Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Candida kenyér fórum

Candida kenyér (beszélgetős fórum)


2010. okt. 3. 17:16

Sziasztok!

Nekem ez vált be a legjobban. köménnyel és tárkonnyal csinálom. Ha kis változattosságra vágyom teszek vele 3-4 evőkanál magvat. (len, napraforgó vagy tök)


Candida-kenyér

Hozzávalók:

1/2 kg teljes kiőrlésű tönkölyliszt

1 tk szódabikarbóna

1 tk só

8 ek olaj

4 dl víz

1 tk fahéj, vagy kömény

1 kk tárkony.

Elkészítése: A hozzávalókat összegyúrjuk, és vagy kiolajozott, lisztezett őzgerinc formába rakjuk, vagy kerek cipóként 50-60 perc alatt megsütjük, 5-6-os gáz fokozaton. Konyharuhába bebugyolálva hagyjuk kihűlni.

2009. aug. 10. 18:36

Sziasztok!

Nagyon fontos lenne megtudnom, hogy ha otthon sütitek a kenyeret pontosan ,hogy csináljátok úgy ,hogy a külső része nem szárad meg és a belseje sem marad nyers. Sokat kísérleteztem de szinte mindig így járok.Gázsütóben sütöm, közepes lángon, mégis volt , hogy kétszer is vissza kellett tennem, mert nyers volt a közepe,addigra mire átsült volna a külső része úgy megszáradt, hogy a kés sem akart belemenni. Pedig sütés után vizzel átkentem és ruha alatt hagytam kihűlni.

Légyszi segitsetek.

Köszi

2009. jún. 7. 09:51
Köszönöm!
2009. jún. 6. 11:56

[link]


Ez egy netes szakácskönyv candidások számára.

2009. jún. 6. 11:48
Régebben én is sütöttem, abban volt szódabikarbóna, étolaj is de nem ízlett és szerencsre találtam egy boltot a közelben ahol nagyon finom kenyeret lehet kapni nem is olyan drága igy én onnan veszem. Nem szeretek a sütéssel bajlódni.
2009. jún. 6. 11:45
Az Ex candidások tapasztalatai című tpicban rengeteg kenyérrecept szerepel, ott biztosan tudnak segíteni de ha visszaolvasol akkor is ki lehet szúrni őket.
2009. jún. 6. 11:42

Egyszer az egyik ilyen candidás témájú fórumba olvastam egy kenyér receptet, amihez nem kellett más csak tönkölybúza liszt, víz és só. Nem találom azóta azt a hozzászólást és így nem tudom az arányokat, illetve, hogy hány percig,hány fokon kell sütni.

Nem tudna nekem valaki segíteni?

Illetve hasonló recepteket is szívesen fogadok!


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook