Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cégalapítás egyről a kettőre! fórum

Cégalapítás egyről a kettőre! (beszélgetős fórum)

19. andi6020 (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2015. máj. 15. 15:09
Nem 500.000 Ft a törzstőke, hanem 3.000.000
2015. máj. 15. 14:55
ISmerem a topcegalapitast, es mondhatom, van naluk rosszabb is. Veluk csak annyi a gond, hogy valoban nagyon sok a munkajuk, kenytelenek reszt venni ebben a kielezett arversenyben, es eppen ezert olcson adjak a szolgaltatasaikat, s nem igazan jut minosegi ido az ugyfelekre. Mint egy gyarban a szalagorol a cipok, ugy jonnek ki onnan is a cegek. De mint mondtam, vannak meg ennel is olcsobbak, es gyengebbek, neveket nem szeretnek emliteni. En peldaul talaltam egy okes szolgaltatot, na nem a legolcsobban ( [link] de naluk csinaltattam a magyar cegemet es a nemet vallalkozasomat is. Valamivel tobbet adsz ki, de jobb a szolgaltatas, leulnek veled beszelgetni, egy szakkepzett konyvelo kikerdez, s valaszaival segit teged, majd ezutan alapitjak meg a cegedet. A szekhelyszolgaltatas nem akadozik naluk, mint masutt, hanem kepviselnek az apeh elott, leveleidet idoben atadjak
17. inf3rno (válaszként erre: 15. - Kosa.norbert)
2015. máj. 14. 23:29
Kedves Norbert! A Honlapon, amit linkeltél elég súlyos biztonsági hiba, hogy kiteszi az hibaüzenetet arról, hogy nem sikerült kapcsolódnia az adatbázishoz, vagy bármi egyéb baleset történt. Az ilyen üzenetekkel egy hacker nagyon sokat tud kezdeni...
16. E-niko
2015. máj. 14. 17:13

Cégalapítással, illetve megszüntetéssel, ezen belül is végelszámolással kapcsolatban kerestem meg


a topcegalapitas.hu céget,


és NAGYON ROSSZ TAPASZTALATOKAT szereztem velük kapcsolatban, felháborítóan pökhendi módon intézik az ügyeket. Ha tudom, hogyan dolgoznak, biztosan nem választottam volna őket. Olcsónak tűntek, de vastagon ráfizettem. Szalagon dolgoznak, sok cégük van, ezért nem lehet számítani rájuk plusz kérdéssel, nem vesznek ember számba, rendelkeznek - fölöslegesen - az időmmel. Elérni nem vagy alig lehet őket telefonon, ha emailt írok, visszajön egy automata válasz, hogy hívjam őket. Semmiféle tájékoztatást nem adnak, szó nélkül eltűntek pl két hét szabadságra minden tájékoztatás nélkül, emiatt többször kifutottam határidőkből, iszonyú sok kellemetlenséget, és időkiesést okoztak, az idegeskedésről már nem is beszélve.


Azért írom le a cégnevét (még egyszer: topcegalapitas.hu ) , hogy őket SEMMILYEN OKBÓL NE VÁLASSZÁTOK, mert csak bosszúságotok lesz, és pénzkidobás. Kár hogy ügyvéd is adja hozzá a nevét: Bánfalvi János, akinek még véletlenül sem lehet érteni a szavát. Nyilván azért van egy pitbull irodavezetője...

2014. jan. 12. 12:33

Kíváncsiak vagytok a legegyszerűbb cégalapítási módszerre? Minden országban különböznek a cégalapítási módszerek.

[link]

2012. máj. 4. 19:10
márciustól 50 ezer ft az illeték. Egy személyes kft-nél már nincs kötelező könyvvizsgálat, és az 500 ezerről elég nyilatkozni, hogy megvan, nem kell betenni a számlára. És aláírási címpéldányért nem kell külön fizetni, ha megcsinálja az ügyvéd.
13. mosolyka1111 (válaszként erre: 12. - Mosolyka1111)
2012. máj. 4. 18:03
Persze ezt nem a fórum indítóra értettem, csak volt több ilyen is nálam.
12. mosolyka1111 (válaszként erre: 3. - Feketehó)
2012. máj. 4. 18:02
Nagyon körültekintő vagy, jó, hogy ezt is megemlítetted. Ugyanis nálam szoktak pofára esni érdeklődők, hogy mennyi a kft könyvelési díja. Meg is lepődtem, alapít egy céget, és nem informálódik előre arról, hogy ez bizony havonta ismétlődő költség lesz neki.
2012. máj. 4. 17:54
A neveden kell rendelkezésedre állni az összegnek. Amint megalapítottad átkönyvelik (befizeted a cégedre)
10. eerus (válaszként erre: 9. - Feketehó)
2012. máj. 4. 17:53
Köszönöm szépen!
2012. máj. 4. 17:51

[link]


Itt bővebb információkat szerezhetsz.

8. eerus (válaszként erre: 7. - Feketehó)
2012. máj. 4. 17:50
És addig a pénzt hová teszem? Hogy igazolom, hogy rendelkezésemre áll? Egyébknt az apport összegét én határozom meg, vagy erre is van valami külön szabály?
7. feketehó (válaszként erre: 6. - Eerus)
2012. máj. 4. 17:48
Első a cégalapírás, addig amíg az nincs kész nem tudsz bankszámlát nyitni a KFT-re.
2012. máj. 4. 17:47
És amíg nincs papírom a cégről, hogy nyissak számlát a banknál?
5. feketehó (válaszként erre: 3. - Feketehó)
2012. máj. 4. 17:46
Munkáltatói és munkaerő után adók, járulékok elszámolásai.
2012. máj. 4. 17:46
Köszönöm a gyors választ. Bár én úgy tudtam, hogy nem kötelező a könyvvizsgáló. :(
3. feketehó (válaszként erre: 2. - 97f33311ff)
2012. máj. 4. 17:43

Hozzájön még a számlakötési, vezetési díj a banknál.

Könyvelő díja. Forgalomtól, könyvelőtől függ, kb. 15 ezertől/ hó

2012. máj. 4. 17:38

Úgy tudom, a Kft. jogi személyiséggel rendelkezik. Alapítási tagok számát tekintve nincs létszámhoz kötve, de egy tag esetén már kötelező a könyvvizsgáló. A tag anyagi felelőssége korlátozott, csak a bevitt vagyon erejéig terjed. Alapításakor társasági szerződést kell írni.


Alapítás menetét és ktg-eit tekintve, szükséges:

Törzstőke: minimum 500.000,- Ft

1 tag törzsbetéte 100.000,- Ft-nál kevesebb nem lehet, s a forintban kifejezendő törzsbetét tízezerrel maradéktalanul osztható legyen.

Közzétételi díj 15.000,- Ft.

Aláírási címpéldány min, 5 db 2.000,- Ft/db.

Ügyvédi díj: ügyvédtől függő, kb. 60.000,- 120.000 Ft.

Ügyvezető lehet a társaság tagja,te, vagy kívülálló személy is. Az ügyvéd nyújtja be a dokumentumokat a Cégbíróságra, és ekkor megkapja az adószámot. A társaság különböző szervek felé bejelentési kötelezettséggel bír.

2012. máj. 4. 17:32

Sziasztok!


Aki már benne van, vagy épp úton van a cégalapítás felé, meg tudná mondani, hogy mik az első lépések egy egyszemélyes Kft. megalapításához? És mennyibe kerülnek a kezdeti költségek, ügyvéd, illeték stb...?


Köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook