Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Céges autóval összetörték az autónkat! A betétlapot a biztosító visszadobta, mert amit az illető ráírt biztosítási kövényszám nem létezik! fórum

Céges autóval összetörték az autónkat! A betétlapot a biztosító visszadobta, mert amit az illető ráírt biztosítási kövényszám nem létezik! (beszélgetős fórum)

11. 1f90b5384f (válaszként erre: 9. - Iloverunning)
2010. dec. 21. 21:43

Mert itt ugye az a helyzet, hogy a kedves apja az üzembe tartó, mert az övé a cég!

Akkor a papától kell/lehet ( persze, a cégétől ) követelni a kárjavítás összegét!

2010. dec. 21. 21:40

igen, azt értem... okés, nahh akkor ennek utána járok!

Köszönöm

2010. dec. 21. 21:40
Szerintem nem számít hamisításnak, egyszerű hazugság, hogy megússzák a fizetést. Szinte csak ezt csinálják az ügyfelek a biztosítós szakmában. Főleg kötelezőknél.
8. iloverunning (válaszként erre: 7. - 1f90b5384f)
2010. dec. 21. 21:38
Az nem lényeg mit írt rá, elég ha a rendszám rajta van, onnantól kezdve nem az a felelős aki vezette, hanem aki be van jegyezve az autó forgalmijában üzembentartónak.
2010. dec. 21. 21:34

Köszönöm szépen a segítséget! :)


És ez minek számít?? közokirat hamisítást??

Mert hogy az illetőnek két cége van ugye, és az egyik céget felszámolták,,, ő annak az adatait írta rá a betétlapra, nem az élő cégét.

2010. dec. 21. 21:29

Ezért kérdezd a sajátodnál.

Rendszám alapján meg tudják nézni a kötvénynyilvántartásban. Erről nem igen lehet kibújni, szóval ne aggódj. Hívd fel az ügyfélszolgálatot, és segítenek.

5. 1f90b5384f (válaszként erre: 4. - Iloverunning)
2010. dec. 21. 21:23

A biztosítójukat már az autószerelő megkérdezte, nincs, és nem is volt náluk biztosításuk!

:(

A céget is megtaláltam, ő az ügyvezető pici fia! :S

2010. dec. 21. 21:19

Az nem lényeges, hogy ki vezette, csak az, hogy ki az üzembentartó. Neki kell a biztosítást kötni, ő felelőssége, ha történik valami.

Az, hogy adott papírt, annyiban jó, hogy elismerte, és legalább van vmi a kezedben.

Menj be a saját biztosítódhoz, ők meg tudják mondani, hogy erre a forgalmi rendszámú gépjárműre jelenleg hol van, vagy volt biztosítás.

És azt is, hogy mit kell kitöltened, kitől kérd a kifizetést.

3. 1f90b5384f (válaszként erre: 2. - Iloverunning)
2010. dec. 21. 21:15
Aham, egyébként, utána nézegettem az embernek a neten,,, meg is találtam azt aki vezette az autót!
2010. dec. 21. 21:15
Ilyen esetre találták ki a Mabiszt. Ha valakinek nincs biztosítása és kárt okoz, akkor a Magyar Biztosítók Szövetsége kártalanít, és majd ők behajtják a kárösszeget a kártokozó cégtől.
2010. dec. 21. 21:12

Sziasztok!


Céges autóval összetörték a kocsinkat. A felelős, nagy nehezen hajlandó volt betétlapot írni. A bibi ott van, hogy a biztosító visszadobta a papírt, mert nincs a rendszerükbe ez az autó biztosítva, ilyen kötvényszám nem létezik! :SSS

Ráadásul, két cégük van, az egyik működik, a másik felszámolás alatt van. Ő volt kedves a betétlapra a felszámolás alatt lévő cég adatait írni!

Ez okirat hamisításnak számít???

Mit lehet ilyenkor csinálni?


Segítségeteket előre is köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook