondják az "okosok" hogy költségként elszámolni csak a biztosítási díj kockázati részét lehet.

(Ez a vegyes biztosításra vonatkozik.)

8. lindi1 (válaszként erre: 7. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 18. 12:04

Igazad van , de sajnos ezen nem kell csodálkozni mert nekünk magyaroknak a pénzkultúra majdem egyenlő a nullával.Na meg ez a jó magyar bevállt szokás , hogy mit csináltak a bíztósítók 20 évvel ezelött-ről indulnak el.Szerintem igen is szükség van rá.Havi 10 ezer forintot manapság nem nehéz elkölteni de sajnos elköltjük néha olyan dolgokra ami nem biztos , hogy muszáj lett volna.Nagyon sok ember hitellel terhelt ,de jó is lenne ha mondjuk meghal és nem a családjának kellene kinyögni az adóságot, vagy ha nem hal meg de jó lenne a gyerekemet elinditani belőle az életbe.

De hát sírni mindig egyszerübb mint tenni ellene.Nekem például van életbíztosításom és megnyugvást is jelent számomra az a tény , hogy bármi de bármi történik velem a családom biztonságban van, mert ugye azt sose tudhatjuk, hogy holnap mi fog velünk történni.De az a baj , hogy komolyan ebbe csak nagyon kevés ember gondol bele.

7. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 6. - Lindi1)
2011. febr. 18. 11:42

Igazad van, sokan a biztosítás szó hallatán elmenekülnek, mielőtt még rájönnének, hogy miként tudnak belőle hasznot húzni.


Az élethosszig tartó unit linked biztosításokból nagyon jó dolgokat ki lehet hozni, ha valaki ismeri az adózási szabályokat és a könyvelést.


És most itt nem a korábbi százegynehányezer forintos adókedvezményre gondolok, mert az egyrészt már nincs, másrészt dimenzionálisan nagyobb pénzeket lehet vele nyerni. Persze, mint mindenhez ehhez is szükség van pénzre...

6. lindi1 (válaszként erre: 5. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 10:49
Most közben olvasok éppen róla.A díjfizetőnek akkor van joga kedvezményezettet megjelőlni ha magánszemély vagy azonos a szerzödővel.Állambácsi meg azért nem tud mit csinálni mertmert hívatalosan nem mented ki a pénzed mivel ennek a szerződésnek az a neve , hogy befektetési és kockázati életbíztósítás.És mivelbenne van az a szó , hogy kockázati ,na pont ezért lesz adómentes.Csak ezt még nem sokan tudják de szerintem sokkal hasznosabb mint bármi más amit cég adhat a dolgozóinak .Mert mind az mellett, hogy ha meghal a dolgozója(ez monduk a rosszabik verzió) segit a családjának ami azt jelenti , hogy pl havi 10.000.- forintot fizet utánnad a cég a biztosítónak az azt jeleni , hogy a családja kap 10.000.000ft-ot . Ha nem hal meg 3 év után kiveheti azokat a pénzeket amit a cég fizetett. Ha a dolgozó azt mondja , hogy nem nyúl hozzá mert jó lesz a gyermekem elinditatásához az életbe akkor akkor is jól jár mert nem a saját zsebéből fizette.De a cég is jól jár minnél több dolgozójára köt annál több költséget tud csökkenteni.Nem beszélve azokról a cégvezetőkről akiknek nagyon magas a jövedelme és nem havi 10erzet fizet utánnuk a cég hanem mondjuk 50 ezret vagy még többet. A cég is többet tud leírni és biztositott is nagyon jól jár. Ja és nincs felső korlát összeg.
5. 68b1114f6e (válaszként erre: 3. - Lindi1)
2011. febr. 18. 10:35
Legjobb tudomásom szerint kedvezményezett megjelölésére a díjfizetőnek van joga. De nem ez a lényeg. Annak nézz utána hogy állambácsi engedi-e hogy te a cégből így mentsd ki a suskát, vagy azt mondja hogy te mint magánember olyan jövedelemre tettél szert azáltal hogy biztosítást kötött rád a céged, és kedvezményezett vagy, amiért nem dolgoztál, és nem fizettél utána adót. Ha az egyik oldalon el lehet sütni kiadásként, és a másik oldalon nem jelentkezik jövedelemként ami után adózni kell, akkor minden oké. De ebben nem vagyok biztos.
2011. febr. 18. 10:22
A szerzödő(pl cég)az csak a díjfizető
3. lindi1 (válaszként erre: 2. - 68b1114f6e)
2011. febr. 18. 10:21
A kedvezményezett az akit te választasz mint magán ember (feleséged, gyereked, barátnőd, bárki).Magyarán csak a biztositott jelölhet meg kedvezményezettet.
2011. febr. 18. 10:15
Nem tudom hogy működik-e. Mert az rendben van hogy a cég a szerződő fél, és te vagy a biztosított, de itt az a lényeg hogy ki a kedvezményezett. Ennek nézz utána.
2011. febr. 18. 10:01

Most olvastam , hogy cégeknek olyan lehetőségük van , idézem: "cégvagyonból magánvagyon.Azt kell tudni róla, hogy ez a forma csak jogilag biztosítás, valójában azonban pénzügyi befektetés.

Mindösszesen arról van szó, hogy a pénzünket nem közvetlenül befektetési alapokba fizetjük be,

hanem a biztosító társaság közbeiktatásával, azon keresztül érjük el ezeket az alapokat. Ennek

(minimum) két konkrét haszna van:



minden befizetés biztosítási díj néven szerepel - ez ahhoz szükséges, hogy költségként

elszámolható legyen



a biztosítási jogviszonyra tekintettel a megtermelt hozam után nem kell kamatadót fizetnie"

Magyarán arról van szó , hogy mint tudjuk minden cafatéria rendszerbe tartozó juttatást megadóztatták. Azt is tudjuk , hogy cégből kivenni pénzt bérként, osztalékként stb lehet kivenni. Na már most ezt azért jó mert én mint cég tulajdonos vagy magánvállalkozó megkötöm a szerződést tehát én vagyok a szerzödő de a biztosittott mint magán személy vagyok.Szóval fizetem a havi vagy éves díjat a cégem pénzéből amit teljesen leírok az adómból(költséget csökkentek)és ugyanakkor ez a pénz a sajátomon gyűlik és még be is vagyok biztosítva a családommal együtt (kedvezményezett). Sőt ha alkalmazottak is vannak azoknak is ugyan igy meg lehet kötni. Szerintem ez egy nagyon pozitiv dolog. Mit szoltok hozzá?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook