Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cégbírósággal/cég székhellyel kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? fórum

Cégbírósággal/cég székhellyel kapcsolatos kérdésemre válaszolnátok? (tudásbázis kérdés)

2011. jún. 4. 21:21

Köszönöm már mindent tudok.

Pusz Nektek.

2011. jún. 4. 19:28
apaírt= papírt
8. kisstoth (válaszként erre: 7. - F1fee9d062)
2011. jún. 4. 19:27

Hát ez az, ettől félek én is. Bár ügyvédnél is simán vihet bárki olyan apaírt, amit ő maga ír alá és két tanűval igazolja. nem ?

APEH levél is jött már..

7. f1fee9d062 (válaszként erre: 6. - Kisstoth)
2011. jún. 4. 12:37

Csak akkor gyanakodnék a helyedben, ha hivatalos, pl APEH levelek jönnek. Máskülönben valahol véletlen rosszul adták meg és jön minden, ha kell, ha nem...

Keress rá az adott cégre, kiadja a címét. Az ügyvéd előtti jóváhagyásod nélkül nem jelenthet be oda senki céget. Más dolog, ha már az előzőlakó idején történt. Simán el lehet adni úgy egy ingatlant, hogy benne van papír szerint egy cég. Ez azért lehet gond, mert ha a cég tönkremegy, mehet a végrehajtó. Magyarázkodni kell, az meg kínos lehet.

2011. jún. 4. 11:44

Köszönöm szépen.

Az azigazság, hogy elainte csak visszaküldözgettem a borítékokat, meg sem néztem a címzettet rendesn. Csk láttam, hogy nem ide való és gondoltam naívan, hogy véletlenül elírták. Csak most kezdett valamelyik nap derengeni, hogy lehet, hogy nem véletlen ez a sok hülye posta ??

Azt megnéztem, hogy magánszemély van e bejelntve, szerncsére nincs.

Csak azt gondoltam, hogy a cégeknél is van ilyen. Bemegyek valahová, (viszem az adásvételit ) és megnézik ebben az igatlanban milyen cég székhelye van.

Ezek szerint ilyan rendszer sajnos nincs.

Most már legalább okosabb leszek, megnézem , ha jön valami és megkersem az ingyenes cégjyegyzékben.

Azért nagyon köszi neketek.

Puszi,

5. Browndiamond9 (válaszként erre: 2. - Kisstoth)
2011. jún. 3. 15:16

Ha tulajdoni lappal igazolod, hogy tulajdonosa vagy a lakásnak, akkor az önkormányzat tájékoztatást ad arról, hogy magánszemély van-e a lakásba bejelentve,


cégek esetében pedig a KIM hivatalos oldaláról tudsz cégnév alapján cégkivonatot lekérni ingyenesen, és ott székhely alapján láthatod.

4. reload (válaszként erre: 2. - Kisstoth)
2011. jún. 3. 14:55
vagy egyszerűen a cegjegyzek.hu-n rá tudsz keresni név alapján cégekre. ( a leveleken gondolom rajta van a cégnév) Letöltöd a cégkivonatot, ott rajta van a székhely :) Ingyenes!
2011. jún. 3. 14:50
igen, de szerintem fizetned kell érte, de a bíróságokon vannak cégbíróságok is ahol rátudnak keresni a bejegyzett cégekre
2011. jún. 3. 14:47

Sziasztok !Aki jártas ilyen dolgokban szeretnék tanácsot/segítséget kérni.

Szerintem néhány más cég be van jelentve a lakásomba. Állandóan idegen postákat kapok cégekre, amit visszaküldök.

Honan tudom meg, hogy van e valami általam nem engedélyezett cég a lakásomba bejelentve ?

Szerintetek, ha bemegyek a cégbíróságra, akkor nekik van ilyen nyilvántartásuk ? (beüti a címet és kiadja azokat a cégeket, amelyeknek ez a cím a székhelye)

Előre is köszi a segítséget.

2011. jún. 3. 14:44
Cégbíróság/ cég székhely

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook