Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Capoeira aerobik fórum

Capoeira aerobik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Capoeira aerobik

23. Rika1
2007. máj. 7. 03:51
Nagyon szupi progi volt,akit érdekel a naplómban olvashat róla:)
22. Rika1
2007. máj. 4. 12:40
Vasárnap aerobik nap Bp-en a Tesi Egyetemen Budán:)a jegyek levásárolhatóak a helyszínen:)színes progi,fellépők,az IWIW-en is olvasható,:)
21. Merida
2007. máj. 3. 12:01

sziasztok!

Jó hír, hogy jön a 3. DVD! :)

Nekem is megvan a másik 2 és eddig olyan, mintha a fokozatosság elvét követnék. Egyébként nem ismerek túl sok a 2-eshez hasonló megdolgoztató anyagot a magyar piacon, úgyhogy kíváncsian várom a folytatást.

20. Rika1
2007. ápr. 28. 01:34
Most májusban jön ki 3-as dvd:)
19. Rika1 (válaszként erre: 18. - Anita222)
2007. ápr. 28. 01:32
Nekem is a 2-es tettszik,ez már sokkal lendületesebb,de úgy vettem észre,hogy a combot sajna erősíti,a derekat viszont karcsusítja:)Neked mi a véleményed erről??Mióta csinálod?
18. anita222 (válaszként erre: 1. - Rika1)
2007. ápr. 26. 05:43
Nekem bevált,nagyon szeretem,főleg a 2.at és abból is az aerobicot.Fantasztikusan pörgős!
17. Rika1
2007. ápr. 24. 23:43
Szia Borzi! Hát igen aranyos amit írtál,teljesen igazad van.Tényleg oda kell figyelni a részletekre.Elég temperamentumos az egész,ha jól csinálja az ember,hát te tuti jól csináltad,mert így van.Könnyen kibillen az egyensúlyból az ember.Én azért is szeretem, mert többfelé kell koncentrálni.Koreográfia,egyensúly,helyes tartás.Ami jó zsírégető még az a Norbi duci tréningje.Talán ott a térdet nem veszi igénybe a torna.Kend be a fájós részt Fastum géllel,ez erre való.Húzódás,rándulás,ficam.:)
16. 09d65bf33d (válaszként erre: 12. - Rika1)
2007. ápr. 24. 20:34

Próbáltam ügyelni, csak olyan gyors volt a tempó, hogy valószínűleg nem sikerült. A Rubint Réka-féle tornánál lassabb a tempó, ő mondja is hogy figyeljünk erre, és végül is ott nem is lehetelen. De ennél? Örültem hogy nem estem orra, nemhogy még arra is figyeljek hol van a térdem meg a bokám.

De most már így jártam. Tényleg, nincs valakinek tippje arra hogy mit tehetnék most hogy ne hízzam vissza még jobban a leadott kilókat? Van olyan zsírégető mozgásforma amit fájós térddel is lehet csinálni? A Pilatest próbáltam, de nekem az túl könnyű. Mellesleg nem is tudom elképzelni hogy zsírt éget, mikor a pulzusszámot alig emeli (szinte semennyire).

15. Rika1 (válaszként erre: 13. - 5e67f791bc)
2007. ápr. 24. 03:04
A Győziset én sem,pedig annyit szemeztem vele a pólcon,most meg már nem is látni:)
14. Rika1
2007. ápr. 24. 02:04

Sziasztok! Olvassátok el az ide kapcsolodó cikket,elég sok mindent megtudhattok erről a sportról.Aki belekezd annak sok sikert!:)Egy jó tanács,a lemezen hallható utasításokat mindig szem előtt kell tartani,bármelyik sportot is űzi az ember.Ez nem csak erre vonatkozik.:)

Aki teheti az vegyen részt a Legek tornáján Budapesten.Akit érdekel szívesen tájékoztatom.Nagyon érdekes látványos show lesz.A belépőjegy még le is vásárolható.Ide többet nem írok,mert reklámnak minősül.Akit érdekel megtalál az adatlapon.:)

2007. ápr. 24. 02:01

Nekem az elso resz van meg. nagyon szeretem mert elvezheto, temperamentumos a zeneje. A Gyozikeset nem vettem meg, (pedig 3x is visszamentem erte), de egyszeruen nem birom Gyoziket. A Bodi Szilviset meg meg nem volt erkezesem megvenni, de most mar nem is fogom. Masba kezdtem. :)

Egyebkent van vagy 15 aerobickazettam.


Es pp!

Nem azert vettem mindig ujabbakat, mert a legmenobbet akartam, hanem, mert utalom a monotonitast, az unalmat, es mivel minden napomat ezzel kezdtem, hogy legyen valasztek! :)

12. Rika1 (válaszként erre: 10. - 09d65bf33d)
2007. ápr. 24. 01:46
Szia! Az utasításokat mindig szem előtt kell tartani.Valószínű azért húzódhatott meg neked,mert a kitöréseknél ügyelni kell arra,hogy a térd ne legyen a boka előtt.Akkor könnyen megfájdulhat,sérülhet a térd.Máskor óvatosabb legyél.Jobbulást neked.
11. Rika1
2007. ápr. 24. 01:23

A Capoeira aerobik Magyarországon Czanik Balázs által kifejlesztett brazil küzdősportból a Capoeirából átvett táncos elemekkel bővített speciális aerobik stílus.

Ez az aerobik stílus egyre kedveltebbé válik a hazai aerobik piacon.A Capoeirát,mint küzdősportról annyit mindenféleképpen tudni kell,hogy dél-amerikai rabszolgák alakították ki.Szerettek volna egy küzdősportot fejleszteni,de mivel gazdáik nem engedték kénytelenek voltak táncos elemeket alkalmazni,hogy leplezzék sportjukat.

2007. ápr. 23. 07:35
Nagyon vigyázz a térdedre, mert nekem az első résztől semmi bajom nem lett (sőt semmilyen más tornától, pedig elég sokat kipróbáltam), de a második résztől annyira bedagadt a térdem,hogy azóta már 3 hónap telt el, de képtelen vagyok tornázni, mert 2 perc után fáj a térdem.3 hétig menni is alig bírtam. A térdem hátsó részén érzek íszonyatos nyilalló fájdalmat. Szóval csak óvatosan!
2007. ápr. 23. 02:03
Aki ezt végigcsinálja,garantáltan tuti alakja lesz:)Persze bele kell adni mindent:)már 1 hét után látni az eredményt.:)nagyon kemény,de kitartással minden leküzdhető:)
8. kandi (válaszként erre: 7. - Rika1)
2007. ápr. 21. 14:56
Köszönöm! Már alig várom (csak azt nem amit a mérleg mutat majd):) Sajnos nem vagyok az a könnyen fogyós típus ezért is határoztam el, hogy elhagyni nem szabad magam mert tudom, hogy a gyerekneveléshez fittnek kell maradni. Van egy 22 hónapos kislányom aki most így nagy pocakkal igen hamar le tud fárasztani. Szóval ahhoz, hogy tartani tudjam a tempót majd újra formába kell ráznom magam!!!
7. Rika1 (válaszként erre: 4. - Kandi)
2007. ápr. 21. 13:41
Szia! Hááát te nagyon örömteli pillanatoknak nézel elébe,és én ehhez kívánok neked,nektek minden szépet,és jót! Igen beszerezhető a dvd,Czanik Balázs:Capoeira I-II ))eddig ennyiről tudok:)
6. pp
2007. ápr. 21. 11:21

Gondolom ez is olyan, mint az összes többi. (box, kick-box, karate, pingpong, stb aerobik) A lényeg, hogy azt higgye az ember, hogy most valami egészen uj dolgot csinál, ami természetesen jobb, mint az eddigiek, pedig csak mozogni kell. Persze mindig ki kell találni valamit, különben nem fogyna a DVD.

Annyi értelme talán még lenne ennek a sok "különböző" "módszernek", hogy mindenki megtalálja a neki szimpatikusat, de a gyakorlatban ez ugy van, hogy ugyanazok az emberek veszik meg mindig a legujabb DVD-t, és természetesen mindig az aktuális a legcélravezetőbb :( Az összes ismerősömnél ezt láttam, aki ilyenekkel próbálkozik.

2007. ápr. 21. 09:24

Szia!

Nekem megvan mindkét dvd! Az első nekem nem annyira fárasztó! Az első(ugrálós) felét szoktam megcsinálni más mozgás után!

A második dvd viszont szerintem túl van bonyolítva!

De azt aláírom, hogy az úszógumit olvasztja rendesen!:)

4. kandi (válaszként erre: 3. - Rika1)
2007. ápr. 21. 08:16

Én per pillanat arra várok, hogy kisfiam kibújjon a pocakomból (napok max. 2 hét kérdése), de szülés és szoptatás után mindenképpen kell kezdenem magammal valamit. Szóval beszerezhető a dolog dvd-n is. Akkor majd jobban utánajárok ennek, de még van egy kis időm :) és azt hiszem nem mindjárt ezzel kéne kezdenem.

Azért köszi az infót.

2007. ápr. 20. 15:08

A Capoeira brazil küzdősportból kialakított mozgásforma,aerobikos elemekkel.Leginkább a hát,comb,far izmait mozgatja meg.

Hát már nagyobb városokban is van,ez nem új dolog.Én is most vettem meg a két dvd-t és nagyon hatásosnak bizonyul,mert minden testrészt megmozgat ezeken kívül is.:)Különösen a hasizom tettszik:)Hát elég jó kondi kell hozzá,az igaz,hogy végig tudd csinálni:)de aki belekezd annak sok sikert kívánok:)))

2007. ápr. 20. 14:49

Helló!

Erről most hallok először, de tök jó lehet. Persze gondolom ez is mint annyi minden Pesten van. Eltaláltam?

2007. ápr. 20. 14:07
Most kezdtem el Czanik Balázs capoeirás tornáját.
Kérek véleményeket,kinek,hogy vált be?

Ugrás a teljes írásra: Capoeira aerobik

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook